 |
Prawda ich wyzwala & inne Dobre Nowiny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2012 12:41 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Prawda ich wyzwala & inne Dobre Nowiny
18 na 18 | Donosi dziś Rzeczpospolita: Cytat:Zwolniony prezes watykańskiego banku IOR (Instituto per le Opere di Religione czyli Instytutu Dzieł Religijnych, jak sympatycznie nazywa się bank centralny Watykanu i Kościoła Katolickiego - big_zyd) Ettore Gotti Tedeschi ujawnił kompromitujące materiały.
Jak poinformowały największe włoskie dzienniki "Corriere della Sera" i "La Repubblica" Gotti Tedeschi przekazał przeszukującym jego dom policjantom dossier, w którym zebrał szereg dokumentów dotyczących jego pracy w IOR od września 2009 r. Mają to być e-maile wymieniane z włoskimi politykami i watykańskimi hierarchami, zapiski z przebiegu spotkań, a także kopie listów wysyłanych papieżowi. Dokumentować mają również szereg nielegalnych transakcji, w tym pranie brudnych pieniędzy i sabotowanie współpracy w tej sprawie z włoską prokuraturą. Miał również powiedzieć śledczym, że obawia się o własne życie. Obawy te nie są chyba całkiem od rzeczy - w tej instytucji jest, zdaje się, tradycja, że ci, co światła pod korcem nie trzymają, bo na to się narodzili i na to przyszli na świat, aby dać świadectwo prawdzie często nie kończą najlepiej...  To jedno. Drugie chyba jeszcze ciekawsze - oto Dziwisz Złamany nareszcie!  Jaki tam on był, taki był - jednak od Radia Maryja i Dzieł przy Nim powstałych dotąd próbował się nieco dystansować. To już Chwalebie Przezwyciężona przeszłość  . Podczas wczorajszych obchodów Bożocielnych taki bowiem oto prostemu redemptoryście publiczny Hołd Wiernopoddańczy złożył Arcybiskup Metropolita krakowski: Cytat:Niepokoi nas swoista dyskryminacja katolickich środków przekazu, w szczególności zasłużonej Telewizji "Trwam", dla której nie znalazło się miejsce na cyfrowym multipleksie, rzekomo z powodu niespełnienia niezbędnych warunków formalnoprawnych. Wzniosłe hasła o wolności słowa dla wszystkich nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. A przecież Telewizja "Trwam" przekazuje treści służące prawdziwemu dobru człowieka i narodu. Prowadzi wielkie dzieło ewangelizacji, uczy wierności Bogu i Ojczyźnie, szacunku dla ludzi inaczej myślących. Warto podkreślić, że z tym przesłaniem dociera do szerokich rzesz naszych rodaków żyjących za granicą.
Co więcej, jest jedynym medium, które obszernie relacjonuje ważne wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego, dla których coraz częściej brakuje miejsca na antenach telewizji publicznej czy komercyjnej. Zaprawdę - Wielka jest Potęga Ojca Dyrektora. To, że zwykli biskupi łaszą się doń na wyścigi, dawno już zrobiło się normą - jednak, że w Pokorze czapkuje Mu kardynalskim kapeluszem sam Kustosz Płynów Ustrojowych Jana Pawła Wielkiego, to - przyznać trzeba - novum warte odnotowania  . Miłe ze strony Kościoła Polskiego, że Takiego właśnie wybrał on sobie Przewodnika na ten Trudny Czas, że gdy Duchowe Fundamenty Narodu coraz bardziej podmywają Spiski, Zepsucia, Laicyzacje i politycy-których-nazwisk-się-nie-wymienia, zwraca się on do społeczeństwa akurat Ojcem Rydzykiem  . Trzymam kciuki  . Jednak przyznać trzeba, że jeszcze nie cały Kościół wcisnął wsteczny do dechy. Taki oto ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odważnie sięgnął wczoraj do motywów jak najbardziej współczesnych: Cytat:Przywołując słowa Papieża ze spotkania z młodymi w Kolonii, kiedy Benedykt XVI porównał eucharystyczną przemianę do rozszczepienia atomu, powiedział: - Przemoc zamienia się w miłość, śmierć w życie - jest to rozszczepienie atomu w najgłębszej istocie. Tylko najgłębsza eksplozja dobra zwyciężającego zło może wywołać łańcuch przemian, które odmienią świat. ...choć trudno nie zauważyć, że metaforę dobrał nieco ryzykowną  . Na zakończenie - psychozabawa czyli katolicki test Rorschacha  . Cytat:Na pytanie co przypomina kształt Cząstki Bożego Ciała w Sokółce, ksiądz Gniedziejko mówi, że dla niego to kontury Polski, ale może być to również ludzki embrion. Jeśli powyższego mało, to i piszący te słowa niniejszym składa Świadectwo, iż test Nieomylnie diagnozuje Duchową i Metafizyczną kondycję badanego - bo ja tam widzę jakby głowę Rogatego Węża, z której wysuwa się Rozdwojony Język... - czyli dokładnie to, czego się po mnie z góry należało spodziewać...  Miłej zabawy. W Prawdzie zabawy - rzecz jasna  . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | MarcinK (9189 punktów) |
> To już Chwalebnie Przezwyciężona przeszłość .Coraz więcej pozytywów da się zauważyć. Tutaj dla przykładu można się uraczyć kolejnymi wykwitami przedniej i jedynie słusznej patriotyczno-wszechpolskiej myśli barda Terlikowskiego: Cytat:Teraz czekają nas już tylko mroki średniowiecza, które rozświetlać będzie ojciec Rydzyk" - kończy prof. Środa. I właśnie to zdanie najlepiej pokazuje, że etyczka jest zwyczajnym nieukiem (a może lepiej powiedzieć nieuczką). Okres średniowiecza nie był bowiem etapem mroków. To właśnie wtedy kształtowała się wielka filozofia (by wymienić tu tylko Tomasza z Akwinu, Jana Dunsa Szkota, Wilhelma Okhama), logika. Kwitła klasyczna łacina i matematyka. Rozwijała się architektura, której następne epoki mogą średniowieczu zazdrościć. Światłości i otwarcie na rozum mogą więc kolejne epoki średniowieczu zazdrościć. A jeśli gdzieś jest mrok, to raczej w umyśle Środy. Na końcu wypada jeszcze dodać puentę - komentarz pod w/w artykułem: Kard. Dziwisz nam się zmiania na lepsze, jeszcze trochę i będzie mógł pisywać na Frondę
|
|
 | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | >To właśnie wtedy kształtowała się wielka filozofia (by wymienić tu tylko Tomasza z Akwinu (...)) Cały Terlikowski. Tomcio wielkim filozofem był. No jak nie był, kiedy był!
|
|
|  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >(by wymienić tu tylko Tomasza z Akwinu (...))> Cały Terlikowski. Tomcio wielkim filozofem był. No jak nie był, kiedy był!W pierwszej chwili nie załapałem, o którego Tomcia chodzi (bo charakterystyka wszak do obu jak ulał pasuje) - i ciut mnie ten czas przeszły w odniesieniu do naczelnego Frondy zaniepokoił... 
Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
|
|
|  | 4 na 4 | MarcinK (9189 punktów) |
>Cały Terlikowski. Tomcio wielkim filozofem był. No jak nie był, kiedy był!
Ciekawe, idąc meandrami tej Terlikowskiej logiki, czy jest jakaś epoka, której średniowiecze mogłoby zazdrościć?
|
|
|  | 3 na 3 | catseye (1381 punktów) | >Tomcio wielkim filozofem był. No jak nie był, kiedy był! Nie ze wszystkiem, nie ze wszystkiem! Jego słynne twierdzenie odnośnie liczby dni, upływających od zapłodnienia do uduszenia - fuj, chciałem powiedzieć, duszonabrania - (dla płodów chłopięcych 40, dla dziewczęcych 80) zostało unieważnione przez któryś tam Święty Synod (znaczy - bardziej Święty od TOMASZA?!!). A może przez któregośtam Ojca Świętego (znaczy - bardziej Świętego od Tomasza?!!).
|
|
| |  | 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > zostało unieważnione przez któryś tam Święty Synod (znaczy - bardziej Święty od TOMASZA?!!). A może przez któregośtam Ojca Świętego (znaczy - bardziej Świętego od Tomasza?!!).Dlatego teraz jest Tomasz 2.0 - któremu nikt już nie podskoczy  .
Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
|
|
 | | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | > Cytat:Teraz czekają nas już tylko mroki średniowiecza, które rozświetlać będzie ojciec Rydzyk" - kończy prof. Środa. I właśnie to zdanie najlepiej pokazuje, że etyczka jest zwyczajnym nieukiem (a może lepiej powiedzieć nieuczką). Okres średniowiecza nie był bowiem etapem mroków. To właśnie wtedy kształtowała się wielka filozofia (by wymienić tu tylko Tomasza z Akwinu, Jana Dunsa Szkota, Wilhelma Okhama), logika. Kwitła klasyczna łacina i matematyka. Rozwijała się architektura, której następne epoki mogą średniowieczu zazdrościć. Światłości i otwarcie na rozum mogą więc kolejne epoki średniowieczu zazdrościć. A jeśli gdzieś jest mrok, to raczej w umyśle Środy. A propos Tomasza z Akwinu. Tenże człek dopuszczał aborcję stwierdzając, że płód męski jest człowiekiem od 40 dnia, a kobiecy - od 80 dnia. Gdyby to powiedzieć WCzc. Terlikowskiemu, ciekawe jakby nas próbował spławić...
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
6 na 6 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > Na zakończenie - psychozabawa czyli katolicki test Rorschacha .Hym hym hymmmm.... Pingwin w czapce ze śmigiełkiem patrzący w dół z gałęzi... Możliwe, że trzyma stópką rybę, którą zaraz połknie w całości... Mam to rozrysować w paincie? xD
|
|
5 na 7 | Menel de Lux (3111 punktów) | Dziwisz "roztropnie" uchronił kościół w Polsce przed schizmą. Rozłam na dwa obozy już nie zagraża. Ciekawe czy zdaje sobie sprawę z tego że zabieg ten zamiast ratować tą instytucję, wyciągnąć ją z marazmu i poprawić wizerunek, stanowi kolejny gwóźdź do trumny? Prawdopodobnie wie że już wszystko stracone i tylko na tej reszcie rydzykowych mocherów można będzie jeszcze coś ugrać. Chciałbym teraz zobaczyć miny "inteligenckiej" części wyznawców katolicyzmu. Ujrzeć jak konsternacja i niedowierzanie maluje się na twarzy z powodu tej zdrady, jawnej hipokryzji   Macie swój "przenajświętszy kościół", rozkoszujcie się jego smakiem i aromatem  
|
|
 | 1 na 1 | catseye (1381 punktów) | > Macie swój "przenajświętszy kościół", rozkoszujcie się jego smakiem i aromatem I cudami licznemi, których świadkami niechybnie się staniem, gdy Kustoszowi Dziwiszowi płyny ustrojowe i uzębienie JPII mnożyć się będą w ilościach hurtowych (ceny detaliczne).
|
|
 | 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Dziwisz "roztropnie" uchronił kościół w Polsce przed schizmą.> Rozłam na dwa obozy już nie zagraża.> Ciekawe czy zdaje sobie sprawę z tego że zabieg ten zamiast ratować tą instytucję, wyciągnąć ją z marazmu i poprawić wizerunek, stanowi kolejny gwóźdź do trumny?> Prawdopodobnie wie że już wszystko stracone i tylko na tej reszcie rydzykowych mocherów można będzie jeszcze coś ugrać.Na forum Wyborczej internauci stawiają różne hipotezy nt. przyczyn nagłego Nawrócenia Dziwiszowego. Dwie zwróciły moją uwagę. Hipoteza 1, polityczna: wyciekły papieskie dokumenty, Dziwisz pokochał RMpaulhandyman 07.06.12, 15:50Sekretarz papieski wykradl dokumenty kompromitujace Stasia, Rydzyk "kupil" troche tego scierwa, zadzwonil do Stasia, co by nie fikal i Stasiu zmiekl jak kisiel... ot i cala tajemnica...Może to być... przez 27 lat Mrocznego Pontyfikatu sekretarz Chrystusowego Namiestnika z pewnością: 1. z konieczności zdążył Umoczyć się od stóp do głów po stokroć, 2. też z konieczności narobił sobie wrogów jak mrówków. A że w przyrodzie nic nie ginie...  Hipoteza 2, psychologiczna: Re: Kardynał Dziwisz nawrócony na ojca Rydzyka iGość: ax 07.06.12, 17:12JPII przez długie lata uczył Stasia, gdzie stawiać kapcie.
Staś być może radził sobie jako sekretarz papieża, ale w Polsce zrobiono mu krzywdę, wychodząc z założenia, że jeśli przebywał w pobliżu wybitnego umysłu, jakim był niewątpliwie JPII, to mocą Ducha Świętego zyskał talenty swojego pryncypała.
To tak, jakby po śmierci generała jego adiutantowi powierzyć dowództwo pułku.Wychodziłoby na to, że Dziwisz po prostu musi mieć Wodza, któremu mógłby kapciować. Najzwyczajniej nie odnajduje się jako Dominujący... Nie wiem, co o tym myśleć. Ostatecznie zresztą obie hipotezy wcale się nie wykluczają...
Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
|
|
|  | | Krynio (38 punktów) | . >Nie wiem, co o tym myśleć. Ostatecznie zresztą obie hipotezy wcale się nie wykluczają...
Się nie wykluczają, ale jakie piękne!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|