Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
13-07-2011FaithAteista - gatunek zagrożony?
info.wiara.pl/doc/855516.Ateista-gatunek-zagrozony

"Na świecie ubywa ateistów. I to 300 każdego dnia. Rośnie natomiast liczba chrześcijan: o 80 tys. dziennie, w tym 31 tys. katolików, ale też 37 tys. zielonoświątkowców. Ekspansywną religią jest również islam. Każdego dnia przybywa ich 79 tys. "

Jakkolwiek to nie liczę , coś mi nie wychodzi ... W jaki sposób z tych 300 ubywających ateistów powstaje im 80. tys chrześcijan i prawie tyle samo wyznawców islamu??
Mogliby jeszcze dodać, czy przybywa ich tyle ile rodzi się w tych religiach dzieci , czy te 160 tys. to osoby dorosłe które świadomie przyjęły daną wiarę.Jeśli to pierwsze, to nie bardzo mają się z czego cieszyć. Jednak, już teraz są czyniona starania które mają zapobiec się ich odejściu od wiary w przyszłości
:

"Warto też zauważyć, że chrześcijaństwo przeznacza na cele religijne 545 mld dolarów rocznie, czyli 1,5 mld dziennie. W tym roku zostanie rozprowadzonych ponad 71 mln egzemplarzy Pisma Świętego"

Alleluja
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
08-07-2011Samieljeden schemat religi?
Jakiś czas temu oglądałem film pt. "Duch Epoki" a ostatnio trafiłem na "bóg którego nie bylo" i w nich twórcy mówią o jednej strukturze religii. Czytając mitologię starożytnej Grecji raczej nie przypominam sobie nic nie co by przypominało motyw zbawiciela ze urodził sie z dziewicy, chcieli go w dziecinstwie zabic ukrzyzowali wstapił do piekieł i tak dalej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
07-07-2011ZetsuNa jakich religiach bazuje Katolicyzm ?
Wiadomo że wszystko ma swój początek, a tak zwane ,,nowe'' jest zlepkiem starego ze szczyptą innowacji- taka jest moja teoria. Ale pytanie brzmi- z jakich zlepków religii zbudowana jest religia katolicka? Ja uważam że ,,jądrem'' katolicyzmu jest staroperski Bóg Ahura Mazda - jest prekursorem Boga Mojżeszowego a prekursorem chrześcijańskiego proroka Jezusa jest Zaratusztra - ...umarł w wieku 77 lat najpierw zszedł do świata podziemnego, a po 3 dniach wstąpił do nieba...(Leksykon Mitologi. Mity ludów i narodów świata J.Bellinger) Czy to coś wam mówi ? Uważam że swój udział w powstaniu podwalin Judaizmu a potem Katolicyzmu miały też inne stare religie, bóstwa a nawet herosi
A jakie wy macie teorie, przemyślenia, opinie na ten temat ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
07-07-2011wsx666Po śmierci...na wieki w raju
Zastanawiam się ile lat będę miał w raju, kim po śmierci będzie osoba z zespłem downa lub dziecko które zmarło mając 2 godziny. Czy moja pierwsza żona polubi w raju moją drugą żonę...?...Na koniec..pytanie...co to znaczy spędzić tam wieczność.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
04-07-2011DEMONICONBezsens udowadniania autentyczności Całunu Turyńskiego.
Jakiś czas temu miałem pewną nic nie wnoszącą rozmowę z katolikiem. Zeszło na temat Całunu Turyńskiego. On twierdził, że jest autentyczny, gdyż całkiem niedawno jakieś amerykańskie małżeństwo udowodniło, że

"W XVI wieku całun był naprawiany i do tych celów użyto nitek bawełnianych. Nici z XVI wieku zostały splecione z nitkami z I wieku co mogło wpłynąć na uśrednienie wyniku datowania tkaniny. Eksperci badający całun w tym kierunku jednoznacznie określili, że w niektórych miejscach materiał był powtórnie utkany wykorzystując średniowieczne bawełniane nici."

Cytat pochodzi z poniższej strony:
jurek-b.bl(*)RYNSKI-BADANIA,2,ID425600023,n

Pojawiają się pytania:
Czy Całun jest teraz relikwią? W jakiej części? Czy te dorabiane fragmenty mogą być "Święte"? Jaką wartość sakralną ma pół-relikwia (ewentualnie a%-relikwia)?

To było jedno, a teraz drugie.

Bezsens udowadniania autentyczności Całunu Turyńskiego.

Prowadzimy badania na temat czegoś, co jest z góry określone jako święte. Gzie jest dowód na to, że w to płótno był zawinięty Jezus? Otóż nie ma. Jest to przyjmowane na wiarę identycznie jak z bogiem: on istnieje, bo istnieje, bo do jasnej cholery tak! Faktem jest, że na tym mamy postać osoby. I tylko tyle. A czy to jest z wieku trzynastego, pierwszego, siódmego znaczenia przecież nie ma, gdyż nie jesteśmy w stanie stwierdzić kto tak naprawdę jest na tym płótnie (mój sceptycyzm). Jedynie można badać wiek szmatki, ale to nic ze świętością nie ma wspólnego...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 157 (przedawniony)
30-06-2011Jacek TabiszSkąd się biorą myślący fanatycy religijni?
Moim zdaniem myślący fanatycy religijni biorą się stąd, iż wierzą w religie, które im mówią, że:
1) istnieją zaświaty
2) zaświaty są lepsze od "świata doczesnego"
3) świat doczesny jest zły, a w każdym bądź razie jest niczym wobec zaświatów i zabiegania o nie
4) świat doczesny, jako że jest zły, jest pełen kłamstwa, łudzi
5) należy walczyć ze światem cielesnym, dupowo (to jest "duchowo") i fizycznie

Z taką radosną logiką w mózgu, opartą na fałszywych przesłankach, łatwo zabijać dla wiary, siebie i innych, a także łatwo usprawiedliwiać wszelkie masakry w imię wiary swojej - swoje i innych.

Ps.: Na prośbę pani Elżbiety przenoszę tę wypowiedź do nowego wątku. W słowie "myślący" chodzi o to, iż owi fanatycy nie zawsze są przygłupami, czasem są znakomicie wykształceni i doskonale sobie radzą ze współczesną techniką, oraz mają szerokie rozeznanie w sytuacji geopolitycznej świata.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
29-06-2011TheRaVŚwiebodziński Jezusek już nie najwyższy...
Natknąłem się dzisiaj na takiego oto newsa, który zmusił mój zakurzony czerep do chwili namysłu (od razu dodam że bolało). Zaowocowało to z kolei paroma niejasnymi przemyśleniami (którym towarzyszyło więcej bólu).
Autor pisze w podpisach pod zdjęciami o "megalomańskim projekcie Peruwiańczyków", "fali kontrowersji wśród polskich internautów", pisze o komisji i ogólnie wyraża święte oburzenie. Nie mogę pojąć czy jest to świadoma ironia, czy też może newsa spłodził prawdziwy "obrońca krzyża".
A wy jak myślicie?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
26-06-2011AdamGrKościół da wolną rękę rodzicom
Czyli jak chcecie byle w KK.
Byle postawić ptaszka a potem ...
Jakaś taka zbieżność z tym chrztem mi się wydała, tez ptaszek, a co potem...

link : fakty.inte(*)da-wolna-reke-rodzicom,1657791

Straszny deficyt wiary i uczestnictwa mają skoro szarpią się na takie zmiany.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-06-2011corelessDe libris fatalibus

Polecam ucieszną, a jakże pouczającą lekturę książki z zasobów Project Gutenberg:
www.gutenberg.org/cache/epub/8485/pg8485.html

"Oni tracili wolność, a nawet życie z powodu swoich dzieł. Umiłowany posiew ich umysłów, jak dzieci wyrodne, obrócił się przeciw swym rodzicom, sprowadzając na nich śmierć" - z przedmowy autora, P. H. Ditchfielda.

Mile widziane doniesienia na temat wrażeń z lektury.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
23-06-2011FaithBoże Ciało
Pojutrze będzie "uwielbiane " przez kierowców święto, dzięki któremu ruch w na wielu ulicach będzie sparaliżowany.

Zastanawiam się skąd się wzięło to święto. Pytałam kilku znajomych katolików i żaden nie umiał mi odpowiedzieć...

Równie interesujące jest dla mnie, dlaczego religie mają obsesję na punkcie czczenia części ciała.Co sprawia, że wolą świętować Boże Ciało, a nie na przykład Boże Myśli czy przykazania. Przykładem tego są relikwie. Dlaczego w kościołach są wystawiane zęby Jana Pawła II, a nie jego encykliki?

Albo czczenie serca Jezusa, nie słyszałam o przypadku żeby była litania do jego wątroby czy mózgu...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)