 |
W Rzeszowie znów bronią pedofilów!!! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2010 08:34 | Beata (Nowak) (459 punktów) | W Rzeszowie znów bronią pedofilów!!!
11 na 11 | Na Podkarpaciu absurd goni absurd. Otóż mamy stowarzyszenie, jakby nie było - chrześcijańskie, które domaga się od prokuratury, aby ta nie informowała opinii publicznej o podejrzeniach padających na księży pedofilów. Według stowarzyszenia należy poczekać na werdykt sądu i nie nagłaśniać spraw molestowania dzieci przez księży, bo przedstawia się ich jako złoczyńców! O przepraszam, ale kim oni niby są jeśli nie złoczyńcami, jeśli molestują dzieci??? Jestem zbulwersowana postawą przedstawicieli stowarzyszenia, są zaślepieni wiarą w niewinność księży. Może w ogóle nie należy ujawniać takich spraw, bo przecież nie ma nic złego w "dotykaniu" dzieciątek. W końcu przykład płynie z góry - prawo watykańskie zezwala na seks z nieletnimi... Zachęcam do przeczytania: www.nowiny(*)ID=/20100506/RZESZOW/781543182 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | > O przepraszam, ale kim oni niby są jeśli nie złoczyńcami, jeśli molestują dzieci?Pedofilami.
|
|
 | | devares (605 punktów) | "Prokuratorzy i media robią z księży pedofilów", a religia robi ludziom papkę z mózgu. Nihil novi.  Niemniej, irytują mnie coraz częstsze przykłady ' chędożenia intelektu'. 
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
|  | | Matix (5786 punktów) | Na szczęście jak widać po komentarzach Polacy przeglądający internet trzymają się przy zdrowych zmysłach. Może jednak nie jest tak tragicznie! Let's fight!
|
|
5 na 5 | Medieval (3004 punktów) | Postępowania w sprawach o molestowanie seksualne utajnia się wyłącznie ze względu na dobro ofiar przestępstwa, a nigdy z powodu ochrony dobrego imienia podejrzanych. Czasami bywa tak, że w efekcie ubocznym ujawnienia danych podejrzanego, wskazane zostają również ofiary przestępstwa. A to dla nich dotkliwa sankcja. W małej, lokalnej społeczności ofiary takich przestępstw są napiętnowane. Nie wszystkich stać na to żeby się wyprowadzić. Czytam różne fora internetowe i tam coś jakby w świadomości ludzi się przełamało. Zaledwie jeden na dwudziestu broni dewiantów w sutannach.
|
|
4 na 4 | Menel De Lux (3111 punktów) |
Wspaniala inicjatywa! Powstala nareszcie organizacja oficjalnie wspierajaca pedofilie koscielna. Stowarzyszenie owe powinno otworzyc strone internetowa, na ktorej dzielni obroncy uswieconej pedofilii z calego kraju, mogliby ich popierac. Takie akcje, skutecznie otworza oczy wszystkim "niedowiarkom", majacym do tej pory watpliwosci czym jest KrK, i jaka role spelnia w spoleczenstwie. Swiety kosciol razem ze swoimi "pozytecznymi idiotami", ksztaltuje zdegenerowane spolecznosci, charakteryzujace sie zanikiem podstawowych instynktow, jak chocby przetrwania (brak troski o wlasne, gwalcone potomstwo, potwierdza moje slowa). Kosciol ze swoim chorym podejsciem do seksualnosci czlowieka jest wrecz idealnym srodowiskiem, swoista pozywka na ktorej kwitna najgorsze wynaturzenia i patologie. I to sa wlasnie te oslawione "wartosci chrzescijanskie".
|
|
2 na 2 |
 | 3 na 3 | Medieval (3004 punktów) | > Ja z kolei zachęcam zainteresowanych pedofilią wśród kleru do odwiedzenia strony> www.ruchofiarksiezy.org/ a w szczególności "materiał filmowy" - "Lis na żywo"Obejrzałem program "Lis na żywo". Jestem pod wrażeniem postawy księdza katolickiego zaproszonego do programu. Przyjął postawę której był oczekiwał - uczciwego człowieka. Moim zdaniem sednem sprawy, o której trzeba mówić, jest postawa Kościoła instytucjonalnego wobec przestępstw popełnianych przez kapłanów. Spotykamy się tu z patologicznie pojmowaną lojalnością korporacyjną. Sądzę, że w seminariach szkoli się przyszłych księży na wiernych i bezwzględnie lojalnych funkcjonariuszy Kościoła, a nie Boga gdyż to zbyt abstrakcyjne pojęcie. A realna jest korporacja, ręka która daje im chleb, ochronę i sens egzystencji. Wiem, że seminarzyści poddawani są próbom lojalności wobec hierarchii, co przypomina niestety praktyki mafijne. Warto protestować przeciwko argumentom sprowadzającym się do stwierdzenia, że księża to też tylko ludzie, a ci przecież popełniają błędy. Nie o to chodzi! To wyprowadzanie tematu na manowce. Chodzi nie o przyznanie, że czyny pedofila są złem, bo to oczywiste, ale o postawę Kościoła wobec pedofila oraz wobec ofiar. Są obecnie dowody, że Watykan systemowo zaleca "załatwiane" takich spraw w łonie Kościoła dla "dobra Kościoła". Jest to postawa wbrew elementarnymi zasadom państwa prawa, które oczekuje, że obywatel który podejrzewa lub wie o popełnieniu przestępstwa, po prostu je zgłasza na policję czy do prokuratury. Do księży czy biskupów nie dociera prawda, że są również obywatelami świeckiego państwa, w którym obowiązuje kodeks karny. Stawiają się poza nim bo mają na to przyzwolenie zwierzchników. Paradoksalnie, adwokaci księży oskarżonych o pedofilię powołują się często na przedawnienie tych przestępstw, a więc gdy to jest wygodne odwołują się do instytucji świeckiego prawa. I to jest wydaje mi się sedno obecnych wydarzeń i dyskusji. Interesująca jest też postawa Jana Pawła II wobec zgłaszanych mu nadużyć czy przestępstw. Obawiam się, że przeniósł on z komunistycznej Polski przekonanie, że Kościoła i księży trzeba bronić za wszelką cenę, wobec niezliczonych ataków i prowokacji jego potężnych wrogów, w tym wywiadów krajów komunistycznych. Zakonserwował więc na całe lata tego raka w organizmie Kościoła, zostawiając śmierdzący pasztet Benedyktowi. Napisałem o tym znów choć wielu z Was wydaje się to już banałem. Trudno, myślę że tak trzeba.
|
|
|  | | Menel De Lux (3111 punktów) | "Napisałem o tym znów choć wielu z Was wydaje się to już banałem. Trudno, myślę że tak trzeba".
Nie zwracaj uwagi na opinie ktore moga byc nieprzychylne. Mowisz prawde, a twoj glos jest bardzo potrzebny.
|
|
|  | | Matix (5786 punktów) | Jest taki jeden film, "Korporacja", krytykujący korporacje.  Był on bardzo krytykowany na forum.
|
|
4 na 4 | Cehe (103 punktów) | Chcą by prokuratura nie informowała o podejrzeniach, nie skazanych.
Jeżeli ten ksiądz jest niewinny, zarzuty bezpodstawne, to mimo tego podejrzenie że ksiądz jest pedofilem + media i człowiek jest skreślony. I dajmy na to 9/10 księży jest winna, to ten 10 będzie miał przesrane, już taka się robi powoli mała nagonka na księży.
Co innego, że zarzuty nie biorą się z niczego, ale jest szansa, że oskarżany jest niewinny.
Jak się pomyliłem gdzieś poprawcie.
|
|
 | 5 na 5 | Menel De Lux (3111 punktów) | KrK przyciaga, generuje, oraz systemowo chroni i ukrywa pedofili. Kazdy ksiadz na wlasne zyczenie tkwi w tej przestepczej organizacji, stanowiac czesc jej struktur. Jezeli nie chce uchodzic za pedofila, to moze w kazdej chwili zdjac sutanne co rozwiaze jego problemy. Nie widze zadnego dobrego powodu, aby uzalac sie nad nieslusznie oskarzanym funkcjonariuszem tego pasozytu jakim jest KrK.
|
|
 | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Jeżeli ten ksiądz jest niewinny, zarzuty bezpodstawne, to mimo tego podejrzenie że ksiądz jest pedofilem + media i człowiek jest skreślony.Jasne - ale ten mechanizm dotyczy każdego, bez względu na zawód (przypomnę przypadek zaszczutego przez media Andrzeja Samsona). > I dajmy na to 9/10 księży jest winna, to ten 10 będzie miał przesrane, już taka się robi powoli mała nagonka na księży.Nagonka jest jak najsłuszniejsza, przynajmniej z dwóch powodów: 1. w odróżnieniu od pedofilów prywatnych, księża przez całe dziesięciolecia (pomijam już historię wcześniejszą) korzystali z instytucjonalnego wsparcia i ochrony swojej korporacji, 2. uprawiają zawód zaufania publicznego (zaufania wymuszonego przez tresurę, jakiej poddają człowieka od niemowlęcia), z którego to tytułu domagają się jakowychś szczególnych uprawnień do decydowania o życiu seksualnym ludzi. Sami na siebie - jako ciało zbiorowe - ten bicz ukręcili. > ale jest szansa, że oskarżany jest niewinny.W takim wypadku należy mu się publiczne oczyszczenie z zarzutów i stosowne odszkodowanie.
|
|
|  | -2 na 2 | Cehe (103 punktów) | >W takim wypadku należy mu się publiczne oczyszczenie z zarzutów i stosowne odszkodowanie. >
Pedofilia jest uznawana za najgorszą zbrodnię, więc nie wiem czy ludzie od tak wrócą do normalnych stosunków z "podejrzanym". Bardziej spodziewam się szykan, wyzwisk, nie wyłania dzieci na religie, nie chodzenia do kościoła itp.
Zbyt duże ryzyko zniszczenia kogoś, pochopnym osądzaniem.
|
|
| |  | 1 na 1 | Menel De Lux (3111 punktów) | > Bardziej spodziewam się szykan, wyzwisk, nie wyłania dzieci na religie, nie chodzenia do kościoła itp.A co jest zlego w nie posylaniu dzieci na indoktrynacje katolicka, mylnie nazywana religia, msza itp???
|
|
| |  | 1 na 1 | Menel De Lux (3111 punktów) | >nie wiem czy ludzie od tak wrócą do normalnych stosunków z "podejrzanym"
Jezeli tym "podejrzanym" jest ksiadz, to "stosunki" z nim nigdy nie byly "normalne". Oj, cos mi sie zdaje ze post na ktory odpowiadam wyklul sie na jakiejs plebanii.
|
|
 | 5 na 5 | placownik (17853 punktów) |
> Jak się pomyliłem gdzieś poprawcie. Stowarzyszenie zbulwersowały niedawne artykuły w prasie o księdzu spod Ropczyc, podejrzanym o molestowanie nieletnich. Jego przedstawiciele uważają, że prokuratorzy nie powinni ujawniać tej i podobnych spraw mediom.
Stowarzyszenie zespołowo rżnie głupa udając że nie wie o tym, że "ksiądz spod Ropczyc" przyznał się do części stawianych zarzutów, a także, że został aresztowany. www.youtube.com/watch?v=yrNjsx5snoI Wypada się tylko zdziwić, że prokurator uzasadniając potrzebę aresztowania podejrzanego, nie uznał za stosowne podać oczywistej w tym wypadku przyczyny, czyli obawy matactwa. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | Menel De Lux (3111 punktów) |
"Stowarzyszenie zespołowo rżnie głupa"
Niezle brzmi. Tylko jakos tak za bardzo na liberalna nute.
Prawidlowo powinno byc:
"stowarzyszenie wprowadza nowe standardy, zgodnie z jedyna poprawna, ogolnie akceptowana sluszna linia przewodnia".
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | > Cytat:O winie można mówić dopiero wtedy, gdy orzeknie ją sąd Klechy chciałyby, aby był to sąd ostateczny.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | A może broni swój swego?  Jaki interes ma ten pan w ukrywaniu zboczeńców? Czy pan Kotula ma dzieci? Czy nocują na plebanii? Ja też jestem z Rzeszowa i niestety wcale mnie nie dziwi, że ten takie haniebne stowarzyszenie powstaje właśnie w moim rodzinnym mieście.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|