Racjonalista - Strona głównaDo treści
dokumenty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-09-2003 21:09Filipdokumenty
Słyszałem, że w roku 1885 i 1886 [?]w Egipcie, a później w 1946 [?] w Palestynie, odkryto dokumenty spisane przez uczniów Jezusa, ktore miały być dokładnymi cytatami jego słów, no i z tego co słyszałem rzucają złe światło na współczesny kościół czy ktoś słyszał o tych dokumentach? czy ktos wie do kogo moge sie zwrócić, aby dowiedzieć się czegoś o nich?

Mariusz Agnosiewicz
>Słyszałem, że w roku 1885 i 1886 [?]w Egipcie, a później w 1946 [?] w Palestynie, odkryto dokumenty spisane przez uczniów Jezusa, ktore miały być dokładnymi cytatami jego słów, no i z tego co słyszałem rzucają złe światło na współczesny kościół czy ktoś słyszał o tych dokumentach?

Zastanawiam sie kto te bzdury fabrykuje. Ciagle wokół apokryfów powstają tego typu bajeczki, a la Stygmata. Niedawno ktoś się pytał o to samo (tajemnicze slowa Jezusa w ew.Tomasza). OPdkrywano w tych i w innych latach rozne papirusy, ale to zwykle teksty apokryficzne, jakich wiele. Większośc rewelacji na ich temat to kompletne bujdy dla naiwnych, choć oczywiście apokryfy stanowią na ogół cenne źródło poznawcze wczesnego chrystianizmu. Podobnie krąży w Internecie i jest sprzedawana "Piąta ewangelia", którą zresztą formują głównie niuejdżowcy. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o apokryfach to proszę poczytaj w naszym dziale biblijnym: zarówno o Biblii jak i o apokryfach, ale nie wierz w takie całkowicie wyssane z palca rewelacje dot. apokryfów.
Filip
>>Słyszałem, że w roku 1885 i 1886 [?]w Egipcie, a później w 1946 [?] w Palestynie, odkryto dokumenty spisane przez uczniów Jezusa, ktore miały być dokładnymi cytatami jego słów, no i z tego co słyszałem rzucają złe światło na współczesny kościół czy ktoś słyszał o tych dokumentach?
>
>Zastanawiam sie kto te bzdury fabrykuje. Ciagle wokół apokryfów powstają tego typu bajeczki, a la Stygmata. Niedawno ktoś się pytał o to samo (tajemnicze slowa Jezusa w ew.Tomasza). OPdkrywano w tych i w innych latach rozne papirusy, ale to zwykle teksty apokryficzne, jakich wiele. Większośc rewelacji na ich temat to kompletne bujdy dla naiwnych, choć oczywiście apokryfy stanowią na ogół cenne źródło poznawcze wczesnego chrystianizmu. Podobnie krąży w Internecie i jest sprzedawana "Piąta ewangelia", którą zresztą formują głównie niuejdżowcy. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o apokryfach to proszę poczytaj w naszym dziale biblijnym: zarówno o Biblii jak i o apokryfach, ale nie wierz w takie całkowicie wyssane z palca rewelacje dot. apokryfów.
>

tez slyszalem o tej ewangeli ale nie zopelnie o to mi chodzilo , dzieki za odpowiedz juz wiem co i gdzie czytac i co najwazniejsze jak to sie w ogole nazywa

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365