Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krzyż to pieniądz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-05-2011 21:21diogenes (42753 punktów)Krzyż to pieniądz
Ocena 10 na 10
Z ludźmi bywa różnie, ale forsa zawsze wejdzie do królestwa niebieskiego:



(Skarbonka w jednym z kościołów w Drohiczynie)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Grzegorz (5685 punktów)
>Z ludźmi bywa różnie, ale forsa zawsze wejdzie do królestwa niebieskiego.
Wszystko w porządku. Ta skarbonka po prostu pomaga ludziom stać się odrobinę mniej bogatymi, bo wiadomo że bogaci będą mieli trudności z wejściem do królestwa niebieskiego. Co prawda nic w przyrodzie nie ginie, więc niektórzy stają się przez to bardziej bogaci... oni po prostu poświęcają się za innych
Pabloss (4221 punktów)
Oj Oj coś wasz pasterz Antoś Dydycz zwany kapucynkiem mało kaski dostaje skoro wali co parę miesięcy na Podkarpacie, gdzie co chwilę święci nowe "zabawki kościelne".
finerbijk (17282 punktów)
>Z ludźmi bywa różnie, ale forsa zawsze wejdzie do królestwa niebieskiego:

Wygląda mi to raczej na wnętrze - a przesłanie na: idźcie w pokoju, a forsę zostawcie z nami.
rhotax7 (3947 punktów)
To bardziej cywilizowany sposób zbierania datków--może się przyjmie wszędzie.

A wy co byście bezbożni zaznaczyli i wpisali?
04-05-2011 10:27 
 Ocena 2 na 2
Grimar (1210 punktów)
>To bardziej cywilizowany sposób zbierania datków--może się przyjmie wszędzie.
>A wy co byście bezbożni zaznaczyli i wpisali?
>

W "Motyw odmowy" wpisałbym "motyw sokoła".
AdamGr (3037 punktów)
...nawet w wysokości symbolicznej...wzruszyłem się.
Tylko miejscu jakoś nie ufam , bo jak nazwa wskazuje tam się częstochowa.
DEmonizer (4893 punktów)
Nic nie pisać, nie brać tego świstka do ręki, chyba że szalet jest potrzeba odwiedzić.
A pieniądze wydać np. na PIWO.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365