 |
Kiedy umysł śpi budzą się Kaczyńscy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-06-2008 21:08 | diogenes (42753 punktów) | Kiedy umysł śpi budzą się Kaczyńscy
3 na 3 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sztejkat (4743 punktów) | No, ale jest chociaż spójny i konsekwentny.
Można nie lubić tego w CZYM jest konsekwentny, ale kręgosłupa i zasad nie można mu odmówić.
Czego, niefortunnie, politykom liberalnym brakuje.
Tomasz Sztejka
|
|
 | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > kręgosłupa i zasad nie można mu odmówić.Można, można
|
|
 | 1 na 1 | maciek (1053 punktów) | >No, ale jest chociaż spójny i konsekwentny. >Można nie lubić tego w CZYM jest konsekwentny, ale kręgosłupa i zasad nie można mu odmówić. Podobno on był jedynym,który nie chodził na msze za prezydentury Wałęsy.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >kręgosłupa i zasad nie można mu odmówić.
Jak wszystkim kręgowcom.
>Czego, niefortunnie, politykom liberalnym brakuje.
Skoro są jacyś, tzn.liberalni, to jakiś tam kręgosłup (lub skorupkę) mają.
|
|
 | | Manganelli (183 punktów) | >No, ale jest chociaż spójny i konsekwentny. >Można nie lubić tego w CZYM jest konsekwentny, ale kręgosłupa i zasad nie można mu odmówić.
Myśle, że jest to kwestia dyskusyjna. Ja biorę pod uwagę możliwoścć, że Kaczyński traktuje Kościół w sposób utylitarny i w odpowiednich sytuacjach jest w stanie z nim postępowac w twardy sposób. Przykładem może być sprawa z Wilgusem i ogólnie podejście do lustracji Kościoła. Kolejną kontrowersją jest niepoparcie antyaborcyjnej ustawy Marka Jurka i związanego z tym zamieszania.
|
|
 | | Kurczewski (2471 punktów) | Nie wiem czy jest się z czego cieszyć- wcale nie zawsze musi to być zaleta (ba, zwykle nią nie jest). Większość fanatyków dowolnej ideologii, z największymi zbrodniarzami świata na czele, nie zmieniało poglądów do końca życia i nie zrobiło to ich ani na jotę lepszymi.
|
|
1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Świetny tytuł
|
|
1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | |
|
3 na 3 Xion (501 punktów) (zablokowany) | Zaciekawił mnie ten fragment: Cytat:Jak dodał (J.K.), system wartości głoszony przez Kościół katolicki jest jedynym takim systemem szeroko znanym w Polsce. Ocenił, że w wymiarze społecznym inne systemy wartości - wywodzące się z innych religii lub ateistyczne - nie funkcjonują, stąd jedynym przeciwstawieniem dla nauki Kościoła jest nihilizm. Wobec tego chyba czas, aby zaczęły funkcjonować...
|
|
 | | diogenes (42753 punktów) | >system wartości głoszony przez Kościół katolicki jest jedynym takim systemem szeroko znanym w Polsce. . >Wobec tego chyba czas, aby zaczęły funkcjonować...
"Wolny rynek" wartości to ostatnia rzecz, na jaką zgodzi się Kaczyński i jego mocodawcy.
|
|
| paluch (313 punktów) | A co to, wybory się zbliżają?
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >A co to, wybory się zbliżają?
Wybory zblizaja się zawsze. Przed wyborami trwa łapanka.
|
|
 | | niechrzczony (82 punktów) | >A co to, wybory się zbliżają?
No wiesz, poparcie trzeba sobie budować z wyprzedzeniem. Żeby potem nikt nie mógł powiedzieć, że przed samymi wyborami się nawrócił...
|
|
6 na 6 | Duda (25557 punktów) | Kaczyńscy przerażali mnie i przerażają nadal. Nie tak dawno w wywiadzie J.Kaczyński stwierdził że nie ujawniał iż Lech Wałęsa jest współpracownikiem SB, gdyż interesowało ich zdobycie WŁADZY a to czy prezydentem Polski zostanie współpracownik SB nie miało znaczenia. Sprawa ta dla Kaczyńskich nabrała znaczenia z chwilą gdy Prezydent Wałęsa pozbył się ich z kancelarii i uniemożliwił zamach stanu. Ujawniła się też teraz druga paskudna cecha Kaczyńskich - nieprawdopodobna mściwość. (Lech Wałęsa już czynnym politykiem nie jest. Jego nazwisko obrosło legendą funkcjonuje w świecie troszkę oderwane od rzeczywistej postaci ale wszędzie na świecie kojarzy się pozytywnie. I tę legendę Kaczyńscy postanowili zniszczyć z zemsty za to, że L.Wałęsa pozbawił ich na kilkanaście lat WŁADZY . Proszę zwrócić uwagę, iż jeżeli dyskusja w mediach na ten temat na moment przycicha natychmiast jeden albo drugi usiłuje podgrzać atmosferę.) Te dwie cechy dążenie za wszelką cenę do WŁADZY (dla samej władzy) i mściwość determinują wszelką działalność obu panów K. W moim odczuciu ich działania takie jak tajny wyjazd Fotygi (żeby zepsuć negocjacje), odmowa podpisu traktatu (który był takim "sukcesem" ale przynależność do Unii utrudni wprowadzenie jakiejś formy dyktatury),podburzanie do strajków a teraz zwrócenie się do kościoła z wyraźnym sygnałem "dajcie mi WŁADZĘ a ja się wam zrewanżuję większymi wpływami na życie obywateli" wpisuje się w logikę ich działania. Nieważna Polska, nieważni obywatele, nieważna racja stanu byle odzyskać pełnię WŁADZY a jak już ją odzyskają to pokażą temu narodowi, który ośmielił się odsunąć ich od władzy jak potrafią się zemścić. WŁADZA tak jak rozumieją ją obaj bracia to władza totalna na sposób bolszewicki, po to była taka a nie inna ustawa lustracyjna, podporządkowanie sobie mediów publicznych, próba ograniczenia samorządów, zlikwidowanie służby cywilnej itd. itd.
|
|
 | | czes (4083 punktów) | >[...] Ujawniła się też teraz druga paskudna cecha Kaczyńskich - nieprawdopodobna mściwość. [...]
Dobra, celna wypowiedź. Plus.
Jako ciekawostkę przytoczę słowa Andrzeja Celińskiego: "Mi się chce rzygać, jak na nich patrzę - małych, pokracznych ludzi, którzy złą polszczyzną uczą nas, jak być dobrym Polakiem". Można mieć zastrzeżenia co do kultury tej wypowiedzi ale ... Ciekawe, że Polityka (nr 26 z 28 czerwca br.) nie podała do kogo odnosiła się ta wypowiedź, a mimo wszystko jakoś dopasowałem sobie adresatów.
|
|
2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | |
|
1 na 1 | pkmodern85 (665 punktów) | > Link bez komentarza. Ku przestrodze:> > fakty.inte(*)zebuje-reewangelizacji,1138016Ja tam wcale się nie dziwie Kaczyńskiemu i temu co robi i mówi. Przecież skoro cały czas Kaczyńscy mówią o jakimś "układzie", "zagrożeniach" itp., to oczywistym jest iż bazują na odczuciu strachu - a strach (zagrożenie) powoduje zawsze zdyscyplinowanie w przeciwstawieniu się zagrożeniu. Jak powszechnie wiadomo kościół katolicki w Polsce jest "mistrzem nad mistrze" w wyzwalaniu takowych odczuć, więc skoro jest obca w naszym kraju instytucja potrafiąca sporą część społeczeństwa ogłupić w taki sposób iż ci przestraszeni zrobią "wszystko" byle tylko odczuć jakąś ułudę bezpieczeństwa, przeto Kaczyńscy zgodnie z linią swojego postępowania muszą dbać o swój elektorat. Przez wieki Polak był wykorzystywany przez różne narody i instytucje (przez rzymski kler od początku państwowości) to przecież "tradycję" muszą Kaczyńscy podtrzymywać...
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >... (przez rzymski kler od początku państwowości)
patrz a Jasienica twierdzi że było odwrotnie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
|  | 1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | >patrz a Jasienica twierdzi że było odwrotnie Masz na myśli tę wieś koło Polic? Zdania w Jasienicy są podzielone...
|
|
| |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | >>patrz a Jasienica twierdzi że było odwrotnie >Masz na myśli tą wieś koło Polic? Zdania w Jasienicy są podzielone...
Niedaleko Bielska też jest Jasienica - i nawet znam tam jednego konowała. Ale on zajmuje się zwierzakami, nie historią i nie literaturą.
Wybacz, Konowale, coś ci się jednak pomieszało. .
|
|
| | |  | 3 na 3 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >Konowale, coś ci się jednak pomieszało. > Jemu się zawsze miesza. Adam Barycki
|
|
|  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
> Jasienica twierdzi że było odwrotnie
Czyli, że od końca? .
|
|
| |  | | Konowal (6291 punktów) | >> Jasienica twierdzi że było odwrotnie > Czyli, że od końca? >. ja napisałem że odwrotnie , a T się pytasz czy od końca - dysklektyk jesteś czy po polsku nie rozumiesz?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
| | |  | 2 na 2 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Kontekst: >... (przez rzymski kler od początku państwowości) >>Patrz, a Jasienica twierdzi że było odwrotnie.
Moje pytanie: Czyli, że od końca? (W domyśle: państwowości).
Teraz twój komentarz: >Ja napisałem, że odwrotnie, a ty się pytasz, czy od końca - dyslektyk jesteś, czy po polsku nie rozumiesz?
Komentarz do całości: "Głupiec żyje z głupoty. Mądry też".
PS. Nudno mi już poprawiać twoją ortografię, dyslektyku. W razie recydywy, odpowiedzi się nie doczekasz. .
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
W ogóle, to wszystko się zgadza i dałbym plusa, gdyby nie:
"kaczyńscy" z małej litery, plus odmiany, "jakąmś", "podczymywać"... .
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >strach (zagrożenie) powoduje zawsze zdyscyplinowanie w przeciwstawieniu się zagrożeniu.
Co widać zwłaszcza wtedy, kiedy wybucha panika: wtedy wszyscy pędzą na łeb na szyję tworząc grupę niezwykle zdyscyplinowaną.
>Przez wieki Polak był wykorzystywany przez różne narody ...
Znam ludzi, którzy nie tylko z rozrzewnieniem wspominają komunę, ale nawet okupację. Najbardziej w d*** to my dajemy sami sobie.
|
|
|  | | czes (4083 punktów) | > Najbardziej w d*** to my dajemy sami sobie.
Ale, ale ... Ja na Kaczyńskiego nie głosowałem!
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Ja na Kaczyńskiego nie głosowałem!
Mimo to jest on czubkiem narodowej góry lodowej.
|
|
| | |  | 1 na 1 | czes (4083 punktów) | Góra lodowa zaczyna topnieć od czubka! Lech ma już z górki. Jarosław pod (stromą) górę. A po nich, nic już nie może być straszne. A może się mylę?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam. > A po nich, nic już nie może być straszne. A może się mylę?Przykro mi ale to Twoje pobożne życzenie.  Cios zostanie zadany z Torunia, a J.Kaczyński stanie się marionetką. Nie podskoczy - próbuje dostosować się do nowej sytuacji, ale kto inny rozdaje już karty. Pozdtawiam - Zbyszek  P.S: Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. P.S,P.S: Pamiętacie Władysława Gomułkę? Niektórzy - pewnie tak. Otóż, J.Kaczyński przemawia zupełnie w tym samym stylu. Retoryka, intonacja, gestykulacja. Czyżby również reinkarnacja? 
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | czes (4083 punktów) | Witaj Zbyszku,
>Cios zostanie zadany z Torunia, a J.Kaczyński stanie się marionetką. Nie podskoczy - próbuje dostosować się do nowej sytuacji, ale kto inny rozdaje już karty.
Coś strasznie pesymistyczne wizje roztaczasz. Ja myślę, że aż tak źle, to na pewno nie będzie. Myślę, że Rydzyk z Nowakiem i resztą im podobnych, mogą zdobyć poparcie kilkunastu procent ogłupionego narodu. Ale te kilkanaście procent to będzie elektorat odebrany LPR, Samoobronie i PiS-owi. Czyli nic strasznego się nie dzieje. PO zostanie na swej dobrej pozycji, a i SLD zyskuje ostatnio w oczach ewentualnych wyborców. Jeżeli tylko nowy lider lewicy ma jaja na właściwym miejscu, to jest szansa, że lewica ta będzie znacząca siłą. Tak więc (tak przynajmniej myślę), nie lękajmy się sojuszu PiS z PM (Polski Moher).
Pozdrawiam serdecznie.
|
|
| | | |  | | Konowal (6291 punktów) | >Góra lodowa zaczyna topnieć od czubka! >Lech ma już z górki. Jarosław pod (stromą) górę. >A po nich, nic już nie może być straszne. A może się mylę?
a kto niby taki świetlany ma być ? Tusk ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | czes (4083 punktów) | >a kto niby taki świetlany ma być ? Tusk ? Pomarańcze w Polsce nie rosną. A majac do wyboru kwaśne jabłko (Tusk) i surowy kartofel (...), wolalbym to pierwsze.
|
|
| | | | | |  | | Konowal (6291 punktów) | >>a kto niby taki świetlany ma być ? Tusk ? >Pomarańcze w Polsce nie rosną. >A majac do wyboru kwaśne jabłko (Tusk) i surowy kartofel (...), wolalbym to pierwsze. niestety jest to tylko kwestia gusty, bo inne argumenty mi się nie nasuwają
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | czes (4083 punktów) | >>A majac do wyboru kwaśne jabłko (Tusk) i surowy kartofel (...), wolalbym to pierwsze. >niestety jest to tylko kwestia gusty, bo inne argumenty mi się nie nasuwają
Ja twierdzę, że to jest kwestia smaku i reakcji organizmu na doznania smakowe. Po kwaśnym jabłku, nabieram apetytu na schabowy z kapustą. Po surowym kartoflu, wymiotuję.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Lech ma już z górki...
I to w dodatku lodowej.
|
|
2 na 2 | czes (4083 punktów) | > Link bez komentarza. Ku przestrodze:> fakty.inte(*)zebuje-reewangelizacji,1138016"Nie przy jedzeniu !!! No, jak boga kocham !!!" [Maks, "Seksmisja"] diogenes, litości, następnym razem daj ostrzeżenie, że link prowadzi do kartofla.
|
|
4 na 4 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | Warto przy okazji zwróci uwagę na najsprytniejsze kłamstwo polskich katolików. Mam na myśli udawanie patriotyzmu.
Zauważmy, że Kościół zawsze był wrogiem narodu polskiego i zdrajcą Polski. Wystarczy nawet pobieżnie przerzucić historię Polski, żeby przekonać ile razy Polska została przez Kościół zdradzona, wykorzystana, oszukana i ograbiona. Wymienię tylko kilka największych strat Polski za które odpowiedzialność ponosi Kościół: utrata Mołdawii, poparcie Kościoła dla Krzyżaków, utrata Szwecji za Wazów, skłócenie z Moskwą za Samozwańca, klęska Polski pod Wiedniem mimo zwycięstwa Sobieskiego, porzucenie Polski po 1700 na żer obcym armiom, porzucenie Polski podczas II Wojny.
Kościół pomagał Polsce tylko wtedy, gdy w Watykanie rządził Polak.
Mimo tej ciągłej tradycji hańby i zdrady, katolicy mają czelność nazywać siebie polskimi patriotami. Więcej, zgodnie z zasadą, że na złodzieju czapka gore, katolicy krzyczą, że kto nie katolik, ten nie jest polskim patriotą. Ponieważ mamy w kraju katolicką większość, to poprzez ciągłe powtarzanie tych bzdur katolicy doprowadzili do tego, że wielu ludzi bezrefleksyjnie wierzy w to, że w Polsce katolicyzm i patriotyzm są sobie bliskie. To jest właśnie to najsprytniejsze kłamstwo polskich katolików.
A przecież chwila spokojnej i rozumnej refleksji wystarczy, żeby jak na dłoni dostrzec prawdę, że w Polsce katolicyzm i patriotyzm są pojęciami niemal sprzecznymi. Po upadku Rosji dzisiaj najniebezpieczniejszym wrogiem Polski jak Kościół Katolicki. W praktyce nie można być patriotą w Polsce, jeśli wspiera się Kościół Katolicki.
doku
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >Warto przy okazji zwróci uwagę na najsprytniejsze kłamstwo polskich katolików. Mam na myśli udawanie patriotyzmu. >Zauważmy, że Kościół zawsze był wrogiem narodu polskiego i zdrajcą Polski. Wystarczy nawet pobieżnie przerzucić historię Polski, żeby przekonać ile razy Polska została przez Kościół zdradzona, wykorzystana, oszukana i ograbiona. Wymienię tylko kilka największych strat Polski za które odpowiedzialność ponosi Kościół: utrata Mołdawii, poparcie Kościoła dla Krzyżaków, utrata Szwecji za Wazów, skłócenie z Moskwą za Samozwańca, klęska Polski pod Wiedniem mimo zwycięstwa Sobieskiego, porzucenie Polski po 1700 na żer obcym armiom, porzucenie Polski podczas II Wojny. >Kościół pomagał Polsce tylko wtedy, gdy w Watykanie rządził Polak.
chłopcze ja nie wiem co Ty czytasz ale na pewno to nie jest historia Polski, zaś Twoje argumenty nawet nie są warte uwagi
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
|  | 1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >co Ty czytasz ale na pewno to nie jest historia Polski
Zacznijmy od unii polsko-szwedzkiej, gdy Polacy zostali zaproszeni przez Szwedów, żeby przejąć w Szwecji rządy i włączyć Szwecję do Rzeczypospolitej. Poszukaj opisów tego, jak zostaliśmy w Szwecji przyjęci, jak tam się rozpanoszyliśmy i w jak skuteczny sposób Watykan sabotował polską politykę. Kiedy już zrozumiesz, jak Kościół zniszczył przyjaźń polsko-szwedzką, będziesz mógł pokusić się o analizę stosunków polsko-mołdawskich i polsko-moskiewskich.
doku
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|