 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 18-09-2016 | Dźiekć | Ostatnia Wieczerza |
Czy macie pomysł skąd Chrystus mógł wiedzieć że akurat tej nocy po niego przyjdą ? Skąd wiedział że Judasz go zdradził ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 147 (przedawniony) | | 18-09-2016 | darzec | Czterej jeźdźcy: Dawkins, Dennett, Harris, Hitchens |
Polecam film, racjonalistom tylko. Wierzący niech przy swojej wierze pozostaną. Dlaczego ? O tym min. w filmie. www.youtube.com/watch?v=Fbx_e_eHbigCzy nie czujecie się w rozmowach z wierzącymi dokładnie tak jak w/w w tytule postu Panowie. Ciekawe rozmowy na temat uczuć, szczególnie obrażania uczuć, i wiele wiele innych tematów mogących zainteresować racjonalnie myślących. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 12-09-2016 | darzec | Anioł Piekieł |
Wyznawcom KK dojdzie niebawem, bo już 4 września, kolejna święta, do której będą mogli zanosić swe błagania o zmiłowanie i prośby o spełnienie, czy uzdrowienie. Mowa tutaj o osobie kryjącej się pod pseudonimem " Matka Teresa z Kalkuty. Dla wielu osoba kontrowersyjna, dla wielu po prostu święta osoba. Zachęcam do obejrzenia flimu na youtoobe z polskimi napisami. Jest to głos krytyczny lecz prawdziwa świętość sama powinna się obronić. Jest tutaj wielu wierzących, którym polecam gorąco film. Macie szansę sprawdzić naocznie do kogo będziecie się modlili. Poza tym osoby święte w KK to osoby godne naśladowania. Dlatego "lektura" filmu będzie zarówno doskonałym przewodnikiem po życiu świętej jak i wskazówką do dalszego życia. www.youtube.com/watch?v=DyquD6GhvSESą trzy części tego dokumentu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 11-09-2016 | handzlik | czy zakład Pascala dowodzi istnieniu Boga? |
czytając zakład Pascala mam wrażenie, że udowadnia on, że w Boga wierzyć warto, ale nie tylko ze względu na to, że się bardziej opłaca.
ponieważ jak istnieje to musimy wierzyć, jak nie istnieje musimy nie wierzyć. lepiej założyć że istnieje, ale wtedy nie pozostawia się nam wyboru. Bo skoro istnieje, to lepiej wierzyć. więc rozważania czy się opłaca wierzyć kiedy on istnieje są pozbawione sensu.
moja wiara czy nie wiara nic nie wnosi tak naprawdę. rozważam natomiast nad warunkiem mojego zbawienia czyli czy Bóg istnieje czy nie?
sam zakład jest bezsensu ponieważ rozważa sytuacje kiedy Bóg istnieje. Wówczas zakład jest funkcjonalny. Natomiast jeżeli dla rozważań nad zakładem Pascala przyjmiemy, że Bóg nie istnieje, wtedy tracą one sens. I przez ten bug można sądzić że zakład Pascala nie mówi o tym czy warto czy nie warto. Tylko o tym czy rozpatrując korzyści i straty rozmyślań Pascala, Bóg istnieje?
Jeżeli Bóg nie istnieje, to warto nie wierzyć.
Jeżeli Bóg istnieje, warto wierzyć.
według pasacal warto wierzyć
tzn. Bóg istnieje''.
ale wierzyć "nie" warto.
polecam.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 86 (przedawniony) | | 09-09-2016 | darzec | Mieniący się racjonalistami |
Zauważyłem tutaj, na forum bardzo wielu wyznawców religii, którzy uważają się za racjonalistów. Niech im będzie. Przecież mamy wielu ludzi uważających się za Napoleona na przykład, czy nawet za Jezusa. Jestem ciekaw co tacy "racjonaliści" myślą o ateistach, nie wierzących w nic i odrzucających ich oraz inne religie. Czy ich misją tutaj jest przekonywanie innych do swojej religii, których tak zaciekle bronią. Czy też może po prostu robienie im na złość. I jeszce jedno, czy "wierzący" uważają, że to że wierzą, czyni ich lepszymi od tych, którzy nie wierzą w nic ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 06-09-2016 | VonM | Wiara bez religii |
Mam nieodparte wrażenie, że coraz więcej osób odrzuca religię katolicką, jednak nie do końca pozbywa się wiary w byty nadprzyrodzone. Jest to w pewnym sensie skutek mylenia antyklerykalizmu z ateizmem, niemniej takich osób jest coraz więcej. Generalnie zasada, że nie utożsamiają się z katolicyzmem, jednak z czystego wygodnictwa pozostawiają sobie "furtkę wiary" na cięższe czasy. Jaka w Polsce jest skala owego pozornego ateizmu? I jak będzie się rozwijało to podejście? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 30-08-2016 | Arminius | Po zlocie |
Zakończyły się ŚDM. W chwili obecnej - ot tak, jeszcze bardzo na gorąco - nasuwają się dwie refleksje.
Po pierwsze impreza okazała się wielkim sukcesem "pijarowym" Polski. Celowo nie użyłem słowa rządu - bo na ten skukces pracowało także mnóstwo innych podmiotów ( samorządy, woluntariusze) - którym niekonieczne z rządem obecnym jest po drodze. Organizacyjnie i logistycznie wszystko zafunkcjonowało bardzo dobrze, nie było żadnych zamachów, Kraków nie został zarzucony stosem śmieci, nikogo w Brzegach nie zadeptano, uczestnicy zdarzenia - generalnie rzecz biorąc - wywożą z Krakowa i Polski bardzo pozytywną opinie. Faktem jest, że impreza była kosztowna - ale "przynajmniej" nie okazała się być kosztowną katastrofą - wręcz przeciwnie.
Po drugie Franciszek z młodzieżą światową zaprezentowali w kraju nad Wisłą katolicyzm istotnie różniący się od jego polskiej odmiany. Papież, tak na bardzo generalnym poziomie, uprawia - de facto - katolicyzm w formule teologii wyzwolenia, co nietrudno było zauważyć podczas ŚDM słuchając jego wypowiedzi, chociażby na temat uchodżców i potrzeby miłosiernego, zgodnego z duchem chrześcijańskim stosunku do nich. Wypowiedź uchodźczyni z Syrii - jeden z centralnych punktów uroczystości religijnych podczas ŚDM - wryła się głęboko w pamięć, szczególnie polskim, kościelnym i nie tylko kościelnym "narodowcom", przywiązującym do problemu uchodźców "rolę priorytetową". Pozostaje tylko zgadywać czy ich zawstydziła, czy też - na odwrót - rozwścieczyła. Nie przypadkiem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 147 (przedawniony) | | 19-08-2016 | Ramirez | Czy Bóg ma wolną wolę? |
Pewnie zaraz się na mnie rzucą, że temat ograny. Ale faktycznie. Może być tak, iż człowiek obdarzony przez Boga wolną wolą jest poniekąd doskonalszy od swego Stwórcy, bo może wybierać między złem a dobrem. A Bóg, niestety, jest ograniczony, bo może czynić tylko samo dobro. Więc zła ex definitione czynić nie może, a więc nie jest wszechmocny. Bo człowiek może. I czyni. Chociaż inni uważają, że Bóg może czynić zło, np. kazać zabijać homoseksualistów, albo heretyków. Tylko, że oni tego za zło nie uważają, a za dobro. Więc jaki ten Bóg jest do końca nie wiadomo. Czy Bóg jest miłością, jak głosi kościelna pieśń, czy jest ortodoksem jak Cejrowski i Terlikowski?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-08-2016 | eljasz | mózg kontra świadomość |
pierwsza prawda naukowa - mózg myśli!? NIE Myśli - cywilizacyjne, naukowe, komunistyczne, ateistyczne kłamstwo ! dowód - udowodnione prądy na głowie nie mają NIC wspólnego z aktywnością neuronów, gdyż nikt na świecie NIE zna teorii fizycznej udowadniającej w jaki sposób pole elektrom. mogłoby przejść przez 5 warstw elektrolitu, nikt z fizyków na świecie nie potrafi wytłumaczyć tego zjawiska. nie kwestionuję ich obecności lecz są pochodzenia zewnętrznego...z, jak poniżej.
druga teologiczna prawda naukowa - kłamstwo BŁĘDNE tłumaczenie słowa KABOD występujące 100.. razy w Piśmie świętym. dowód - tłumaczenie jako Chwała - synonim sława - chwała NIE odzwierciedla obrazu i działania urządzenia, które jest nazywane KABOD - org. tłum. Ciężki,
TO urządzenie PROCESOR KWANTOWY - odpowiada za tworzenie świadomości i wszelkie systemy sterowania
lifechip
------------------ Mózg jest to najbardziej prostym funkcyjnie narządem człowieka. Stopień jego rozwoju NIE WARUNKUJE istnienie świadomości. Mózg głowowy jest zbiorem neuronów wydzielniczych i ruchowych. Pola neuronowe to komórki wzmacniająca pole elektromagnetyczne poprzez udział prądów poprzecznych Halla w istocie białej i przesyłające sygnał do dalszych części organizmu. Działanie kontrolne realizowane przez świadomość oraz układ automatyczny - tzw. System Operacyjny znajdują się w Procesorze kwantowym zwanym Koło życia - Lifechip. lifechip (domena)pl Neurony wraz z receptorami decydują o wytwarzaniu wszystkich doznań zmysłów - bo na.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 69 (przedawniony) | | 02-08-2016 | Arminius | Tylko dwóch ze Strefy Gazy się przedarło |
Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybyli także chrześcijanie z rozdartego wojną Bliskiego Wschodu. Wśród nich klkuset Palestyńczyków - którzy, jak sie okazuje, mieli olbrzymie problemy z dotarciem do Polski ze względu na utrudnienia czynione przez władze Izraela. Po pierwsze ich wyjazd poprzedziły wielomesięczne żmudne przygotowania i zabiegi, także natury dyplomatycznej. Po drugie, nie wszyscy, którym pozowlono wylecieć z lotniska w Tel Awiwie ostatecznie z niego wylecieli. Władze Izraela w ostatniej chwili zmieniły zdanie w przypadku wielu osób - i w ostateczności musieli oni lecieć przez Amman w Jordanii. Po trzecie z Strefy Gazy przyleciało tylko 2 osoby - ponieważ pozostałej grupie Izrael odmówił prawa wylotu "ze względów bezpieczeństwa". Jako że trwają ŚDM, a mnie bliższa jest optyka nowotestamentowa niż etyka starotestamentowa - nie pozwolę sobie w chwili obecnej na dosadne i soczyste nazwanie rzeczy po imieniu, rezerwując sobie prawo powrotu do tematu za kilka dni, po zakończeniu ŚDM - nadmieniając tylko krótko i finalnie, iż przykłady jak wyżej dobitnie potwierdzają tezę, iż bakcylem antysemityzmu zdecydowanie łatwiej można się "zainfekować" w izraelskich - żydowskich instytucjach ( np. na lotniskach) niż wyssać go z mlekiem matki. Polecam audycję II programu PR na temat - do której podaję poniżej link.
"Co młodzi chrześcijanie z Bagdadu czy Kirkuku mówią o swojej codzienności w kraju opanowanym wojną? Jak postrzegają oni Polskę, co szczególnie im się tu podoba?.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |