Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
30-06-2005OlessO cudach słów kilka
Jak ateiści odnosza się do cudów? Pewnie jest jakiś podział , albo cudów być nie może(przeczyłyby prawom natury?) albo ich nie ma bo wszelkie opisy są nieautentyczne. Pamiętam słowa Hume'a że cud jest wtedy gdy inne wytłumaczenia byłyby równie cudowne.
Spotkałem się z taką historią człowieka który chciał mi pokazać że po prostu ignoruję fakty:
>I na dokładkę'
>Osobiście byłem świadkiem uzdrowienia brata,który miał pęknięcie łąkotki kolana.Całe życie miał być już kaleką.Z trudem chodził,a każde wejście po schodach było koszmarem.A już o przysiadzie nie mogło być mowy!Po modlitwie wywijał chołubce i skakał z radości!!!Zaraz też poszedł do lekarza,który zrobił wielkie oczy,kiedy na lkiszy przeświatlenia nie zobaczył ani śladu po tym pęknięciu.Widziałem obie te klisze.Nawet dla takiego laika,jak ja było to pęknięcie wyraźnie widoczne.Po uzdrowieniu nie było po nim śladu.Takie zreczy nie znikają same!A już szczególnie po kilku nastu godzinach.Ta modlitwa została sfilmowana przez studentkę reżyseri,która jakąś pracę semestralną czy coś takiego wtedy robiła.Ona,kamerzysta i oświetleniowiec byli ludźmi z poza kościoła...

Co o tym myślicie?
Takich przypadków słyszałem kilka.
Gdzie jest granica między prawdopodobieństwem a tym co nim już nie jest.
I czy potraficie ja wyznaczyć; gdzie jest.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
30-06-2005ObiedzińskiPowołanie kapłańskie to oszustwo
Oto "Tajemnica Pańska" powołań kapłańskich ?
Jak to się dzieje ,że Bóg powołuje na swych posłanników -odkryjmy tą tajemnicę.
Zajmuję się ezoteryką i telepatią od wielu lat .
Ku memu zaskoczeniu odkryłem ową tajemnicę, którą chciałbym się podzielić .
Od wielu lat u niektórych osób widziałem nad ich głową poświatę krzyża ,jedni mieli owy krzyż czarny inni zaś biały.
Bardzo mnie to interesowało, dlaczego Bóg ich naznaczył tym krzyżem.
Księża , zakonnice i świeckie osoby miały taki krzyż nad głową i stali się oni powołanymi do Boga , inni zaś cierpiętnikami.
I w końcu rozwiązałem tą zagadkę.
Będąc zaproszonym przez znajomych we Włoszech na kolację oraz ciekawość domowników czy uda mi się odkryć największą tajemnicę jej mieszkanki z pochodzenia Rosjanki.
Jako jasnowidz przyglądałem się jej i zobaczyłem nad jej głową czarny krzyż.
Zorientowałem się od razu ,że czarny krzyż przysporzył jej mnóstwo kłopotów i miała powołanie do Boga .
Powiedziałem jej również ,że na pewno miała różne objawienia tzw. świętych co ona potwierdziła.
Po chwili zaczęła płakać i potwierdziła że tak właśnie było i przez to musiała uciekać z Rosji bo jej koleżankę ,która miała takie same przeżycie religijne zamknęli w psychiatryku i ślad po niej zaginął.
Pierwszy raz postanowiłem zainteresować się tym krzyżem od Boga.
Siłą woli chwyciłem ten krzyż i jej z głowy go zdjąłem , kobieta poczuła ulgę i potwierdziła ,że odeszło jej powołanie.
Zastanawiałem się nad tym co dokonałem , czyżbym był i ja Bogiem a może ten..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
28-06-2005Konrado5Opętania
Czy opętania przez szatana są dowodem na istnienie Boga? Podobno ci ludzie źle się czują w kościele i boją się wody święconej. Czy to jest dowód na to, że katolicyzm jest tą słuszną religią? Niektórzy mówią, że to jest choroba psychiczna, ale jak wytłumaczyć wtedy to, że po odprawieniu egzorcyzmu wszystko wróciło do normy? Czy opętani przez szatana źle się czują również w świątyniach innych religii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony) (Zamknięty)
27-06-2005MyflowersKto tu od kogo zapozyczył
Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,986
Mity skandynawskie i chrześcijaństwo
(...)We wierzeniach skandynawskich występują pewne wątki mogące być zapożyczeniami z chrześcijaństwa, tym niemniej należy przyznać, iż jest to tylko niewielka domieszka całości wierzeń skandynawskich, większość charakteryzuje się oryginalnością. "Loki nietylko imieniem przypomina Lucyfera chrześcijańskiego; Balder prawdopodobnie zapożyczył pewne rysy od Jezusa (bóg, który zmartwychwstał i zapewnił przez to szczęście świata, może być to jednak niezależna koncepcja - przyp.) ociemniały Hoeder ukształtował się podług Longina z legendy, zaślepionego żołnierza, co przebija Chrystusa lancą(...)
Błąd merytoryczny. Chrześcijaństwo nie mogło być wzorem dla mitów germańskich i staroskandynawskich, czy brytyjskich, poniewaz ksztalłowaly się w/w mity już około 2000 lat pne. Dla jasności, ich twórcami byli Celtowie, którzy przywędrowali skądś z Azji i osiedlili się na początku w okolicach dzisiejszej Turcji, czyli w Azji Mniejszej.(Były to plemiona Galijskie, Galackie, Walijskie i jeszcze trochę pomniejszych.).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-06-2005Nolens VolensGruntowna reforma kosciola
Moj chlopak ostatnio probowal mi udowodnic, ze katolicyzm, a nawet chrzescijanstwo w ogole, udpadnie, badz zasadniczo straci na znaczeniu w ciagu najblizszych 100 lat. Zastanawialam sie, coby musialo sie zdarzyc, azeby do tego nie doszlo. Jestem z katolickiej rodziny, ale za katoliczke sie nie uwazam, wiec moge sobie pozwolis na dosc kontrowersyjne stwierdzenia...
Przede wszystkim reforma musialaby obejmowac sama podstawe wiaty. Mianowicie zrezygnowac z bezgranicznego czczenia Biblii. Podstawa powinien byc bog-stworca - bo nawet ja nie potrafie uwierzyc, ze wszystko zrobilo sie samo... i oczywiscie Jezus, jako przyklad idealnej postawy moralnej. Taki czlowiek bez grzechu, ale z potrzebami, ktory wie, ze nalezy "always look on the bright side of life"....
zrezygnowac ze skomplikowanej struntury kosciola, z biurokratyacji...kaplan powinien byc przyjacielem, doradca...ale nie wyrocznia i urzednikiem w jednym. to bez sensu.
ponadto wiecej skupic sie na sensie zycia jednostki, na filozofii ogolnie rzecz biorac, abstrahujac od boga i zbawienia...
Kosciol powinien wrocic do korzeni, do sytuacji sprzed Konstantyna. Powinien bardziej wejsc w Internet, bo przeciez chodzi o to, by byc jak najblizej...ludzi.
I pozwolic ksiaza chodzic na dziwki, a tych pedofilow pozamykac w wiezieniach. Jezeli nie kastruja takiego ksiedza na wstepie, to wiadomo, ze bedzie probowal kombinowac, co jest zupelnie normalne. Kosciol powinien wyzbyc sie tego zaklamania i dac duchownym wolna reke. I dac im do zrozumienia,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
26-06-2005mariuszwiara=choroba
Czy wiarę w Boga można nazwać chorobą psychiczną?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
25-06-2005Nolens VolensGruntowna reforma kosciola II
Znajac historie wiary z opracowan zarowno katolikow, jak i ateistow, trudno mi uwierzyc, zeby wlasnie chrzescijanstwo bylo "nowe i natchnione", poniewaz ma on zrodla w znacznie wczesniejszych wierzeniach, co kazdy nie'fanatyk moze otwarcie przyznac, ba, nawet sie tego nie wstydzi. I slusznie, bo czego? Ludzie od poczatku ksztaltowali swoja religie - grunt w tym, ze teraz to ksztaltowanie idzie nie spolmiernie do postepu cywilizacyjnego...Wszytsko zmienia sie w znacznie szybszym tempie niz kiedys, religia nie powinna zostawac w tyle.
Jestem osoba wrazliwa i takze, jak chyba kazdy, pottrzebuje wrazen duchowych, takze mistycznych, ktore powinna dawac religia. Niestety, dla mlodych osob jest ona wciaz przestarzala, nie dostosowana do ich potrzeb, dlatego oni nie potrafia - i nie chca z niej korzystac.
Wrazen duchowych szukaja w muzyce, ksiazkach... albo sektach, ktore pogtrafia sie o nich zatroszczyc (niestety destultywnie).
Sama chetnie wybralabym sie do kosciola. Czasami chodze, bo bardzo podoba mi sie "koscielny klimat" - chlod, cisza... Ale nie chodze na msze... Zwlaszcza denerwuja mnie kazania, niektorzy ksieza juz naprawde nie wiedza, kiedy skonczyc... I mowie to bez cienia zlosliwosci - po prostu zazwyczaj ich kazania sa zalosne, trudno trafic na naprawde "dobrego" ksiedza. Tu trzeba jednaktroche talentu, by przemowic do ludzi...i inteligencji, rzecz jasna.
Czy mlodzi ludzie nie potrzebuja BOGA? Alez oczywiscie, ze potrzebuja, oni chyba szczegolnie...wchodzac w wiek dorosly..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-06-2005Andreas RosenbergGetta żydowskie
Potrzebuję potwierdzenie lub zaprzeczenie, że papieże byli inicjatorami zakładania gett żydowskich na "swoch" terenach. Jeżeli tak, to kiedy to było i który papież to wdażał.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
25-06-2005MundeckBóg kpi sobie z ludzi
Chrześcijanie wierzą, że Bóg stworzył wszechświat według swojego planu.
Bóg jest istotą, w której umyśle powstał dokładny projekt stworzenia całego wszechświata.
Zapewne od pierwszego zamysłu, do dokładnej, dobrze opracowanej koncepcji wszechświata musiało minąć sporo czasu. Ale jedno jest pewne: Bóg, jako istota piekielnie inteligentna i wszechwiedząca, jest jedyną osobą, która ma 100%-owe pojęcie o tym, co stworzył. Zawsze jest tak, że architekt wie o swoim projektcie więcej, niż ktokolwiek inny. W wypadku Boga nie ma co do tego wątpliwości.
Druga sprawa: Biblia. Chrześcijanie wierzą, że jest to książka "natchniona" przez Boga. Czyli Bóg podyktował tekst Biblii autorom.
Bóg podyktował autorom Biblii bardzo ciekawą rzecz: że Ziemia jest nieruchoma i znajduje się w centrum wszechświata.
Mówi o tym, skierowany do Boga, Psalm 93.

Na tym, a także na zwykłym, ludzkim doświadczeniu wizualnym, któremu nikt nie zaprzeczał, opierał Kościół swoje nauki.
Przez wieki uważano, że Ziemia stanowi centrum wszechświata. Dopiero Kopernik udowodnił, że tak nie jest.
Dlaczego więc Bóg podyktował ludziom nieprawdziwe twierdzenie o tym, co stworzył? Czy Bóg chciał sobie zażartować?
Dlaczego Bóg okłamał ludzi?
Czy naprawdę zapomniał, jak wygląda stworzona przez niego Ziemia?
A może Biblia jest natchniona tylko w części?
Może te częśći, które dzisiaj są natchnione, jutro przestaną takie być?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
23-06-2005Eflaugusnajlepsi apologeci szeroko rozumianej religii
Wygląda na to, że niektórzy z Was zajmują się tematem religii dosyć profesjonalnie. Musicie więc pewnie czytać nie tylko poglądy krytyczne, ale również wypowiedzi biorące wiarę czy religię w obronę. Miałbym pytanie, do tych spośród sceptyków, którzy na prawdę się na tym znają, którzy apologeci teistyczni są w stanie wywołać w Was zastanowienie choćby chwilowe. Richard Swinburne może? A może inni. Jaka argumentacja teistyczna w ogóle powoduje w Was ponowne rozważenie kwestii podstawowych? Z pewnością są teiści, którzy robią na Was jednak jakieś wrażenie, mimo, że ostatecznie nie przyznajecie im racji.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)