 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-09-2010 01:59 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Śmierć Pańska na kółkach
14 na 14 | Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę. Polak (byle prawdziwy) potrafi: wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.htmlDrzymały moje kochane, PanaJezusowe!  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Zadziwia mnie ta obsesja. A jeszcze bardziej zadziwia mnie fakt, że trwa już od 1900 - 1800 lat (nie sądzę, aby w czasach Nerona byli chrześcijanie w dużej ilości, to raczej przekłamanie) i ma 2 miliardy wyznawców, których liczba wzrasta. Nigdy też nie było tak wielu zwolenników krzyża w stosunku do wyznawców innych światopoglądów i zabobonów. W Japonii jest mnóstwo chrześcijan, nawet w Chinach to się zaczyna...
Oczywiście, niektórzy z tych 2 miliardów prawie nie wierzą i uważają za absurd krzyże na kółkach. Pytanie, co znaczy to "prawie"... Moim zdaniem niewiele, w średniowieczu też nie brakowało takich "prawie" chrześcijan i co z tego. Dla mnie krzyż na kółkach i jakiś błyskotliwy chrześcijański intelektualista to ta sama bajka. Może nawet to drugie gorsze. Bo wyrobiony umysł ma więcej energii aby się samozaplątać. Potrzeba mu ideologii, która odmienia "oblicze świata". Brednie stają się alegoriami, a alegorie rzeczywistością (na przykład Umberto Eco).
|
|
4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i >Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę. Bardzo ciekawa jestem stanowiska biskupów w tym temacie. Jarek kazał im się opowiedzieć po której są stronie i pewnie nie powiedzieliby ani słowa ale wobec nowych faktów będą musieli zabrać głos. Ciekawam czy dalej będą popierać Jarka.
|
|
4 na 4 | Roksana Małek (894 punktów) | > Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i> Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.> Polak (byle prawdziwy) potrafi:> wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html> Drzymały moje kochane, PanaJezusowe!  A ja zawsze myślę w naiwności swojej, że już nigdy mnie niczym nie zaskoczą..............
|
|
4 na 4 | B2BW (3184 punktów) | A ja uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa. Proponował bym jeszcze żeby Smok Wawelski został prezydentem Krakowa. Jezus występuje w biblii, a smok też pewnie przetrwał w jakiś tekstach z odpowiedniej epoki. Sam prof Giertych przekonany jest o jego autentyczności!
|
|
 | 1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | > A ja uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa.> Proponował bym jeszcze żeby Smok Wawelski został prezydentem Krakowa. Jezus występuje w biblii, a smok też pewnie przetrwał w jakiś tekstach z odpowiedniej epoki. Sam prof Giertych przekonany jest o jego autentyczności!A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki?????????????????????????????? www.google(*)eNo3Ke7mERd9YrZpozHnlHS406E=&h
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | 2 na 2 | B2BW (3184 punktów) | >A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki?????????????????????????????? Oj tam, oj tam! Polska ma być kondominium Gruzji, Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy i Bośni? Najważniejsze jest to, że Smok się zasłużył dla promocji miasta. Poza tym Smok już nie żyje, a o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr
|
|
| |  | 3 na 3 Jarosław Ziółkowski (972 punktów) (zablokowany) | >o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr [Godwin] O Stalinie, Hitlerze, Mao, Pol Pocie, Neronie, Kaliguli itd. także?
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście — Budda.
|
|
| | |  | 3 na 3 | B2BW (3184 punktów) | > [Godwin] O Stalinie, Hitlerze, Mao, Pol Pocie, Neronie, Kaliguli itd. także?Sądziłem, że z ironicznym odczytaniem charakteru mojej wypowiedzi nie będzie problemów, najwyraźniej byłem w błędzie. W takim razie wyjaśniam: Dopuszczam przedstawianie zmarłych w złym świetle, wymieniłeś typy spod naprawdę ciemnej gwiazdy. Ci co zginęli (męczeńsko  ) 10IV to nie zbrodniarze, ale ideałami na pewno nie byli. Jednakże od Smoka Wawelskiego wara! Darzę go taką czcią,że gdy ktoś pomysł z prezydenturą Krakowa krytykuje albo wypomina jakiegoś św Jerzego, to razi moje uczucia religijne, a to jest karalne!
|
|
| |  | 2 na 2 | drHaust (737 punktów) | > >A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki??????????????????????????????> Oj tam, oj tam! Polska ma być kondominium Gruzji, Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy i Bośni?> Najważniejsze jest to, że Smok się zasłużył dla promocji miasta.> Poza tym Smok już nie żyje, a o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr!!!!!!!!!!! co znaczy NIE ŻYJE???? oj! oj!  a oto dowód: www.e-krak(*)ws/559-Pracowity_smok_wawelskitzn... może trochę nie żyje, ale zarabia... zresztą myślę, że Lech tez... zarabia? na Wawel.. 
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
| | |  | 1 na 1 | B2BW (3184 punktów) | Dzięki za linka, super wiadomość! Cytat:Smok wawelski zarobił od lipca ponad 6000 zł ziejąc ogniem na życzenie przesłane SMS-em Taki bajer! Ale pomyślmy ile zarobił Jezus wisząc na krzyżu i wcale nie ziejąc ogniem ani nawet nie mrugając okiem. Nie obsługuje nawet SMSów... Cóż "Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się filozofom"
|
|
5 na 5 | Madman (7811 punktów) | > Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.E tam. Już w średniowiecznych misteriach były ruchome sceny, na których wozili krzyże i inne akcesoria. Dowiedziałem się tego od pani doktor, prowadzącej zajęcia z historii teatru mniej więcej w ten sposób: "W Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz, eee, w Święta Wielkanocne, misteria przedstawiające mękę Jezusa były, eee, przedstawiane, na mansjonach na kołach, zwanych także, eee, mansjonami na kołach..."
|
|
1 na 1 | Mariusz Pracki (436 punktów) | |
|
4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Krzyż jest święty. Jego obrońcy wiedzą o tym. Nie pojmuję dlaczego reszta narodu nie wie, że Jezus był Polakiem i dlatego mamy obowiązek bronić jego krzyża, który też przecież polski jest, bo niby z jakiego drewna został wykonany? He?
Ech... Gdybym tylko mieszkała bliżej Warszawy zaraz stanęłabym w szeregach tych wiernych obrońców!
A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią!
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
 | 3 na 3 | Myflowers (2721 punktów) |
> A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią!> No wiesz co, jak ta pani miała siłę bronić tego krzyża z takim uporem , to, (cytując Runeberga) - można powiedzieć , ze choć (...) głowę miała słabą, ale za to serce, serce szczerozłote" - to jej się za cholere żadna renta nie należy, a lekarza trzeba by jednak przez CBA pogonić. A serce niech se na stos rzuca i nic ZUS-owi do tego www.youtube.com/watch?v=FeSDZbRstu4
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >> A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią! >> >No wiesz co, jak ta pani miała siłę bronić tego krzyża z takim uporem , to, >(cytując Runeberga) - można powiedzieć , ze choć (...) głowę miała słabą, ale za to serce, serce szczerozłote" - to jej się za cholere żadna renta nie należy, a lekarza trzeba by jednak przez CBA pogonić. A serce niech se na stos rzuca i nic ZUS-owi do tego
To nie tak wszystko. Otóż ta pani ma beret. W tajemnicy mogę Ci zdradzić, że beret jest magiczny. Naprawdę. On, ten beret znaczy się, wzmacnia głowę i uodparnia na myślenie. Ta pani jednak przezornie beret zdjęła, choć niestety głowa została. No i masz... Dostała zawału. I po rencie. Ech.... To życie nas wszystkich wykończy, bosz......
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
7 na 7 | plodzien (7378 punktów) | > Polak (byle prawdziwy) potrafi:> wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html> Cały ambaras z krzyżem wynika Z usposobienia katolika. O czym katolik by myślał i marzył To wszystko z krzyżem mu się kojarzy. Słusznie. Przychylę ucha wołaniu By krzyż na każdym był skrzyżowaniu! To przecież droga, co się tak zgięła, Że nazwę swoją od krzyża wzięła A znowuż żeby krzyż był na kółkach! Po cóż to zaraz pukać się w czółka? Toż przez inwencję tę pomysłową Łatwiej odprawić drogę krzyżową. Jednego jeno pojąć nie idzie: Jak ci, co całe zło widzą w Żydzie Pomysł mieć mogą tak posrany By królem został Żyd wybrany?
|
|
1 na 1 | drHaust (737 punktów) | > Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i> Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.> Polak (byle prawdziwy) potrafi:> wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html> Drzymały moje kochane, PanaJezusowe!  no tak, ale sens to ma. teraz się wózeczek pchnie do kilku diecezji, a może nawet zrobi małe tour de pologne? Kuria się od tego odetnie, ale koszyczek zostawi... W końcu w piłce nożne jesteśmy ciapy, ale koszykówkę mamy dobrze rozwinięta, szczególnie miedzy diecezjalną...
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
 | 1 na 1 | apud (4399 punktów) |
>no tak, ale sens to ma. teraz się wózeczek pchnie do kilku diecezji, a może nawet zrobi małe tour de pologne? Kuria się od tego odetnie, ale koszyczek zostawi... W końcu w piłce nożne jesteśmy ciapy, ale koszykówkę mamy dobrze rozwinięta, szczególnie miedzy diecezjalną... > Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
Ma sens!!! Będzie obwozne sadomasochistyczne. Urban to przewidział!!! I go skazali.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|