 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-08-2024 | bhulaten1 | Arystoteles |
Czy w ogóle myślicie o cnotach moralnych Arystotelesa? Roztropność, Sprawiedliwość, Wstrzemięźliwość, Męstwo. To jak wskazówki moralne z naukowego punktu widzenia. Mam wrażenie, że stanowią one własną religię. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-08-2024 | jomerkod | Zorganizowana religia odwróciła wielu ludzi od religii |
Większość zorganizowanych religii ma bardzo jasne i binarne poglądy na Boga i duchowość, co doprowadziło wielu do przekonania, że bycie religijnym zawsze oznacza ślepe przestrzeganie określonych zasad i konwencji oraz posiadanie określonego postrzegania tego, czym jest Bóg. Oznacza to, że wiele osób, które są zbulwersowane konkretnymi dogmatami tych zorganizowanych religii lub po prostu wątpią w konkretne dogmaty tych zorganizowanych religii, prawdopodobnie odrzucą ideę religii jako całości.
Pozostawia to bardzo mało miejsca na bardziej osobiste spojrzenie na duchowość i na ludzi, którzy wierzą w mniej osobistego, bardziej uniwersalnego Boga, i w ten sposób prowadzi wielu, którzy nie czują, że pasują do żadnej z głównych ustalonych religii, do identyfikowania się raczej jako ateiści niż agnostycy czy religijni na swój sposób.
Myśli? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 13-08-2024 | ripleyfin | dlaczego Bóg musi być doskonały? |
wydaje się, że w większości religii wierzący uważają Boga za „doskonałego”. Zastanawiam się, dlaczego tak musi być. Czy nie jest logicznie i metafizycznie możliwe, że Bóg mógłby być pod pewnymi względami niedoskonały? że może być leniwy, zapominalski lub w jakiś sposób podatny na emocje. fakt, że często opisuje się go jako mściwego, wydaje się być wyrazem uznania w jakiejś niedoskonałości. oczywiście nie jest jasne, co to w ogóle znaczy być doskonałym i czy w ogóle jest to możliwe. Czasami wydaje się, że nazywanie Boga doskonałym to raczej pochlebstwo niż opis Jego rzeczywistej istoty | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-08-2024 | romenren | Jak myślisz, co dzieje się z człowiekiem po popełnieniu samo |
W maju straciłem ojca w wyniku samobójstwa i zastanawiam się, gdzie on jest. nie wiem w co wierzę. Pewnego dnia, jeśli będę gotowy, dołączę do niego. Jak myślisz, co dzieje się z tymi, którzy popełniają samobójstwo? Mam nadzieję, że wszystko u niego w porządku i że znów go zobaczę | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-08-2024 | ojiolkem | Czy istnieje sposób, aby modlić się do Boga i dziękować mu b |
Bardzo wierzę w Boga i jestem mu bardzo wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobił i zapewnił mi w życiu. Mimo to nigdy tak naprawdę nie byłem związany z żadną religią. Czy osoby bez formalnej przynależności religijnej mogą modlić się do Boga? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 12-08-2024 | vomenbin | Czy anihilacjonizm nie jest skuteczniejszy niż piekło? |
Jeśli dusze składają się z energii, czy nie byłoby skuteczniejsze, gdyby Bóg po prostu zniszczył dusze, które nie zostaną zbawione po śmierci, zamiast trzymać je przy sobie i torturować przez wieczność? Co dobrego jest w tym, że dusze można zamiast tego zniszczyć, a energię wykorzystać do stworzenia innych dusz?
Z tego punktu widzenia anihilacjonizm wydaje się po prostu bardziej logicznym sposobem działania wszechświata. A ponieważ Bóg jest istotą o doskonałej logice, zaprojektowałby wszechświat tak, aby był jak najbardziej wydajny. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-08-2024 | dominikot | Jaka jest potrzeba wiary w Boga? |
jaka jest potrzeba wiary w Boga, jeśli można po prostu podążać za cnotami chrześcijańskimi, unikać grzechów i czerpać korzyści z bycia cnotliwą osobą?
Z mojego doświadczenia wynika, że chrześcijańska moralność przynosi mi korzyści w życiu i pomaga mi unikać złych sytuacji/radzić sobie z nimi, niekoniecznie wierząc w Boga. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 11-08-2024 | Wolnośćmyśli | Czy religia jest potrzebna ? |
W moim mniemaniu nie. To co nazywamy "religiami" to raczej systemy kontroli społecznej, których jedynym celem jest uwięzienie umysłów swoich wyznawców w kołowrocie rytuałów, tradycji i dogmatów które do niczego konstruktywnego nigdy ich nie zaprowadzą. -Dlaczego ktoś (kapłani, kościoły) chcą (pragną ?) nie dopuścić do prawidłowego rozwoju strefy sacrum w umysłach ludzkich ? Z tego samego powodu dla którego istnieją polityczne systemy totalitarne, uciskające swoich obywateli w biedzie, ubóstwie, wojnach itp. -Jaką korzyść odnoszą "wierni" z uczestnictwa w obrzędach i ceremoniach ? Żadną. Przed nimi jak i po nich są tak samo odlegli od przebudzenia, wyzwolenia, zbawienia, oświecenia. Człowiek przebudzony, wyzwolony, zbawiony, oświecony to ten, który jest prawdziwie wolny.. który powrócił do raju, bo "raj" to stan umysłu/świadomości a nie miejsce do "życia po śmierci". Człowiek przebudzony "nie śpi" - czyli nie żyje w ułudzie, mroku niewiedzy, przypadku, przeznaczenia (karmy). Wyzwolony/zbawiony - nie podlega już prawom/siłom "ciemnej strony MOCY". Wygasił zbędne pragnienia (kuszenie szatana), wyzbył się kompulsywności/afektu czyli automatyzmu reakcji ciała i umysłu. Oświecony - bo poznał ostateczną prawdę o świecie i już niczego nie "musi" szukać na zewnątrz bo ostateczną prawdę znalazł w swoim wnętrzu. -Religia (obojętnie jakiego wyznania) to "Matrix" który więzi ludzi, czyniąc z nich bezwolne automaty zdolne w imię wyznawanych "zasad" wymordować innowierców. Gdzie zatem szukać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-08-2024 | kamadoki | Czy sataniści są podobni do Kaina i Judasza Iskarioty? |
Wydaje się, że sataniści w ogóle chcą „walczyć z Bogiem”. Postrzeganie go jako złego dyktatora. Demiurg.
Czy to umożliwiłoby dwóm największym ludziom, którzy kiedykolwiek zamienili go w ptasich mistrzów dla satanistów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-08-2024 | shaukol | Ateistyczni YouTuberzy, którzy krytykują konkretnie chrześci |
Czy ktoś zna jakichś YouTuberów, którzy konkretnie krytykują chrześcijaństwo i islam? Mogą być ateistami lub kimkolwiek innym. Jestem po prostu ciekawy, ponieważ zwykle widzę, że skupiają się głównie na jednej lub drugiej religii lub po prostu na całej religii w ogóle. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |