 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 167 (przedawniony) | | 03-11-2014 | Marcin Mleczek | Biblia każe zabić za seks przed ślubem i za zdradę! |
Dawka kolejnych nakazów zbrodniczej księgi biblii. Zabijać za seks przed ślubem kobiety przestające być dziewicami? Za gwałt mężczyzn na dziewicach, wystarczy, że zapłacisz ojcu zgwałconej i będzie ona twoją żoną do końca życia (nawet jeśli tego nie che)? Homoseksualistów praktykujących należy zabić? Jeśli nie zabijasz Twoja wiara jest słaba? Witaj w świecie zrbodi i niesprawieliwości! Witaj w świecie biblii! Nierówne traktowanie, surowsze kary za seks dla kobiet i homoseksualistów. Dołączam film mojego autorstwa. www.youtube.com/watch?v=cIaj-UM9efc | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 03-11-2014 | Grash | Jak pokazać rozmówcy, że argument 'ja w to wierzę' jest zły? |
Witam. Często od osób wierzących, kiedy pokazuje wszystkie dowody, argumenty, moje zdanie na temat nieistnienia Boga słyszę: -ale ja w to wierzę -w to trzeba uwierzyć Żaden logiczny dowód wtedy do tej osoby nie dociera. Jak pokazać drugiej stronie, że jest to błędne rozumowanie? Na przykład przy takim dialogu: -Jako ludzie ewoluowaliśmy z innego gatunku. -Bóg nas stworzył. -Ale jest dużo dowodów. -Ja wierzę, że Bóg nas stworzył. Co w takim wypadku zrobić? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 125 (przedawniony) | | 26-10-2014 | Pazel | Trelikowski rozsądniejszy od Wojewódzkiego i Maleńczuka. |
Teza ta jest z pozoru szokująca, jednak sądzę, że po obejrzeniu 2 materiałów źródłowych, może nie być to tak dziwne, jak się wydaje na początku. player.pl/(*)szka-szulim,S00E238,32667.html(11:33) Cytat:WOJEWÓDZKI:- Jeśli będę miał syna albo córkę, zostaniesz ojcem chrzestnym. Będę miał laptopa! Będę miał laptopa! TERLIKOWSKI:- Słyszałeś wcześniej? Jeśli się nawrócisz. Jeśli nie, będziesz miał syna albo córkę, no jeśli będziesz niewierzący, to po co masz go chrzcić, dla jaj? W:- Nie, dlatego ze ja jestem człowiekiem, które pewne rzeczy traktuje tradycyjnie, świecko tradycyjnie (!?), T: Ale chrzest nie jest świecko tradycyjny, jest religijny; jest wprowadzaniem do wspólnoty ludu bożego. W:- Byłem ochrzczony... (...) T:- Jesteś w ludzie bożym. Jeśli chcesz, żeby twoje dzieci były w ludzie bożym i ty musisz je do tego przygotować. Dzieci chrzcimy jako dzieci, żeby rodzice je wychowali. Jeśli rodzice nie chcą tego zrobić, nie potrafią nie są wstanie, i nie ma nikogo, kto mógłby to zrobić rodzice chrzestni albo dziadkowie, to poczekać. W:- U bierzmowania nie byłem. Przeanalizujmy powyższy cytat. Myślałem, że Wojewódzki może ma wyższe horyzonty, że po za byciem skandalistą będzie umiał się wykazać logicznym myśleniem. Nie wiem, jaki jest jego światopogląd. Jeśli są ludzie sądzący, iż nie ma jakiegokolwiek,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 26-10-2014 | hamp | Znowu próbują zarobić na naiwności i strachu przed śmiercią... |
Podniosłem dzisiejszą gazetę i wypadło z niej to. Zaśmiałem się gorzko.  "Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie." Jezus Chrystus "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." "Nie kradnij." "Nie zabijaj." "Nie cudzołóż." Bóg I komu tu ufać? Oferta Jezusa jakby bardziej atrakcyjna - za życia można zabijać i gwałcić, byle potem odmówić Koronkę, a pójdzie się do raju. "On [Jezus] wyprzedza nas o krok w Swoim Miłosierdziu..." Jak widać nie tylko w miłosierdziu, ale też moralności i logice.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 26-10-2014 | Celecrin | Halal |
W skrócie: Co o tym sądzicie? www.facebo(*)482142255154697&type=2&theaterDla wszystkich, którzy nie mają Facebooka, przepraszam. Pewnie film jest gdzieś na YouTube postaram się znaleźć później, po prostu musiałem to pokazać od razu. Wiele rzeczy widziałem, ale tego jeszcze nie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 24-10-2014 | Hodża | Hodża Nasreddin i mądrość sufich |
Ten wątek może zainteresować katolików, którzy czasem podglądają dyskusje prowadzone na tym Forum. Dotyczy on kwestii, którą kiedyś już tu sygnalizowałem - praktycznego współdziałania Kościoła Katolickiego ze światem islamu. Po raz pierwszy spotkałem się z tym podczas "spotkań formacyjnych" organizowanych przez Pallotynów w Częstochowie. Dowiedziałem się, że w kwestiach zasadniczych dotyczących Boga panuje zgoda "na szczytach", różnice i wrogość wynikają z niewiedzy charakterystycznej dla "prostych" ludzi. Okazuje się, że owo stowarzyszenie (nie jest to zakon) najwyraźniej jako jedną ze swoich misji ma zbliżenie ze światem islamu. Cytat:Spotkania z Kabirem Helminskiem z USA, szajchem tańczących derwiszów odbyło sie w trzech miastach: 25 września w Krakówie, 26 września w Kielcach i 28 września w Warszawie.
Szajch Kabir jest jednym z największych popularyzatorów dzieł Dżelaladdina Rumiego na Zachodzie,autorem wielu książek, wydawcą, uczestnikiem licznych międzynarodowych spotkań, nauczycielem duchowym, a od 25 lat jest również szajchem bractwa mawlewitów.
Inicjatorem spotkań jest Polska Fundacja Sufich im. Dżelaladdina Rumiego, we współpracy z Zamkiem Królewskim, Kinem Pod Baranami, Wydawnictwem Barbelo i miesięcznikiem Charaktery, ktory był patronem medialnym wydarzeń. [cytat]Składamy podziękowania również wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkań z szajchem Kabirem: Wydawnictwu Charaktery, głównemu patronowi medialnemu i redaktorowi naczelnemu.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 20-10-2014 | makuś | "Strasznie wielkie myśli" |
hej, Pisze to na podstawie : Nauki świata dysku 4 - Dzień sądu
Widzialny , obserwowalny wszechświat liczy sobie 400 000 000 000 000 000 000 000 kilometrów czyli czterysta tryliardów . Ludzie o poglądach humanocentrycznych ( nie humanistycznych ) zdają się nie dostrzegać ogromu absurdu w wierze w Boga , który stworzył tak przeogromny świat po to aby zakomunikować stworzonym przez siebie istotom na maleńkim pyłku materii , że homoseksualizm jest zły , by sam siebie przybić do krzyża aby tym szantażem wymusić wiarę w swoją boskość i aby zamienić wodę w wino czym to zamierzał definitywnie udowodnić swe niepokalane , duchowe i dziewicze pochodzenie ... ??? Humanocentryczni koleżanki i koledzy wierzą , że wszechświat został stworzony specjalnie dla nich . A wszechświat nie istnieje po to abyśmy mogli w nim istnieć . To my istniejemy dlatego , że wszechświat jest akurat taki .
Nauka to technika zastępująca ślepą wiarę , zastępuje ją szukaniem dowodów mogących obalić stawiane założenia . Nie szuka jedynie dowodów potwierdzających nasze wyobrażenia lecz mnoży wątpliwości .
Wiemy , że wszystko zbudowane jest z siedemnastu cząstek elementarnych a wiedza ta nie jest pochodną wiary lecz nauki . Mimo tej wiedzy nauka jest ostrożna i woli mówić o prowizorycznej wiedzy niż o definitywnych faktach - robi to ze skromności i racjonalizmu . W religii zwątpienie to często przekleństwo , liczy się jak głęboko wierzymy . To dość oczywista postawa humanocentryczna: świat jest taki , jaki szczerze.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 19-10-2014 | finerbijk | Czego zazdroszczę wierzącym... |
Zazdroszczę wierzącym, prawdziwie wierzącym i mówię tu raczej o chrześcijanach, że mają tak wszystko poukładane. Wiedzą co jest dobre a co złe. A jak nie wiedzą, to sobie mogą szybko wygooglać na kościelnych stronach i już. Wiadomo, czasami zgrzeszą i postąpią źle. Ale są na ten wypadek odpowiednie procedury - spowiedź, rozgrzeszenie, pokuta, i hajda od nowa z czystym kontem. Zgrzeszą znowu? No, cóż, człowiek nie jest idealny. Takim go Bóg stworzył, to niech się teraz On martwi.
Druga rzecz, której zazdroszczę wierzącym. Mogą zawsze liczyć na jakieś wsparcie z góry, choćby się paliło i waliło, a najlepszy przyjaciel okazał się żmiją, to wzniosą oczy ku niebu i już mogą poczuć, że ktoś z nimi jest. A ateista co? Dupa!
Trzecia rzecz, to wsparcie przy realizacji różnych projektów. Wierzący się strudzi, zmoże, to oczka lecą znów ku niebu, i bywa nie raz nie dwa, że nowe siły nabiera nie wiada skąd. Ateista może liczyć tylko na siebie.
Nie żebym się żalił, albo nagle chciał się nawrócić, bo wiary sobie nie można wdrukować ot tak, ale chciałbym zauważyć, że życie niesie dla ateisty o wiele więcej wyzwań i pytań niż dla przeciętnie wierzącego, co ma swój urok i przekleństwo. To coś, jak tęsknota za straconym dzieciństwem. Czy ateita może czerpać siłę z wiary, że jest coś co go przerasta i go wspiera? Jakaś idea/ideał siebie i swojego bytowania? Dziś raczej ciężko uwierzyć w bogów, ale w siebie wcale nie łatwiej. Życzę wszystkim ateistom, żeby się nie czuli nigdy sami i nie oddali.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 13-10-2014 | makuś | Jak powstał Bóg ? |
hej, To pytanie to pytanie Tabu . Jak można o coś takiego pytać ? Bóg istnieje i koniec .
Według mnie Bóg istnieje wyłącznie dlatego , że nie potrafimy odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania . To jedyny powód istnienia Boga . Możemy przecież zaobserwować jak wraz z rozwojem nauki Bóg kurczy się do wręcz mikroskopijnych rozmiarów ... Bóg zmienia się ... wraz z odkryciami nauki ... Czy to nie jest zastanawiające ? Dla myślących TAK ... dla wierzących niekoniecznie ...
Istnienie Boga jest przecież o wiele bardziej nieprawdopodobne niż istnienie materii i energii
Wiara w coś co nie tylko od zawsze istnieje ale też jest wszechmocne i wszechwiedzące i stworzyło wszystkie wszechświaty jest niezwykle ... kontrowersyjna - pod każdym kątem ...i w każdym aspekcie ...
Ale są filozofowie , którzy stawiają tym problemom czoło Jednym z nich jest Dariusz Karłowicz Mówi on , że ważniejsze od zrozumienia jest uczestnictwo ... A więc - bezmyślne , bezrefleksyjne , tępe i ślepe uczestnictwo , nieświadome uczestnictwo jest według tego "filozofa" ... wartością ...
Wydaje mi się , że tutaj jest pies pogrzebany ... Z jednej strony jest nauka , która stawia pytania i domaga się odpowiedzi a z drugiej jest bezrozumne uczestnictwo
Błogosławieni są ci , którzy nie widzieli a uwierzyli ... To jest fundament wiary ... Fundament , który bezpośrednio i jednoznacznie atakuje wszystko co pozwala na postawienie pytania : Jak powstał Bóg ?
makuś | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 09-10-2014 | krzysztof33 | Chrześcijaństwo w pierwszych 400 latach |
Zastanawialiście się kiedyś jakim cudem ta religia powstała i przetrwała?Dla mnie to dziwne że mała "sekta" w tamtych czasach przetrwała 400 lat w dodatku przy takiej nagonce no i że ją ktoś taki jak Konstanty znał?. Normalnie powinna zaginać śmiercią naturalną. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |