Racjonalista - Strona głównaDo treści
Środowisko naturalne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
02-03-2013 22:41sinapis (1725 punktów)Środowisko naturalne
Ocena 5 na 5
gdy zdarzy się jakieś nieszczęście: rozbije się pociąg czy samolot, wokół leża trupy, ranni, a ocalali snuja się bezradnie w trwodze i rozpaczy, alby gdy na dole giną górnicy w zasypanej kopalni, a na górze rozpaczają ich zony i dzieci, czy nawet gdy do akcji ruszają strażacy lub pogotowie ratunkowe - duszpasterzy niosących pociechę duchową ciężko w takich miejscach uświadczyć. Za to chętnie kropią żołnierzy wysyłanych do walki, państwowe budowle wznoszone w aureoli złodziejskich afer, oraz roją się wśród polityków kombinujących jakieś kolejne draństwa. Słowem wszędzie tam, gdzie jest szansa, że jedni ludzie zrobią drugim jakieś kuku.
Jak, nie przymierzając, muchy, których najwięcej jest tam, gdzie coś śmierdzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Duszpasterz miałby zrywać się od stołu do pokerka, złazić z cieplutkiej "gospodyni", odrywać się od pisania do wójta pisma w sprawie zakupu budynku przedszkola z 99% bonifikatą, bo gdzieś tam wydarzył się jakiś wypadek?! A co by duszpasterz miał z tego, że pojedzie na miejsce tragedii?
Żarty się ciebie trzymają.



Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
03-03-2013 00:02 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Duszpasterz miałby zrywać się od stołu do pokerka, złazić z cieplutkiej "gospodyni"

A może ma burdel i pilnuje interesu.
Cytat:
Katoliccy duchowni z całej Ameryki, od Kalifornii po Delaware, ostatnio coraz częściej oskarżani są o najohydniejsze czyny. Zarzuty przedstawione Wallinowi, byłemu proboszczowi katedry św. Augustyna w Bridgeport, mają nieco inny charakter. Według prokuratury ksiądz był narkomanem oraz dilerem - który próbował prać zdobyte w nielegalny sposób pieniądze, inwestując w sex shop - jak również sypiającym z mężczyznami transwestytą.

wiadomosci(*)1,5433154,kiosk-wiadomosc.html
03-03-2013 00:33 
 Ocena 2 na 2
paula17 (495 punktów)
>złazić z cieplutkiej "gospodyni"
>A może ma burdel i pilnuje interesu.
Uważam że to niesmaczna przesadka (przesadka to mała przesada). Nie wszyscy księża są pedofilami, nie wszyscy mają "cieplutkie >>gospodynie<<". To poważne zarzuty więc po co obrzucać kogoś fekaliami bez podstaw? Jest tyle innych powodów za które można potępiać kler, wrzucanie do jednego ohydnego worka jest paskudne


>A może ma burdel i pilnuje interesu.
Nie wiem czy to ironia ale założę, że tak.
03-03-2013 01:08 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>Nie wszyscy księża są pedofilami,
Nikt w tym wątku o pedofilii nie napisał, ale zawsze się ktoś musi znaleźć żeby ten temat wtrącić.
>nie wszyscy mają "cieplutkie >>gospodynie<<". To poważne zarzuty
A jakiż to poważny zarzut, że chłopy na boku używają? Jednych żona rozliczy, innych św. Madonna
>więc po co obrzucać kogoś fekaliami bez podstaw?
wiadomosci(*)1,5433154,kiosk-wiadomosc.html
>>A może ma burdel i pilnuje interesu.
>Nie wiem czy to ironia ale założę, że tak.
Pewnie. Ten aparat (odsyłam do linku) ma sex shop. Interes jak każdy inny. Równie dobrze i burdel mógłby prowadzić. Historia zna takie przypadki, gdy kler był właścicielem tych bożych przybytków.
03-03-2013 11:51 
 Ocena 4 na 4
Menel de Lux (3111 punktów)
> To poważne zarzuty więc po co obrzucać kogoś fekaliami bez podstaw? Jest tyle innych powodów za które można potępiać kler, wrzucanie do jednego ohydnego worka jest paskudne

Nikt ich na siłę nie trzyma w tym skompromitowanym kościele.
W każdej chwili mogą rzucić sutannę aby nie narażać się na uogólnienia.
Ohydnym i paskudnym jest trwanie przy tej broniącej sutannowych pedofili organizacji.
Nie ma sensu grzebać w potoku cuchnącego szamba aby wyławiać księży którzy na żadne łatki nie zasługują.
03-03-2013 00:27 
 Ocena 1 na 1
paula17 (495 punktów)
>rozbije się pociąg czy samolot, wokół leża trupy, ranni, a ocalali snuja się bezradnie w trwodze i rozpaczy
>A co by duszpasterz miał z tego, że pojedzie na miejsce tragedii?
To:
>a ocalali snuja się
Ocalali! Zginęło 1000 ludzi a ten jeden przeżył! Cud! Cudem jest to że samolot w Andach się rozbił i ludzie musieli jeść przez 72 dni tapicerkę i mięso swoich przyjaciół, wszyscy zginęli a oni cudem przeżyli. Stanęli twarzą w twarz ze złem i pokonali je! (Źródło)
99% górników zginie, jeden po 2 tygodniach akcji ratowników wyjdzie i mamy cud. Dosłownie, bo za rok się okaże że ów górnik 3 tygodnie przed katastrofą przykładał obrazek Jana Pawła II do tyłka czy tam żeber albo w kieszeni miał sianko z Betlejem.

W 2006 roku uczestnik tej gehenny napisał książkę - "Miracle in Andes". Zjadł rękę Pablo, policzki Sancheza, udo Juanito i jelita Jose (nie będę wymyślała dalej bo kończą mi się meksykańskie imiona). Istny cud. en.wikiped(*)Mountain_and_My_Long_Trek_Home

Pewnie gdyby nawet wszyscy zginęli to na pogrzebie usłyszano by
Cytat:
Wyciągnijmy z tego wnioski - czego uczy nas Pan Bóg przez tą lekcję? Nic nie dzieje się bez powodu. Nasi bracia i sio. Nasi bracia są teraz w niebie a my jak na wiernych przystało [...]

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365