Racjonalista - Strona głównaDo treści
TVN czyli Telewizja Niepokalanów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-12-2002 15:58Albert KotTVN czyli Telewizja Niepokalanów
W dniu 19.12.2002 r., TVN puścił wypowiedź Prezydenta wszystkich Polaków na temat aborcji. Nie było by wtyn nic dziwnego (poza tym że Kwaśniewski oszukał swoich wyborców i w trakcie swojej kadencji zmienił poglądy) że w telewizji pokazują wypowiedź Prezydenta na tak wążną kwestię jaką jest aborcja, ale dlaczego jako komentarze zostały wstawoione wypowiedzi kleru. Czy aborcja dotyczy kleru, czy kobiet? Jeżeli kler ma wypowiadać się na wszystkie kwestie związane z egzystencją człowieka na ziemi, to niech TVN zwróci się do nich zamiast kierowców z porśbą o komentarze w sprawie np. Winet.

gewurielk
>W dniu 19.12.2002 r., TVN puścił wypowiedź
>Prezydenta wszystkich Polaków na temat aborcji.
>Nie było by wtyn nic dziwnego (poza tym że
>Kwaśniewski oszukał swoich wyborców i w trakcie
>swojej kadencji zmienił poglądy) że w telewizji
>pokazują wypowiedź Prezydenta na tak wążną
>kwestię jaką jest aborcja, ale dlaczego jako
>komentarze zostały wstawoione wypowiedzi kleru.
>Czy aborcja dotyczy kleru, czy kobiet? Jeżeli
>kler ma wypowiadać się na wszystkie kwestie
>związane z egzystencją człowieka na ziemi, to
>niech TVN zwróci się do nich zamiast kierowców z
>porśbą o komentarze w sprawie np. Winet.
gewuriel
>W dniu 19.12.2002 r., TVN puścił wypowiedź
>Prezydenta wszystkich Polaków na temat aborcji.
>Nie było by wtyn nic dziwnego (poza tym że
>Kwaśniewski oszukał swoich wyborców i w trakcie
>swojej kadencji zmienił poglądy) że w telewizji
>pokazują wypowiedź Prezydenta na tak wążną
>kwestię jaką jest aborcja, ale dlaczego jako
>komentarze zostały wstawoione wypowiedzi kleru.
>Czy aborcja dotyczy kleru, czy kobiet? Jeżeli
>kler ma wypowiadać się na wszystkie kwestie
>związane z egzystencją człowieka na ziemi, to
>niech TVN zwróci się do nich zamiast kierowców z
>porśbą o komentarze w sprawie np. Winet.

< zatem , wczytaj się teraz uważnie ....kler to tzw. kasta kapłańska .... jeśeli dla ciebie stanowisko kościołą nei jest autorytarne ..towja wola ... jednak polska to jak narazie kraj katolicki [ przynajmniej w większości ] więc stanowisko kościoła nadal jest jeszcze bardzo istotne w tej sprawie czy to się tobie podoba czy nie .... odpowiedz sobie na takie pytanie .... czy dwa narody mordujące się wzajemnie , w oczach świata [ ludzi , polityków itd.] są wystarczająco odpowiedzialne ażeby pozwolono im , przyglądając się bezczynnie , [ zborniom , kaźniom , masowym mordom ] mordować się dalej , przecież w myśl Twojej definicji , należało by oba narody pozostawić samym sobie , i palcem nie kiwnąć w ich sprawie . Tak samo jest z feministkami .... rozwijały sie intelektualnie do 3 roku życia ....potem już tylko rosły . Teraz owe feministki ...kobiety chcące rozpożądzać swoimi brzuchami , na niekorzyść społeczeństwa , dokonują jednocześnie zbrodni przeciwko całej ludzkości ....sądzą , że mają do tego prawo .... publikujesz swoją wypowiedź na łamach "Racjonalisty" sądzę więc , że jesteś człowiekiem myślącym rozsądnie [ bez względu na wyznanie ] dlaczego więc ingerencja kościoła w "dramat " aborcji wywołuje u Ciebie zdziwienie . Człowiek jest największą wartością na tym świecie .... człowiek jest życiem .... proponuję jeszcze raz rozpatrzyć problem obiektywnie przez pryzmat rozumowania innych ..... wydając sądy apriori obniżamy loty ...\
Z wyrazami szacunku Gewuriel
Marcin
Tak samo jest z feministkami .... rozwijały sie intelektualnie do 3 roku życia ....potem już tylko rosły . Teraz owe feministki ...kobiety chcące rozpożądzać swoimi brzuchami , na niekorzyść społeczeństwa , dokonują jednocześnie zbrodni przeciwko całej ludzkości ....sądzą , że mają do tego prawo ....
[...] Człowiek jest największą wartością na tym świecie .... człowiek jest życiem .... proponuję jeszcze raz rozpatrzyć problem obiektywnie przez pryzmat rozumowania innych ..... wydając sądy apriori obniżamy loty ...
A dlazego uwazasz, ze aborcja jest ingerencja w zycie jakiegos czlowieka? Naukowcy do tej pory spieraja sie, w ktorym momencie plod mozna nazwac "czlowiekiem". Rowniez wydajesz sady apriori, nie znajac motywow "feministek"
A co z kobietami, ktorych ciaza zagraza zyciu, co z tymi, ktore zaszly w ciaze w wyniku gwaltu?
Poza tym Twoj stosunek do kobiet mowi sam za siebie...
Filozofujesz nad sadami apriori, a nie podajesz zadnych racjonalnych argumentow usprawiedliwiajacych patologie, jaka jest odwolywanie sie w kazdej sprawie do autorytetu Kosciola. Dlaczego ktos ma mi mowic, co jest dobre dla mnie, jesli kieruje sie czyms, co jest nabazgrane w jakiejs tam Biblii, w dodatku przeczace naturze czlowieka? Dlaczego mam wysluchiwac opinii ksiedza a nie lekarza na temat stanu mojego zdrowia?
Tu nie ma sie co nad tym zastanawiac. To trzeba zmienic!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365