Nie mam tu na myśli bóstw, pytam o proroków, nauczycieli, świętych, filozofów, teologów itd. Mam na myśli ludzi. Zdaję sobie sprawę, że w większości religii nie ma konsensusu w tej sprawie, więc chodzi raczej o to, kogo uważasz za drugą najważniejszą postać. Na przykład wiem, że chrześcijanie będą mieli różne zdania na temat tego, czy jest to Maria, matka Jezusa, Piotr, Paweł, Jan Chrzciciel, czy któryś z proroków. |