Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-06-2024sakatfuW jaki sposób osoby religijne wybierają jaką religię?
Dla ludzi, którzy wierzą w Boga/Bogów i zorganizowaną strukturę, która się pod tym kryje. Czy stresują Cię inne religie? A jeśli to ten? A może najlepiej czujesz się z tym, w którym się urodziłeś? Jak często zdarza się, że ludzie myślą: och, nie, chrzest chrześcijaninem jest z pewnością bardziej prawdziwy niż katolik, który lepiej się przystosowuje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-06-2024vikramkazalety i wady religii oraz jej wpływ na świat?
Rozmawiałem dzisiaj z moim kuzynem i chociaż oboje jesteśmy ateistami, poruszył kilka interesujących kwestii na temat pewnych moralności i wartości, jakie wniosła ona do świata, ale zgodziliśmy się również, że doprowadziło to do pewnych wojen i dużej ilości przemocy.

Co prowadzi mnie do tego pytania...

Jakie dobre/złe rzeczy przyniosła światu religia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-06-2024nikotgiCzy krzyże nie są idolami?
Zakładam, że ludzie nie uważają się za bożków, bo byłoby to złamaniem przykazania.

Ale tak wielu ludzi je nosi, całuje, wiesza na ścianie, kłania się im, klęka itp.

Wygląda na coś w rodzaju bałwochwalstwa.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-06-2024hirotkaChciałbym wierzyć w wyższą istotę
Chcę wierzyć, że ktoś się o mnie troszczy, nawet jeśli nie mam przyjaciół, ktoś, kto jest dobry. Ale dorastałem w agonii, nie wiem. Nie mogę tak po prostu całkowicie w to uwierzyć i jest mi smutno, bo potrzebuję kogoś, kto poczuje, że mnie wysłuchano. Nie mam się komu wygadać i ciągle gadam do siebie. Wiem, że to smutne, ale wiara sprawi, że poczuję się mniej szalona i rn. Czuję się jak nieudacznik, ciągle próbujący być swoim własnym przyjacielem i tak bardzo siebie nienawidzę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
21-06-2024tulkha2Kim są "niki"?
Widziałem nagłówki gazet informujące o rosnącej liczbie „żadnych”, czyli ludzi, którzy nie są wyznawcami żadnej religii. Czy nikt nie jest agnostykiem? Czy należą do grupy „Jestem duchowy, ale nie religijny”? A może są po prostu ateistami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-06-2024haishCzy satanizm i sataniści mają podstawy .................
Czy satanizm i sataniści mają podstawy do gwarantowanej prawem ochrony tożsama z prawem karania za obrazę uczuć religijnych ?

Jeżeli religia i jej konsekwencje powodują szkody i cierpienia ludzkie, - czy mają prawo do ochrony prawnej ?

Satanizm, ten który nie kryje swoich poglądów i działa nie tyle oficjalnie co raczej w ukryciu nie podlega rakowej dyskusji.
Ale na przykład w przypadku Chrześcijaństwa cele i zamiary tej religii nie pogrywają się z tym co ta religia otwarcie głosi.
Istotą Chrześcijaństwa, KK i Vatykanu jest idol Jezus - syn człowieczy i syn Boga. Tenże wytwór przebiegłych 'mędrców' Konstantyna ma zamiast krwi wino(8-17% czystego alkoholu etylowego), dawka śmiertelna dla człowieka mierzona jest w promilach.
Na coniedzielnej mszy do (ogłupionych tą nauką)wiernych kierowane jest w formie nakazu przypomnienie o spożywaniu alkoholu z kielicha na pamiątkę idola-bałwana.
Nadmieniam, że w tych satanistycznych obrzędach uczestniczą dzieci (ogłupionych tą nauką)wiernych
które nie rozumiejąc przyswajają sobie do podświadomości o nakaz.

Skutki nałogu alkoholizmu są znane współczesnej nauce i ten nałóg jest porównywalny z nałogiem narkomanii - pomimo ze uzależnienie od alkoholu postępuje wolniej niż w przypadku narkotyków niweluje je nieustanny przekaz mszalny kierowany do wiernych.
Reklamy alkoholu są obecnie nielegalne i zakazane prawem, na to co dzieje się w religii kk ustawodawcy są 'ślepi', a vatykańskie lobby ma na celu tylko własny interes.
Bałwan Jezus - przez nawoływanie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-06-2024gomenamJestem agnostykiem, ale myślę, że doszedłem do takiego wnios
„Bóg” nie myśli, nie chce, nie rozumuje, ani nie kocha. „Bóg” to organizm jednokomórkowy… który stał się organizmem składającym się z biliona/gazillionu komórek. „Bóg” kieruje tym, co robi każdy organizm. „Bóg” rozprzestrzenia się i reprodukuje na wszelkie możliwe sposoby. Rozpada się na ludzi, zwierzęta, rośliny, minerały, pierwiastki okresowe, planety, galaktykę itp. Jesteśmy „Bogiem”, którego szukamy. Jesteśmy pytaniem i odpowiedzią. Podmiot i obserwator.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
16-06-2024pwanakalDlaczego Biblię uważa się za dobre źródło?
To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
16-06-2024lorenmaDlaczego Biblię uważa się za dobre źródło?
To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-06-2024breonkoCzy można wierzyć we własnego Boga
Wierzę, że wszechświat sam w sobie jest Bogiem, bo całe to powiedzenie: „Jestem nieskończony, jestem wiedzą, jestem wszystkim”. Podobnie jak wszechświat. I wierzę w to całkowicie, posunąłem się nawet do stworzenia własnej modlitwy. Ale najważniejsze jest to, czy tworzenie własnej religii jest dziwne, głupie, czy też polega na robieniu tego, co chcesz?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)