Kiedy byłem dzieckiem, zawsze zastanawiałem się, dlaczego ludzie walczą ze sobą w imię religii. Każda religia mówi o mądrości i miłości, a przynajmniej żadna z nich nie mówi, żeby zabijać w imię religii. Większość zabójstw lub zgonów miała miejsce/ma miejsce w imię religii. Dlaczego więc pozwalamy, aby coś, co stanowi zagrożenie dla naszego gatunku, istniało? Zawsze miałem tę myśl, kiedy byłem mały. Dorastając, zdałem sobie sprawę, że religie wciąż istnieją ze względu na to, co dają ludziom. Po pierwsze, jedność społeczną lub więź, którą zapewniają. Ludzie są istotami społecznymi i zawsze potrzebują siebie nawzajem, ludzie, którzy wyznają tę samą religię, np. chodzą do tego samego kościoła, świątyni, meczetu itp., mają silne więzi społeczne, komunikują się ze sobą, a nawet sobie pomagają. |