 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-03-2013 01:39 | romaro (25211 punktów) | Egzorcysta
6 na 6 | O kieszonkowych demonach, potteromanii i piekielnym kotku Hello Kitty, mamiącym umysły i rozbudzającym dziecięcą sferę seksualną, usłyszeli rodzice od ks. dr. Marka Wasąga podczas wywiadówki w Myczkowie. Według niego nawet plakat filmu "Kung Fu Panda" nawołuje do złego. Na koniec cytuje pismo i fragmenty dotyczące wychowania: "Karcenia chłopcu nie żałuj. Gdy go rózgą uderzysz, nie umrze. Gdy go rózgą uderzysz, od potępienia zachowasz jego duszę." Dyrektorka tłumaczy księdza: - Słów dotyczących karcenia dzieci nie odbieram jako nawoływania do stosowania kar cielesnych. Celem wykładu było ukazanie rodzicom, jakie zagrożenia czyhają na dzieci we współczesnym świecie - twierdzi dyrektorka i dodaje - Potraktowałam księdza jako autorytet w dziedzinie okultyzmu. Wysłuchałam tego wykładu, mam swoje przemyślenia, choć zaskoczyły mnie niektóre wiadomości. Sama kupiłam wnukom kocyk z Hello Kitty, nie wiedziałam, jakie znaczenie ma wizerunek kotka. wyborcza.p(*)opcu_nie_zaluj__Uderzysz_.htmlTo teraz pani dyrektorka już wie. Powinna schować szkolny klęcznik, co to ksiądz go używał. Nigdy nie wiadomo jaki berecik wyszykuje w przyszłości księdzu doktorowi od diabłów pon boczek. Gdzieś czytałem, że pewna uczennica została wyrzucona z klasy za to, że zbezcześciła swoimi kolanami klęcznik, na którym JPII, w czasie wizyty w jednej ze szkół, modlił się o taką właśnie Polskę - Polskę, w której nie jeden dureń, o ile wie do czego ręce służą, staje się dla wielu autorytetem. Jedna dyrektorka modlić dzieciom się każe przed posiłkiem. Teraz druga widzi problem w kocyku. Nawet bluzgi w szkole w kontekście doktrynalnym są omawiane. Dlaczego MEN pozostawia te dzieci na pastwę egzorcystów, którzy już za same machanie dwoma dechami, kulkami i sprężynkami w wariatkowie powinni się znaleźć? Szkoła to nie Hollywood. Obawa rodziców - "Boimy się, że dzieci zaczną postrzegać te zabawki czy książki oczyma księdza" - jest w pełni uzasadniona. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Pomieszanie z poplątaniem! Trzy kwiatki: 1. Jak się dowiadujemy, o wygłoszenie takiego wykładu księdza poprosiła sama dyrektorka szkoły Teresa Preisner. Dyrektorka prosi o wykład o okultyzmie. A gdzie znowu podział się rozdział boskiego i cesarskiego? Tu nie zadziałała dyrektorka szkoły (cesarskie), ale otumaniona katoliczka (boskie - czytaj: katolickie) 2. Mariola Kiełboń z rzeszowskiego kuratorium oświaty: - Organizacja współpracy z rodzicami, pedagogizacja, organizacja spotkań, wybór prelegentów to odpowiedzialność dyrektora szkoły. Myślę, że rodzice mieli prawo, a nie obowiązek uczestniczyć w spotkaniu z prelegentem, w tym przypadku z księdzem. W przypadku gdy nie zgadzają się z tezami, powinni się zwrócić do odpowiednich władz kościelnych - radzi. Ciemnota wyłazi poza wszelkie dopuszczalne granice, a kuratorka (oświaty!!) odsyła do biskupa. 3. Elżbieta Bielenda, psycholog dziecięcy: nie zabraniać, tłumaczyć Rolą nauczyciela, w tym przypadku księdza, nie jest straszenie i demonizowanie, lecz przestrzeganie przed wypaczonymi treściami. "Nauczyciel" od nauczania wypaczonych treści ma przestrzegać...
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
2 na 2 | Mortimer (1359 punktów) | Cytat:Około 80 proc. ludzi przynajmniej raz miało do czynienia z jakąkolwiek formą okultyzmu. Mieliśmy sytuację, że w gospodarstwie zachorowało w jednej chwili całe bydło. Nawet weterynarz nie pomógł. Ale zauważyliśmy porozrzucane na podwórku łupy z jaj. Okazało się, że to zawistni sąsiedzi działali magicznie na zwierzęta No tak! Weterynarz, choć wykształcony człek, nie mógł pomóc, gdyż wszystkiemu winne okazały się ŁUPY Z JAJ. Nauka odchodzi na drugi plan w konfrontacji z magicznymi sposobami sąsiadów. Nie wiem do jakich umysłów trafiają słowa tego księdza, ale są to na pewno umysły ogarnięte naukami KRK (jakżeby inaczej). Cytat:Mieliśmy przykład osoby, która została zniewolona duchowo z powodu leków homeopatycznych. Pacjentka przez stosowanie homeopatii dostała paraliżu nóg. Dopiero modlitwa o uwolnienie pomogła i kobieta po wielu latach cierpienia wróciła do zdrowia Biedny Samuel Hahnemann. Nie sądził, że leki homeopatyczne będą zniewalały duchowo ludzi, którzy będą je stosowali. Ale w sumie pathos to główne założenie Kościoła, więc skoro istnieje, jako człon w nazwie, to czemu by nie podciągnąć to pod religię. Modlitwa lekiem na całe zło... Gdzie lekarz nie może, tam księdza pośle Cytat: Wasąg wspomina również o książkach o Harrym Potterze. Według niego po tej lekturze pojawiają się nerwice lękowe, nocne koszmary i zwidy. Ostrzega również przed grą w "Diablo" i wymawianiem sformułowań typu: "Niech cię licho weźmie" czy "Idź do diabła". Oprócz Harry'ego Pottera i gier złe są także Pokemony, czyli kieszonkowe demony, książki z serii "Witch", lalki Barbie, koniki Pony, obrazki z potworami dodawane do chrupek, trupie czaszki na ubraniach i Batman. Okazuje się, że zły jest też wizerunek Hello Kitty. Sądzę, że według tego duchownego, dzieci powinny bawić się kupką piasku przed domem. Albo lepiej w domu, bo na zewnątrz dziecko ma większe szanse zostać wciągnięte w "szatańskie" zabawy urządzane przez rówieśników. Księdzu odpowiadałoby wychowanie Josefa Fritzla, który więził swą córkę w piwnicy przez ponad 20 lat. Podsumowując: dziecko ma być w domu, pozbawione telewizora, komputera, komórki, zabawek itp. Braku spotkań z kolegami/koleżankami itp. Dowiadujemy się potem od bardzo mądrego księdza, że kotek Hello Kitty wziął się stąd, iż zrozpaczony ojciec chorej na raka córki (o imieniu Kitty), zawarł pakt z diabłem! Stąd nazwa - HELL 'o' KITTY. Brak słów, no brak słów. Następnie ksiądz nawołuje do łojenia dzieci ile wlezie. Gratulacje dla pani dyrektor, która pozwoliła księdzu na wykład w szkolnej placówce.
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
 | 1 na 1 Xion (501 punktów) (zablokowany) | Cytat:i Batman. Uff, całe szczęście, że chociaż Spidermana i Supermana oszczędził!
|
|
|  | 3 na 3 | Mortimer (1359 punktów) | Czasu mu pewnie nie starczyło. Albo nie miał do kogo mówić, bo wszyscy wyszli pukając się po głowach.
A Reksio to pewnie pies Belzebuba, jak nic!
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
| |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >A Reksio to pewnie pies Belzebuba, jak nic! Reksio lubił się bawić z czarnym (jak smoła piekielna!), większym od siebie psem. Przecież to jasny symbol podporządkowania Reksia demonowi!
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
|
|
4 na 4 | Olek Mularski (3178 punktów) | Czepiają się islamistów, że ścinają głowy, a gdyby dać im więcej władzy, to pewnie znów by stosy płonęły. Nie są nic lepsi i równie prymitywni. Wierzyć w czary w XXI wieku będąc dorosłym to trzeba być półgłówkiem! To dowód na to, że kościół nadal stosuje średniowieczną doktrynę i uznając wszelkie rozrywki i przyjemności za grzech, a jedyną drogą do świętości jest dla nich umartwianie się i oszczędzanie uciech za życia. Nawet zabawek dzieciom odmawiają, najchętniej widzieliby rzesze małolatów modlących się całymi dniami w kościołach!
Najgorsze jest jednak to, że piorą ludziom mózgi, strasząc ich rzekomym opętaniem przez diabła. Skoro są tacy durni, to niech zachowają tę głupotę dla siebie i się nią z nikim nie dzielą, a już na pewno nie przymusowo!
Jedyne co jest w tym wszystkim dobre, to negacja skuteczności terapii alternatywnych (bez względu na sposób w który to robią.
|
|
 | 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Czepiają się islamistów, że ścinają głowy, a gdyby dać im więcej władzy, to pewnie znów by stosy płonęły. Nie są nic lepsi i równie prymitywni. Wierzyć w czary w XXI wieku będąc dorosłym to trzeba być półgłówkiem! To dowód na to, że kościół nadal stosuje średniowieczną doktrynę i uznając wszelkie rozrywki i przyjemności za grzech, a jedyną drogą do świętości jest dla nich umartwianie się i oszczędzanie uciech za życia. Nawet zabawek dzieciom odmawiają, najchętniej widzieliby rzesze małolatów modlących się całymi dniami w kościołach! Faktycznie poziom prymitywizmu praktycznie ten sam. Co do wiary w czary podejrzewam, że księża nie są aż tak głupi. Innymi słowy to nie wiara tylko chłodna kalkulacja. Zakażmy ludziom wszystkiego, oprócz tego co odpowiada naszym celom. A odbieranie zabawek dzieciom, nic dziwnego, szczęśliwe dziecko nie ma o co prosić wyimaginowanej bozi. To samo tyczy się dorosłych, z wyjątkiem tego, że im to nie zabawek się zabrania.
|
|
3 na 3 | Irracja (4721 punktów) | ... ciekawe, ciekawe. "Specjalista od okultyzmu przestrzega przed okultyzmem (konkurencyjnym)"...  ... ale najciekawszy jest ten fragment o braku ust u Hello Kitty Cytat: Jak widać, kotek nie ma ust! Dlaczego? Dlatego że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść. Dziecko jest nieświadome" - mówił Wasąg.
... teraz wiadomo dlaczego tak ważna dla nich jest nauka religii, już od przedszkola...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|