Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
27-05-2021ArminiusW Izraelu ormiańscy klerycy padli ofiarą żydowskich oprychów
O prześladowaniu chrześcijan w Izraelu przez ultranacjonalistów i ultraortodoksów żydowskich wielokrotnie pisałem na łamach forum. Zazwyczaj przybiera ono formę plucia w twarz duchownym chrześcijańskim lub na krzyż bądź też wandalizowaniu, desakralizowaniu lub niszczeniu, np. przez podpalenie, obiektów kultu chrześcijan.www.racjonalista.pl/forum.php/s,669156.
Do tematu wracam, bo znów doszło do sytuacji z kategorii jak wyżej - tym razem trzech żydowskich opryszków ciężko poturbowało grupę kleryków należących do kościoła ormiańskiego.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem zadam retoryczne pytanie, co by było, gdyby grupa polskich opryszków poturbowała w formule jak wyżej żydowskich rabinów przebywających w Polsce??? Jazgot globalny Żydów sięgnąłby zapewne niebios - w reakcji na takie zdarzenie. A tu tymczasem cisza i spokój. Dlaczego kościoły chrześcijańskie nie nadają sprawie należytego rozgłosu?????????????
Na marginesie, warto odnotować dosyć intrygujący szczegół. Otóż od lat śledzę antychrześcijańskie ekscesy Żydów i zauważam, ze spośród wszystkich chrześcijańskich denominacji, szczególnie uwzięli się oni na kościół ormiański - z powodów bliżej mi nie znanych.


"Three Israeli extremists severely targeted and beat a number of clerics from the Armenian Orthodox Church Wednesday evening in occupied Jerusalem, witnesses say. The clerics suffered multiple injuries, including one sustaining an injured eye, according to a report by the..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 90 (przedawniony)
26-05-2021Dariusz SalamonDowód na Istnienie Boga.
Powszechnie wiadomo i nikt temu nie zaprzecza, że istnieją dwie możliwości:

A. Istnieje Bóg Stwórca

B. Teoria Ewolucji, czy jakby jej nie nazywać.

Mamy dwie możliwości z których jedna na pewno jest fałszywa przy czym druga możliwość na pewno jest prawdziwa. Innej możliwości nie ma.

Skoro NIE mogło powstać COŚ z niczego... I bez miejsca czy przestrzeni, bo nie mogło POWSTAĆ , - Nie wiem ile byśmy nie cofali się do tyłu, to pozostaje wyłącznie druga możliwość :

- Istnieje Bóg Stwórca.

Innej możliwości NIE MA.

Oczywiście, ktoś zada pytanie: a skąd się wziął Bóg?

Tutaj jest odpowiedź: Możliwym jest, że Stworzył nas Bóg i tak uczynił, że pewnych spraw nie jesteśmy w stanie pojąć, to jest możliwe, podobnie jak np kot czy pies nie pojmuje działania telewizji czy samochodu, to jest możliwe, natomiast nie jest możliwe by COŚ powstało z niczego i bez miejsca-przestrzeni... Jest to niemożliwe w 100%.

Z dwóch możliwości na placu boju pozostaje tylko jedna i ona musi być prawdziwa.

I w ten sposób, drogą dedukcji i drogą eliminacji otrzymujemy dowód na istnienie Boga Stwórcy.

30.10.2016

z mojego bloga: www.salon2(*)733966,dowod-na-istnienie-boga
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
24-05-2021Henryk.KEksperyment Calhouna.
Czy eksperyment Calhouna przewidział przyszłość ludzkości? Koszmar "mysiej utopii"
Dzięki eksperymentom przeprowadzanym na przestrzeni wieków przez wielu naukowców dziś lepiej rozumiemy świat i mechanizmy nim rządzące. Choć rozmaite badania nie zawsze wydawały się zgodne z etyką moralną, to jednak pozwoliły na wysnucie wielu ciekawych wniosków. Przykładem takiego kontrowersyjnego badania jest eksperyment Calhouna, znany również pod nazwą "mysia utopia". Jakie były jego najważniejsze założenia oraz co można wywnioskować z jego rezultatów?

Eksperyment Calhouna: założenia
Eksperyment Calhouna trwał 4 lata, od 1968 do 1972 roku. Jego głównym założeniem było zbadanie tego, jak zachowają się organizmy żywe zestawione ze sobą na ograniczonej przestrzeni. Warto wspomnieć, że wykorzystane do eksperymentu myszy nie musiały w żaden sposób walczyć o przetrwanie, ponieważ wszystkiego miały pod dostatkiem.Badanie to zakładało stworzenie myszom idealnych, wręcz utopijnych warunków do życia. Miały one pod dostatkiem pokarmu, wody i materiałów budulcowych, były również pod stałą opieką lekarską. Myszy biorące udział w eksperymencie nie musiały także obawiać się ataku ze strony naturalnych drapieżników. Jedyne ograniczenie stanowiła przestrzeń. Klatka, skonstruowana specjalnie na potrzeby eksperymentu Calhouna mogła pomieścić maksymalnie 3840 myszy.

Eksperyment Calhouna: przebieg
Eksperyment Calhouna rozpoczął się w lipcu 1968 roku, poprzez umieszczenie w klatce ośmiu myszy - 4 samiczek i 4 samców...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
24-05-2021hanging_bishopChrześcijaństwo i cywilizacja
Cywilizacja jest zakłamana, im bardziej rozwinięta, tym bardziej. Tak jak chrześcijaństwo, z tym swoim wybaczaniem, nadstawianiem policzka, uwielbieniem dla biedy, morderców, psychopatów, złodziei i prostytutek. Jaka ludzka religia! Rozumie słabości ludzi i wybacza. A ludzie nadal to samo xD Wychłoszczę się batem albo powiem: żałuję. Dzieci bywają okrutne ale szczerze, z czasem się cywilizują i żałują, że np. gnębili kolegę z klasy. Teraz gnębią bardziej cywilizowanie, częściej pośrednio, też bezrozumnie, no ale... Jest jakiś postęp?

Nie dziwne, że cywilizacja europejska zawojowała świat. Jest najsprawniejsza, najlepiej usprawiedliwia i koi duszę, strapioną wyrzutami sumienia (o ile w ogóle strapioną...). Nie chcę czynić zarzutów bo nie o to mi chodzi. Chodzi o pewne zależności i naturę ludzką, która przykryta jest cienkim płaszczykiem cywilizacji. Tak jak pokazał Conrad w "Heart of Darkness".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
23-05-2021Dariusz SalamonOto dlaczego Bóg dopuszcza Cierpienia!
Wielu ludzi o ile nie wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego Bóg dopuszcza aby ludzie cierpieli z powodu wojen, chorób, przestępczości, kataklizmów i z wielu innych powodów, jak i dlaczego Bóg, taki Dobry Bóg, może na to pozwalać, zwłaszcza że dysponuje On wiedzą, siłą i władzą tak wielką, że mógłby natychmiast temu zaradzić?

Odpowiedź na to pytanie jest mi znana, i z chęcią się nią podzielę.

Musimy cofnąć się w czasie i to bardzo, musimy też przyjrzeć się pewnej osobie i konsekwencji jakie ta osoba sprowadziła swoimi pragnieniami a następnie swoim działaniem:

Przeciwnik Boga, Oszczerca - takie jest znaczenie słów szatan i diabeł i jemu teraz musimy się przyjrzeć, by pojąć pra przyczynę narodzin zła.

Wiem wiem, - "Jak to Bóg stworzył diabła?!" itp pytania słyszałem wielokrotnie, zobaczmy zatem jak to było w rzeczywistości:

Bóg Jedyny kierowany miłością / Tylko o Jahwe czytamy w Biblii, że jest On Miłością, użyto tutaj słowa Agape - słowo to określa najwyższą formę miłości/, postanowił podzielić się radością istnienia z innym bytami, które powołuje do życia, pierwszą zaistniała osobą jest Jego Syn, późniejszy Pomazaniec / Chrystus znaczy Pomazaniec lub Namaszczony / znany dzisiaj na świecie powszechnie jako Jezus z Nazaretu czy też właśnie Jezus Chrystus /Pomazaniec/.

Nie wiem tego, ale być może kolejną osobą powołaną do istnienia był ktoś kogo dzisiaj znamy jako oszczercę i przeciwnika Boga pod obcojęzycznymi słowami szatan i diabeł, swoją drogą ciekawe czemu pewnych słów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
13-05-2021Dariusz SalamonKtóry kraj Bóg najbardziej Kocha? Polskę? USA a może Izrael?
Amerykanie mówią: "Bóg kocha Amerykę" mając namyśli swój kraj.

Polacy są przekonani o swojej wyjątkowości i misji jaką mają do spełnienia no i oczywiście "Polska będzie mocarstwem od morza do morza".

Izrael wiadomo.

O! A może Watykan? Hmmm Watykan czy Izrael... Nie no, na pewno Polska z Królową jest wyjątkowa w oczach Boga.. A i Jezusa za Króla przecież ma.

Niestety moi drodzy, niestety...

Każdy kraj jest przeznaczony na kompletne zniszczenie, zapowiedziano to już na setki lat przed narodzinami Pana Jezusa, w Księdza Daniela 2:44

" Za dni tych królów Bóg Nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje które pozostanie na zawsze". Amen. Zaprawdę.

Żadne państwo , żaden kraj się nie ostoi, i nie będzie tutaj jakichś reform czy Okrągłego Stołu - to właśnie miał na myśli Jezus Chrystus, gdy mówił, że nie wlewa się młodego wina w stare bukłaki...

"Przyjdź Królestwo Twoje z "Ojcze Nasz" o które zalecił prosić Jezus zaraz na drugim miejscu po "Uświęć się Imię Twoje" - Uświęć się a nie Święć się jak was uczą, a to jest duża różnica bo coś się wydarzyło, coś trwa i gdy się zakończy Imię zostanie UŚWIĘCONE.

"Święć się" sugeruje że wszystko jest w porządku, ze dobry Bóg kocha wszystkich ludzi i uznaje bardziej lub mniej ten czy inny kraj... Diabelskie nauki. - Ewangelia Jana 1:11-13 - zobacz czy wszyscy ludzie są dziećmi Boga! Powiem ci więcej, są i dzieci diabła a nawet i plemię żmijowe.

"Cały świat leży w mocy złego" , "boga obecnego systemu" - to jest prawda, ale nie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
07-05-2021Dariusz SalamonGenialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła.
Genialna struktura Kościoła - Tego Prawdziwego Kościoła oczywiście.

Zacznijmy od tego jak zostały zorganizowane synagogi, też genialnie - ale mniej genialnie od Kościoła Jezusa z jednego zasadniczego powodu, o którym zaraz napiszę, wcześniej jednak zobaczmy czym były / są / synagogi.

Synagoga to słowo, które znaczy "Zgromadzenie", Żydzi spotykali w każdy Sabat i czytali i rozważali święte zwoje, które dzisiaj znacie jako Stary Testament.

Każdy Izraelita /wówczas/ należał do synagogi /z samej racji tego, że był Żydem/ w swojej miejscowości i mógł przebywać w każdej innej jeśli gdzieś zawędrował czy zmienił miejsce zamieszkania.

Naczelną rolę w wielbieniu odgrywała świątynia w Jerozolimie, gdzie kapłani i arcykapłan sprawowali zalecone w Prawie Mojżeszowym zadania m.in składali Ofiary Bogu Jedynemu - Jahwe.

Nas jednak teraz interesują synagogi, jeśli jakiś najeźca chciałby zniszczyć wierzenia Izraelitów to musiałby wpierw spróbować zniszczyć wszystkie synagogi co nie byłoby sprawą łatwą a ponadto przeszli by oni do podziemia, musiano by zatem wymordować wszystkich, by zniszczyć Kult Jahwe a to raczej było niewykonalne nawet, pomijając to, że Bóg do tego by nie dopuścił.

Jedyną wadą takiego systemu mogło być to, że władzę w Izraelu czasów Jezusa Chrystusa z nadania rzymian pełnili Arcykapłan wraz z Sanhedrynem a ci mogliby wydać jakieś rozporządzenia, które teoretycznie mogłyby od wewnątrz zaszkodzić synagogom, ale raczej możliwość teoretyczna aniżeli realna, arcykapłan, faryzeusze,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
05-05-2021Henryk.KO diabelskich źródłach komunizmu. Stalin był satanistą.
Zdecydowana większość osób biorących udział w dysputach na tym portalu jest święcie przekonana, iż racjonalizm, który wyznają jest areligijny.
Jest to produkt najwyższego intelektu ludzkości.
Prawa moralne, filozofia, wszelka anty religijność, nauka są wytworem doskonałego rozumu wielu ateistów i wolnomyślicieli.
Od dawna postuluję, iż Wielki Wybuch pochodzi od żydowskiej sekty kabalistów.
Nie jest to więc produkt obserwacji i geniuszu, lecz demonicznej religii.
Wszyscy czołowi twórcy komunizmu byli satanistami.
W ostatnich latach satanizm jest rejestrowany w wielu krajach jako religia.
Konstatując, cały Wasz intelektualny oraz naukowy świat to produkt diabelskiej religii.



www.fronda(*)alin-byl-satanista,119143.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
01-05-2021ArminiusCo wprawiało Czechowa w zakłopotanie?
Siergiej Diagilew, spiritus movens czasopisma "Mir Isskustwa", które odegrało rewolucyjną rolę w dziejach rosyjskiej kultury - zaproponował w pewnym momencie Czechowowi objęcie w nim działu literackiego oraz bycie "drugim po bogu", czyli po nim samym.
Czechow odmówił, podając jako powód główny obecność w redakcji periodyku Dymitra Mereżkowskiego, wybitnego rosyjskiego intelektualisty i "bogoiskatiela". W liście stanowiącym odpowiedź na ofertę "boskiego Serga" oświadczył, iż - cytuję z pamięci - "obcowanie z intelektualistami głęboko wierzącymi przyprawia go o rodzaj głębokiego zakłopotania", dlatego musi odmówić. Czechow był obojętny religijnie, jego postawę można określić jako agnostycyzm, może nawet ateizujący.
Dla wielu wojujących ateistów, których nie brak na tym forum, każdy kto wierzy w boga to głupiec.
Jest to z gruntu nieprawdziwe i obraźliwe wielce stwierdzenie. Jednakże faktem jest, iż wybitny intelektualista, który równocześnie wyznaje rodzaj naiwnej wiary w jakieś prymitywne i okrutne bóstwo, na przykład typu Jehowa może budzić odczucia zakłopotania i zażenowania. W każdym razie ja doświadczam, w relacjach z takimi ludźmi, podobnych wrażeń co Czechow.
Pytanie w tym kontekście można sformułować następujące: Co decyduje o tym, iż taki wybitny intelektualista jak wyżej w poszukiwaniu transcendencji i potrzeby doświadczenia piękna i dobra, zaczyna czcić Jehowę??? Przecież każdy koncert fortepianowy Beethovena czy Chopina zdecydowanie lepiej syci te pragnienia, a jeżeli..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
01-05-2021Dariusz SalamonJeśli Żyjesz według ciała - Umrzesz a Jeśli ciało Duchem -
Jeśli Żyjesz według ciała - Umrzesz a Jeśli ciało Duchem powstrzymasz - Żyć Będziesz.



W Bogu moja nadzieja.


" Jeśli według ciała żyjecie - umrzecie, ale jeśli Duchem zachcianki ciała umartwiacie - żyć będziecie ". List do Rzymian 8:13


Naśladowca Jezusa, człowiek Mu oddany, prowadzony przez Ducha Boga toczy ciężką walkę z własnym ciałem z pożądliwościami i zachciankami ciała, Duch boga w człowieku pożąda czego innego a ciało pragnie czego innego, pragnienia ciała są wrogie wobec Ducha i nie mam tutaj na myśli oczywiście naturalnych potrzeb ciała.

Zobaczmy jak Paweł opisał tą sytuację w Liście do Rzymian 8:1

Teraz zatem nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Pomazańcu Jezusie, którzy nie postępują według ciała, ale według Ducha.

Werset 5: Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch.

Werset 7: A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna.

No i bardzo konkretnie werset 8:

A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą.

I werset 9 prawdziwy Crem de la Crem:

Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. / ! /

Jeśli mam Ducha Boga to walczę z ciałem, ujarzmiam pożądliwość ciała, co nie oznacza oczywiście, ze zawsze wygrywam, ale jestem na Drodze, ma kto mnie podnosić z moich..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)