Racjonalista - Strona głównaDo treści
Monarchiści i pacyfiści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-05-2010 18:52Medieval (3004 punktów)Monarchiści i pacyfiści
Ocena 8 na 8

Jak w tytule wątku:

"Zdaniem wyznawców idei Jezusa króla Polski, gdyby przed wojną przyznano mu oficjalnie ten tytuł, Polska nie ucierpiałaby w wojnie. - Niestety krajem rządzili masoni i nie zgodzili się na koronację. Dlatego wybuchła wojna - tłumaczą."

wiadomosci(*)iskupi_zacznijcie_myslec_.html

Skąd oni się biorą ? Jakiś student ?
Wolę już zwolenników teorii płaskiej Ziemi. Serio.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Autografka (10638 punktów)
Taaak. To może ja wrzucę coś z ideowej wykładni manifestantów.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
08-05-2010 19:57 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
Doczytałam tylko do tego miejsca:
Cytat:
List otwarty do wszystkich katolików świata, którzy pojmą to w lot, a innym będzie potrzebny młot

i odpadłam. Nawet młot mi nie pomoże.
08-05-2010 20:02 
 Ocena 4 na 4
Autografka (10638 punktów)
>Doczytałam tylko do tego miejsca:
> Cytat:
List otwarty do wszystkich katolików świata, którzy pojmą to w lot, a innym będzie potrzebny młot

>i odpadłam. Nawet młot mi nie pomoże.

To szkoda, bo dalej jest o tym, że pomagasz diabłu.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
08-05-2010 20:18 
 Ocena 5 na 5
Eliath (1441 punktów)
> Cytat:
List otwarty do wszystkich katolików świata, którzy pojmą to w lot, a innym będzie potrzebny młot


Młotek na życzenie



Rzeczywistość jest kłamstwem
08-05-2010 20:19 
 Ocena 1 na 1
Medieval (3004 punktów)
Przeczytałem cały tekst! ufff... najlepszy jest kawałek z Ciałem i Głową.
W skrócie. Tekst jest miażdżącą krytyką Kościoła posoborowego oraz obecnego stanu duchowieństwa wygłoszoną z pozycji lefebrysty. Tak, tak kolego Natanek.
08-05-2010 20:56 
 Ocena 10 na 10
Autografka (10638 punktów)
Posłuchałam sobie też trochę księdza Natanka na Youtubie. Opowieść o konieczności intronizacji Jezusa, brzmi jak instrukcja do gry fantazy - do ocalenia świata, wystarczy spowodowanie, żeby wszystkie kraje zatwierdziły Jezusa jako króla. Polska ma misję nakłonienia (poprzez dobry przykład) do tego aktu innych państw. Wtedy już będziemy bezpieczni. A dlaczego nie komplet magicznych kryształów? Szukanie kryształów też byłoby ciekawe.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
08-05-2010 21:26 
 Ocena 2 na 2
Medieval (3004 punktów)
Szukanie kryształów też byłoby ciekawe.

Albo pierścieni z powieści Tolkiena.

Ja mam wrażenie, że tym manifeście jest zwątpienie w autorytet człowieka. Ewidentnie ks. Natanek zawiódł się na hierarchach. Widzi i przekonuje, że problemem Kościoła są ludzie, a więc jako remedium radzi... władzę Jezusa Króla i to niemal bezpośrednią. Powołuje się na liczne cuda i słowa Jezusa wypowiedziane do tych, którzy mieli widzenia: Faustyny, Pio itd. Ciekawa koncepcja, Jezus będzie się ukazywał i np. wetował ustawy. "I to było dobre."
08-05-2010 22:18 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>Ja mam wrażenie, że tym manifeście jest zwątpienie w autorytet człowieka. Ewidentnie ks. Natanek zawiódł się na hierarchach.

To, że sie zawiódł, nie ulega wątpliwości. Jednak próbuje sobie z tym poradzić w bardzo niekonwencjonalny sposób.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
08-05-2010 22:51 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Przeczytałem cały tekst! ufff... najlepszy jest kawałek z Ciałem i Głową.
>W skrócie. Tekst jest miażdżącą krytyką Kościoła posoborowego oraz obecnego stanu duchowieństwa wygłoszoną z pozycji lefebrysty. Tak, tak kolego Natanek.

Iiiii... lefebryści to cioty i mięczaki . Prawdziwych twardzieli znajdziesz tutaj .
08-05-2010 22:59 
 Ocena 2 na 2
Medieval (3004 punktów)

>Iiiii... lefebryści to cioty i mięczaki . Prawdziwych twardzieli znajdziesz tutaj .
>

P ku... Piła V. Wszedłem i szybko wyszedłem. Jakby zstąpił do piekieł. Nie wiedziałem o takich o rzeczach, dzięki big. Dzwoniłeś na policję ?
09-05-2010 00:12 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dzwoniłeś na policję ?

W zasadzie aż dziwne, że dotąd żadni katolicy na coś takiego z pieśnią na ustach nie popędzili jeszcze do prokuratury, artykułem 196 kk wesoło wymachując .
devares (605 punktów)
Ta ideowa wykładnia sprawiła, że bolą mnie kąciki ust i szczypie gardło. Ze śmiechu.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
08-05-2010 22:46 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Taaak. To może ja wrzucę coś z ideowej wykładni manifestantów.

Właśnie oglądam sobie rekolekcje ks. Natanka (na samym dole strony) i pierwszy raz w życiu jest mi Dziwisza szkoda serdecznie, jak widzę, z kim on się musi użerać .
08-05-2010 22:51 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>Taaak. To może ja wrzucę coś z ideowej wykładni manifestantów.
>Właśnie oglądam sobie rekolekcje ks. Natanka (na samym dole strony) i pierwszy raz w życiu jest mi Dziwisza szkoda serdecznie, jak widzę, z kim on się musi użerać .

Nie żałuj go. Nie musi. Przecież ma Wolną Wolę.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
08-05-2010 23:12 
 Ocena 2 na 2
Medieval (3004 punktów)

>Nie żałuj go. Nie musi. Przecież ma Wolną Wolę.

Stalową Wolę, Górną Woltę oraz wole.
rysiek (4593 punktów)
Może Kraków powinien to jakoś wykorzystać turystycznie: zamiast wyprawy do sztucznej wioski amazońskich Indian, wycieczka do autentycznego średniowiecza.
Gołębiewski (850 punktów)
Jeżeli chodzi o monarchie, to jest tańsza niż prezydentura
A>B
A) co 5 lat wybory(PKW+Kampania) + bieżące wydatki kancelarii prezydenta
B) bieżące wydatki Króla.
08-05-2010 22:05 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Jeżeli chodzi o monarchie, to jest tańsza niż prezydentura
>A>B
>A) co 5 lat wybory(PKW+Kampania) + bieżące wydatki kancelarii prezydenta
>B) bieżące wydatki Króla.
Że wydatki bieżące króla mniejsze niż co 5 letnie wydatki na kampanię to bym nie powiedział. Chyba malowanego króla.
Pozdrawiam


Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
09-05-2010 13:16 
 Ocena 1 na 1
Gołębiewski (850 punktów)
>Że wydatki bieżące króla mniejsze niż co 5 letnie wydatki na kampanię to bym nie powiedział. Chyba malowanego króla.
>Pozdrawiam
>
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.


www.tvn24.(*)atek-121-mln-zl,wiadomosc.html
www.wprost(*)budzetu-Kancelarii-Prezydenta/

121mln co 5 lat wychodzi 24,2 mln zł rocznie + bieżące wydatki kancelarii prezydenta(2008) 189mln zł = 213,2 mln zł

Myślę, że teoretyczny król wydawałby mniej i w dodatku byłby "atrakcją turystyczną" tak jak w Szwecji i Wielki Brytanii. Króla wybierało by się raz a dobrze. Taki król mógłby być faktycznym mediatorem w sporach.

Model króla bez władzy + parlament sprawdza się.
09-05-2010 13:55 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Pewnie nie patrzyłeś, że wymienieni królowie są nieprzyzwoicie bogaci?
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
08-05-2010 22:08 
 Ocena 3 na 3
Medieval (3004 punktów)
>Jeżeli chodzi o monarchie, to jest tańsza niż prezydentura
>A>B
>A) co 5 lat wybory(PKW+Kampania) + bieżące wydatki kancelarii prezydenta
>B) bieżące wydatki Króla.
>

I dodatkowo król będzie przemieniał wodę w wino!
stilb (1323 punktów)
Maryja jest już królową Polski gdy królem zostanie Jezus kościół będzie musiał zalegalizować związki kazirodcze!
08-05-2010 22:23 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Maryja jest już królową Polski gdy królem zostanie Jezus kościół będzie musiał zalegalizować związki kazirodcze!
E tam. Zostanie królową-matką.
09-05-2010 16:38 
 Ocena 1 na 1
stilb (1323 punktów)
>E tam. Zostanie królową-matką.
Szkoda ten związek mógłby wydać całkiem niezłe owoce!
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Niektórzy przebąkują, że upadek Polski zakończony rozbiorami zaczął się tuż po ogłoszeniu przez Jana Kazimierza Matki Boskiej jako królowej Polski.

Może zatem raczej nie powinno się intronizować Jezusa na króla Polski?



Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>"Zdaniem wyznawców idei Jezusa króla Polski, gdyby przed wojną przyznano mu oficjalnie ten tytuł,
>Polska nie ucierpiałaby w wojnie. - Niestety krajem rządzili masoni i nie zgodzili się na koronację.
>Dlatego wybuchła wojna - tłumaczą."
>Skąd oni się biorą?

Jak się okazuje - na przykład stąd .
diogenes (42753 punktów)
>Skąd oni się biorą ?

Cytat:
Marsz przyciągnął ponad 500 osób z całego kraju.


Jeśli dodamy do tych 500 kilka osób, które nie zdążyły na rewię lub rozbiły się po drodze - w skali kraju to nieistotny pryszcz. Nawet w leksykonie polskich popaprańców stanowiliby egzotyczną mniejszość. Co oczywiście nie znaczy, że nie dopną swego w przyszłości.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-05-2010 12:46 
 Ocena 1 na 1
gris (134 punktów)
Zobaczcie to: www.youtub(*)?v=2ey5SI1KpwM&feature=related

Dosyć dawno nie słyszałem czegoś równie absurdalnego . Ten ksiądz mógłby pisać dialogi dla autorów serii o ks. Dobro-Dobro np. www.youtube.com/watch?v=TuoLo5SKIZ0
rysiek (4593 punktów)
>(...) w skali kraju to nieistotny pryszcz. Nawet w leksykonie polskich popaprańców stanowiliby egzotyczną mniejszość. Co oczywiście nie znaczy, że nie dopną swego w przyszłości.

Chyba jednak nie tak całkiem nieistotny:
>"(...) w grudniu 2006 r. grupa 46 posłów z PiS, LPR i PSL złożyła projekt uchwały nadający Jezusowi Chrystusowi tytuł Król Polski.
>W ostatnich latach, w niektórych środowiskach katolików świeckich w Polsce zaczyna rozwijać się kult Chrystusa jako Króla Polski, na podobieństwo Maryi jako Królowej Polski.
>W Świebodzinie wznoszony jest 36-metrowy pomnik Chrystusa Króla." (wg Wikipedia)
Podobno największy na świecie, większy niż ten w Rio.

Te, i podobne działania zebrane razem tworzą nurt, coraz wyraźniej zmierzający do budowy państwa wyznaniowego. (Dziś np usłyszałem że władze UW odwołały jakąś konferencję naukową, ponieważ osoby na nią zaproszone głoszą poglądy niezgodnie z naukami Kościoła. Niestety nie znam więcej szczegółów).
Matix (5786 punktów)
>Wolę już zwolenników teorii płaskiej Ziemi. Serio.

Eeeeeee.... płaskiej?

A ja wolę tych od wklęsłej.

www.master(*)eoria,wkleslej,ziemii.848.html
Medieval (3004 punktów)
>>Wolę już zwolenników teorii płaskiej Ziemi. Serio.
>Eeeeeee.... płaskiej?
>A ja wolę tych od wklęsłej.

W rewanżu, proszę bardzo

automaciej(*)08/08/18/swiat-plaskiej-ziemi/

To lubię:
"Większość spraw politycznych jest tłumaczona międzynarodowym spiskiem, który na przykład uniemożliwia Obrońcom Prawdy o Kształcie Ziemi zdobycie dowodów na jej płaskość. Przecież to oczywiste, że dojścia do lodowej ściany otaczającej oceany broni specjalna gwardia. A na niektóre pytania, takie jak na przykład przypływy i odpływy morza, odpowiedź brzmi po prostu: nie wiemy!"

Pozdrawiam
Matix (5786 punktów)
>W rewanżu, proszę bardzo

OK, co powiesz na remis?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365