 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-10-2004 14:32 | lucabrasi | Kosciol to mafia | Kosciol to mafia i najbardziej zorganizowana przestepczosc w Polsce.Zalezy im tylko na forsie i na wladzy a na zwyklych ludzi nie zwazaja tylko wyciagaja od nich forse "na cele charytatywne" hehe.Prowadza indoktrynacje ludzi i robia im pranie mozgu. Jak karol wojtyla umrze to mysle ze to wszystko padnie.Niedlugo gdy dzisiejsza mlodziez dorosnie niech kosciol ma sie na bacznosci bo mlodych ludzi nie uda sie nikomu oszukac zwlaszcza kosciolowi. Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska. |
| Duch | > Kosciol to mafia i najbardziej zorganizowana> przestepczosc w Polsce.Zalezy im tylko na forsie i na> wladzy a na zwyklych ludzi nie zwazaja tylko wyciagaja od> nich forse "na cele charytatywne" hehe.Prowadza> indoktrynacje ludzi i robia im pranie mozgu. Jak karol> wojtyla umrze to mysle ze to wszystko padnie.Niedlugo gdy> dzisiejsza mlodziez dorosnie niech kosciol ma sie na> bacznosci bo mlodych ludzi nie uda sie nikomu oszukac> zwlaszcza kosciolowi. Wtedy rozliczy sie tych h... za to co> zrobili z Polska.Stary człoowieku czy wiesz ile lat ma pewien zbłazowany krytyk racjonalisty, c publikuje teksty  ? 18.
|
|
|  | | Duch | > ?????????? O co ci chodzi, założyłeś sobie, że nie dadzą sę nabrać młodzi ludzie więc to weryttyfikuję  . Szybciej nie nabiorą się na racjonalizm. ODlatuję i mjnie jóż nie ma, to znaczy nie odpowiadam.
|
|
| |  | | lucabrasi | > >??????????> O co ci chodzi, założyłeś sobie, że nie dadzą sę nabrać młodzi ludzie więc to weryttyfikuję . Szybciej nie nabiorą się na racjonalizm.> ODlatuję i mjnie jóż nie ma, to znaczy nie odpowiadam.> Jestes pewny duszku?
|
|
| Mariusz Agnosiewicz | >Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska.
Takie emocje mogą prowadzić do fanatyzmu. Należy poza tym pamiętać, że Racjonalista to nie Fakty i Mity czy NIE. Nie w tym rzecz, że nie jestem(-śmy) antyklerykalni, lecz w tym, że powinien nas interesować antyklerykalizm racjonalny, a nie konkurencja dla Rodziny Radia Maryja.
|
|
 | | Duch | > >Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska.> Takie emocje mogą prowadzić do fanatyzmu. Należy poza tym pamiętać, że Racjonalista to nie Fakty i Mity czy NIE. Nie w tym rzecz, że nie jestem(-śmy) antyklerykalni, lecz w tym, że powinien nas interesować antyklerykalizm racjonalny, a nie konkurencja dla Rodziny Radia Maryja.Wreszcie jakaś racjonalna wypowiedź na tym forum. Twój prześladowca Radek  .
|
|
|  | | Wojcik | > >>Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska.> >Takie emocje mogą prowadzić do fanatyzmu. Należy poza tym pamiętać, że Racjonalista to nie Fakty i Mity czy NIE. Nie w tym rzecz, że nie jestem(-śmy) antyklerykalni, lecz w tym, że powinien nas interesować antyklerykalizm racjonalny, a nie konkurencja dla Rodziny Radia Maryja.> Wreszcie jakaś racjonalna wypowiedź na tym forum.> Twój prześladowca Radek .A wydawalo mi się, że miałeś już odlecieć?!! Pozatym, pewnie masz jakiegoś klera w rodzinie,ze ich tak bronisz...albo któryś z nich Cie molestował i Ci sie to podobalo...,a może podoba????!!!
|
|
 | | lucabrasi | >>Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska. >Takie emocje mogą prowadzić do fanatyzmu. Należy poza tym pamiętać, że Racjonalista to nie Fakty i Mity czy NIE. Nie w tym rzecz, że nie jestem(-śmy) antyklerykalni, lecz w tym, że powinien nas interesować antyklerykalizm racjonalny, a nie konkurencja dla Rodziny Radia Maryja. Moze przesadzilem z tymi h... ale niewinatkami na pewno nie sa
|
|
|  | | Duch | > Moze przesadzilem z tymi h... ale niewinatkami na pewno nie sa
Masz się za niewiniątko, a może chcesz szybko dorównać do kryttykowanego poziomu panie RACJONALISTA?
|
|
| |  | | lucabrasi | >> Moze przesadzilem z tymi h... ale niewinatkami na pewno nie sa >Masz się za niewiniątko, a może chcesz szybko dorównać do kryttykowanego poziomu panie RACJONALISTA? > Nie uwazam sie za niewiniatko lecz wyrazilem sie dosadnie bez owijania w bawelne. Mysle ze jestes katolickim dewota ktory mysli ze pozjadal wszystkie rozumy a tak naprawde jestes slepa owieczka zapatrzona w waszego '"boga na ziemi" Karola Wojtyle, ktora nie umie samodzielnie myslec panie NIERACJONALISTO
|
|
| | |  | | MaLk__ | Jeśli to, co tutaj prezentujesz jest esencją racjonalizmu to cieszę się, że nie jestem racjonalistą...
|
|
| | | |  | | lucabrasi | >Jeśli to, co tutaj prezentujesz jest esencją racjonalizmu to cieszę się, że nie jestem racjonalistą... czy ja gdziesz napisalem ze jest to esencja racjonalizmu? To jest tylko moje prywatne zdanie. Ja nie wypowiadam sie w imieniu racjonalisty lub racjonalistow tylko w moim.
|
|
| | | | |  | | MaLk__ | A czy ja napisałem, że Ty napisałeś? To była luźno rzucona myśl.
|
|
| leo_z (935 punktów) | >Kosciol to [...]
uważam, że niezależnie od wyznawanego światopoglądu ciąży na nas odpowiedzialność za wypowiadane słowa. Stwierdzenia typu ... Kosciol to mafia i najbardziej zorganizowana przestepczosc w Polsce jest stwierdzeniem, które może rodzić skutki prawne. I jak to się ma do logo forum Jeżeli wiadomość nie zawiera treści kłamliwych lub złośliwych, nie usuwamy jej. Moim zdaniem stawia to Racjonalistę w pozycji strony uwiarygodniającej zacytowane stwierdzenie
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz | >Moim zdaniem stawia to Racjonalistę w pozycji strony uwiarygodniającej zacytowane stwierdzenie
Ale ja się wypowiedziałem z negatywnym odniesieniem co powinno wyjaśniać stosunek do takich wypowiedzi. Brałem pod uwagę usunięcie wypowiedzi, ale wolałem ją zostawić i skomentować, bo to może być bardziej pouczające, podobnie jak zachowałem kiedyś wypowiedź ze słowem "kill" w stosunku do księży - po to, aby się wypowiedzieć na ten temat. Agresywny antyklerykalizm jest po części zrozumiały o młodych ludzi. Jest on też podsycany przez niektóre środowiska antyklerykalne. Racjonalistę chciałbym widzieć nie jako medium, które odcina się od młodych antyklerykałów, którzy często się wyrażają tak jak powyżej, ale jako próbę wpływu na nich, aby pokazać, że antyklerykalizm nie musi być tak skrajnie "uliczny", emocjonalny, który sprowadza się często do postrzegania w klerze esencji zepsucia i powodu wszystkich naszych problemów. Nie możemy się po prostu odcinać od takiego antyklerykalizmu, od takich antyklerykałów, bo ich zachowania później przez złośliwych i proklerykalnych publicystów i innych ludzi "publicznych" przedstawiane są jako obraz całego antyklerykalizmu, który jest de facto irracjonalny i łatwo go zwalczać. Ja też jestem antyklerykałem, jestem ateistą i naprawdę mam dość fanatyzmu religijnego i wielu nawiedzonych ludzi, którzy próbują wszelkimi sposobami, zarówno pseudointelektualnymi wywodami, jak i agresywną emocjonalnością, dyskredytować to co robimy, nasze dokonanie jakim jest Racjonalista. Dlatego właśnie chciałbym, aby przynajmniej internetowi ateiści, antyklerykałowie, jak najpowszechniej reprezentowali wyraźnie inny poziom niż religijni fanatycy.
|
|
|  | | mohawk (2936 punktów) | > Agresywny antyklerykalizm jest po części zrozumiały o młodych ludzi. Jest on też podsycany przez niektóre środowiska antyklerykalne. [...] Nie możemy się po prostu odcinać od takiego antyklerykalizmu, od takich antyklerykałów, bo ich zachowania później przez złośliwych i proklerykalnych publicystów i innych ludzi "publicznych" przedstawiane są jako obraz całego antyklerykalizmu, który jest de facto irracjonalny i łatwo go zwalczać.I właśnie to "osłabianie" stanowiska antyklerykalno-ateistycznego uważam za największy 'grzech' takiej postawy. Pamiętajmy jednak, że wcale nie tak łatwo jest wytyczyć granicę między tymi dwiema odmianami antyklerykalizmu. Wszak również w Racjonaliście nie brakuje dość ostrych tekstów. Akurat lucabrasi ma pewne powody - które omawialiśmy w pierwszym jego wątku - by kościoła nie lubić, ale warto byłoby gdyby ta postawa nieco dojrzała. Niniejszym polecam mu zatem zwięzłą prezentację możliwych podstaw intelektualnych światopoglądu ateistyczno-antyklerykalnego, zamieszczoną w niniejszym artykule prof. Chwedeńczuka: www.bezdogmatu.webpark.pl/chwedenczuk34.htm
|
|
| |  | | Joachim Patryas | Drogowskaz /takstowy/ mohawka dla młodego człowieka jest jak najbardziej adekwatny. Podzielam także decyzję Mariusza dotyczącą pozostawienia na forum tego takstu, bowiem oddaje on stan ducha i myślenia konkretnej młodej osoby. Jednak, jako osoba starsza, dystansuje się od takich emocji, mimo iż rozumiem ich przyczynę. Dawno, dawno temu,będąc bardzo młodym człowiekiem, przestałem wierzyć w to w co mi kazamo wierzyć. Byłem także pod wpływem silnych emocji. Ale wtedy ich nieskrępowane ujawnianie było nie na miejscu. Dzisiaj czasy się zmieniły i zmieniły się zwyczaje młodych ludzi. Myśle, że taka jest natura rzeczy. Joachim Patryas www.kkwitolerancji.com
|
|
|  | | leo_z (935 punktów) | >Ale ja się wypowiedziałem z negatywnym odniesieniem co powinno wyjaśniać stosunek do takich wypowiedzi I bardzo dobrze, że tak się stało. Celem mojej wypowiedzi było pokazanie, że tak forma wypowiedzi może skutkować daleko idącymi implikacjami. Wystarczy, że znajdzie się jakiś nawiedzony słuchacz radia M i np. pokusi się o spełnienie swojego "obywatelskiego" obowiązku...
>Racjonalistę chciałbym widzieć nie jako medium, które odcina się od młodych antyklerykałów, którzy często się wyrażają tak jak powyżej, ale jako próbę wpływu na nich, aby pokazać, że antyklerykalizm nie musi być tak skrajnie "uliczny", emocjonalny, który sprowadza się często do postrzegania w klerze esencji zepsucia i powodu wszystkich naszych problemów. Nie możemy się po prostu odcinać od takiego antyklerykalizmu, od takich antyklerykałów, bo ich zachowania później przez złośliwych i proklerykalnych publicystów i innych ludzi "publicznych" przedstawiane są jako obraz całego antyklerykalizmu, który jest de facto irracjonalny i łatwo go zwalczać Uważam takie stanowisko za jak najbardziej umotywowane, tyle tylko, że z małym ale... przy takim potraktowaniu sprawy pytaniem staje się, co można uznać za emocjonalną wypowiedź, a co zahacza o chamskie zachowanie. O ile zrozumiałym byłoby jeszcze pofolgowanie emocjom w trakcie dyskusji, gorącej wymianie "argumentów" itp. o tyle pozwolenie na umieszczenie takiej wypowiedzi jako samodzielnego wątku na forum jest - przynajmniej dla mnie osobiście, niemiłym zgrzytem.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|