 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-05-2019 21:16 | Wera (1540 punktów) | Ulubione cytaty
4 na 4 | Nie wiem, czy to dobry dział. Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki i tak mnie natchnęło.
Jakie są wasze ulubione cytaty albo powiedzenia? Czy jest jakiś ciąg słów, który was inspiruje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 |
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Ale, że tak szybko?> Drobner, Prawdę mówiąc, ja też miałam taki okres w życiu, że na ulicy poszłabym za bezdomnymi. Dlaczego? Bo oni mieli inną wiedzę, a ja byłam ciekawa tej wiedzy, i ciekawość mnie nie zawiodła. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | Wera (1540 punktów) | Pudło. Niektórym użytkownikom nie odpowiadało przyrównanie mężczyzny do osła i miałam dosyć docinek.
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | >Pudło. Niektórym użytkownikom nie odpowiadało przyrównanie mężczyzny do osła i miałam dosyć docinek.
Mam tylko swoją Torę i Boga, który nieustannie mnie poucza o swojej śmiertelności. I nawet tej lekcji nie potrafiłam odrobić solennie. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | To jest miasto widmo - to za dużo powiedziane. To jest miasto niesklejalne. To jest miasto rozpadłe na tyle części, ile ma ogródków działkowych. Czyli ono jest teraz polskie i niemieckie, ale nie nasze. - Dragan Dargomier 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| -jad- (18783 punktów) | Mam ich sporo w głowie i jeszcze więcej w internecie ale po co ci coś bliskiego mi? lp.2o@1daj
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki Jarosław Kaczyński będzie pochowany na Wawelu, gdyż bliźniaków jednojajowych nie należy rozłączać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | I wiesz, to wszystko działo się jednak dość cicho, bo on był chyba w szoku, czy nie zdążył nawet zareagować na to. I nie wiedział, co się z nim dzieje. Jak przyjechali, to nie było już czego ratować. I ja ci powiem, że nawet sobie z tym dość dobrze poradziłam. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki...Masz: "Nulla vis maior pietate vera est". ... Proszę bardzo.
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
 | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>"Nulla vis maior pietate vera est". Byłoby mocne, tylko czy to prawda?
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
|
|
|  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > >"Nulla vis maior pietate vera est".> Byłoby mocne, tylko czy to prawda?( JedYnA i ) aBsoLutNa...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Nie uśmiechał się, tylko - jeśli już - to zawsze się śmiał, tak zaczepnie. No i zawsze stała z nim taka dziewczyna. Robiła mu jakby za obstawę, a może raczej to była jego wspólniczka? Ciężko powiedzieć. I ten chłopaczek ostatecznie, że tak powiem, powiesił się na własnych flakach. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
6 na 6 | Kulmin (4007 punktów) | >Jakie są wasze ulubione cytaty albo powiedzenia? Czy jest jakiś ciąg słów, który was inspiruje?
"Zapomnij o Jezusie. To gwiazdy umierały byś ty mógł się teraz urodzić." ~Lawrence Krauss
|
|
 | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > "Zapomnij o Jezusie. To gwiazdy umierały byś ty mógł się teraz urodzić."> ~Lawrence KraussTo jest głębokie.  Swoją drogą, naszemu (ludzkiemu) życiy pomógł również pewien splot okoliczności. pl.wikipedia.org/wiki/Wymieranie_kredowe
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > To jest głębokie.  Bezdenne......... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Tego się nie widziało na pierwszy rzut oka, dopiero z bliska. Jak teraz o tym myślę, to chyba chodziło o to, że mi w nim coś zawsze nie pasowało. Wiesz, to był taki wilczek osiedlowy. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki Mówi biskup do biskupa - słyszałeś, że emeryci dostaną 13-tki? - osobiście wolę młodsze, ale jak dają trzeba brać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Niektóre osoby nic nie wiedzą. I te mają najwięcej do powiedzenia. Bo płyną tylko za swoimi urojeniami. I nic ich nie powstrzyma. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > Niektóre osoby nic nie wiedzą. I te mają najwięcej do powiedzenia. Bo płyną tylko za swoimi urojeniami. I nic ich nie powstrzyma. - Dragan Dargomier Powstrzyma..., jak nie dziś to jutro...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | No dobra, proszę. Miałem to dość długo w swojej stopce. Możesz pożyczyć jeśli się nie brzydzisz. "Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge" Bardzo mi się podoba. lp.2o@1daj
|
|
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | . Raj jest w nas, musimy tylko zapomnieć czego nas nauczono, jak nas wytresowano. To napisałem ja, okrągły 
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | > ... musimy tylko zapomnieć...> szukanie raju, moim celemMożliwe, że po 80-ce już spełnisz ten warunek osiągnięcia swojego celu. A gdy się postarasz, to może nawet wcześniej... (Tylko pamiętaj: musisz już teraz jeść duuużo tłuszczu, cukru, soli, białego pieczywa...)
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | >Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki Penelope Cruz, Antonio Banderas i Anja Rubik BEZ STANIKA na premierze filmu Almodovara.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
2 na 2 | chillyshotorbitus (729 punktów) | Sapiens dominabitur astra
|
|
1 na 1 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | > Nie wiem, czy to dobry dział. Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki i tak> mnie natchnęło.> Jakie są wasze ulubione cytaty albo powiedzenia? Czy jest jakiś ciąg słów, który was inspiruje?m.youtube.com/watch?v=NoAzpa1x7jUWiele cytatów uważam za trafne, ale jeżeli chodzi o ulubione, to chyba ten.
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Ostatnio szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki Co by nie powiedzieć o świętej inkwizycji, ale trolli powinno się wypalać gorącym zielarzem.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Ty miałeś czytać Księgę Liczb, bo tam są takie fajne zestawienia, które nic nikomu nie mówią, dopóki się o nich nie zapomni. - Dragan Dargomier
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 | tarkos (10757 punktów) | >Jakie są wasze ulubione cytaty albo powiedzenia?
"Siła przekonań nie dowodzi ich słuszności". /John Locke/
Niby stare i banalne, ale może warte przypominania. >
|
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | > "Siła przekonań nie dowodzi ich słuszności"....'rzucił' John... z silnym przekonaniem... Drobner, z 'ętliczkiem' i 'pętliczkiem'...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
|  | 2 na 2 | tarkos (10757 punktów) | > ...'rzucił' John... z silnym przekonaniem..Hehe.. Zapewne rzucił bez przekonania i na pewno nikogo nie przekonał.  [Wszędzie jabłka .. na kogo spadnie, na tego bęc.] >
|
|
| |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > [Wszędzie jabłka .. na kogo spadnie, na tego bęc.]... a jakoś tych nowych Newtonów nie widać... Drobner, osamotniony.... (  )
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
|  | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>"Siła przekonań nie dowodzi ich słuszności". >...'rzucił' John... z silnym przekonaniem...
POWALAJĄC DYSKUTANATA CIOSEM NA ZIEMIĘ. CZY TO BYŁ JOHN WAIN?
>Drobner, z 'ętliczkiem' i 'pętliczkiem'...
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > CZY TO BYŁ JOHN WAIN?To był John Rambo, co w Stanach mieszka. 'Dusze ma czarno' ten nasz 'koleszka'...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | > > CZY TO BYŁ JOHN WAIN?> To był John Rambo,> co w Stanach mieszka.> 'Dusze ma czarno'> ten nasz 'koleszka'...   Hahaha! Zaśmiał się hrabia po francusku. Wybacz ale można dostać kręćka. Tylu w tych Stanach bohaterów się rodzi, że nie załapałem. Co film to nowy bohater ratujący całą ludzkość wraz z jej światem. Brak tylko filmów o bohaterach ratujących ludzi przed jej własnym światem.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | "Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę."
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| Wera (1540 punktów) | Kiedyś wygrałam w konkursie grubą książkę z cytatami, te mi się spodobały:
"Były dwie siostry - noc i Śmierć; Śmierć większa, a noc mniejsza; noc była piękna jak sen, a śmierć... Śmierć była jeszcze piękniejsza."
"Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka."
"Prawdziwa mądrość nie jest pewna niczego na tym pełnym sprzeczności świecie."
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >"Prawdziwa mądrość nie jest pewna niczego na tym pełnym sprzeczności świecie." Prawdziwa mądrość, w tym pełnym sprzeczności świecie jest pewna jednego - Miłości.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | "Jestem, więc myślę."
|
|
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >...szukałam nowego błyskotliwego cytatu do swojej stopki racjonalizm nie jest racjonalny (okragly)
w raju byla jedna wielka magia, magiczne byly narodziny czlowieka, kobieta byla magiczna bo rodzi, skad ona ma moc rodzenia, slonce magiczne, wschodzi i zachodzi i wschodzi z drugiej strony, gromy byly magiczne itp i ludzie zyli dlugo i szczesliwie, magia
szukanie raju, moim celem
|
|
4 na 4 | Duch Prawdy (14787 punktów) | "Trza dupę ruszyć, bo śmieci same się nie wyniosą."
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|