Racjonalista - Strona głównaDo treści
Aresztowani za uprawianie jogi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
25-05-2019 00:36Wera (1540 punktów)Aresztowani za uprawianie jogi
Ocena 1 na 1
www.bbc.com/news/blogs-trending-48395711

Irańska policja podobno aresztowała grupę ludzi uprawiających jogę w prywatnym mieszkaniu.

Co prawda dla nas areszt w tym wypadku może wydawać się zbyt drastycznym krokiem, ale warto się zastanowić, czy rzeczywiście odpowiednie jest uprawianie jogi przez nie-hindusów.

Joga stanowi ważny element systemu wierzeń hinduskich i jest ściśle z nimi związana. Czy wypada innowiercom, albo ateistom, "pożyczyć" sobie czyjeś praktyki religijne i ich używać według swojego upodobania? To możnaby rozszerzyć także o inne praktyki, np. tarot.

Jest tylu katolików, którzy radośnie przywłaszczają sobie nieswoje obrzędy, a jakoś nie widziałam za czasów swojego katolictwa, żeby o tym mówiono.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Karmajogini tak mają. Uprawiają sobie karmajogę, a inni sobie wtedy myślą, że oni uprawiają sobie karmajogę. Jedni się doskonalą na tej ścieżce w działaniu bezinteresownym, inni - w bezwzględnym, a jeszcze inni wiedzą, że to jedno i to samo. Chodzi o to, żeby było dobrze - nie za biednie, w miarę komfortowo, bez nadmiernych komplikacji. Policjanci też tak mają. I dlatego są fajni.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Irańska policja podobno aresztowała grupę ludzi uprawiających jogę w prywatnym mieszkaniu.
Jakieś ograniczenia obyczajowe są wszędzie, w Iranie, jak widać, zakazano jogi.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy wypada innowiercom, albo ateistom, "pożyczyć" sobie czyjeś praktyki religijne i ich używać według swojego upodobania?
A czy wypada religiantom dowolnej maści "pożyczyć" sobie niezagospodarowaną - dzięki czyjejś światopoglądowej powściągliwości - czasoprzestrzeń i używać jej według swojego upodobania?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-05-2019 11:50 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
Bredzisz...
25-05-2019 13:54Nie na temat 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bredzisz...
A Ty niedawno bredziłaś coś o swoim zapotrzebowaniu na błyskotliwą maksymę do stopki, więc w tym miejscu polecam Ci wypatrzoną kiedyś w wypowiedzi Drobnera myśl z mojej stopki.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-05-2019 14:05Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bredzisz...
Postawiłaś mi minus za... własną impertynencję?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-05-2019 12:41Nie na temat
farmer (22440 punktów)
> Czy wypada
>innowiercom, albo ateistom, "pożyczyć" sobie czyjeś praktyki religijne i ich używać według swojego
>upodobania? To możnaby rozszerzyć także o inne praktyki, np. tarot.

I na czajniki. Koniecznie na czajniki i makaron też. I różowe jednorożce. Trzymanie się za guzik. I trzeba wymieszać kredki w pudełku.



25-05-2019 13:58 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
>I trzeba wymieszać kredki w pudełku.
>
Tak ci mówili w szpitalu?
farmer (22440 punktów)
>>I trzeba wymieszać kredki w pudełku.
>>
>Tak ci mówili w szpitalu?

Wiesz lepiej widzę co mówią w szpitalach. Ale ze zrozumieniem też lipa.
25-05-2019 15:18 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
>Wiesz lepiej widzę co mówią w szpitalach. Ale ze zrozumieniem też lipa.

Nie jestem psychiatrą, więc nie zawsze rozumiem. Proszę o wyrozumiałość.
farmer (22440 punktów)
>>Wiesz lepiej widzę co mówią w szpitalach. Ale ze zrozumieniem też lipa.
>Nie jestem psychiatrą, więc nie zawsze rozumiem. Proszę o wyrozumiałość.
Nie interesują mnie twoje flasbacki
Springus (1174 punktów)
>Joga stanowi ważny element systemu wierzeń hinduskich i jest ściśle z nimi związana.
Już dawno została zapożyczona i oderwana od wierzeń.

>Czy wypada innowiercom, albo ateistom, "pożyczyć" sobie czyjeś praktyki religijne i ich używać według swojego upodobania?
Moim zdaniem jak najbardziej należy zapożyczać z innych kultur, to co wartościowe.

>To możnaby rozszerzyć także o inne praktyki, np. tarot.
Jeżeli komuś do czegoś jest to potrzebne, to czemu nie... Jednak joga a tarot nie bardzo dają się porównywać.
fazimodo (251 punktów)
Następny cel - szkółki kung-fu.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365