 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2004 15:28 | Roman (1901 punktów) | Maybach i Rydzyk | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Artykuł z Gazety Pomorskiej w wersji online (cytowany na forum) został usunięty, więc może to nieprawda, że Rydzyk jeździ maybachem? A może wręcz przeciwnie i dlatego artykuł zniknął?
|
|
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | PS Onet właśnie nie dopuścił mojego postu, w którym zacytowałem treść wzmiankowanego artykułu, gdyż "obraża on osoby publiczne". Czy Rydzyk jest udziałowcem Onetu?!
|
|
 | | MaLk__ | Ja tam nie wiem czy jeździ tym autem czy nie - wygląda mi to raczej na plotkę dziennikarską - inaczej ten artykuł tak szybko by nie zniknął. Jakby na to nie spojrzeć, ja nie zaglądam innym do portfela ani garażu  Gdyby auto pochodziło z przestęptwa to tak... ale w tej sytuacji? PS. Odnośnie Onetu - mają oni straszną manię wycinania niewygodnych postów. Kiedyś zadałem sobie trud dogłębnego przeczytania regulaminu forum i mogę z całą pewnością powiedzieć, że ta ich cenzura nie ma w większości przypadków nic wspólnego z jego postanowieniami. Staram się być odpowiedzialny za to, co piszę i wiem, że ja np. nigdy tego regulaminu nie złamałem
|
|
|  | | Lubię Kawę | A to myślicie, że ta informacja prawdziwa? Może... ale nie wydaje mi się, bo w sumie jest tendencja by sobie robić totalne jaja z radia cudów i najwspanialszego z ojców. Tego helikoptera to też jakoś chyba nie ma. Co prawda audycje rodem z pisemek promujących spiskową teorię dziejów były 2 lata temu. Teraz to nie wiem. Też możliwe, bo w sumie czemu miałoby się coś zmienić.
|
|
|  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | > Jakby na to nie spojrzeć, ja nie zaglądam innym do portfela ani garażu Gdyby auto pochodziło z przestęptwa to tak... ale w tej sytuacji?Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem z hipermarketu - ja go nie finansuję, natomiast dla wspierających jego działalność słuchczy RM i widzów TV Trwam jest to być może ważne, na co Rydzyk wydaje ich kasę. Przy okazji - do Rydzyka mam jednoznacznie negatywne nastawienie, ale nie życzę mu, aby prawdą było, że jego działalność finansowana jest w dużej mierze przez Rosjan a on jeździ sobie za ich kasę maybachem...  > PS. Odnośnie Onetu - mają oni straszną manię wycinania niewygodnych postów. Kiedyś zadałem sobie trud dogłębnego przeczytania regulaminu forum i mogę z całą pewnością powiedzieć, że ta ich cenzura nie ma w większości przypadków nic wspólnego z jego postanowieniami. Staram się być odpowiedzialny za to, co piszę i wiem, że ja np. nigdy tego regulaminu nie złamałem Często stosują metodę polegającą na publikowaniu 2, 3 dni wcześniej zakwestionowanego postu, powołując się na "pomyłkę moderatora". Nie muszę dodawać, że równie dobrze mogliby nigdy nie publikować takiego "zwietrzałego" postu.
|
|
| |  | | mohawk (2936 punktów) | >Ja mam w nosie czy Rydzyk jeździ maybachem, czy rowerem z hipermarketu - ja go nie finansuję, natomiast dla wspierających jego działalność słuchczy RM i widzów TV Trwam jest to być może ważne, na co Rydzyk wydaje ich kasę. Sądząc po sposobie rozdysponowania środków na ratowanie "Kolebki" i reakcji na ten fakt radiosłuchaczy, nie należy ich posądzać o nadmierny rygoryzm w tej materii.
>>PS. Odnośnie Onetu >Często stosują metodę polegającą na publikowaniu 2, 3 dni wcześniej zakwestionowanego postu, powołując się na "pomyłkę moderatora". Nie muszę dodawać, że równie dobrze mogliby nigdy nie publikować takiego "zwietrzałego" postu. Nie wiem, jak dużo piszecie na onecie, ale ja onegdaj pisałem dużo i muszę powiedzieć, że nie tworzę na ten temat teorii spiskowych. Oczywistym jest, że na tak gigantycznym forum moderacja musi być w znacznym stopniu zautomatyzowana. Pamiętam, że zdarzały im się zupełnie idiotyczne wpadki - usuwali niekiedy posty zupełnie neutralne i na niepolityczne tematy - podczas gdy posty, które uważałem, że są "na granicy" dość często przechodziły.
|
|
|  | | Jarek | Drogi Kolego ja rownież nie zglądam do portfela i do garażu innych ludzi ale.......... taka osoba jak o.Rydzyk to jest ponoć KAPŁAN? To chyba żart że taki człowiek ma czelnośc tak się nazywać. Jest gorszy od Leppera bazuje na zaślepieniu starszych ludzi który odejmuja sobie od ust a wysułają przekazy dla takiego PALANTA jak on.
|
|
 | | Lubię Kawę | hehehe ciekawie się robi
|
|
 | | MaLk__ | Heh... podziwiam dziennikarzy odpowiedzialnych za ten artykuł  Jest napisany w ten sposób, że "Wrocław huczy od plotek", to "Gazeta Pomorska ujawniła", ale "nie sposób tego zweryfikować", "potwierdzają to wrocławscy policjanci i urzędnicy" (pominę drobną nieścisłość, że mówią tylko o tym, że dostają telefony  ) a wszystko to "zmowa milczenia". Patrzmy i uczmy się jak napisać artykuł zawierający niepotwierdzone informacje bez ryzyka odpowiedzialności  PS. Żeby nikt nie pomyślał - nie mam najmniejszego zamiaru bronić o. Rydzyka ani dowodzić jego "niewinności"
|
|
|  | | ephesis (6553 punktów) | a ja jeszcze dorzucę kawałek artykułu z GW: " - Kochamy wszystkich, nawet ateistów, ale muszą się przyznać do winy i oddać wszystko, co ukradli - gromko wzywał o. Rydzyk. Wielokrotnie apelował o wpłaty na Radio Maryja. Wokół jasnogórskiego placu ustawiono kilkadziesiąt namiotów, w których przyjmowano przekazy pieniężne. " bo chyba dobrze pasuje do tego wątku
|
|
| | |  | | Galiński | Mnie zastanawia jedno. Dlaczego Ojca Dyrektora, rok rocznie brakuje na "wprostowej" liście "100"? Czyżby jeszcze trochę mu brakowało? Idąc dalej tym tokiem myślenia, ale popadając już trochę w groteskę, można zapytać - dlaczego na pierwszym miejscu nie znajduje się od dłuższego czasu Karol Wojtyła?
Ogólnie rzecz biorąc, nie tyle mierzi i drażni mnie to, czym rozbijają się Janowski z Rydzykiem. Drażniąca jest świadomość tych wszystkich "wiernych" sponsorów i "datkodawców" oraz fakt, że ci "wierni" nie widzą absolutnie nic złego w swym postępowaniu. Wręcz przeciwnie...
|
|
| | | |  | | Ephesis | > Ogólnie rzecz biorąc, nie tyle mierzi i drażni mnie to, czym rozbijają się Janowski z Rydzykiem. Drażniąca jest świadomość tych wszystkich "wiernych" sponsorów i "datkodawców" oraz fakt, że ci "wierni" nie widzą absolutnie nic złego w swym postępowaniu. Wręcz przeciwnie...bo z tym ludziom się właśnie wiara kojarzy - tak zostali wytresowani, temu służą te wszystkie odpusty za pieniądze, wczoraj w recenzji jakiegoś filmu przeczytałam, że w wyniku pewnych zdarzeń "notoryczni grzesznicy zaczęli przynosić darowizny na kościół" , ani słowa o zaprzestaniu "grzeszenia"  mnie to wcale nie obchodzi na co ludzie wydaja swoje pieniądze - ich sprawa, bardziej denerwuje mnie wpływ kościoła na politykę - czyli na zycie każdego z nas
|
|
| | | | |  | | Happy | PLOTA GLUPIA jestem an 100 pewien ze to zwykla plotka glupia gazeta napisala to zeby miec klientow i zeby im w glowie zamieszac pozdrawiam
|
|
| | | | | |  | | rmh@o2.pl | >PLOTA GLUPIA jestem an 100 pewien ze to zwykla plotka glupia gazeta napisala to zeby miec klientow i zeby im w glowie zamieszac >pozdrawiam Być możę! Tylko co robi auto tej klasy i ceny w Polsce i kto jest jego właścicielem? Jeśli kupione z pieniędzy darczyńców to pytanie jest zasadne!!! Też pozdrawiam!
|
|
| Asmoeth_Beta | > Link do forum, moze jeszcze gdzies indziej ta informacja> znajdzie potwierdzenie?> usenet.gaz(*)ierz&tid=1110759&pid=&strona=0> pozdro.Nawet jeśli to prawda, to, pytam, jakie to ma znaczenie dla sprawy racjonalizmu? Śmiem twierdzić, że żadne.
|
|
 | | Drobner | Twoja wypowiedż to niewyobrażalna bajka. Trafnie !!! Bo poza tematem, a właściwa ..(PZDR)
|
|
| karolpiotr (3 punktów) | Ktos juz o tym pisal bodajze w Newsweeku przy okazji afery z sympatia Jankowskiego do ministrantow - wydarzenia stanu wojennego wyksztalcily u ciemiezonych Polakow mechanizm obronny na zasadzie: "wszystko, co mowi wrog jest klamstwem! Nie damy sie sklocic!". A ze grupa ucisniona byli tacy czy inni katolicy, to i w tym przypadku sprawa jest prosta. Zwolennicy p. Rydzyka nie dopuszczaja do siebie mysli, ze w tych pogloskach moze byc cos z prawdy. Dla nich jakiekolwiek informacje o stanie posiadania wesolego redemptorysty, w ktorych wspomina sie o samochodach i innych dobrach materialnych, to wierutne klamstwo, manipulacja zydolewicowomarksistowskich masonow, tajemniczych "ich", ktorzy "rzucili teraz cale sily na Polske" (cytat z p. Rydzyka). Dlatego tez nie wiem, co chce osiagnac autor publikujacy niesprawdzone wiadomosci o kolejnym rydwanie Ojca Dyrektora. Radiomaryjni krzyzowcy beda sie pienic, podobnie jak i zaciekli przeciwnicy torunskiego dobroczyncy. Czlowiek myslacy przejdzie nad tym do porzadku dziennego, majac swiadomosc, ze p. Rydzyk wyciaga ze swoich medialno-edukacyjno-koscielnych biznesow sumy, ktore pozwalaja mu na kupno takiego czy owego samochodu. I bedzie sie cieszyl, ze jego grosz nie wpadnie do rydzykowej kabzy.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|