Racjonalista - Strona głównaDo treści
Będę się modlił za autorów tego serwisu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-02-2003 19:56Mateusz WasilewskiBędę się modlił za autorów tego serwisu
Przykro mi że ktoś może gadać takie banialuki jak tu na stronie to że kościół prawie pół wieku temu przyczyniał sie do zabijania czaqrownic heretykow i tym podobnych to nie znaczy że jest zły... wtedy były inne czasy i poglądy. NIe wiem czy ktokolwiek zauważył że kościół się zmienił!!!!!!!!!! Teraz już sie nie pali heretyków inaczej "pan wszechwiedzący"Mariusz autor tegoż serwisu już dawno by skończył w urnie z prochami (swoimi) :-|

webmaster
>NIe wiem czy ktokolwiek zauważył że kościół się zmienił!!!!!!!!!! Teraz już sie nie pali heretyków
już nie pali ??!! oh jej, jaka ulga to myśmy myśleli, że jeszcze wolno palić kacerzy. a tu patrz Mariusz, jaka zmiana w Kościele ! tylko jekoś owieczki takie same..
Svarozyc (60 punktów)
> Przykro mi że ktoś może gadać takie banialuki jak
>tu na stronie to że kościół prawie pół wieku temu
Pół wieku temu? Raczej mniej więcej w pół wieku po narodzinach (rzekomych) niejakiego Jehoszua... A trwało to... ho ho, ręce opadają, jak chce się zliczyć.
>przyczyniał sie do zabijania czaqrownic heretykow
>i tym podobnych to nie znaczy że jest zły...
>wtedy były inne czasy i poglądy.
Tym samym, ma się rozumieć, wedle twojej logiki, dżihad, zabijanie niewiernych we współczesnych państwach muzułmańskich jest jak najbardziej usankcjonowane? Bo panuje tam inna kultura, inne poglądy?
>NIe wiem czy
>ktokolwiek zauważył że kościół się
>zmienił!!!!!!!!!! Teraz już sie nie pali
>heretyków
Mentalność niewiele się zmieniła, a nawet jeśli, to wymuszone to zostało duchem czasów. I to tylko w niektórych środowiskach. A prawda jest taka, że ludzie krytykujący Kościół są u nas (i nie tylko) na cenzurowanym, stosy zastąpiono zmową milczenia. Dotyczy to zarówno ludzi spoza Kościoła jak i tych jego owieczek, które mimo iż nie mają zamaiaru wystąpić, to jednak zdobywają się na ostrzejszą krytykę lub próby reformowania.

Poza tym, czy rzekome zmiany wymazują wszystkie winy Kościoła? Czy z powodu zmian jakie zaszły mamy mówić o Kościele w samych superlatywach, ignorując setki lat niewyobrażalnych zbrodni?

Kościół nie zmienił się w gruncie ani na jotę, tylko czasy sie zmieniły, przez co koniecznością stało się zakamuflowanie prawdziwych celów oraz humanitaryzacja metod. Ale idę o zakład, że stare niewesołe czasy niechybnie by powróciły, gdyby Kościół dorwał się do władzy. Dlatego uważam, że Kościół, dla swojego własnego dobra, powinien być bezwzględnie ograniczany w swoich zakusach, gdyż poprzednie mariaże z władzą nie wychodziły mu w ostatecznym rozrachunku na zdrowie. W związku z tym trzeba wywlekać na światło dziene wszystkie brudne sprawy, roztrząsać je. Tylko tak Kościół może zachować względnie twarz, gdyż prawda, jakkolwiek w oczy kole, to zawsze przyniesie więcej pożytku niż fałsz...
Twoja i tobie podobnych relatywistyczna postawa jednak temu nie sprzyja.
ZBIGNIEW GÓRA
> Przykro mi że ktoś może gadać takie banialuki jak
>tu na stronie to że kościół prawie pół wieku temu
>przyczyniał sie do zabijania czaqrownic heretykow
>i tym podobnych to nie znaczy że jest zły...
>wtedy były inne czasy i poglądy. NIe wiem czy
>ktokolwiek zauważył że kościół się
>zmienił!!!!!!!!!! Teraz już sie nie pali
>heretyków inaczej "pan wszechwiedzący"Mariusz
>autor tegoż serwisu już dawno by skończył w urnie
>z prochami (swoimi) :-|

<STB>

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365