 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-06-2021 | what if | zdeptana mrówka która modliła się do boga. |
Dajcie spokój religia to tylko pop kultura.
Matematycy mówią że nieskończona strefa czasowa istnieje. Ale to nie religia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-06-2021 | okragly | nie narzekajmy |
nie narzekajmy na kościół, stwórzmy własny (patoelity -jak sama nazwa wskazuje- nie potrafią) -kapłankami winny byc kobiety, sa (w raju były boginiami) naturą, miesiączki, ciąże, porody, opieka, wychowanie, martwienie się -nie moga być kobiety, sa zajęte dziećmi, pracą, wnukami, dlatego naszymi "kaplankami" być mężczyźni mający wnuki (obojniacy?) "Jezus" dobrym fundamentem, anarchista, nie cierpiał hierarchii, patriarchatu, mógł być z raju | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 10-06-2021 | Arminius | Oplątani pajęczą siecią Eruw |
Ortodoksyjni Żydzi przestrzegają wielu rygorystycznych ( i z punktu widzenia racjonalnego człowieka absurdalnych ) nakazów i zakazów - w tym zakazów wykonywania określonych czynności w czasie szabatu. Wśród owych zakazów jest i taki, który zabrania przenoszenia określonych rzeczy z jednej domeny prywatnej do drugiej "tranzytem" przez obszar domeny publicznej. Aby temu uciążliwemu zakazowi zaradzić, Żydzi wykreowali zwyczaj Eruw, czyli ogradzania linką określonej przestrzeni, w celu przekształcenia jej w jedną wielką domenę prywatną, gdzie zakazy już nie obowiązują. W praktyce skutkuje to "ogradzaniem" całych miast w których funkcjonują społeczności ultrażydowksie pajęczą siecią lin sznurków i żyłek wędkarskich - co wywołuje szereg problemów i kontrowersji. Przyjrzyjmy się zwyczajowi Eruw. Primo - jest on rzecz jasna absurdalny ale przede wszystkim jest on do cna przeżarty hipokryzją talmudyczną bo wynika z chęci wyprowadzenia boga w buraki, tego samego dla którego jest się tak bardzo ultraortodoksyjnym Secundo, rodzi on szereg wątpliwości i problemów, bo w celu zainstalowania Eruw, ultraortodoksi wykorzystują elementy infrastruktury publicznej (typu słupy elektryczne) często bez pozwolenia, nie ponosząc żadnych opłat, stwarzając określone zagrożenia ( np. żyłka wędkarska jest trudno zauważalna), Tertio, wzbudza protesty u nieżydów i Żydów świeckich, ze względu na swój ścisłe religijny charakter, którzy skonfrontowani z pajęczą siecią jak wyżej - oponują przeciwko tak agresywnej.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 05-06-2021 | Paweł_P | Morderstwo w imię wiary katolickiej. |
Jutrzejsze Święto katolików. 2 czerwca 1611 roku w Wilnie, podczas uroczystości Bożego Ciała został zlinczowany przez tłum włoski kalwinista Franco de Franco. Przed tym incydentem brał udział w odbywającym się w zborze wileńskim nabożeństwie w czasie którego pastor Andrzej Chrząstowski ostro skrytykował katolickie obrzędy Bożego Ciała, nazywając je bałwochwalstwem. Wywarło to na niego tak ogromny wpływ, że po wyjściu ze zboru udał się w miejsce, gdzie odbywała się procesja i obok jednego z ołtarzy wykrzyczał do zgromadzonych przed nim wiernych: "Wy niebożęta zaślepieni, wielkie bałwochwalstwo czynicie, gdy opłatkowi cześć oddawacie i śpiewacie o nim. Bogu chwałę oddawajcie, który jest w niebiosach, a bałwochwalstwa zaniechajcie, ani boskiej chwały rzeczom ziemskim nie dawajcie!” Tłum rzucił się na niego, a on wkrótce trafił do więzienia, gdzie został poddany wielogodzinnym torturom. Sprawa odbiła się wielkim echem i dotarła do samego papieża. Głównym oskarżycielem Franco był kaznodzieja królewski Piotr Skarga, który osobiście zabiegał o jak najsurowsze ukaranie bluźniercy. W efekcie złożono mu propozycję darowania życia w zamian za przejście na katolicyzm, z której nie skorzystał. Został stracony w lochach wileńskiego ratusza 30 czerwca 1611 roku w wieku około 25 lub 26 lat. Kat wyrwał Franco język (typowa kara za bluźnierstwo), potem jego ciało zostało porąbane na części, które zawieszono na pręgierzu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-06-2021 | what if | dlaczego racjonalizm jest akjomatem na podstawie logiki? |
Racjonalista musi podważać swoje myśli i poglądy żeby je potwierdzić. Inaczej będzie żył w schizofreniczno (z luką w rozumowaniu) niezrozumiałemu mu miejscu. #biologia
Bo tata Marcina tak powiedział. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 31-05-2021 | empiryczny | Cuda Boże |
Cuda Boże dzieją się tam gdzie jest wiara w Boga i służą umocnieniu wiary. Mogą pojawić się też tam, gdzie osoba rozwija się w przykazaniach miłości.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-05-2021 | romaro | Ciemna strona mocy |
Kardynał Groër zmarł 24 marca 2003. Miał na sumieniu tysiące ofiar. Za pontyfikatu Jana Pawła II był bezkarny. W depeszy kondolencyjnej do Archidiecezji Wiedeńskiej Jan Paweł II napisał, że Groër służył "z wielką miłością Chrystusowi i jego Kościołowi" . Zapewnił, że modli się, aby kardynał otrzymał "wieczną nagrodę, którą sam Pan obiecał swym wiernym sługom". Gdy opinia publiczna domagała się jego ustąpienia, a przeciwko kardynałowi wypowiadali się duchowni, Papież Jan Paweł II wysłał trzystronicowy list do biskupów Austrii, w treści którego skrytykował "brutalne ataki na honor" kardynała. "Przyszły kardynał prosił, by podwładni przychodzili do niego na spowiedź, kazał się im rozbierać, a potem używał ich sobie do woli. Według dziennikarzy śledczych Groër mógł nadużyć zależności wobec ponad 2000 chłopców i młodych mężczyzn" Mimo tej wiedzy nikt oficjalnie nie odważył sie nazwać go pedofilem Mówiono o jego "ciemnej stronie" która była "tajemnicą jawną". Nie poniósł kary za swoje czyny. Kościół zapewnił mu opiekę na emeryturze. "Niech moc będzie z wami" "I z duchem twoim" youtu.be/NsC3P6HCweA | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 28-05-2021 | lizard1982 | Książka "Fizyka duszy. Kwantowa księga życia" |
"Genialny fizyk kwantowy, dr Amit Goswami, idealnie łączy naukę, duchowość i świadomość, wykorzystując fizykę kwantową do opisania mistycznych pojęć, takich jak nieśmiertelność duszy, reinkarnacja czy życie pozagrobowe. Według niego jest to rzeczywistość należąca do wymiaru nauki, będąca jej podłożem, a nawet punktem wyjścia wszystkich procesów naukowych."
"W książce Fizyka duszy autor wiąże opisy pochodzące z Tybetańskiej Księgi Umarłych ze swoją wiedzą na temat fizyki kwantowej, dochodząc do wniosku, że pamięć reinkarnacyjna - poprzednie wcielenia i nasz dostęp do nich - to prawda, czego można dowieść w sposób naukowy". | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |