Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
07-07-2008NegevDawkins, wieczność i Żydzi
Witam Państwa,
Jakiś czas temu zamieściłem na pewnym forum takie oto rozumowanie będące polączeniem
Dawkinsa (nie trzeba przedstawiać) i Paula Davies'a (Ostatnie Trzy Minuty):
Wyobraźmy sobie małpę stukającą w maszynę do pisania. Jakie jest prawdopodobieństwo
"wystukania" przez nią wszystkich dzieł Szekspira ? Bardzo małe ale nie zerowe. Kwestia czasu
jaki ma małpa do dyspozycji. Otóż jesli czas jest nieograniczony prawdopodobienstwo równe jest 1.
Po pewnym (być może cholernie długim) czasie NA PEWNO zdarzy się, że bezmyślne małpiątko
wystuka wreszcie Hamleta, Makbeta i Króla Leara. Powiem więcej po odpowiednio długim czasie
wystuka ono te dzieła NIESKOŃCZENIE wiele razy. Podobnie musi więc być z Dziełem Stworzenia.
Jeśli Bóg istniał ZAWSZE to znaczy, że.... nasz świat, taki jaki znamy został już kiedyś stworzony.
Co więcej podobny do mnie facet Negev istaniał juz kiedyś i istaniał już nieskończenie wiele razy
Istaniał on (tj ja) i każda możliwa permutacja tworzących mnie atomów. Więcej ! Każdy z możliwych
światów, kombinacji bilionów, biolionów atomów we wszechświecie już istniał i to nieskończenie
wiele razy ! Musiało tak być bowiem jest to możliwe (dowodem jes to, że piszę ten tekst).
Co takiego ciekawego Bóg widzi w kolejnym Stworzeniu, tym razem nas. Przecież już to wszystko widział
i widzial to nieskończenie wiele razy. Jeśli wpadł na taki pomysł raz a istniał wiecznie MUSIAŁ wpaść
na podobny pomysł juz kiedyś i to ... jak się Państwo domyślają zrobił to
nieskończenie wiele..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 100 (przedawniony)
04-07-2008salydusPrzerażają mnie ŹLI ludzie
Przerażają mnie ludzie ŹLI obecne fora internetowe są tym, czym niegdyś były place na których zabierali głos głupcy, ale też prorocy i mistyczy oraz sam Pan Jezus wyszedłszy na środek donośnym głosem jął przemawiać w tym czasie gawiedź się rozstępowała ustępując miejsca BOGU byli szydercy również ale któż dzisiaj o tych maluczkich z tłumu pamięta pozostali bezimienni pozostało z nich tyle co ślad po statku na morzu sprzed wieków BÓG był jest i będzie zszedł w same doliny małości ludzkiej która uśmierciła Jego ziemską powłokę szydziła z Niego lecz On stając ponad uniżonym głosem rzekł jam jest BÓG wasz tako jako i ja jestem czego doświadczam każdego dnia przemawia przeze mnie Przenajświętszy jestem Jego słowami jestem Jego myślami jestem Jego czynami jestem Jego wizerunkiem jestem Jego uszami jestem Jego oczami jestem Jego nogami jestem Jego rękoma którymi to obejmuję was w miłosnym uścisku amen
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
02-07-2008darloveCzy jest do pomyślenia...
Czy jest do pomyślenia, że wszyscy ludzie na ziemi są katolikami i żyją w CAŁKOWITEJ zgodności z przykazaniami swej wiary? Proszę o wykazanie, że taka sytuacja musi prowadzić do zagłady rodzaju ludzkiego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
02-07-2008darloveSubkuby i inkuby....
Kiedyś, dawno temu, czytałem coś na temat inkubów i subkubów, ale jedyne, co pamiętam na ten temat to to, że ktoś tam kiedyś twierdził, że z nimi spółkował (jakaś święta niewiasta lub święty mąż). Wiecie coś więcej na ten temat? Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was (tutaj ukłon w stronę wspaniałych naszych braci mniejszych - katolików) doświadczył działania owych tajemniczych istot.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-07-2008lindświęty biskup
czy ktoś wie co to za biskup z dwoma mitrami biskupimi i pastorałem ????????????
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
27-06-2008darloveZastanawiam się, dlaczego Dawkinsa...
nie zaproszą gdzieś do telewizji, aby wziął udział w seansie spirytystycznym. Tak wielu ludzi mówi, żeby nie wywoływać duchów, bo się ma potem nieprzyjemności od nich... A ja bym chętnie wziął w tym udział, ale musiałyby też być kamery i wszystko przygotowane z marszu. Bez żadnych sztuczek. Myślicie, że istnieją duchy (demony?) i można się z nimi skontaktować???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
19-06-2008PSZCZOLASkomplikowany świat
Czytając posty racjonalistów nie mogę zrozumieć kim są piszący, czy ateiści czy racjonaliści, a może bezmyślnie sobie piszą ,byle drugiemu użytkownikowi poszarpać nerwy . Jestem przekonany, że ktoś od urodzenia dał nam dwie istoty : zło i dobro i tak się człowiek z nimi użera przez całe życie .A więc sięgam najdalszej historii człowiek popełnia ogrom zła, bo ktoś mu odebrał racjonalne myślenie . Więc pragnę wiedzieć kto ogłupił człowieka, że wydaje miliardy dolarów na zbrojenia, żeby zniszczyć ten świat , którego nie stworzył .Walczymy z kapłanami tej zbrodniczej religii ,a zbrodniarzy, którzy zmagazynowali przeciwko całemu światu żyjącemu katastrofę , panuje cisza.po
Pytam się zacnych teologów, którzy walczą o nienarodzone życie , a ambony na całym świecie milczą i nie protestują , żeby niszczyć ten zmagazynowany arsenał zbrodni.
Nie jest ważne czy Grzegorz Napieralski jest z SLD, czy inny Kowalski, świat kręci się nieznanymi nam prawami, że będąc panem tego kraju jakim jest Polska w jednym miesiącu, swoje królestwo oddał bratniej partii i pytam się, kto go tak zablokował "Nie przyszedłem dawać pokój ale miecz" Rozumując
Racjonalnie, nie krytykuje nikogo, bo nie wiem czy jakiś mesjasz, nie zjawi się na tym padole i przewróci wszystko do góry nogami, żeby uchronić ten świat przed zagładą, jaką nam zgotowali geniusze tego świata.

W postach krytycznie wypowiadają opinie o politykach SLD, ten kraj o jednej
dominującej religii, jakim jest wiara oparta na mitach i każdy polityk chełpi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
17-06-2008darloveChciałbym, aby ktoś mi zaprezentował...
rzeczywista realizacje niemozliwosci logicznej. Dodatkowo, pragnalbym jeszcze, aby mi ktos podal definicje bytu boskiego; byloby mi latwiej, bo jej nie znam, wiec nie moge powiedziec, czy ktos jest, czy nie jest, Bogiem/bogiem.

Wracajac zas do glebokiej historii, mam pewne problemy z bogiem zwanym JHWH, bowiem - a niektorzy o tym nie wiedza - w zamierzchlej przeszlosci plemiona semickie mialy wierzenia politeistyczne (co plemie, to inne bostwa), a wiec bylo tam co najmniej dwoch roznych bogow/bozkow. Dopiero pozniej okazalo sie(?), ze jest jeden, ale to bylo juz po fazie zjednoczenia plemion - jesli sie nie myle.

Wobec tego mam pare pytan, z ktorych jedno jest najwazniejsze: "Jak to sie stalo, ze JHWH nie mial kiedys nic przeciwko temu, aby wychwalano inne bostwa?" Inne pytanie: "Czy te inne bostwa istnialy, a potem JHWH je wszystkie wycial w pien i kazal tylko siebie czcic swojemu ludowi?" No i: "Jezeli JHWH jest bogiem zazdrosnym, to czy ta cecha charakteru (bo chyba jest to cecha charakteru) nie powinna byc z pietyzmem nasladowana przez wyznawcow jako cecha boska i jak sie to ma do grzechu?"...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
16-06-2008darloveA może wystarczy poczekać, aż sami się zlikwidują?
Oryginał tutaj wiadomosci(*)_juz_pod_dywanem,kioskart.html

A tutaj kopia:

Kościół ma tendencję do puszenia się, jest w nim mnóstwo próżności, oszczerstw i sekretnych żądz. Szczególnie wiele nieprawości występuje w samym Watykanie - słowa te wypowiedział nie jakiś zadeklarowany antyklerykał, ale kard. Carlo Maria Martini, główny rywal papieża Benedykta XVI podczas konklawe po śmierci Jana Pawła II. Czyżby włoski hierarcha już dziś szykował się do schedy po niemieckim papieżu?

Martini urządził niedawno rekolekcje dla duchowieństwa z Italii. Według włoskiego dziennika "La Repubblica,'' niezwykle ostro potraktował swoich kolegów po fachu. - Ileż sekretnych żądz jest w nas. Chcemy widzieć, wiedzieć, zrozumieć, pojąć. To zatruwa serce - przekonywał hierarcha. Jego zdaniem, największym grzechem księży są bezgraniczna zazdrość i zawiść. - Wielu pyta: "Dlaczego inny dostał coś, co miało być moje? Co zrobiłem złego, że nie zostałem biskupem, a stał się nim ktoś inny?'' - mówił Martini. Sprawa nie sprowadza się tylko do żalów wypowiadanych gdzieś pokątnie przez księży. Różne instytucje kościelne, w tym Watykan, zasypywane są bowiem stosami donosów i anonimów. Bardzo często są one "pisane w Rzymie'', czyli przez ludzi tkwiących w sercu Kościoła. - Także w kurii rzymskiej niektórzy chcą być kimś więcej. Pewnych rzeczy się nie mówi, bo wiadomo, że blokują one karierę - wyjawił kardynał. - To straszliwe zło Kościoła. Taka postawa nie dopuszcza do mówienia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
15-06-2008mamytalievWiara baha'i
Witajcie!
Ja juz otwiralem kiedys temat bahaizm czy ekumenizm.
Chcialbym kontynuowac ten temat
Wlasnie w maju 2008 roku byl swiatowy zjazd bahai w Hajfie, Izrael. Bahaici przyjechali z ponad 150 panstw swiata.
Zdjecia mozna zobaczyc tutaj

news.bahai(*)vention/photographs/delegates/

news.bahai(*)nvention/photographs/election/

news.bahai(*)tion/photographs/ridvan-day-9/

news.bahai(*)on/photographs/ridvan-message/

news.bahai.org/2008convention/photographs/roses/

wlasnie chodzi mi o to ze ekumenizm to tylko idea a bahaizm - to przyszlosc ludzkosci
Mozecie ze mna sie nie zgadzac.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)