Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
14-06-2019ortagonReligie a bogowie dowód na sensowność wiary bez marketingu
pewna osoba starsza wiekiem znacznieode mnie zauwažyła że wyznanie mojzeszowe czyli świadkowie czyli szatanisci są lepsi nawet trochę pod względem moralnym od ludzi. mieszkaliśmy w kociarskim mieście wadowice i chcieli złamać mnie i moja rodzinę. no nie udało im się. Tak samo Bóg nie jest w religii a wyznaniu wiaryy. sam mam problem z Chrystusem ale po co piszą nowe bibuła po co w szczytuacie inteligencji wyprzedzić nowy Testament wiary. tu się nie ma co śmiać. no nawet o przesłaniu o Bożym miłosierdziu jest zaznaczone żeby się modlić żeby nie trafi do piekła. dzieci z Fatimy żyły tylko dwa albo 3 dni bo widziały piekło i inaczej pewnie by do niego trafiły żyjąc na ziemi.

więc Ci mojezowszy czyli satanisci to Ci ludzie którzy imprezowali kiedy Mojżesz poszedł po 10 przykazań. pewnie było więcej tylko nie uniósł.

może to żart może nie ale kto traktuje życie na serio
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
03-06-2019okraglyŁono Wielkiej Matki w koronie
wagina w koronie na drzewcu Procesja LGBT w Gdańsku w dzień matki. Mężczyzna w białej szacie w ręku trzyma drzewiec z rysunkiem waginy w koronie. Wokół niego kobiety w strojach Drzewiec nawiązaniem do monstrancji, jaką nosi ksiądz podczas procesji Bożego Ciała.



W raju (choć byli inteligentniejsi od nas) nie wiedzieli skąd ciąża, nie kojarzyli seksu z ciążą nie było ojcostwa. Dlatego powszechny podziw dla kobiet za stwarzanie życia, były boginiami. Analogicznie wyobrażano sobie narodzenie świata, z łona Wielkiej Matki. Słowo bóg pochodzi z starożytnego języka Indii i oznaczał pochwę (oko boga?) a słowo człowiek pierwotnie odnosilo się do kobiet.

W patriarchacie słowo kobieta pierwotnie oznaczalo kobyłę
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-05-2019try nkiewiczupadek wiary. iluzja bayeru. kto nie dał si3 zwieść.
duchowni jacy są tacy są. niektórzy popełniają błąd i traktują ich jako mentorów. a oni otrzymują święcenia do odprawiania i udzielania sakramentów. widzieliście złego? nawet jak jest zły to musi robić dobrze więc warunek logiczny jest oczywisty.

dlaczego księża milczą tak straszliwie cierpiąc.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
26-05-2019ArminiusNa marginesie debaty narodowej
Po projekcji wiadomego filmu - Przez kraj przetacza się narodowa debata na temat pedofilii księżej. Prócz oczywistych dominujących wątków, pojawiają się w niej inne, marginalne, niszowe, ale równiez bardzo interesujące. Podaję poniżej trzy przykłady takowych.

1. Rozmawiałem wczoraj z osobą bardzo religijną - która ma ogromny dylemat. Ślubu udzielił jej ksiądz, o którym później się okazało, iż był pedofilem. Zaraz po ujawnieniu się tego faktu, osoba jak wyzej przeżywała różnorakie rozterki natury duchowo - religijnej - które z biegiem czasu minęły. I teraz po obejrzeniu filmu jak wyżej - znów powróciły ze zwielokrotnioną siłą. W czym rzecz??? Prócz obrzydzenia i dyskomfortu natury estetycznej, chodzi - pokrótce - o to, iż zdaniem osoby jak wyżej, ksiądz pedofil - jako narzędzie w ręku szatana - nie mógł udzielić ważnego kanonicznie ślubu. Osoba jak wyżej zamierza udać się do biskupa w swej diecezji z żądaniem unieważnienia ślubu udzielonego przez owego pedofila - i udzielenia mu ważnego ślubu przez kapłana niezbrukanego grzechem.
Problem postawiony przez osobę jak wyżej jest absolutnie kapitalny - i na gruncie prawa administracyjnego przypomina problem aktów administracyjnych kapitana z Kopenick.

2.W radio usłyszałem matkę, która zamierza z grupą innych kobiet udać się do kurii diecezjalnej z żądaniem odsunięcia od kontaktów fizycznych z dziećmi ( jej córka lada mooment ma mieć I Komunię) wszystkich księży - do momentu "wyjaśnienia się" sytuacji - i zastapienia ich zakonnicami...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
25-05-2019WeraAresztowani za uprawianie jogi
www.bbc.com/news/blogs-trending-48395711

Irańska policja podobno aresztowała grupę ludzi uprawiających jogę w prywatnym mieszkaniu.

Co prawda dla nas areszt w tym wypadku może wydawać się zbyt drastycznym krokiem, ale warto się zastanowić, czy rzeczywiście odpowiednie jest uprawianie jogi przez nie-hindusów.

Joga stanowi ważny element systemu wierzeń hinduskich i jest ściśle z nimi związana. Czy wypada innowiercom, albo ateistom, "pożyczyć" sobie czyjeś praktyki religijne i ich używać według swojego upodobania? To możnaby rozszerzyć także o inne praktyki, np. tarot.

Jest tylu katolików, którzy radośnie przywłaszczają sobie nieswoje obrzędy, a jakoś nie widziałam za czasów swojego katolictwa, żeby o tym mówiono.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 255 (przedawniony)
20-05-2019Kdx FncRodzinne opowiastki o ,,duszy człowieka"
Cześć jestem tu nowy,mam 17 lat ateistą
zostałem ok.2 miesięcy temu. Chciałbym zacząć nowy wątek a mianowicie to ,że
jakieś pół roku temu mój kuzyn miał wypadek na motorze we Szwecji a mojej coioci brat w tym czasie zapadł w śpiączkę i podczas tej śpiączki zdarzył się ten wypadek. Gdy brat mojej cioci się obudził powiedział ja to ja , ale mój siostrzeniec to dopiero się połamał. I chodzi o to w tym ,że on nie mógł wiedziedzieć bo ciocia i wujo nic nie mówili do niego gdy był w śpiączce więc wytłumaczenie , że usłyszał coś podczas śpiączki odpada. I chodzi o to ,że nie mogę znaleźć żadnego racjonalnego wytłumaczenia, a mama powtarza, że to dowód na istnienie duszy. I chciałby was się zapytać co o tym sądzicie i czy w waszej rodzinie zdarzyły się takie dziwne rzeczy. Przepraszam za orto jakby co.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
17-05-2019WenancjuszDla wszstkich tlumaczących pedofilię kościelną
Wszystkim broniącym pedofilię, jako najważniejsze wypaczenie moralne kościoła, jak np. springusa, syka, i im podobnych, którzy nie wierzą, że pedofilia kościelna przybiera obraz plagi i kryta jest przez samą instytucję Kościoła, który lekceważy sobie istniejące prawo polskie polecam (bo żądają dowodów):
wiadomosci(*)ego-nie-robi-6379487046264961a
Ksiądz ma gdzieś nawet kościelne polecenia.
opinie.wp.(*)z-moj-diabel-6379455887324801a
Kościół to zgnilizna moralna i nie ma prawa publicznie moralizować. Tylko pogratulować komu wiarę dają wierzący.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 73 (przedawniony)
15-05-2019empirycznyNa jakiej wiedzy bazują Katolicy
Na jakiej wiedzy bazują Katolicy

'Uśmiech na ustach wywołuje' ograniczoność wiedzy tutejszych niektórych znawców tematu Religii Katolickiej, których wiedza zawężona jest w porywach do wiedzy Pisma Świętego (PŚ). Ale jest to raptem znacznie poniżej 1% ogółu wiedzy, którą posiada Kościół Katolicki (KK). A ego co poniektórzy reprezentują tutaj wręcz noblisty. To tak jakby wiedza profesora nauk matematycznych zawężona była tylko i wyłącznie do 'elementarnej teorii liczb'.


Przedstawiam to w wersji przyswajalnej dla przeciętnego człowieka.
My Katolicy opieramy się poza Pismem Świętym na Tradycji KK, Magisterium KK, oraz niektórzy (bo nie jest to obowiązkiem) na Objawieniach Prywatnych zatwierdzonych przez KK, ale i gruntowna analiza części z tych Objawień dołączana jest do Magisterium KK.

Więc wiedza nasza jest szeroka, tłumaczona na bieżąco przez Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego.


J 21, 25, 2 Tes 2, 15

Katechizm Kościoła Katolickiego 74-100


Samo opieranie się tylko i wyłącznie na Piśmie Świętym prowadzi przy złej woli do wielu nieporozumień i błędów, oraz rozłamów w Kościele.

Apostołowie nie otrzymali od Pana Jezusa na piśmie gotowej wersji Ewangelii, ale pod natchnieniem Ducha Świętego najpierw głosili, a później napisali Ewangelie. Są one "obiektywizacją świadomości wiary wczesnego Kościoła", a ich powstawanie "stanowi jeden z fundamentalnych momentów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-05-2019Dragan DargomierEwangelie dziecięce
   Które z Ewangelii i tzw. apokryfów noszą cechy pism religijnych przeznaczonych do czytania dla/przez dzieci? Czy w czasach starożytnych istniała dziecięca i młodzieżowa literatura religijna?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 151 (przedawniony)
07-05-2019TacjanaDebata "Czy wiara w Boga jest racjonalna?"
Całość debaty jaka odbyła się 29 marca 2019 w Pierwszym Kościele Chrześcijan Baptystów w Warszawie przy ul. Waliców 25 pomiędzy nihilistą Karolem Fjałkowskim a chrześcijańskim teistą Stanisławem Sylwestrowiczem.
www.youtube.com/watch?v=yM60J4n51io
Co sądzicie o poziomie argumentacji obu adwersarzy?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)