Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
23-10-2012romaroKraina Wiecznych Łowów
Kanonizowana została świecka Indianka kanadyjska Katarzyna Tekakwitha, żyjąca w XVII

Cytat:
Przedstawiając w homilii postać Indianki Katarzyny Tekakwitha papież modlił się do niej: - Patronko Kanady i pierwsza święta amerykańska Indianko – Tobie zawierzamy odnowę wiary wśród pierwszych narodów i w całej Ameryce Północnej! Niech Bóg błogosławi pierwsze narody!.


Watykan Krainą Wiecznych Łowów.

Homilii nie wysłuchałem, ale to znalazłem

www.marypages.com/KateriTekakwithaPolish.htm
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 132 (przedawniony)
22-10-2012Pan cogitoCzy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem o tym, że obecnie chrześcijanie są prześladowani itd. Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami..
Nie wiem czy ktoś taki temat już założył ale jestem ciekaw czy jest coś sensownego w tym co napisałem bo nie mam zbyt wiele, żeby uzasadnić swoje zdanie, ot taki przebłysk jakby.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
19-10-2012weaselksiążki o mormonach
witam

nie wiem, czy pytanie w tym temacie na forum, ale poszukuję jakiś publikacji nt.mormonów, Josepha Smitha itd, czy mogą Państwo coś polecić?

dziękuję i pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
18-10-2012KoraszewskiChurchill o islamie w 1899 roku
Jak straszne jest przekleństwo, którym mahometanizm obciąża swoich wyznawców. Oprócz fanatycznej gorączki, która jest równie niebezpieczna jak wodowstręt u psów, jest w nim przeraźliwa, fatalistyczna apatia. Skutki tego są oczywiste w wielu krajach: okrutne obyczaje, bezładna kultura rolna, powodujące zastój metody w handlu, niepewność własności widzimy wszędzie, gdzie wyznawcy Proroka sprawują władzę lub mieszkają. Zdegenerowany sensualizm pozbawia życie jego wdzięku i postępu, ograniczając jego godność i nienaruszalność. Fakt, że według mahometańskich praw każda kobieta musi należeć do jakiegoś mężczyzny jako jego absolutna własność, czy jest to dziecko, żona czy konkubina, opóźnia ostateczne wykorzenienie niewolnictwa, jak długo wiara islamu nie przestanie sprawować przemożnej władzy nad mężczyznami.
Poszczególni muzułmanie mogą mieć wspaniałe cechy charakteru, ale wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny tych, którzy ją wyznają.
Nie ma bardziej wstecznej siły na świecie. Daleko jej do chylenia się ku upadkowi. Mahometanizm jest wojowniczy i misjonarski. Już rozlał się na Środkową Afrykę, hodując na każdym kroku groźnych wojowników i gdyby chrześcijaństwa nie chroniła potężna broń nauki, nauki, przed którą bezskutecznie się broniło, cywilizacja nowoczesnej Europy mogłaby upaść tak, jak upadła cywilizacja starożytnego Rzymu.
Winston Churchill, The River War, first edition, Vol. II, strony 248-49, London
h/t Barry Shaw
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
14-10-2012astrotaurusUczucia religijne - co to takiego?
Sprawa ciągle aktualna i aktualna zapewne jakiś czas pobędzie.
Nie rozglądając się zbytnio na boki: uczucia religijne katolików to miłość Boga i miłość bliźniego.
Obrażalstwo, mściwość, sądzenie innych itp. uczuciami religijnymi nie są.
Co Wy na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
14-10-2012Olek MularskiPedofilia dozwolona w islamie???
www.youtube.com/watch?v=7JUL1JWPPzk

Posłuchajcie co w sprawie małżeństw i uprawiania seksu z nieletnimi dziewczynkami ma do powiedzenia dr Ahmad Al-Mu'bi, saudyjski urzędnik stanu cywilnego. To dosłownie średniowiecze! Szariat jest jak widać strasznie niespójny. Z jednej strony karzą śmiercią za zdradę czy homoseksualizm, które de facto przestępstwami nie są z drugiej zaś pozwalają na gwałty i to w dodatku na dzieciach!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
13-10-201217latekShikhizm
Witam czcigodni ,otóż mam sprawę zostałem poproszony by przygotować na lekcje religii temat : Shikizmu ,i bym prosił o poradę jakie macie pomysły, koncepty, by w sposób ciekawy przedstawić owy temat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
09-10-2012HodżaJak zmierzyć ekspansję Islamu?
   Moja propozycja: elektronicznie, za pomocą wyszukiwarki Google.

Weźmy za punkt odniesienia popularności nazwisko Einstein (z dużym prawdopodobieństwem większość wyników dotyczy wielkiego fizyka):

136 mln

(Nawiasem mówiąc popularność Alberta tylko o 3 miliony przewyższa popularność dyktatora III Rzeszy).

Hasło:

"Shiva": 68 mln
"Buddha": 129 mln
"Jesus": 984 mln
"God": 1840 mln
"Allach": 25270 mln

Zauważmy, że pierwsze w wyścigu chrześcijaństwo jest reprezentowane przez ok. 33% populacji Ziemi, zaś drugi w peletonie islam jedynie przez ok. 22% (za Wikipedią). Pozostałe religie tworzą znacząco mniejsze części w ogólnej puli (hinduizm ok. 13%, buddyzm ok. 7%).

Jakie jest wyjaśnienie takiej nieprawdopodobnej dysproporcji między hasłami mogącymi być powiązanymi z internetową aktywnością chrześcijan a tymi odnoszącymi się do tematyki związanej z islamem? Nie jest z pewnością wyjaśnieniem tylko islamski terroryzm . Uważam, że jest to przejaw planowej ekspansji islamu w sieci i chyba warto poważnie potraktować ten wynik.

Dżihad odnosi się do każdego obszaru życia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
08-10-2012HodżaOrganizacja Współpracy Islamskiej za zakazem obrażania
Cytat:
Szef Organizacji Współpracy Islamskiej (OWI), która reprezentuje państwa muzułmańskie, apeluje o wprowadzenie powszechnego zakazu obrażania proroka Mahometa, które powinno być przyrównane do mowy nienawiści.


www.pap.pl(*)nfopakiet&_CheckSum=1739802980

Jak kilkakrotnie już pisałem na tym forum, celowe obrażanie jakichkolwiek uczuć religijnych uważam za nieetyczne i niebezpieczne. Jednak, co też w tym miejscu muszę podkreślić, jestem przeciwnikiem prawa zakazującego takich czynów. Przeciwnikiem od pewnego czasu, kiedy to w którejś z dyskusji zwrócono mi uwagę, że ten zapis prawny jest uwspółcześnioną wersją zakazu bluźnierstwa. Zatem mamy tu dwie odrębne kwestie: pytanie, czy etyczne jest drażnienie kogokolwiek spowodowane animozją (obojętne, czy narzędziem temu służącym będzie religia, filozofia czy polityka) - i tu zasadniczo większość się zgodzi, że nie ma sensu wywoływać negatywnych emocji tam, gdzie ich nie ma. Drugą kwestią jest wymiar prawny "bluźnierstw".

Islam jest najbardziej ekspansywną ze wszystkich religii i wykorzystuje każdą nadarzającą się możliwość, by poszerzyć strefę swoich wpływów, umocnić swoje panowanie tam, gdzie się zakorzenił a wszędzie, gdzie jego pozycja jest trwała, [url=http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=72701&filename=&idnews=76012&data=inf..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
06-10-2012KoraszewskiSpór o wiarę Einsteina
Autorytety nie zastąpią argumentów, gdyby Einstein miał inne zdanie na temat Boga w żaden sposób nie zmieniłoby to mojego poglądu na religię. Einstein jest jednak nieustannie przywoływany przez wierzących, usiłujących podeprzeć się wielkim Autorytetem. Właśnie sensację wywołał wystawiony na aukcję list Einsteina z 1954 roku. Jest to list do Erika Gutkinda napisany po przeczytaniu jego książki Wybieraj życie: Biblijne wezwanie do buntu. "Słowo 'Bóg' jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić". pisał Albert Einstein na rok przed śmiercią.
Czy położy to kres nieustannemu przywoływaniu Einsteina przez religiantów? Wątpię.
Źródło: wiadomosci(*)a_aukcji_za_3_mln__Pisal_.html
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)