Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-11-2003eryk-noeCAŁA PRAWDA
Zeby pokryć słowa którewypowiedziałem dam WAm do zamysłu. Bo jeśli ktoś wierzy w reinkarnacje ,to na jakiej podstawie ,jeśli zaś w Jezusa to owszem był ponoć kiedyś taki facet. Ale o tym wszystkim mówia ludzie powtarzają je z pokolenia na pokolenie. Zaś nauka mówi coś innego. Ja jestem zdania że w jednym i drugim jest sens.
Tak jak pisałem Jezus przyszedł na świat z świaddomościa że jesteśmy cząską boga (ale czym i kim jest ten bóg - jak on ma na imię) ponoć zostaliśmy stworzeni na jego podobieństwo ale nie cielesne lecz ciało astralne. Nasze ciało astralne jest wieczne tak jak mówi to bibliai to ono się obradza gdy ciało fizyczne umierało tylko przy następnej reinkarnacji utraca świadomość.Dlatego niektórzy ludzie mają prześwity świedomości z przeszłości.
Tak jak człowiek po śpiączce traci cała pamięć -bo jego ciało astralne opuściło ciało cielesne i po powrocie (przebudzeniu) niestety już bez pamięci, tak jak dziecko musi nauczyc się szystkiego nowego.Czy jesteśmy sami w kosmosie i czy nasze ciało astralne może zanieszkac w ciele zwierzęcia .jeśli jeszcze niewiecie . To nastę pnym razem spróbuję wyjaśnić
Tak jak dlaczego ludzie pierwsi tak jak napisano w bibli żyli tak długo?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-11-2003edmunddziecięca krucjata
Poszukuję informacji o dziecięcej krucjacie z roku 1212. Czy możecie mi pomóc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-11-2003AnnaRyba na autach
Ryba na autach
Dzień dobry,
Nie wiem czy dobrze się zwracam (jeśli źle to proszę o rozjaśniające info) z tym pytaniem ale: kto i dlaczego nakleja na samochodach znak ryby?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-10-2003biologOpetanie i egzorcyzmy
Witam serdecznie.
Spotkalem sie na forum z przedawnionym tematem o egzorcyzmach. Chcialbym dorzucic swoje trzy grosze o opetaniu i wypedzaniu zlego.
Otoz kazdy zapewne slyszal albo kojarzy historyjke 'czarownic z Salem', miasteczku w ktorym zadyndali na stryczkach niewinni ludzie podejrzani o konszachty z diablem. Tragedia ta nie dotknela tylko tego miasta lecz rowniez wiele innych regionow dotknietych diabla zaraza.
Oznaki opetania byly klasyczne: deliryczny stan, gwaltowne konwulsje, majaczenie. Coz bylo robic - znachorzy bezradni, mamrocac modlitwy wypedzic diabla tez sie nie dalo , wiec trzeba bylo wieszac...
Dzieki Linndzie Caporael dzis znamy prawde - za stan taki odpowiedzalna byla ergotamina - zwiazek w swym dzialaniu podobny do LSD wystepujacy w ergocie - grzybie pasozytujacym na zbozu. Toksykolodzy od dawna wiedza, ze zatrucie jedzeniem (np. pieczywem) skazonym ergotem wywoluje stany konwulsyjne, wymioty, halucynacje (atakujace dzikie zwierzeta) oraz wrazenie 'pelzania' pod skora.
Studiowanie dziennikow znalezionych w Salem wykazalo, ze w tamtym czasie istnialy idealne, nietypowe, warunki przyrodnicze do rozwoju ergotu na zbozu. Co wiecej, te nietypowe zmiany klimatyczne mialy szerszy, kontynentalny zasieg - ich notowania pokrywaja sie z aktywnoscia zgladzania opetanych ludzi.
Dla zainteresowanych tematem goraco zapraszam do eksploracji dowodow na stronie:
www.pbs.org/wnet/secrets/case_salem/index.html
jak i rowniez tutaj:
www.pbs.org/wnet/secrets/case_sal..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-10-2003Dr Wilhelm NiemannZnikające Związki Wyznaniowe
Chwała B-gu!
Szanowni Państwo!
Szanowne Siostry i Bracia w Mesjaszu!
Bezprawne i potajemne wyrejestrowanie Jednoty Braci Polskich, historycznego Zboru polskich chrystian, wyznawców Jednego i Jedynego, Niech Będzie Błogosławiony, przez urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
dowodzi, że osoby odpowiedzialne za rejestrację zwiazków wyznaniowych w RP nie kierują się jednoznacznie sformułowanymi przepisami, ale dowolnością zasad, uznaniowością interpretacji oraz skrajnym brakiem odpowiedzialności.
Nikogo nie powiadomiono ani o podjętej decyzji, ani o jej powodach, a po interwencji przewodniczącego Kisiela nie przeproszono publicznie za ten incydent noszący znamiona prowokacji. "Ktoś" wykreślił Jednotę Braci Polskich (przewodniczący brat Robert Kisiel) ze spisu wyznań religijnych,
oficjalnie i od dawna zarejestrowanych przez MSWiA (zob. na
przykład strony):
www.zsi.pw(*)law/DAYBYDAY/CHURCH/inne.html,
www.infsekt.kana.zory.pl/sekty_i_nrr.htm
Na miejsce Jednoty Braci Polskich wpisano następnie do rejestru
Jednotę IDEII Braci Polskich, sprytnie podając przy tym, że przewodniczącym nowego związku jest Robert Kisiel, przewodniczący Rady Jednoty Braci Polskich www.centrum.k.pl/tekst/wyznania.htm
W kolejnym kroku podmieniono nazwisko przewodniczącego. Okazało się, że jest nim niejaki Edmund Domalewski www.mswia.gov.pl/wyzn_zw.html
Z materiałów przez niego wydanych i podpisanych wynika, że nowy związek nie ma zamiaru funkcjonowa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
13-10-2003Jędruszczakreligia dla ludzi
Osobiście jestem ateistą, ale moje negatywne nastawienie do religii zmieniło się po rozmowie z pewnym starszym człowiekiem. Nie będę tu opisywał całej rozmowy, powiem tylko, że człowiek uważał się za katolika, ale jednocześnie nie wierzył w istnienie Chrystusa. Religia, jak powiedział, jest jego moralnym drogowskazem, pomaga mu kierować się czymś w życiu, wyznacza teoretycznie osiągalne cele.

Kończąc, wiara w personifikowane siły nadprzyrodzone nie jest zła, o ile służy ludziom. Inaczej było w średniowieczu, gdzie ludzie podporządkowani byli wyznaniu, zmuszani byli do wiary. Dzis, mimo iż niemal każdy jest wyznawcą jakiegoś kultu, to jednak nie odbija to większego pietna na codziennym życiu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-10-2003LunaszekPłaska Ziemia :)
W Apokalipsie św. Jana można przeczytać: " Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi" (Ap 7,1) i takie wyjaśnienie: "W pojęciu Hebrajczykow ziemia była płaska, czworokątną tarczą. Wiatry wiejące "z narożników" uważano za szkodliwe." (Pismo Swiete Nowego Testamentu i Psalmy, Poznan 1996).
Moje pytanie: czy w Starym Testamencie znajduje się również fragment mówiacy o tym, że Ziemia jest płaska? Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-10-2003rabbi.wco to jest kult rządu( kult baala)?
otóż kult rządu to kult kradzieży/napadu ( 'światopogląd' )
www.libertarianizm.pl/kult.html
www.libertarianizm.pl/podatki.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-09-2003Filipdokumenty
Słyszałem, że w roku 1885 i 1886 [?]w Egipcie, a później w 1946 [?] w Palestynie, odkryto dokumenty spisane przez uczniów Jezusa, ktore miały być dokładnymi cytatami jego słów, no i z tego co słyszałem rzucają złe światło na współczesny kościół czy ktoś słyszał o tych dokumentach? czy ktos wie do kogo moge sie zwrócić, aby dowiedzieć się czegoś o nich?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-09-2003GrzegorzFatima
Dzień dobry
Moje pytania związane są z wydarzeniami związanymi z kultem fatimskim.
1. Czy istnieje fachowa (racjonalistyczna) literatura związana z tym zagadnieniem
2. Kiedy siostra Łucja przekazała treść pierwszej i drugiej tajemnicy kościołowi, oraz kiedy kościół ją upublcznił?
Jest to sprawa z wielu powodów dla mnie interesująca(przecierz młoda pastuszka nie mogła słyszeć o Rosji)
Pozdrowienia

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)