 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 276 (przedawniony) | | 30-01-2007 | Kloc | Objawienie Jezusa Chrystusa prawda czy mit? |
Obj. 1, 1-3: "Objawienie Jezusa Chrystusa, które mu dał Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, Który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał. Błogosławiony ten, który czyta i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane, czas bowiem jest bliski." Pisarzem (nie autorem) tej Księgi, jest św. Jan, teolog. Historycy zgadzają się z tym, że ostatnią część swego życia spędził w Efezie, chociaż podczas pisania tej Księgi był na wyspie Patmos. Nie jest to biografia Jana, lecz Objawienie Jezusa Chrystusa w przyszłych wiekach Kościoła. W trzecim wierszu jest nazwana proroctwem, a tym też w rzeczywistości jest. Zazwyczaj ta Księga jest określana terminem Objawienie św. Jana, ale to nie jest poprawne. Jest to Objawienie Jezusa Chrystusa, które było dane Janowi dla chrześcijan we wszystkich wiekach. Jest to jedyna Księga w całej Biblii, która była napisana przez samego Jezusa Chrystusa, dzięki temu, że się osobiście ukazał pisarzowi. Jest to ostatnia Księga Biblii, pomimo tego podaje nam początek i koniec czasu głoszenia ewangelii. Otóż, greckie słowo dla objawienia brzmi Apokalypsa, co oznacza "odsłonięcie". To odsłonięcie jest doskonale przedstawione na przykładzie rzeźbiarza, który odsłania swój posąg, wystawiając go na pokaz przed widzami. Jest to odsłonięcie, które objawia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 29-01-2007 | martines | Dowody na istnienie/nieistienie bozi |
Zupełnie nie rozumiem tego całego ambarasu z szukaniem dowodów na istnienie czy nieistnienie boga. Nie wierzę w niego, więc czy jeśli ktoś da mi prawdziwy dowód na jego nieistnienie to moja niewiara będzie silniejsza? Chyba nie. Jeśli ktoś nie wierzy, bo istnienie boga jest dla niego intelektualnie nie do przyjęcia, to nie potrzebuje żadnych dowodów, tak samo jak teiści nie potrzebują dowodów, żeby wierzyć. Poza tym, szukanie jakichkolwiek dowodów na siłę (np. "bóg nie jest wszechmocny bo nie umie podnieść kamienia"), jest według mnie wywracaniem kota ogonem. Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje przekonywać samego siebie, że nie ma boga, to niech przeczyta Stary Testament pod kątem tego, jaki obraz boga wyłania się z poszczególnych ksiąg (każdy autor ma inną wizję boga). Polecam też książkę Jack'a Miles'a "Bóg".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 29-01-2007 | jankowski | Jest Bóg czy go nie ma? |
Ostatnio doświadczyłem najgorszego z przeżycia tzn.zmarła mi bardzo bliska osoba/brat/.I tak z dnia na dzień przestałem wierzyć że On istnieje,chociaż tyle lat wierzyłem.Boga nie ma a jeśli jest to jest nienormalny-zabiera tych którzy na to nie zasługują,a nie widzi np. jakie świństwa wyczyniają księża. Zapraszam do polemiki tych którzy wierzą ze Bóg jest i w bajdy klech ufają.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 22-01-2007 | stilb | Czy walczyc z bogiem? |
Nieuchronnie zbliża się rok 2012, ciekaw jestem waszych opinii na temat legendy o bożej armii, która ma pokonać zło, zaprowadzić ład i porządek na naszej planecie. Nie chce dochodzić czy te legendy są wymyślone czy też nie. Chodzi mi o to że skoro Bóg (bogowie) stworzyli człowieka to w jakimś celu. Myślę, że stworzyli sobie służbę, tak przynajmniej można wywnioskować z legend. Wiadomo że człowiek od zawsze musiał komuś służyć, wpajane nam to jest przy każdej okazji. Więc jak już zstąpi ta armia na ziemie, po której stronie mamy stanąć? Czy mamy walczyć wraz z bogiem (bogami), czy też stanąć po drugiej stronie? Jak może się skończyć taka bitwa. Gdyby człowiek wygrał z bogiem, co by się z nim stało?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 20-01-2007 | bleble | Kościół uczy??????????? |
Muszę chodzić do kościóła, bo rodzice nie wiedzą o moim ateizmie, a zawsze chodzimy razem. Pewnego dnia pomyślałąm: "A może akurat znajdę tam jakąś odpowiedź skoro już tam chodze". Kiedy w kolejną niedzielę tam poszłam ksiądz zaczął kazanie. Mówił o tym, że coraz więcej młodych ludzi przestaje wierzyć (no i mają rację) i że musimy się temu przeciwstawiać... Jednak nie odpowiedział jak trzeba się przeciwstawiać i co tak naprawde bezapelacyjnie przekonałoby wielu młodych do wiary... Dlaczego??? Przecież zadaniem kościoła jest uczyć. Ksiądz wyklucza możliwość takiej sytuacji w naszej parafii, a już zupełnie możliwość, że jakiś ateista uczęszcza do jego kościoła. Nie rozumiem tego i nie wiem dlaczego wiekszość tak sądzi. No i dlaczego ksiądz nie udzielił odpowiedzi na pytanie, które zadałaby każda wierząca osoba, która ma w swojej rodzinie ateistę.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-01-2007 | chomik | Cuda |
mam pytanie. czy wie ktoś może czy w innych religiach również dzieją sie cuda tak jak w chrześcijaństwie? może ktos zna jakąś literaturę na ten temat? prosze o odpowiedź  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 19-01-2007 | janowski | Zdenerwowany |
Drodzy forumowicze, może ktoś mi wyjaśni, dlaczego katolicy są aż tak bardzo ograniczeni, a ograniczenie swoje traktują jako oznakę trzezwości i owocności życia? Czy aby móc prowadzić z nimi rozmowę i nie narazić się na uwarunkowane ich ideologią rozumienie słów adwersarza na opak, trzeba uznać istnienie boga? Dlaczego ideologia tak bardzo wpływa na to jak myślimy, o czym myślimy i w jaki sposób uzewnętrzniamy swoje myśli - nie dostrzegając oczywistych, naukowych, metodologicznych faktów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 18-01-2007 | Kornowski | Religia rzecz męska |
Większość religii to religie patriarchalne, w których główną rolę pełni mężczyzna. Tylko on może zostać księdzem, kapłanem, czy mułłą, natomiast kobieta niemal zawsze pełni drugoplanową, o ile nie marginalną rolę. Czy wam też ciężko uwierzyć, aby istota zdolna do stworzenia całego świata była seksistą? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 18-01-2007 | TomPap | Kto wymyślił kult Maryjny? |
Mam pewien problem a może nie  czemu kapłani mówią i zalecaja odmawianie różańca? przecież tam 90 % modlitwy dotyczy Maryi. Przecież Bóg zabrania w dekalogu oddawanie czci innym bogą. Kto to wymyślił i kiedy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 16-01-2007 | bleble | CUDA- wierzyć czy nie????????? |
Słyszeliśmy juz wiele razy o roznych cudach (nawet teraz zdarza nam sie o tym slyszac). Nie mam pojecia jak to mozna wyjasnic... Rozumiem ewentualnie objawienia (np. dzieci sobie ubzduraly lub zwidy)... a jesli chodzi o uzdrowienia to wydaje mi sie ze wystarczylo aby jedna osoba wkrecila wszystkim ze tam sie dzieja cuda i pod tym wplywem inny czloiek (chory) w to uwierzyl, a wiadomo ze pozytywne emocje wywoluja pozytywne enzymy wiec tak mozna tlumaczyc uzdrowienie... Ale co w przypadku kiedy osoba jest psyhicznie chora i nie potrafi zrozumiec o co chodzi w tym swiecie a co dopiero uwierzyc ze cos moze sie zmienic (zeby powstaly pozytywne enzymy)... Zastanawiam sie czy to nie sa jakies pola magnetyczne, ale przecież kazde takie miejsce jest badane... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |