Racjonalista - Strona głównaDo treści
KK przestał udawać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-03-2008 15:02dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
KK przestał udawać
Ocena 2 na 2
Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach, kolejni biskupi go zapraszają, mimo jawnie antysemickich treści i coraz szerszej krytyki występów tego śmiecia i kapłanów, którzy pozwolili mu prawić z ambony antysemickie świństwa, a tymczasem kolejni kapłani zapraszają go i oddają mu cześć jak naziści Hitlerowi.

KK swoim cichym przyzwoleniem się zdemaskował i ma coraz mniejsze szanse odzyskać resztki szacunku uczciwych ludzi. Jeszcze kilka takich występów Nowaka, a polscy papiści będą cieszyli się takim szacunkiem na świecie, jak cieszyli się papiści hiszpańscy i niemieccy w czasach reformacji.

Przyzwoitość, poczucie wstydu... czy naprawdę polscy katolicy nie wiedzą już, co to wstyd?!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach, kolejni
>biskupi go zapraszają,
Biskupi są podzieleni - wewnętrzny konflikt narasta. Nie wszyscy popierają profesora Nowaka.

>KK swoim cichym przyzwoleniem się zdemaskował i ma coraz
>mniejsze szanse odzyskać resztki szacunku uczciwych ludzi.
Tak, uczciwi katolicy z pewnością czują się zażenowani.
Nie zapominaj jednak, że profesor Nowak kieruje swoje nauki do słuchaczy RM. Jest to specyficzna grupa dla której jest on niekwestionowanym autorytetem. Moja teściowa go uwielbia i gdyby miała jego zdjęcie to z pewnością zastąpiłby obrazek z BXVI.

Ostatnio, gdy prezydent Kaczyński mówił o hańbie jaką było zmuszenie do emigracji tysięcy Polaków żydowskiego pochodzenia w marcu 1968, wyraźnie się skrzywiła. Chyba prezydent coraz bardziej podpada Ojcu Dyrektorowi.

Pozdrawiam

Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
10-03-2008 16:52 
 Ocena 2 na 2
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> prezydent Kaczyński mówił o hańbie jaką było zmuszenie do emigracji tysięcy Polaków żydowskiego pochodzenia w marcu 1968

To wspaniałe, Kaczor zaczyna być ludzki

doku
10-03-2008 20:34 
 Ocena 2 na 2
Balkowski (5685 punktów)
>Biskupi są podzieleni - wewnętrzny konflikt narasta. Nie wszyscy popierają profesora Nowaka.
Złośliwie spytam - a w jaki sposób objawia się to że nie popierają jego poglądów (czy raczej poglądów RM)? Bo wygląda na to że ci najbardziej liberalni co najwyżej sami go nie zaproszą na ambonę. Obawiam się jednak że interpretowanie tego jako "wewnętrzego konfliktu" czy "liberalizmu" jest chyba trochę na wyrost.

Podsumujmy fakty. Dla episkopatu do tej pory niewiele było rzeczy niemożliwych. Utrącenie in vitro, wrzucenie oceny z religii do średniej ocen czy parę lat temu samej religii do szkół udało się biskupom szybko i sprawnie. Jak rząd miał jakieś wątpliwości to był brutalnie przywoływany do porządku ustami Pieronka. Skoro nie udało się im się w tym samym czasie zdyscyplinować jednego zakonnika, wyjaśnienie nasuwa się samo - oni po prostu się z nim zgadzają (mniejsza z tym czy w 90% czy "tylko" w 70%).
Pabloss (4221 punktów)
Hejka. Miałem możliwość posłuchania Pana Nowaka i byłem pod wielkim wrażeniem głupot jakie wypowiada. Dlaczego prokuratorzy nie uczestniczą w spotkaniach odbywających się na plebaniach? - mieliby już jednego delikwenta, który sączy nienawiść przeciwko ludziom innym niż on. Księża co poniektórzy byli zachwyceni jego opowieściami i tak jak wspominasz jest częstym gościem w kościołach. O ile wiem to facet ten cieszy się aktaulnie ogromnym szacunkiem na Podkarpaciu, gdzie ma szerokie pole do działania wśród babć, którym prawi swoje wywody antysemickie. Co najgorsze ma posłuch !!!!
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach, kolejni
>biskupi go zapraszają, mimo jawnie antysemickich treści i
>coraz szerszej krytyki występów tego śmiecia i kapłanów,
>którzy pozwolili mu prawić z ambony antysemickie świństwa,
>a tymczasem kolejni kapłani zapraszają go i oddają mu cześć
>jak naziści Hitlerowi.

Uprzejmie proszę o jakieś namiary na net lub inne media. Chętnie się zapoznam. teksty są pewnie urocze.
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach,
Dopadłem link na tego pana:
www.jerzyrobertnowak.com/
No comments.
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
17-03-2008 12:18 
 Ocena-1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>No comments.

A ja skomentuję:

"profesor wyższej uczelni" - facet wstydzi się przyznać, gdzie mu dali profesurę, czy uczelnia się go wstydzi?

doku
O RLY? (0 punktów)
Przestrzegam przed generalizacją panowie i panie.
Nie można wrzucać do jednego wora i w czambuł potępiać wszystkich katolików(czy choćby "funkcjonariuszy kościoła") z powodu wyskoków jakiegoś oszołoma.
17-03-2008 12:27 
 Ocena-1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Nie można wrzucać do jednego wora i w czambuł potępiać wszystkich katolików(czy
>choćby "funkcjonariuszy kościoła")

Słuszna uwaga. Potępienie należy się Kościołowi, a nie niewinnym ludziom. To Kościół, jako instytucja mająca określoną hierarchię, odpowiedzialny jest za zło, którego dopuszcza się Nowak przy wsparciu KK i niektórych jego "funkcjonariuszy".

W potępieniu trzeba być uważnym i sprawiedliwym. Potępiajmy więc tylko tych kapłanów, którzy pomagali złemu oraz tych biskupów, którzy są ich przełożonymi, oraz tych przedstawicieli KK, którzy z racji swojej funkcji powinni potępić zło.

doku
17-03-2008 14:15 
 Ocena 1 na 1
O RLY? (0 punktów)
Teraz tak jakoś mi się wydaje że "potępienie" to jednak niewłaściwe słowo
17-03-2008 14:38 
 Ocena-1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Teraz tak jakoś mi się wydaje że "potępienie" to jednak niewłaściwe słowo

Nie czuję tego, przeciwnie, antysemickie ekscesy to coś, co zasługuje na potępienie, a nie tylko na dezaprobatę i pogardę. W takich sytuacjach, jak ta, każdy uczciwy Polak czuje naturalną potrzebę pokazania światu, że odcina się od tego zła i nie pozostaje obojętny, nie odwraca się z pogardą, nie udaje, że taki Nowak może hańbić Polskę, a Polacy wstydu nie mają.

Ja mam poczucie wstydu i ciarki przechodzą mi po twarzy, kiedy czytam o tym, co wyprawia Nowak i goszczący go kapłani. Hańbią Polskę tacy ludzie pokroju Moczara i wstyd mi za nich. Dlatego "potępienie" uważam za słowo akuratne.

doku
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Nie można wrzucać do jednego wora i w czambuł potępiać wszystkich katolików(czy choćby "funkcjonariuszy kościoła") z powodu wyskoków jakiegoś oszołoma.
A niby dlaczego nie? KRAK i rzesza jego wyznawców ładuje wszystkich innych niż oni do jednego wora. Wszyscy inni są po prostu be, natomiast katolicy cacy. Nie oszczędzają nawet prawosławnych czy protestantów, że o innch religiach nie wspomnę. Wszak to KRK ma jako jedyny monopol na "słuszność i prawdę" (sami na to wpadli).
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
17-03-2008 20:01 
 Ocena 1 na 1
O RLY? (0 punktów)
>>Nie można wrzucać do jednego wora i w czambuł potępiać wszystkich katolików(czy choćby "funkcjonariuszy kościoła") z powodu wyskoków jakiegoś oszołoma.
>A niby dlaczego nie? KRAK i rzesza jego wyznawców ładuje wszystkich innych niż oni do jednego wora. Wszyscy inni są po prostu be, natomiast katolicy cacy. Nie oszczędzają nawet prawosławnych czy protestantów, że o innch religiach nie wspomnę. Wszak to KRK ma jako jedyny monopol na "słuszność i prawdę" (sami na to wpadli).

To że ich moralność jest hmm...elastyczna nie znaczy od razu że na nasza też ma taka być.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365