Racjonalista - Strona głównaDo treści
Śmierć Pańska na kółkach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
19-09-2010 01:59big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Śmierć Pańska na kółkach
Ocena 14 na 14
Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.
Polak (byle prawdziwy) potrafi:

wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html

Drzymały moje kochane, PanaJezusowe!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zadziwia mnie ta obsesja. A jeszcze bardziej zadziwia mnie fakt, że trwa już od 1900 - 1800 lat (nie sądzę, aby w czasach Nerona byli chrześcijanie w dużej ilości, to raczej przekłamanie) i ma 2 miliardy wyznawców, których liczba wzrasta. Nigdy też nie było tak wielu zwolenników krzyża w stosunku do wyznawców innych światopoglądów i zabobonów. W Japonii jest mnóstwo chrześcijan, nawet w Chinach to się zaczyna...

Oczywiście, niektórzy z tych 2 miliardów prawie nie wierzą i uważają za absurd krzyże na kółkach. Pytanie, co znaczy to "prawie"... Moim zdaniem niewiele, w średniowieczu też nie brakowało takich "prawie" chrześcijan i co z tego. Dla mnie krzyż na kółkach i jakiś błyskotliwy chrześcijański intelektualista to ta sama bajka. Może nawet to drugie gorsze. Bo wyrobiony umysł ma więcej energii aby się samozaplątać. Potrzeba mu ideologii, która odmienia "oblicze świata". Brednie stają się alegoriami, a alegorie rzeczywistością (na przykład Umberto Eco).
Alicja Duda (25557 punktów)
>Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i
>Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.
Bardzo ciekawa jestem stanowiska biskupów w tym temacie.
Jarek kazał im się opowiedzieć po której są stronie i pewnie nie powiedzieliby ani słowa ale wobec nowych faktów będą musieli zabrać głos.
Ciekawam czy dalej będą popierać Jarka.
Roksana Małek (894 punktów)
>Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i
>Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.
>Polak (byle prawdziwy) potrafi:
>wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html
>Drzymały moje kochane, PanaJezusowe!
A ja zawsze myślę w naiwności swojej, że już nigdy mnie niczym nie zaskoczą..............
B2BW (3184 punktów)
A ja uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa.
Proponował bym jeszcze żeby Smok Wawelski został prezydentem Krakowa. Jezus występuje w biblii, a smok też pewnie przetrwał w jakiś tekstach z odpowiedniej epoki. Sam prof Giertych przekonany jest o jego autentyczności!
19-09-2010 13:03 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>A ja uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa.
>Proponował bym jeszcze żeby Smok Wawelski został prezydentem Krakowa. Jezus występuje w biblii, a smok też pewnie przetrwał w jakiś tekstach z odpowiedniej epoki. Sam prof Giertych przekonany jest o jego autentyczności!

A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki??????????????????????????????

www.google(*)eNo3Ke7mERd9YrZpozHnlHS406E=&h


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
19-09-2010 13:33 
 Ocena 2 na 2
B2BW (3184 punktów)
>A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki??????????????????????????????
Oj tam, oj tam! Polska ma być kondominium Gruzji, Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy i Bośni?
Najważniejsze jest to, że Smok się zasłużył dla promocji miasta.
Poza tym Smok już nie żyje, a o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr
19-09-2010 23:46 
 Ocena 3 na 3
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr
   [Godwin] O Stalinie, Hitlerze, Mao, Pol Pocie, Neronie, Kaliguli itd. także?


Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście — Budda.
20-09-2010 00:35 
 Ocena 3 na 3
B2BW (3184 punktów)
>   [Godwin] O Stalinie, Hitlerze, Mao, Pol Pocie, Neronie, Kaliguli itd. także?
Sądziłem, że z ironicznym odczytaniem charakteru mojej wypowiedzi nie będzie problemów, najwyraźniej byłem w błędzie.
W takim razie wyjaśniam:
Dopuszczam przedstawianie zmarłych w złym świetle, wymieniłeś typy spod naprawdę ciemnej gwiazdy. Ci co zginęli (męczeńsko) 10IV to nie zbrodniarze, ale ideałami na pewno nie byli. Jednakże od Smoka Wawelskiego wara!
Darzę go taką czcią,że gdy ktoś pomysł z prezydenturą Krakowa krytykuje albo wypomina jakiegoś św Jerzego, to razi moje uczucia religijne, a to jest karalne!
20-09-2010 16:10 
 Ocena 2 na 2
drHaust (737 punktów)
>>A nie uczono Cię, że św. Jerzy zabijał smoki??????????????????????????????
>Oj tam, oj tam! Polska ma być kondominium Gruzji, Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy i Bośni?
>Najważniejsze jest to, że Smok się zasłużył dla promocji miasta.
>Poza tym Smok już nie żyje, a o zmarłych się mówi dobrze albo wcale, co bywa często przypominane po 10IVbr

!!!!!!!!!!! co znaczy NIE ŻYJE???? oj! oj!
a oto dowód:
www.e-krak(*)ws/559-Pracowity_smok_wawelski

tzn... może trochę nie żyje, ale zarabia... zresztą myślę, że Lech tez... zarabia? na Wawel..

Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
20-09-2010 16:22 
 Ocena 1 na 1
B2BW (3184 punktów)
Dzięki za linka, super wiadomość!
Cytat:
Smok wawelski zarobił od lipca ponad 6000 zł ziejąc ogniem na życzenie przesłane SMS-em

Taki bajer! Ale pomyślmy ile zarobił Jezus wisząc na krzyżu i wcale nie ziejąc ogniem ani nawet nie mrugając okiem. Nie obsługuje nawet SMSów...
Cóż "Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się filozofom"
Madman (7811 punktów)
>Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.
E tam. Już w średniowiecznych misteriach były ruchome sceny, na których wozili krzyże i inne akcesoria.
Dowiedziałem się tego od pani doktor, prowadzącej zajęcia z historii teatru mniej więcej w ten sposób: "W Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz, eee, w Święta Wielkanocne, misteria przedstawiające mękę Jezusa były, eee, przedstawiane, na mansjonach na kołach, zwanych także, eee, mansjonami na kołach..."
Mariusz Pracki (436 punktów)
Naród nie zginie, skoro mamy takich maggajwerów.


www.moherowo.pl
Kowalska (14008 punktów)
   Krzyż jest święty. Jego obrońcy wiedzą o tym. Nie pojmuję dlaczego reszta narodu nie wie, że Jezus był Polakiem i dlatego mamy obowiązek bronić jego krzyża, który też przecież polski jest, bo niby z jakiego drewna został wykonany? He?

Ech... Gdybym tylko mieszkała bliżej Warszawy zaraz stanęłabym w szeregach tych wiernych obrońców!

   A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią!


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
19-09-2010 18:51 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)

>    A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią!
>

No wiesz co, jak ta pani miała siłę bronić tego krzyża z takim uporem , to,
(cytując Runeberga) - można powiedzieć , ze choć (...) głowę miała słabą, ale za to serce, serce szczerozłote" - to jej się za cholere żadna renta nie należy, a lekarza trzeba by jednak przez CBA pogonić. A serce niech se na stos rzuca i nic ZUS-owi do tego

www.youtube.com/watch?v=FeSDZbRstu4


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
19-09-2010 19:33 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>    A poza tym to się opłaca. Jedna pani dostała trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego oraz orzeczenie o chorobie umysłowej. Zaraz potem rentę. I to dożywotnią!
>>
>No wiesz co, jak ta pani miała siłę bronić tego krzyża z takim uporem , to,
>(cytując Runeberga) - można powiedzieć , ze choć (...) głowę miała słabą, ale za to serce, serce szczerozłote" - to jej się za cholere żadna renta nie należy, a lekarza trzeba by jednak przez CBA pogonić. A serce niech se na stos rzuca i nic ZUS-owi do tego

   To nie tak wszystko. Otóż ta pani ma beret. W tajemnicy mogę Ci zdradzić, że beret jest magiczny. Naprawdę. On, ten beret znaczy się, wzmacnia głowę i uodparnia na myślenie. Ta pani jednak przezornie beret zdjęła, choć niestety głowa została. No i masz... Dostała zawału. I po rencie. Ech.... To życie nas wszystkich wykończy, bosz......


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
plodzien (7378 punktów)
> Polak (byle prawdziwy) potrafi:
> wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html
>
Cały ambaras z krzyżem wynika
Z usposobienia katolika.
O czym katolik by myślał i marzył
To wszystko z krzyżem mu się kojarzy.

Słusznie. Przychylę ucha wołaniu
By krzyż na każdym był skrzyżowaniu!
To przecież droga, co się tak zgięła,
Że nazwę swoją od krzyża wzięła

A znowuż żeby krzyż był na kółkach!
Po cóż to zaraz pukać się w czółka?
Toż przez inwencję tę pomysłową
Łatwiej odprawić drogę krzyżową.

Jednego jeno pojąć nie idzie:
Jak ci, co całe zło widzą w Żydzie
Pomysł mieć mogą tak posrany
By królem został Żyd wybrany?
drHaust (737 punktów)
>Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i
>Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę.
>Polak (byle prawdziwy) potrafi:
>wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.html
>Drzymały moje kochane, PanaJezusowe!

no tak, ale sens to ma. teraz się wózeczek pchnie do kilku diecezji, a może nawet zrobi małe tour de pologne? Kuria się od tego odetnie, ale koszyczek zostawi... W końcu w piłce nożne jesteśmy ciapy, ale koszykówkę mamy dobrze rozwinięta, szczególnie miedzy diecezjalną...

Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
21-09-2010 01:13 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>no tak, ale sens to ma. teraz się wózeczek pchnie do kilku diecezji, a może nawet zrobi małe tour de pologne? Kuria się od tego odetnie, ale koszyczek zostawi... W końcu w piłce nożne jesteśmy ciapy, ale koszykówkę mamy dobrze rozwinięta, szczególnie miedzy diecezjalną...
>
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją


Ma sens!!! Będzie obwozne sadomasochistyczne. Urban to przewidział!!! I go skazali.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365