 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-05-2024 | keinel2 | Dlaczego ludzie wierzą w mormonizm? |
Ostatnio dużo interesowałem się mormonizmem, po tym jak kilku moich przyjaciół powiedziało mi, że są mormonami, ale zauważyłem, jak oczywiste jest, że to nieprawda. Nie jestem w żaden sposób religijny, ale prawie wszystko, co jest związane z mormonizmem, wydaje się sposobem na zdobycie pieniędzy, a historia o tym, jak to urzeczywistniono, jest wyraźnie sfałszowana. Dlaczego ludzie wierzą w religię, którą tak łatwo przejrzeć? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 25-05-2024 | paramsob | Czy można mieć wiarę bez wiary? |
Wiara to po prostu wiara w coś, co uważasz za prawdę, na przykład w jakieś stwierdzenie. I to nie jest wybór. PRZYKŁAD: Nie mogę zmusić się do wiary we wróżkę-zębówkę czy jednorożce, bez względu na to, jak bardzo się staram.
Wiara jest jednak wyborem, ponieważ wiara jest całkowitym zaufaniem czemuś bez dowodów/dowodów i nawet z wątpliwościami utrzymującymi się w umyśle. PRZYKŁAD: Nie potrzebuję dowodów/dowodów na istnienie wróżki zębuszki czy jednorożca, chociaż wątpię w istnienie (przekonanie) Czy nadal w to wierzę? Innymi słowy, ufam Wróżce Zębówce, ale we Wróżkę Zębówkę nie wierzę.
Edycja: Myślę, że dochodzę do wniosku, że wiedza>przekonanie przedmiotowe>przekonanie subiektywne>wiara jest najbardziej lub najmniej namacalna. wiara jest czymś, co możesz mieć bez wiary, ale nie możesz mieć wiary bez wiary z powodu tego porządku. Bo wiara jest przekonaniem subiektywnym i ufa się jej bez względu na wątpliwości. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 25-05-2024 | abrarats | Jak by to się nazywało, gdyby moim Bogiem był po prostu Ja? |
Wiem, że to brzmi jak zaabsorbowanie sobą, ale chcę powiedzieć, że wierzę, że istnieje Bóg, ale jest tylko mój, nikt nie może ingerować między Mną a moim Bogiem, mój Bóg jest moim światem, mój Bóg jest moim wewnętrznym głosem który stara się dla mnie jak najlepiej. Czy w ogóle uznalibyście to za coś boskiego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-05-2024 | ramenez1 | Czy wszystkie religie zmuszają cię do poprawy jako osoby? |
Miałem taki problem, że zawsze widziałem, jak każda religia mówi swoim wyznawcom, aby się poprawili, bez względu na to, która to religia. Bardzo tym gardzę i chciałem wiedzieć, czy istnieje religia, która nie skupiałaby się na działaniach, moralności i całej tej wulgaryzmie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 20-05-2024 | kevinlo | Potrzebujesz pomocy. Jaki rodzaj kościoła mieli moi rodzice? |
Potrzebuję pomocy, próbując zrozumieć, jakiego rodzaju kościół prowadzą moi rodzice. Pamiętam, jak zawsze nazywali to „prawdziwym chrześcijaństwem”, ale nie jestem pewien, co to było naprawdę. Zawsze spotykaliśmy się w remizie, a tata głosił i my jadaj potem duże kolacje/lunch ze wszystkimi ludźmi. Mój tata zawsze nauczał, jak ważne jest posiadanie dzieci i że są one błogosławieństwem od Boga i że nie powinniśmy zapobiegać wydarzeniom dzieci, ponieważ Bóg się nimi zaopiekuje. Trzeba było uważać, posyłając dzieci do szkół publicznych, bo są przerażające i próbować uczyć, że rodzice i Bóg to źli ludzie | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-05-2024 | brianwo | Czy Amisze mogą pojechać na wakacje? |
Jestem w Outer Banks i widziałem grupę Amiszów na plaży. W wodzie, bieganie, gra w siatkówkę. Widziałem ich wynajęty dom, a jest tam jeszcze więcej | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 20-05-2024 | mehertu | Czy naprawdę są ludzie religijni, którzy nienawidzą ateistów |
Wiem, że na pewno są, ale zastanawiam się, czy to duża liczba ludzi, czy nie. Nie miałem żadnych złych doświadczeń, ale zastanawiam się, bo w króliczej norze właśnie zszedłem na dół, niektórzy ludzie to zrobili | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 18-05-2024 | wandefli3 | Eksperyment myślowy |
Często słyszę od religii abrahamowych uzasadnienie, że zło istnieje, ponieważ mamy wolną wolę. Chciałbym coś do tego dodać lub przynajmniej zaproponować licznik lub inny sposób myślenia o tym. Zakładając, że zło istnieje, ponieważ Bóg zamierzył, abyśmy mieli wolną wolę, czy Bóg jest ograniczony do tej binarności dobra i zła, czy też stworzył dobro i zło? Czy Bóg mógłby sprawić, że będziemy mieli całkowitą wolną wolę, ale tylko dobro? Jeśli nie, to czy jest to przyznanie, że nie wszyscy są potężni, a jeśli tak, w jaki sposób tworzenie zła za darmo będzie uzasadnione i dobre, gdy nie jest to konieczne ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 18-05-2024 | welantho6 | Jak wiara żydowska postrzega Jezusa? |
Natknąłem się na naprawdę niepokojącą propagandę skierowaną przeciwko Żydom, skupioną głównie wokół ich postrzegania Jezusa. To dało mi do myślenia, jak wiara żydowska faktycznie postrzega Jezusa. Z mojej ograniczonej wiedzy i tego, co słyszałem od innych, uważają, że był on fałszywym mesjaszem, ale popraw mnie, jeśli się mylę. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |