Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krwawy rytuał katolicki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-04-2011 11:45Hodża (11172 punktów)Krwawy rytuał katolicki
Ocena 5 na 7
wiadomosci(*)rzyza,1,4250277,wiadomosc.html

Na Filipinach znowu znalazło się kilku idiotów, którzy kazali się przybić do krzyży. Kościół to rzekomo potępia, ale, przypuszczam, gdyby rzeczywiście chciał coś z tym zrobić, to sprawę raz-dwa by załatwił.
Ale ta pobłażliwość może wynikać z nostalgii. Były takie piękne czasy, gdy taki bohater narodowy Crassus przyszpilił sześć tysięcy patałachów do drewna. Jest co powspominać.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> znowu znalazło się kilku idiotów
To nie idioci tylko masochiści, którzy w sposób społecznie aprobowany dają upust swojej parafilii.
Tak samo striptizerki i striptizerzy zaspokajają swój ekshibicjonizm nie w parku, gdzie mogli by być przyłapani, tylko na scenie i to jeszcze za pieniądze.

Wszystko ma swój początek i koniec.
22-04-2011 14:54 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>To nie idioci tylko masochiści, którzy w sposób społecznie aprobowany dają upust swojej parafilii.
>Tak samo striptizerki i striptizerzy zaspokajają swój ekshibicjonizm nie w parku, gdzie mogli by być przyłapani, tylko na scenie i to jeszcze za pieniądze.

Zdecydownia wybieram ekshibicjonizm striptizerek ...niż idiotyczny masochizm...kogokolwiek.

"...upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem" - Myslovitz
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Zdecydowanie wybieram ekshibicjonizm striptizerek
To znowu o oglądactwo możesz zostać posądzony! I tak źle , i tak niedobrze!

Wszystko ma swój początek i koniec.
Artur@R (7115 punktów)

>To znowu o oglądactwo możesz zostać posądzony! I tak źle , i tak niedobrze!

Ja tam czasem dostrzegam i piękno i zachwyt i gracje i wrazliwość.
Patrzenie na obrazy w galerii(i nie tylko) to też "oglądactwo"??


"...upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem" - Myslovitz
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

> Patrzenie na obrazy w galerii(i nie tylko) to też "oglądactwo"??
Jak na "gołe" obrazy, to jak najbardziej oglądactwo.

Wszystko ma swój początek i koniec.
Ammet (1428 punktów)
Naprawdę, daję to do tego samego worka co kolesia który siedział 40 lat na słupie w IV wieku.

Ja też myślę, że gdyby to definitywnie uznał Kościół za coś skandalicznego, toby z tym skończono. A tymczasem my mamy w Polsce Męczennicę Burzyńską która przywiązuje się do krzyża-nie mówię, że to to samo, ale...
22-04-2011 15:47 
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)
>Ja też myślę, że gdyby to definitywnie uznał Kościół za coś skandalicznego, toby z tym skończono.
Powstałaby grupa rozłamowców i część datków zasilała by tylko ich własne szeregi. Wystarczy lekko przymknąć jedno oko i wszystko gra, nawet jest zgodne z doktryną. Gdyby grupa chciała się corocznie przybijać pod koniec grudnia, to może wywołało by jakąś reakcję.
DEmonizer (4893 punktów)
Krzyżowanie nie jest już trendy ...
Taka prostacka tandeta powtarzana już trooochę czasu ...
Może coś bardziej wykwintniejszego?
Ciągnąć za sobą stukilogramowy głaz przywiązany do penisa ... a czemu nie ... jak szaleć, to szaleć ...

To jest coś ...
Zastanawiające jest to parcie na krew, ta niezwykła miłość do okładania bacikiem plecków, ten gwoździsty spektakl ... piski, jęki i męczarnie ... a widownia nabiera rumieńców z podniecenia ...
Hura hura ... zabili Jezusa ... ale zmartwychwstanie ... więc luzik ...
Jest Crunchips - jest impreza.

Pozdrawiam
22-04-2011 19:08 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Krzyżowanie nie jest już trendy ...

Jasne. Nabijanie na pal na cześć Draculi byłoby bardziej spektakularne.
22-04-2011 19:34 
 Ocena 2 na 2
DEmonizer (4893 punktów)

>Jasne. Nabijanie na pal na cześć Draculi byłoby bardziej spektakularne.

Jezus też wamipir, choć tylko emocjonalny i z Nazaretu.
Ten transylwański wgryzał się w szyje, a Nazarejczyk kąsa umysł.
Do siedmiu diabłów z herosami.

Pozdrawiam
Marcinlet (1935 punktów)
Jak chcą niech się przybijają.
23-04-2011 15:11 
 Ocena 2 na 2
piotao (913 punktów)
>Jak chcą niech się przybijają.

Nie no, fajnie być tak przybitym do kołków drewnianych. Krew, rytuał i zaćpanie religijnym afektem. Podziw obserwatorów. Sława i uznanie. A samo przeżycie ekstremalne dostarcza nie tylko ran i bólu, ale całkiem sporo endorfin. Widać przy okazji, że ta "odkupieńcza" śmierć była dość prostacka, niewyszukana i jest paru kolei, którzy dla przyjemności się dają pokrzyżować. Gdyby wiedzieli, że zaraz zmartwychstaną, to by na śmierć dali się ubić.

Nic wyszukanego. Np. spiłowanie zębów pilnikiem, osadzenie w korzeniach elektrod i kopanie prądem przez tydzień wydaje się daleko większą ofiarą za grzechy całej ludzkości. Albo umieranie na palu przez trzy dni gdzie przy każdym ruchu nadziewasz się głębiej aż koniec pala podchodzi pod gardło...

Z zającowo - wiosennym pozdrowieniem! A w wielki piątek najbardziej smakują kabanosy!


-pio-
Hodża (11172 punktów)
>>Jak chcą niech się przybijają.
>Nie no, fajnie być tak przybitym do kołków drewnianych. Krew, rytuał i zaćpanie religijnym afektem. Podziw obserwatorów. Sława i uznanie. A samo przeżycie ekstremalne dostarcza nie tylko ran i bólu, ale całkiem sporo endorfin. Widać przy okazji, że ta "odkupieńcza" śmierć była dość prostacka, niewyszukana i jest paru kolei, którzy dla przyjemności się dają pokrzyżować. Gdyby wiedzieli, że zaraz zmartwychstaną, to by na śmierć dali się ubić.

Przyznałem punkt za tę część wypowiedzi...

>Nic wyszukanego. Np. spiłowanie zębów pilnikiem, osadzenie w korzeniach elektrod i kopanie prądem przez tydzień wydaje się daleko większą ofiarą za grzechy całej ludzkości. Albo umieranie na palu przez trzy dni gdzie przy każdym ruchu nadziewasz się głębiej aż koniec pala podchodzi pod gardło...

...ale w tej wyczuwam jakieś wysmakowanie w doborze tortur. Dobrze, że inkwizycja tego nie czyta, na pewno by się dłużej pochylili nad tym ustępem.


Bóg miłuje tych, którzy smurfują z radością.
26-04-2011 23:20 
 Ocena 2 na 2
piotao (913 punktów)

>Przyznałem punkt za tę część wypowiedzi...

Dziękuję serdecznie! A co do tortur, nie gustuję w wymyślaniu takowych, chociaż ludu ludzkiego historia zna spory ich zasób.

Jedną tylko metodę dorzucę, która zapewne chemikom szczególnie trafna i efektowna się wyda: trzeba nagą ofiarę żywcem wrzucić do dołu, którego ściany obite są metalicznym sodem. Drogi sposób, ekskluzywny.
Śmierć raczej szybka, ale jakże efektowna!



-pio-
27-04-2011 10:16 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>
>Jedną tylko metodę dorzucę, która zapewne chemikom szczególnie trafna i efektowna się wyda: trzeba nagą ofiarę żywcem wrzucić do dołu, którego ściany obite są metalicznym sodem.
Brrrrr, sadysta.
Na sód jest sposób. Neutralizuje się go metanolem. Też niezdrowo...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Matix (5786 punktów)
A ja myślę, że kościół jest rozdarty. Z jednej strony chcieliby, aby ludzie naśladowali Jezusa, a z drugiej nie chcieliby żeby ktoś mu robił konkurencję... i cóż mają biedacy począć...
Hodża (11172 punktów)
>A ja myślę, że kościół jest rozdarty. Z jednej strony chcieliby, aby ludzie naśladowali Jezusa, a z drugiej nie chcieliby żeby ktoś mu robił konkurencję... i cóż mają biedacy począć...

...rozwiązaniem optymalnym, jak odkrył już św. Franciszek, jest "żywa szopka".
Heh,he,he,he


Bóg miłuje tych, którzy smurfują z radością.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365