Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skomplikowany świat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-06-2008 23:35PSZCZOLA (6 punktów)Skomplikowany świat
Czytając posty racjonalistów nie mogę zrozumieć kim są piszący, czy ateiści czy racjonaliści, a może bezmyślnie sobie piszą ,byle drugiemu użytkownikowi poszarpać nerwy . Jestem przekonany, że ktoś od urodzenia dał nam dwie istoty : zło i dobro i tak się człowiek z nimi użera przez całe życie .A więc sięgam najdalszej historii człowiek popełnia ogrom zła, bo ktoś mu odebrał racjonalne myślenie . Więc pragnę wiedzieć kto ogłupił człowieka, że wydaje miliardy dolarów na zbrojenia, żeby zniszczyć ten świat , którego nie stworzył .Walczymy z kapłanami tej zbrodniczej religii ,a zbrodniarzy, którzy zmagazynowali przeciwko całemu światu żyjącemu katastrofę , panuje cisza.po
Pytam się zacnych teologów, którzy walczą o nienarodzone życie , a ambony na całym świecie milczą i nie protestują , żeby niszczyć ten zmagazynowany arsenał zbrodni.
Nie jest ważne czy Grzegorz Napieralski jest z SLD, czy inny Kowalski, świat kręci się nieznanymi nam prawami, że będąc panem tego kraju jakim jest Polska w jednym miesiącu, swoje królestwo oddał bratniej partii i pytam się, kto go tak zablokował "Nie przyszedłem dawać pokój ale miecz" Rozumując
Racjonalnie, nie krytykuje nikogo, bo nie wiem czy jakiś mesjasz, nie zjawi się na tym padole i przewróci wszystko do góry nogami, żeby uchronić ten świat przed zagładą, jaką nam zgotowali geniusze tego świata.

W postach krytycznie wypowiadają opinie o politykach SLD, ten kraj o jednej
dominującej religii, jakim jest wiara oparta na mitach i każdy polityk chełpi się, że jest wyznawcą tej mieszaniny o której zero posiada wiedzy . Człowiek który co narodzony wszczepiają bakcyla, żeby nie mógł racjonalnie rozumować. Zresztą światowy program kościoła najlepiej oddaje słowa papieża Grzegorza I 590- 604, który mówi, że " nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności "
Nic nie pomogą dzieła wspaniałych historyków, którzy udowadniają, że jesteśmy wplątani w jakiś koszmar niepojętej hipnozy. A żeby zbliżyć się do prawdziwej wiedzy musimy postarać się ,o dzieła jak : Hubertus Mynarek, K. Deschner, Robert De Rosa, Z Ksidowski, L Zukowski, R A.Haasler i jeszcze do kompletu przestudiować Stary i Nowy Testament , poznamy, że to dzieło nie jest takie święte jak nam od narodzenia wpajają kapłani .Dlatego proszę nie ubliżajmy sobie bo wszyscy jesteśmy sobie podobni i ta religia zrobiła z nas niedoskonałych . Ten świat jest tak skomplikowany, że przyszłość nie jest nam znana .
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: SKOMPLIKOWANY ŚWIAT
PRZED znakami przestankowymi NIE robimy spacji.
PO znakach przestankowych robimy spację.

PS Powyższe reguły stosujemy zawsze. Także w przypadku wklejania cudzego tekstu.
PSZCZOLA (6 punktów)
>PRZED znakami przestankowymi NIE robimy spacji.
>PO znakach przestankowych robimy spację.
>PS Powyższe reguły stosujemy zawsze. Także w przypadku wklejania cudzego tekstu.
>
Widzę, że wiele troski zostało włożone, żeby krytycznie ocenić mój post, a więc zwracam się z prośbą, żeby olać tą moją grafologię, bo ja się nie zmienię i znaków nie będę przestrzegał, bo piszę tak jak mówię. Post mój kieruję do uczonych tego świata, żeby zamiast rakiet inteligentnych, opracowali doskonały i też inteligentny słownik. A narody go przyjmą i jednym językiem będą się posługiwać.
Co do błędów i stylistyki, proszę się udać do apteki i przeglądnąć recepty wypisane przez wykształconych ludzi, a co dopiero ja mając 80 lat życia. Za A. Hitlera ukończyłem 4 klasową podstawówkę na zacofanej wsi, a z nią horror, gruźlica, wszawica, głód, smród i ubóstwo. W jednej izbie rodzina 11 osobowa, bez oświetlenia i ogrzania, tak zdobywałem doktorat jak mój obecny prezydent. Jestem dyslektykiem i dyzgrafem, wiedzę o wszechświecie przekazywała nam, starsza pani , która na piechotę po kolana w błocie, a w zimie po pas w śniegu 14 kilometrów musiała pokonać, żeby nam swoją wiedzę przekazać.
P.s.
Ja się modlę do Izydy, która urodziła Wszech Boga bez mężczyzny, ubrana była, jak obecna madonna, a kapłani, którzy ją obsługiwali, ubierali się jak dzisiejsi pasterze.
Rzymianie oddawali jej cześć boską do VIII wieku naszej ery, a ja myślę racjonalnie nie zamieniłem Izydy na Miriam.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>PRZED znakami przestankowymi....
>Widzę, że wiele troski zostało włożone, żeby krytycznie ocenić mój post...
To praktyczne rady, nie ma w nich krytyki postu.
.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Odp: Skomplikowany świat
>Czytając posty racjonalistów nie mogę zrozumieć
I to jest metoda na rozpoznanie racjonalisty
n'cos' (441 punktów)
>a może bezmyślnie sobie piszą ,byle drugiemu użytkownikowi poszarpać nerwy .

Twoja skromna osoba zdaje się, też należy do grona osób szarpiących nerwy (swoją składnią zdania).

>Jestem przekonany, że ktoś od urodzenia dał nam dwie istoty : zło i dobro i tak się człowiek z nimi użera przez całe życie

Tak, dobro i zło to takie dwa małe zwierzątka, które dostajemy po urodzeniu się.
Z tym że mi już dawno obydwa zdechły. (To była metafora, łatwa do rozszyfrowania).

>...bo ktoś mu odebrał racjonalne myślenie .

Zapewne to było zwierzątko o imieniu "Zło". (To z kolei była ironia).

>Walczymy z kapłanami tej zbrodniczej religii ,a zbrodniarzy, którzy zmagazynowali przeciwko całemu światu żyjącemu katastrofę , panuje cisza.
> Pytam się zacnych teologów, którzy walczą o nienarodzone życie , a ambony na całym świecie milczą i nie protestują , żeby niszczyć ten zmagazynowany arsenał zbrodni.

Co do formy... składnia jest porażająca.

Co do treści... Ci którzy mają zmagazynowane arsenały broni, posiadają największą władzę na świecie. Pomyśl kto odważyłby się im sprzeciwić. Nawet USA nie są aniołem stróżem tej broni, w każdej chwili może znaleźć się jakiś szaleniec, któremu przyjdzie do głowy wciśnięcie niewłaściwego przycisku. Oczywiście cała ludzkość może żyć w stresie, wiedząc że w każdej chwili może nastąpić zagłada (z ręki człowieka), ale po co. A wśród tych "zacnych teologów" są też i tacy, którym sprzyja posiadanie broni nuklearnej przez mocarstwa, byle były one nastawione przyjacielsko do religii chrześcijańskiej (a wrogo dajmy na to, do religii muzułmańskiej).

> "Nie przyszedłem dawać pokuj ale miecz"

PokÓj, a nie pokuj.

>Rozumując Racjonalnie, nie krytykuje nikogo, bo nie wiem czy jakiś mesjasz, nie zjawi się na tym padole i przewróci wszystko do góry nogami, żeby uchronić ten świat przed zagładą, .

Może masz na myśli mesjasza, na którego wyczekują Żydzi? To w końcu naród wybrany, a ich słowo wiele znaczy, chociażby w USA. Coś jest na rzeczy.

> Ten świat jest tak skomplikowany,

Naprawdę??!!

>...że przyszłość nie jest nam znana .

Naprawdę??!!
J.Szulc (5723 punktów)

Świat jest skomplikowany?
A skąd!
To my, ludzie, jesteśmy zaplątani niemiłosiernie - spróbuj spokojnie przeczytać swój tekst! I co?
Świat jest prosty i czytelny - pod warunkiem, że się w nim nie miesza...
Mamy do wyboru - dobro i zło. Najgorsze jest, niestety, wybieranie... i to jest cały kłopot z tym światem...

Pozdrawiam.

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
darlove (2804 punktów)
Najogólniej rzecz ujmując nie istnieje ani zło, ani dobro. To pojęcia nieostre, właściwe danej kulturze i różniące się z kultury na kulturę. Człowiek nie rodzi się ani dobry, ani zły - rodzi się z instynktem przetrwania, dla którego te pojęcia nie istnieją. Liczy sie tylko przetrwanie w celu przekazania swoich genów ("Samolubny gen" Dawkinsa to świetna lektura dla myślących i odważnych, przy okazji).

Jeśli nazwiesz dobrem te zachowania, które pozwalają przetrwać, a złem resztę - otrzymujesz moralność skrojoną na użytek danej jednostki. Niech cię nie zwiedzie obecny np. w świecie ludzkim altruizm. Jest on - paradoksalnie, rzec można - tworem ewolucji i wywodzi się w prostej linii z wrodzonego człowiekowi egoizmu.

Polecam lekturę książek prof. Roberta Cialdiniego nt. technik manipulacji. Fascynująca lektura. Jako ścisłowiec nie lubię beletrystyki, ale jego książki czyta się z zapartym tchem.

Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
17-06-2008 19:38 
 Ocena 2 na 2
J.Szulc (5723 punktów)

Uparcie podtrzymuję to, co powiedziałam. Manipulacja manipulacją. Najczęściej sama wiem, czego chcę i do czego dążę. Kieruję się swoim poczuciem wartości i staram się nie robić nikomu krzywdy... w każdym razie jak najmniejszej liczbie osób.
Poza tym "dorosłam" już do tego, żeby chcieć poczucia spełnienia dla siebie... czy to nazywasz egoizmem? Trudno... ale i mnie się należy trochę "spełnienia".
No to będę sobie egoistką... Ciekawe, co moi znajomi na to...

Ciepło pozdrawiam...

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Świat jest skomplikowany?
[...]>Świat jest prosty i czytelny - pod warunkiem, że się w nim nie miesza...
>Mamy do wyboru - dobro i zło.

Świat jest znacznie prostszy bo nie ma w nim ani dobra, ani zła. Ani piękna, ani brzydoty.
To my skaziliśmy go tymi pojęciami czyniąc miejscem nie do zniesienia.
Lecz czy można było inaczej? Wątpię.

Z wyrazami czegoś co sympatię znacznie przekracza.

fides ex necessitate esse non debet
J.Szulc (5723 punktów)

Oboje wiemy, że człowiek, to takie zwierzątko, które wszystko musi nazywać, szufladkować, szeregować... tak więc nazwał sobie to i owo. Zdefiniował...
Nie ma dobra? Ależ jest! Przecież jestem dobrem...
Nie ma piękna? Ależ jest! Przecież ja jestem pięknem!....
.... spokojnie! Nic mi nie jest!
Każdy z nas mógłby tak krzyknąć... i miałby rację. Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni...

Jakże się cieszę widząc Cię tutaj...
Drugi aspekt tej sytuacji... niezbyt radosny, ale o tym sza....

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Przeurocza Szulcówno. Z bólem oczu muszę przyznać, iż nadmiar kropek w twych postach sprawia, że patrzę na nie jak na piegi zdobiące strusie jaje. Są tak piękne, że żal zaglądać do środka, choć zjadłoby się, zjadło...

   Pozdrawiam z trwałą sympatią.
.
J.Szulc (5723 punktów)

Szanowny Panie Zbysławie - czy kropki (ich nadmiar) to jedyny problem?
Ach. no tak - nie chciało się już Panu zaglądać do środka...
Wielokropki sa specyficznym sposobem oznaczania zamyślenia. Komu jak komu, ale Panu niepotrzebnie to tłumaczę, prawda? Jeśli mój sposób zapisywania swoich refleksji jest dla Pana przykry, proszę sobie darować tę wątpliwą lekturę. Na początku, zawsze wytłuszczonym drukiem jest napisane, ze to ja bazgrolę.
Omijać dla zdrowia oczu i już!

Z niegasnącym szacunkiem pozdrawiam...

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Wielokropki są specyficznym sposobem oznaczania zamyślenia.

   Nieprawda. Stanowią zaproszenie czytelnika, aby się zamyślił tam, gdzie nie wszystko zostało powiedziane. Innymi słowy, to odwołanie się do inteligencji cudzej, nie własnej. To jest przyczyną, że nadmiar takich odwołań razi.

>Omijać dla zdrowia oczu i już!

   Co to, to nie! Komuś, kogo mniej lubię, nie zwracałbym uwagi.

   Polecam się pokornie.
.
19-06-2008 07:50 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>   Przeurocza Szulcówno.

Niestety, Zbysławie, ach, niestety nie Szulcówno, a Szulcowa (własność męża, nie ojca - to dla językowych ignorantów).
Sam nad tym boleję okrutnie!

Nieutulony w smutku, pozdrawiam serdecznie.

fides ex necessitate esse non debet
J.Szulc (5723 punktów)

Michale Mentrak... jak można?

Cicho dodam, że pozdrawia Szulcówna - znana MAM

Ja również pozdrawiam, również nieutulona...

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365