 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 105 (przedawniony) | | 14-02-2010 | Jacek Tabisz | Teheran. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 68 (przedawniony) | | 12-02-2010 | zachaj | Papież biczował się !!! |
Wczoraj dostaliśmy informację o papieżu , że się biczował. Trzymał w szafie pasek. Co o tym sądzicie ?
Ja mam mieszane uczucia. Czuję się zniesmaczony a z drugiej strony odczuwam dziwny niepokój. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 173 (przedawniony) | | 11-02-2010 | zachaj | Zakopał żywcem swoją córkę - przykładny muzułmanin |
Ten przykładny muzułmanin ... , bo jak inaczej nazwać człowieka , który tak gorliwie wypełnia wolę boską.
A z drugiej strony jak niskimi pobudkami i obłędnym rozumowaniem kierował się mordując swoją córkę w tak bestialski sposób.
Powód: "Bo rozmawiała z chłopcami"
Miejsce: Turcja
Ps. Turcja aspiruje do Unii ! F#ck off
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 186 (przedawniony) | | 10-02-2010 | Jacek Tabisz | Kilka muzułmanek. |
Pomyślałem, że może dobrze byłoby po prostu poszukać na chybił trafił kilku zdjęć osób należących do kultury kojarzącej się niektórym automatycznie z dżihadem, wybuchającymi budynkami, intifadą przedmieść, ucinaniem rąk, śmierdzącymi sklepikami, kobietami w namiotach, tymi złymizłymi. Popatrzmy:  Marokanka  Algierka  Algierka  Egipcjanka  Pakistanka  Turczynka Nie wyglądają tak strasznie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 10-02-2010 | Jacek Tabisz | Trochę hipokryzji w sprawie karykatur Mahometa |
Goeffrey Brahm Levey i Tariq Madood w "The Muhammad Cartoons and Multicultural Democracies" zauważają: Cytat: Jyllands Posten zdaje się wyznawać zasadę, że kulturowa różnorodność imigrantów jest do zaakceptowania pod warunkiem, że cały trud dostosowania podejmą sami imigranci, a nie społeczeństwo, czy instytucje polityczne Danii. Jutlandia to region od dawna cechujący się homogenicznością pod względem kulturowym i zagorzałością w sensie religijnym. Dziennik ten zawsze uwzględniał religijną i polityczną wrażliwość swoich czytelników, luterańskich farmerów i prowincjonalną średnią klasę. [...] Biorąc pod uwagę znaną wrażliwość muzułmanów na tym punkcie, powstrzymanie się od zamieszczenia prowokacyjnych obrazków z Muhammadem, stanowiłoby doskonały przykład nieformalnej próby uzgodnienia wartości w imię wielokulturowej integracji. [...] Większość ludzi - przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji -bierze pod uwagę wartości uznawane przez swoich sąsiadów, oraz ich wrażliwość. Postąpił tak również Jyllands Posten, gdy wcześniej odmówił publikacji (niezamówionych) karykatur Jezusa, obawiając się, że mogą one urazić niektórych czytelników. Nie popieram oczywiście polowań na dziennikarzy i karykaturzystów, ale "wolność słowa" prezentowana przez Jylland Posten kojarzy mi się trochę ze średniowiecznymi ołtarzami, gdzie obok karzących Jedynie Słusznych aniołów umieszczano piekło z Mahometem w najgorszym, ostatnim kręgu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty) | | 06-02-2010 | Pawlica Grzegorz | Cud w sokółce |
Dzisiaj o 19.25 był program dotyczący cudu w Sokółce, myślałem że ten temat został zamknięty i doszli do tego że to była jakaś bakteria, no ale jak widać oni dalej to drążą. Co o tym sądzicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 06-02-2010 | Sławek Dutkiewicz | Katolicki... "racjonalizm"! |
Zastanawiałem sie gdzie to umieścić? Padło na dział "Religie" ze względu na objaśnienie... "pogadanki religijne", tj. o religiach racjonalnie i nieco mniej. Otóż właśnie taką "pogadankę religijna" wygłosił na rydzykowych łamach znany nam już ks. dr. Marek Dziewiecki. Pogadanka jak pogadanka, brednie do kwadratu ale uzasadnianie ich racjonalnym pomyślunkiem... bezcenne! Cytat:Podobnie ten, kto nie potrafi racjonalnie wyjaśnić faktu, że człowiek jakościowo różni się od świata minerałów, roślin i zwierząt, próbuje wyeliminować z przestrzeni publicznej wyjaśnienia racjonalne po to, by pozbyć się lepszego od siebie konkurenta. Najbardziej wzruszył mnie fragment o... " lepszym konkurencie"! No to mamy... przerąbane! W konkurencji pt. " DEMAGOGIA" już na starcie jesteśmy... bez szans! Garść innych, równie interesujących "złotych myśli" ks. dr. Marka Dziewieckiego: Cytat:Alternatywą dla religii jest ateizm, który od strony intelektualnej jest najbardziej naiwnym systemem wiary, jaki można sobie wyobrazić. Cytat:Wolność do niewiary oznacza dla ateistów wyeliminowanie z przestrzeni publicznej głosu tych, którzy mogą powiedzieć prawdę o ateistach i ateizmie. Cytat:- Jeśli ulegniemy standardom "wolności" w wersji sędziów Trybunału w Strasburgu, to wkrótce zakażą nam nawet gromadzenia się w katakumbach. [cytat]W XXI wieku za specjalistów od wolności uznają się przedstawiciele ateistycznej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 105 (przedawniony) | | 06-02-2010 | Wiktor Trojanowski | Świat bez religii abrahamowych |
Czy myśleliście kiedyś jakby rozwój świata, a raczej dla uproszczenia Europu i basenu morza Śródziemnego, gdyby nie zwyciężyła wiara chrześcijańska a co za tym idzie z dużym prawdopodobieństwem nie powstał by Islam?
Mam swój pogląd na te sprawy, którym z chęcią się podzielę w dyskusji ale żeby nie tworzyć artykułu postawię na początek pytania i moje tezy:
1. Jak wyglądałyby systemy polityczne? - moja teza: zamiast głównego konfliktu monarchia królewska - republika mielibyśmy konflikt dyktatura populistyczna - republika/demokracja
2. Jaka byłaby struktura społeczna? - zakładam wyższy poziom praw wolnych obywateli przy zachowaniu jakiś form niewolnictwa
3. Jak wyglądałby rozwój naukowo-techniczny? - byłby o wiele szybszy i bogatszy (XX wiek mielibyśmy pewnie w XVII wieku albo i wcześniej???)
4. Struktura polityczna Europy - szersze granice kulturowe europy (afryka północna i bliski wschód) - Imperium Rzymskie zastępują wcześniej lub później (temat na osobną dyskusję czy wcześniej czy później) państwa narodowe
5. Konflikty - główny konflikt pomiędzy dyktaturami a republikami/demokracjami - konflikty pomiędzy państwami narodowymi - brak większych konfliktów religijnych???
6. Religia i wartości - pluralizm i tolerancja religijna (oczywiście mówię o głównej tendencji) wynikająca z wielości różnych religii i wyznań - przewagę mają religie wschodnie o charakterze monolatrii - humanitaryzm byłby na podobnym jak dziś poziomie ale miałby mniej religijną genezę - możliwe byłyby (szczególnie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 05-02-2010 | xegos | Duch Śnięty |
Co wiemy z Biblii o Duchu Świętym?? Wiemy, że zstąpił na ziemie kilka razy i to w celu prokreacji. Jest to obraz Ducha Świętego, który bez oporów penetruje macicę zamężnej kobiety (Najwyraźniej gustuje w mężatkach??). Łk 1-26 W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gejbriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja Łk 1-35 Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. Tym razem nasz bohater postanowił sprawdzić jak to będzie z kobietą brzemienną Łk 1-41 Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk ... Potem napełnił jeszcze Zachariasza Łk 1-67 Wtedy ojciec jego, Zachariasz, został napełniony Duchem Świętym.... Mając powyższe na względzie zastanawia mnie fakt bo skoro nasz Papież na swojej pierwszej pielgrzymce powiedział: "Niech zstąpi Duch Twój i zmieni oblicze ziemi, tej ziemi". To na co ten Duch Święty czeka, bo póki co to mamy niż demograficzny. Jednak nie chciałbym się tu skupić na prokreacji lecz na fakcie, że o Duchu świętym wiemy naprawdę niewiele i tu uwaga nie wolno nam bluźnić przeciwko Duchowi Świętemu: Łk 12-10 [color=teal]Każdemu, kto mówi jakieś.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 31-01-2010 | Dzikowski | Buddyzm Zen |
Jaki jest wasz stosunk do tej odmiany buddyzmu? Osobiście mi trudno jednoznaczenie wyrazić swoje zdanie - z jednej strony jest to niedowierzanie, czy nawet podszyta strachem niechęć do praktyk zen z drugiej strony jestem tym zafascynowany, że są ludzie mogący całe życie poświęcić na kontemplacje i - jak pozwolę to sobie nazwać - myślowy minimalizm. Nie wiem do czego może porowadzić takie blokowanie strumienia myśli (o ile dobrze rozumiem praktyka "pustego umysłu" na tym polega), ale dla kogoś zupełnie nieprzygotowanego mogło to by być dość egzotyczne przeżycie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |