 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 82 (przedawniony) | | 25-01-2023 | Andrzej.51 | Niektóre paradoksy i absurdy chrześcijaństwa |
Numer 1: Za kilka już godzin, nie tylko w chrześcijańskich domach, rozpoczną się coroczne uroczyste obchody świąt Bożego Narodzenia, jednego z dwóch najważniejszych świąt chrześcijańskich. Zaczną tradycyjnie uroczystą Wigilią, czyli wieczerzą spędzoną w rodzinnym gronie, a przed północą co niektórzy udadzą się na pasterkę do kościoła. Następnego dnia, czyli 25 grudnia, kolejna - choć nie wiadomo która dokładnie - rocznica urodzin Jezusa Chrystusa z Nazaretu, uznawanego przez chrześcijan za Syna Bożego i Boga jednocześnie. A kolejnego dnia jeszcze jeden, ostatni już dzień świątecznych obchodów. W tych trzech dniach myśli wielu chrześcijan skierują się do Betlejem, niewielkiej judejskiej miejscowości, w której rzekomo przyszedł na świat Jezus, by w skupieniu przeżywać tajemnicę dziewiczych narodzin Syna Bożego i towarzyszących temu cudownych zjawisk i wydarzeń. Nieliczni tylko chrześcijanie zdają sobie sprawę z tego, że Jezus ani nie urodził się dnia 25 grudnia, gdyż nie wiadomo, kiedy to się wydarzyło, ale raczej na pewno nie tego właśnie dnia, ani też jego narodziny nie odbyły się w Betlejem, lecz w Nazarecie, jego rodzinnym galilejskim miasteczku. Świadczą o tym, albo co najmniej to sugerują, obie ewangelie dzieciństwa stanowiące wtórny dodatek do ewangelii Mateusza i Łukasza, czyli dwóch ksiąg Nowego Testamentu, które jako jedyne z pism kanonicznych dostarczają informacji - nawiasem mówiąc sprzecznych, rażących sztucznością i przepełnionych baśniowymi wydarzeniami - o.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-01-2023 | Pawelek19641964 | Kochani proszę o wsparcie dla synka mojej przyjaciółki |
Postawa wyraża więcej niż tysiąc słów 🙏 Dołóż swoją złotówkę jeśli chcesz pomóc 🥺 Dzień dobry jestem Paweł mam 10 lat i od urodzenia choruję ,mam dziecięce porażenie mózgowe z powodu niedokrwienia.Zmagam się również z choroba genetyczną rybiej łuski z mutacja STSdel zlokalizowana na chromosomie X. 14grudnia 2022r odbyła się moja operacja na ścięgna Achillesa teraz czeka mnie długa rehabilitacja będę uczyć się na nowo chodzić,jestem też po operacji prawego ucha gdzie czeka mnie kolejny zabieg ponieważ nie mam błony bębenkowej.Jednak najgorszym problemem są torbiele pajęczynówki które mam w głowie i które rosną . Bardzo proszę o wsparcie dobrych ludzi ❤️ zrzutka.pl/rzgd8y | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 14-01-2023 | Pawelek19641964 | Szczęść Boże |
dzień dobry i Szczęść Boże kochani Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie i środki czystości lub prosił bym o paczkę żywnościową ♥️ niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci Proszę o pomoc www.pomagam.pl/3wchwc lub nr konta 41160014621822001520148727 |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 10-01-2023 | Pawelek19641964 | Pilne proszę o pomoc |
Szczęść Boże i dzień dobry Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie , gaz jest zakupiony, niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci www.pomagam.pl/3wchwc lub nr konta 41160014621822001520148727 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-01-2023 | romaro | Przedłużenie aktu wiary. |
Tylko czekać kiedy abonament wprowadzą. Nowe polityczne wyznanie wiary ala poseł Jaki. Aby przedłużyć ważność chrztu nie wystarczy przystąpić do niego ponownie, należy ponadto ten akt wiary udokumentować na... tweeterze. Na TT komentarze mówią same za siebie co Polacy o tym myślą: Cytat:Jaki po chrzcie w Jordanie wjechał już do Jerozolimy na osiołku prowadzonym przez Janusza Kowalskiego. www.o2.pl/(*)est-nagranie-6852985356528576a | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 08-01-2023 | Pawelek19641964 | Pilne proszę o pomoc |
Szczęść Boże i dzień dobry Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie , gaz jest zakupiony, niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci Nr konta 41160014621822001520148727 lub blik 579016244 mam też zbiórkę na pomagam naprawdę błagam o każdy grosz www.pomagam.pl/3wchwc Aniele Boże stróżu mój ty zawsze przy mnie stój Rano wieczór we dnie w nocy przyjdź mi zawsze ku pomocy broń mnie od wszelkiego złego i doprowadź do żywota wiecznego Amen
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 03-01-2023 | okragly | jesteśmy z łechtaczki Ewy |
na początku wszyscy byliśmy dziewczynkami, później nam z łechtaczki -w łonie matki- wyrosły siusiaki, mamy też piersi i wszystkie inne odEwy elementy budowy ciała
a więc na początku była Ewa, Adam wyrósł z jej "łechtaczki"
co było na początku, kura czy jajko? a może kogut? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 31-12-2022 | Artur Kor. | Jeśli chodzi o religię to w każdej jest ten sam Bóg. |
To co dzieje się na świecie obecnie i działo w przeszłości ukazuję nam wszystkim,że nie ważne jakiego jesteśmy wyznania bo to nie ma, żadnego wpływu, żeby nas poróżnić między sobą bo i tak wszyscy mamy tego samego i jednego Boga który stworzył świat.Tylko, że zło które było i jest to wywodzi się od ludzi którzy przyjęli za swojego boga pieniądz i to on na ziemi dla nich jest jedynym bogiem.To on robi na ziemi co chce,ale nie może wszystkiego.Ja jestem Chrześcijaninem,ale nie fanatykiem religijnym. Często widzę tematy o Jezusie,a to był tym,a to tamtym.Czemu ludzie nie patrzą co czynił i głosił,tylko szukają na jego temat samych negatywów.Wiecie czemu tak jest?Bo większość może mu tylko pozazdrościć tych wartościowych cech, które u ludzi już całkowicie zanikają.A wiecie w co nas odróżnia od zwierząt i w czym są od nas lepsze bo my ludzie posiadamy gen chciwości,a one nie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 24-12-2022 | okragly | mea culpa |
idą święta, czas się wyspowiadać. Z czego nasi sąsiedzi się spowiadają, wg kolejności -KRADZIEŻ -KŁAMSTWO -PYCHA że jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi i zawsze mamy rację -ANTYKONCEPCJA -WYGODNICTWO Chcemy świętego spokoju. np relacji międzyludzkich, kiedy zrywamy znajomość, zamiast nad nią popracować. -PRZEMOC Często natury psychicznej, presja, obrażanie, oskarżanie. -PIJAŃSTWO moja wina -PORNOGRAFIA moja wina na usprawiedliwienie dodam że dotyczy 75% Polaków. -OBŻARSTWO -ZAZDROŚĆ -CHCIWOŚĆ Konsumpcjonizm Chcemy mieć dużo i najlepiej, żeby wszyscy to zobaczyli. Często zdobywamy bogactwo nieczystymi metodami. -ZWIĄZEK NIESAKRAMENTALNY. młodzi przed zaręczynami, jak i starsi - np. żyjąc z rozwodnikiem.
W sumie jestem czysty jak niemowlak (choć nie wierze w Boga)
Czy macie grzechy racjonalne? Jakie?
ja nie mam, bo uważam, że jest tak jak ma być, jestem bezwolny (jako domorosły fizyk uważam, że świat jest fizyczny, znaczy zdeterminowany) | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |