 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-01-2026 | vistakril | Zaproponuj mi książki o religii |
Naprawdę chcę zgłębić podstawy religii w ogóle. Jestem muzułmaninem i przeczytałem lub wysłuchałem kilku książek o islamie, buddyzmie i hinduizmie, ale w tym roku naprawdę chcę przeczytać obiektywne książki o każdej z religii i dowiedzieć się o nich więcej. Mam też wiele książek w domowej biblioteczce, w tym Koran, Biblię i Tanach, ale naprawdę chcę zrozumieć religię od podszewki, zanim się w nią zagłębię. 9apps.ooo/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 30-12-2025 | etkonwgno | Dlaczego Bóg stworzył ludzi? |
Jestem muzułmaninem, który obecnie kwestionuje całą swoją religię. Jednym z głównych pytań, do których wciąż wracam, jest uzasadnienie decyzji Boga o stworzeniu człowieka. Dlaczego wszechmocny Bóg, który stworzył już gatunek stworzony do doskonałej czci (aniołów), zdecydował się stworzyć gatunki z wolną wolą, a następnie umieścić je we wszechświecie i nie przedstawić żadnych dowodów na swoje istnienie, oczekując, że wszystkie będą go czcić, bo w przeciwnym razie będą się smażyć w piekle i cierpieć nieskończone, okropne kary z powodu braku wiary? Nigdy nie rozumiem, o co w tym chodzi. I to jedno z głównych pytań, które mnie tak dezorientują. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-12-2025 | utsahkaun | Gdybym był mężczyzną, zostałbym księdzem. |
Nikogo nie dziwi fakt, że Kościół od samego początku miał tradycję patriarchalną, w której mężczyźni mogą zajmować ważne stanowiska, odprawiać msze, udzielać ślubów, chrztów i pogrzebów, a nawet mieć szansę na objęcie urzędu papieża.
Zakonnice natomiast nie mają żadnej z tych możliwości; poświęcają się opiece nad chorymi, gotowaniu dla jadłodajni i głównie świadczeniu opieki, nie mając żadnej władzy.
Ale jasne jest, że świat się zmienił. Wiemy, że kobiety nie są mniej inteligentne niż mężczyźni, a w historii widzieliśmy dobre kobiety-przywódczynie.
Gdybym był mężczyzną, zostałbym księdzem, ale nim nie jestem, i to sprawiło, że zastanawiam się, jak obecnie społeczeństwo chrześcijańskie postrzega tę kwestię. Czy zgodziliby się to zmienić? Czy tylko ja tak myślę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-12-2025 | kehanopni | Modlitwy o odkrycie mrocznej rodzinnej tajemnicy. |
Odkrycie tego dzisiaj bardzo mnie wzruszyło i nie wiem, jak mam ją uczcić. Mam nadzieję, że jest w Dżannah, ponieważ wierzę, że to niebo, do którego należy. Nie jestem pewien, czy w islamie istnieje konkretna modlitwa, która pomaga czyimś duszom zaznać spokoju? Przepraszam, jeśli powiedziałem coś niepoprawnego lub obraźliwego. Nie jestem pewien, czy jako niemuzułmanin mogę się w ten sposób modlić, ale jeśli mogę, chętnie bym to zrobił, ale nie wiem, jak. Będę bardzo wdzięczny za każdą radę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-12-2025 | pariemala | Jakie są mniej znane religie? |
Uwielbiam poznawać religie innych ludzi i chętnie dowiem się czegoś więcej o tych mniej znanych. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-12-2025 | hitahguja | Dlaczego ludzie twierdzą, że Biblia jest niezmienna i że jes |
Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-12-2025 | lenenkash | Obowiązek seksualny w islamie? |
Opublikowałem to na r/Islam i, jak się spodziewałem, mój post został usunięty. Wiem, że szczególnie muzułmanie lubią cenzurować ludzi, którzy zagrażają ich wierze, ale ja dosłownie prosiłem o wyjaśnienie. omegle.onl/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 28-12-2025 | tequekama | Straciłem wiarę całkowicie. |
Byłam oddaną chrześcijanką. Zwróciłam się ku religii w okropnym momencie mojego życia i szczerze wierzyłam, że Bóg wyciągnął mnie ze wszystkiego, przez co przechodziłam, ponieważ wiernie podążałam za tym, co, jak wierzyłam, było Jego planem. A potem, zupełnie niespodziewanie, zaczęłam przechodzić przez jeszcze gorsze rzeczy niż wcześniej. Straciłam pracę, mieszkanie, mieszkam w hotelu z dwójką dzieci i kolejnym w drodze, mój związek zaczął się rozpadać. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak. Modliłam się i modliłam, myśląc, że wszystko się poprawi. To znaczy, klęczałam, płacząc i błagając. MUSIAŁO się poprawić, bo jak mogłoby być jeszcze gorzej w tym momencie, prawda? Szukałam pracy, ale nikt nie chce zatrudnić kobiety w ciąży. Mój mężczyzna dźwiga ciężar utrzymywania nas w tym hotelu i dawania nam jedzenia, ale mimo toDostał lepszą pracę niż wcześniej, a mimo to co miesiąc czegoś nam brakuje. Ludzie ciągle mi powtarzają, że to kwestia czasu, albo Bożego planu, albo że trzeba się bardziej starać, albo czegokolwiek, co tylko chcą mi wmówić. Już w to nie wierzę. Jeśli Bóg istnieje, jak to możliwe, żeby to był jego plan? Żeby pozwolić mi i mojej rodzinie cierpieć i martwić się o to, czy wyżywimy dzieci, albo czy będziemy mieli dach nad głową w przyszłym tygodniu. Przestałam się modlić, bo szczerze mówiąc, nie mam już nic do powiedzenia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-12-2025 | bruzogiri | Dlaczego ludzie twierdzą, że Biblia jest niezmienna i że jes |
Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę. omegle xender |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |