 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-06-2024 | sakatfu | W jaki sposób osoby religijne wybierają jaką religię? |
Dla ludzi, którzy wierzą w Boga/Bogów i zorganizowaną strukturę, która się pod tym kryje. Czy stresują Cię inne religie? A jeśli to ten? A może najlepiej czujesz się z tym, w którym się urodziłeś? Jak często zdarza się, że ludzie myślą: och, nie, chrzest chrześcijaninem jest z pewnością bardziej prawdziwy niż katolik, który lepiej się przystosowuje? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-06-2024 | vikramka | zalety i wady religii oraz jej wpływ na świat? |
Rozmawiałem dzisiaj z moim kuzynem i chociaż oboje jesteśmy ateistami, poruszył kilka interesujących kwestii na temat pewnych moralności i wartości, jakie wniosła ona do świata, ale zgodziliśmy się również, że doprowadziło to do pewnych wojen i dużej ilości przemocy.
Co prowadzi mnie do tego pytania...
Jakie dobre/złe rzeczy przyniosła światu religia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 24-06-2024 | nikotgi | Czy krzyże nie są idolami? |
Zakładam, że ludzie nie uważają się za bożków, bo byłoby to złamaniem przykazania.
Ale tak wielu ludzi je nosi, całuje, wiesza na ścianie, kłania się im, klęka itp.
Wygląda na coś w rodzaju bałwochwalstwa. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-06-2024 | hirotka | Chciałbym wierzyć w wyższą istotę |
Chcę wierzyć, że ktoś się o mnie troszczy, nawet jeśli nie mam przyjaciół, ktoś, kto jest dobry. Ale dorastałem w agonii, nie wiem. Nie mogę tak po prostu całkowicie w to uwierzyć i jest mi smutno, bo potrzebuję kogoś, kto poczuje, że mnie wysłuchano. Nie mam się komu wygadać i ciągle gadam do siebie. Wiem, że to smutne, ale wiara sprawi, że poczuję się mniej szalona i rn. Czuję się jak nieudacznik, ciągle próbujący być swoim własnym przyjacielem i tak bardzo siebie nienawidzę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-06-2024 | tulkha2 | Kim są "niki"? |
Widziałem nagłówki gazet informujące o rosnącej liczbie „żadnych”, czyli ludzi, którzy nie są wyznawcami żadnej religii. Czy nikt nie jest agnostykiem? Czy należą do grupy „Jestem duchowy, ale nie religijny”? A może są po prostu ateistami? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 20-06-2024 | haish | Czy satanizm i sataniści mają podstawy ................. |
Czy satanizm i sataniści mają podstawy do gwarantowanej prawem ochrony tożsama z prawem karania za obrazę uczuć religijnych ?
Jeżeli religia i jej konsekwencje powodują szkody i cierpienia ludzkie, - czy mają prawo do ochrony prawnej ?
Satanizm, ten który nie kryje swoich poglądów i działa nie tyle oficjalnie co raczej w ukryciu nie podlega rakowej dyskusji. Ale na przykład w przypadku Chrześcijaństwa cele i zamiary tej religii nie pogrywają się z tym co ta religia otwarcie głosi. Istotą Chrześcijaństwa, KK i Vatykanu jest idol Jezus - syn człowieczy i syn Boga. Tenże wytwór przebiegłych 'mędrców' Konstantyna ma zamiast krwi wino(8-17% czystego alkoholu etylowego), dawka śmiertelna dla człowieka mierzona jest w promilach. Na coniedzielnej mszy do (ogłupionych tą nauką)wiernych kierowane jest w formie nakazu przypomnienie o spożywaniu alkoholu z kielicha na pamiątkę idola-bałwana. Nadmieniam, że w tych satanistycznych obrzędach uczestniczą dzieci (ogłupionych tą nauką)wiernych które nie rozumiejąc przyswajają sobie do podświadomości o nakaz.
Skutki nałogu alkoholizmu są znane współczesnej nauce i ten nałóg jest porównywalny z nałogiem narkomanii - pomimo ze uzależnienie od alkoholu postępuje wolniej niż w przypadku narkotyków niweluje je nieustanny przekaz mszalny kierowany do wiernych. Reklamy alkoholu są obecnie nielegalne i zakazane prawem, na to co dzieje się w religii kk ustawodawcy są 'ślepi', a vatykańskie lobby ma na celu tylko własny interes. Bałwan Jezus - przez nawoływanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-06-2024 | gomenam | Jestem agnostykiem, ale myślę, że doszedłem do takiego wnios |
„Bóg” nie myśli, nie chce, nie rozumuje, ani nie kocha. „Bóg” to organizm jednokomórkowy… który stał się organizmem składającym się z biliona/gazillionu komórek. „Bóg” kieruje tym, co robi każdy organizm. „Bóg” rozprzestrzenia się i reprodukuje na wszelkie możliwe sposoby. Rozpada się na ludzi, zwierzęta, rośliny, minerały, pierwiastki okresowe, planety, galaktykę itp. Jesteśmy „Bogiem”, którego szukamy. Jesteśmy pytaniem i odpowiedzią. Podmiot i obserwator. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-06-2024 | pwanakal | Dlaczego Biblię uważa się za dobre źródło? |
To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-06-2024 | lorenma | Dlaczego Biblię uważa się za dobre źródło? |
To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 16-06-2024 | breonko | Czy można wierzyć we własnego Boga |
Wierzę, że wszechświat sam w sobie jest Bogiem, bo całe to powiedzenie: „Jestem nieskończony, jestem wiedzą, jestem wszystkim”. Podobnie jak wszechświat. I wierzę w to całkowicie, posunąłem się nawet do stworzenia własnej modlitwy. Ale najważniejsze jest to, czy tworzenie własnej religii jest dziwne, głupie, czy też polega na robieniu tego, co chcesz? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |