Racjonalista - Strona głównaDo treści
Majowy bigos

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-04-2011 19:04diogenes (42753 punktów)Majowy bigos
Ocena 10 na 10
W TESCO, kierowany opatrznością bożą, trwa właśnie wielki plebiscyt:



Bez przydawki papieski - pasztet, kiełbasa, ketchup nie mają najmniejszych szans. Z kremówką mogłaby powalczyć chyba tylko Polska Wódka Wyborowa. Każdy inny zestaw to walka Adamka z Małyszem. Ale zostawmy spory: oto przepis na ekumeniczny bigos papieski: trochę pasztetu, pęto kiełbasy, pół kilo kremówek wadowickich. Co trzeba - pokroić, wszystko wymieszać, ozdobić ketchupem. Smacznego. Aha, przed spożyciem przeżegnać się. Po spożyciu - czekać w nabożnym skupieniu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Sugerujesz, że w Tesco kupując i konsumując odpowiednie produkty spożywasz papieża?
No bo jak inaczej to rozumieć? Przecież to nie są produkty wyprodukowane przez firmę BXVI, a poprzedni papieże już nie żyją. Ani też nie stołowali się w Tesco.
Jedyne sensowne wyjaśnienie jest analogiczne do pasztetu przepiórczego: przepiórczy znaczy z przepiórki, papieski znaczy z papieża.

Półżartem półserio.

Pozdrawiam

Karp żyje, więc ma prawo do życia! Nie naruszajcie tego prawa!
28-04-2011 19:18 
 Ocena 11 na 11
diogenes (42753 punktów)
>kupując i konsumując odpowiednie produkty spożywasz papieża?

Kremówka w kulcie Jana Pawła II ma w sobie coś z eucharystii.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
DyktaFon (9281 punktów)
>>kupując i konsumując odpowiednie produkty spożywasz papieża?
>Kremówka w kulcie Jana Pawła II ma w sobie coś z eucharystii.

A u spowiedzi byliście przed tą konsumpcją?
28-04-2011 21:36 
 Ocena 3 na 3
marcin1902 (3438 punktów)
>Kremówka w kulcie Jana Pawła II ma w sobie coś z eucharystii.

Podczas pieczenia zachodzi zmiana ciasta kremówkowego w ciało Wielkie Kremówki... znaczy Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II Karola Wojtyły Świętego Ojca Świętego Przywódcy Narodu Autorytetu Zastępcy Boga na Ziemi Wzoru Cnót Wszelakich Prostolinijnego Bohatera Obalającego Komunizm Adoptowanego Syna Maryi Zawsze Dziewicy Najskromniejszego Ze Skromnych.

I spróbuj powiedzieć, że nie lubisz tego ciasta to Cię zajebiemy chuju.


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
29-04-2011 00:36 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>I spróbuj powiedzieć, że nie lubisz tego ciasta to Cię zajebiemy chuju.
Ja lubię, ale jak zjem, to rzygam, więc czy mnie oszczędzicie Prawdziwi Polacy?


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
29-04-2011 16:37 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)

>I spróbuj powiedzieć, że nie lubisz tego ciasta to Cię zajebiemy chuju.

Ok, przepraszam...

I jeśli spróbowałbyś drogi czytelniku wysunąć twierdzenie, że takowe ciasto nie przypadło Ci do gustu, to Katolicy mogliby (choć nie wszyscy, z pewnością...) uznać Twoją osobę, szanowna(y) Pani(e), za wielce nieuprzejmą. Mogli by także poprosić Cię o opuszczenie Kraju.


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
30-04-2011 16:16 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
>Mogliby także poprosić Cię o opuszczenie Kraju.
Nie lubię kremówek, nie smakują mi.
To nie pierwsza ani ostatnia rzecz, za jaką mogę wylecieć. Dziś do domu przyniosłam:
- salami (kraj pochodzenia: Węgry);
- masło (kraj pochodzenia: Dania);
- twarożek kozi (kraj pochodzenia: Norwegia);
- ser (kraj pochodzenia: Holandia);
- ziemniaki (kraj pochodzenia: Cypr);
- pomarańcze (kraj pochodzenia: Maroko).
Te ostatnie najgorsze, bo muzułmańskie...
Tylko bułki i rzodkiewka były polskie. Może mi się dzięki temu upiecze

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
marcin1902 (3438 punktów)
Oj nie jesteś prawdziwą polką Meretseger...

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
30-04-2011 16:31 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Tylko bułki i rzodkiewka były polskie. Może mi się dzięki temu upiecze

   Nie upiecze Ci się Mer. Jesteś jednostką aspołeczną. Masz tendencje lubienia tego, czego nie trzeba oraz lubienia tego, czego absolutnie nie trzeba. Tak że tego... I ogólnie....

"Po śniadaniu przejazd przez Szwajcarię do La Salette - miejsce objawień Matki Bożej Płaczącej".
30-04-2011 16:39 
 Ocena 7 na 7
Gosia (9452 punktów)

>Tylko bułki i rzodkiewka były polskie. Może mi się dzięki temu upiecze

Taa...na stosie.
30-04-2011 18:17 
 Ocena 3 na 3
marcin1902 (3438 punktów)
>Tylko bułki i rzodkiewka były polskie. Może mi się dzięki temu upiecze

Jeszcze dodam, że pewnie bułki były pieczone w Polsce, ale mąka była Made in China... Rzodkiewka to prawie sama woda, a chmury deszczowe ostatnio był znad NIEMIEC i ROSJI ! ! !


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
01-05-2011 13:43 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)

>>Mogliby także poprosić Cię o opuszczenie Kraju.
>Nie lubię kremówek, nie smakują mi.
>To nie pierwsza ani ostatnia rzecz, za jaką mogę wylecieć. Dziś do domu przyniosłam:
>- salami (kraj pochodzenia: Węgry);
>- masło (kraj pochodzenia: Dania);
>- twarożek kozi (kraj pochodzenia: Norwegia);
>- ser (kraj pochodzenia: Holandia);
>- ziemniaki (kraj pochodzenia: Cypr);
>- pomarańcze (kraj pochodzenia: Maroko).

Phi - też mi mecyje...
Ja tam niniejsze zapodaję w internecie (wynalazek amerykański) pisząc na (japońskiej marki) komputerze (wymyślonym przez Anglika, a jeszcze pedała do tego) posługując się zmodyfikowanym alfabetem starożytnych Rzymian (ściągającym tyż od Greków ściągających od Fenicjan) narzuconym tutejszej ludności przez Niemców przy okazji szerzenia jednej z żydowskich herezji.
A zważywszy, że se przy tym - obyczajem indiańskim - tytuń palę, i że w postaci papierocha - tedy i Chińcyki papier wymyślające sie mnie trzymają mocno.

Aha! Żebym nie zapomniał!
Uprzejmie donoszę Szanownemu Forumowemu Koleżeństwu i Koleżaństwu, iż gwoli stosownego Uczczenia Tego, co Cały Naród dziś Uczczywa (Uczczywuje?... no, bo w to, że Uczciwa to nie uwierzę, nie ten naród... tfu! - nie Ten Naród, oczywiście), aż Okolicznościową Stopkę Nową se szczeliłem, albowiem Napisane Jest:

oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię i nową stopkę; nie będzie się już wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze

Przydomki nadawane mu [diabłu] w folklorze bretońskim świadczą o pogardzie zabarwionej ironią, z jaką się go traktuje: (...) Wujaszek Jan Paweł (...) Zuch Kozia Nóżka, Lisowaty, Czerwony Książę, (...) Król-Wąż (...) Żelazny Paznokieć. (Georges Minois)
01-05-2011 14:15 
 Ocena 6 na 6
i.czaplicka (5782 punktów)
W temacie uszczywania- założyłam watek, ale mi skasowali, to się przykleję tu

PLEASE DON'T FORGET MAY 1st!

WALK NAKED IN CANADA DAY

MARK YOUR CALENDARS!
It is a sin for a Muslim male to see any woman other
than his wife naked and if he does, he must commit suicide.
So next May 1st at 1 p.m. Eastern Time, all Canadian women
are asked to walk out of their house completely naked
to help weed out any neighborhood terrorists.

Circling your block for one hour
is recommended for this anti-terrorist effort.

All patriotic men are to position themselves in lawn chairs
in front of their houses to demonstrate their support for the women
and to prove that they are not Muslim terrorist sympathizers.
Since Islam also does not approve of alcohol,
a cold 6-pack at your side is further proof of your patriotism.

The Canadian government appreciates your efforts to root out terrorists
and applauds your participation in this anti-terrorist activity.

CANADA Eh!!

P.S.:
If you don't send this to at least 1 person,
you're a terrorist-sympathizing,lily-livered coward
and are possibly aiding and abetting terrorists.


a dzisiaj kupilam skrzynke czegos, co sie nazywa øl (niepoliczalne, nie ma l.m.)i ichniejszego akwawita.
01-05-2011 14:36 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>a cold 6-pack at your side is further proof of your patriotism.

It truly is :




Przydomki nadawane mu [diabłu] w folklorze bretońskim świadczą o pogardzie zabarwionej ironią, z jaką się go traktuje: (...) Wujaszek Jan Paweł (...) Zuch Kozia Nóżka, Lisowaty, Czerwony Książę, (...) Król-Wąż (...) Żelazny Paznokieć. (Georges Minois)
01-05-2011 18:10 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Dziś do domu przyniosłam:
>- salami (kraj pochodzenia: Węgry);
>- masło (kraj pochodzenia: Dania);
>- twarożek kozi (kraj pochodzenia: Norwegia);
>- ser (kraj pochodzenia: Holandia);
>- ziemniaki (kraj pochodzenia: Cypr);
>- pomarańcze (kraj pochodzenia: Maroko).

Niektórzy przed i po jedzeniu dorzucają błogosławieństwo z nieustalonego kraju pochodzenia. Trawienie jest po prostu multikulti.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Gdyby mnie spytano, o którym z tych regionalnych produktów słyszałem, to też bym oddał głos na papieską kremówkę.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
29-04-2011 00:53 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
Kremówki są akurat tak regionalne, jak bułka z bananem.

Młot na czarowników
29-04-2011 01:43 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Zdziwiłbyś się.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
29-04-2011 07:30 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
Cytat:
Karol Wojtyła miał się założyć z kolegami o to, kto zje najwięcej kremówek. Wojtyła miał ich zjeść kilkanaście na raz - w zależności od źródła mowa jest o dwunastu lub osiemnastu.


To ci dopiero! Nie jedna po drugiej, ale na raz! Powinni to również włączyć na listę cudów.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
29-04-2011 13:34 
 Ocena 2 na 2
kognitywista (3391 punktów)
Cytat:
Według przekazów, Karol Wojtyła miał się założyć z kolegami o to, kto zje najwięcej kremówek (...)

A więc to jednak legenda
29-04-2011 19:51 
 Ocena 1 na 1
Smoothie (163 punktów)
Ciasto francuskie - chlebem, krem - winem.
Manian (950 punktów)
Ja raz w życiu jadłem kremówki papieskie, jak byłem na wycieczce po komunii św. w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętam jak wszyscy byli podnieceni i zobligowani do zjedzenia tego ciasta. Z perspektywy czasu wydaje się to śmieszne, ale w końcu byliśmy młodzi i w znacznym stopniu zindoktrynowani (wielu zostało tak do dzisiaj). Papieska kremówka to coś jak ciastko Małysza w Wiśle, niby nic specjalnego, ale zapala się w mózgu kontrolka "jak tu jesteś to musisz spróbować".
30-04-2011 21:40 
 Ocena 3 na 3
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Ja raz w życiu jadłem kremówki papieskie, jak byłem na wycieczce po komunii św. w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętam jak wszyscy byli podnieceni i zobligowani do zjedzenia tego ciasta.

Hm. Pierwszy raz widzę zalety mojej wściekłej hipoglikemii... Medycyna chroni przed religią, kto by pomyślał


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Ammet (1428 punktów)
Też jadłam kremówki papieskie. Ale to dlatego, że pomimo prowadzenia dość zdrowego trybu życia, biegania, ćwiczenia etc jestem niemiłosiernym łasuchem i jak widzę słodkie i kremowe to jem-a że tam był tego nadmiar tooo...no cóż, moja silna wola nie wytrzymała.
Elka I Ponura (7473 punktów)
Ketchup Włocławek jest obrzydliwy, kiełbasa lisiecka nie kojarzy mi się jakoś specjalnie z oszołomieniem kulinarnym, pasztet Mistrza Jana... chyba kiedyś miałam kupić, ale odpuściłam sobie (mam niedaleko sklep, w którym sprzedają pasztet z pistacją i jest on boski). Kremówek, jak większości innych przesłodzonych, kleistych ciastek mi nie wolno.

Ja bym tam wpisała przetwory Pudliszek albo Rolnika, z uwagi na jakość. Albo cokolwiek z Krakowskiego Kredensu. Ketchup Włocławek, też mi pomysł, pfff...

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Ammet (1428 punktów)
Przypomniało mi się jak tata mi opowiadał, że u niego w wiosce facet założył cukiernię, sprowadzał kremówki gdzieś z Krakowa, ale nazwał je Wadowickimi-i od razu szły za 200% ceny

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365