 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 23-04-2022 | MaxGolonko3 | Zakłamany Kościół |
Krk nie wyprowadza z błędu tych Polaków co nie wierzą w ewolucję. PISRydzyki i kler żerują politycznie na tym, że 30% Polaków jest zaniedbanych edukacyjnie i nie wierzy w ewolucję gatunków czyli uważa, że dinozaury powstały i żyły kiedyś obok ludzi. Może zmądrzeją jak to zobaczą. REWELACJA! => streamable.com/wnjr0uSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 11-04-2022 | okragly | sudba |
Kazimierz Łyszczyński musial zostac ścięty, musiał się wypełnic jego los (ros sudba) Takie miał przeznaczenie.
K Łyszczyński ur. 4 marca, jak wszystkie byczki, gdyby urodził się jesienią nie brykałby. Urzędnik, polityk, duchowny katolicki z zakonu jezuitów; poseł na Sejm I RP Skazany na śmierć za ateizm, autorstwo traktatu O nieistnieniu był pierwszym w Europie autorem ateistycznej książki, filozoficznego traktatu dowodzącego nieistnienia Boga. Zawierał również krytykę wszelkiej religii jako fałszu i manipulacji mającej na celu polityczny i ekonomiczny wyzysk wiernych | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 08-04-2022 | Arminius | Czas na papieża krzyżowca |
W wątku "Czas na przełamanie precedensu" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,875693) z 15 marca bieżącego roku pisałem jak poniżej o postawie papieża: "Czas najwyższy, najwyższy kapłanie nazwać zło dosadniej, po imieniu. Są sytuacje gdy należy przełamywać precedens. I właśnie takim jest ta sytuacja." Dzisiaj, gdy papież - w kontekście zbrodni w Buczy i innych miejscach na Ukrainie - nadal ucieka w eufemistyczne ogólniki i bredzi coś o "winie wszystkich" czas najwyższy jest stwierdzić, iż Franciszek się nie sprawdza w godzinie próby. To nie jest papież na taki czas. Potrzeba innego kapłana, przepojonego duchem krzyżowca, który zdefiniuje zło i złoczyńców oraz ogłosi krucjatę przeciwko nim. Papież - rozmywając winę - nadaje de facto na częstotliwości rosyjskiej, jak wielu rostrolli na tym forum. "Napawa mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni!" kobieta.on(*)wszyscy-jestesmy-winni/7q6g6wc | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 05-04-2022 | mateusz_syrach | dlaczego nie NOE tylko JEZUS? |
trudne pytania. bo to co nas podnieca to zabicie boga i hajs hajs hajs. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-04-2022 | MaxGolonko3 | Gdzie Rzym gdzie Krym, Indie, Australia |
bbc . com / science - zdjęcia pbs.twimg.(*)0AATduA?format=jpg&name=mediumByk znaleziony w rejonie Indii powstał tysiące lat temu i na pewno nie pod wpływem religii chrześcijańskiej. Bogowie znani na Ziemi są alogicznie sadystyczni, a wizja świata jaką podyktowali prorokom okazała się kłamstwem w świetle odkryć nauki. Pomijanie w Biblii kangurów, aborygenów australijskich, fauny Ameryki Południowej jest jawnym dowodem, że to nie żaden bóg ją inspirował. O bakteriach i innych planetach też nie wiedział  Siema | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 30-03-2022 | Arminius | Katolicka doktryna wojny sprawiedliwej |
"Zrobiło mi się wstyd, kiedy przeczytałem, że grupa państw zgodziła się podnieść do 2 procent PKB wydatki na zbrojenia jako odpowiedź na to, co się dzieje. To szaleństwo – ocenił papież Franciszek, odnosząc się do reakcji świata na agresję Rosji na Ukrainę." Mi zaś wstyd za papieża, który - podobnie jak rostrol szarley ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,876762) - nadaje na częstotliwości zdegenerowanego pacyfizmu w służbie krwawego neostalinowskiego imperializmu. Papież jest zmanipulowany i niedoinformowany. Powinien się zaznajomić z - katolicką przecież w każdym calu - doktryną o wojnach sprawiedliwych ( bellum iustum),do której sformułowania przyczynił się również Paweł Włodkowic, będący - także - kapłanem katolickim. wiadomosci(*)orych-panstw-6750733476350880a | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 24-03-2022 | okragly | baran |
nasz bóg jest głupi, zesłał nam tablice z przykazaniami Bożymi Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
jeśli mialbym jedno przykazanie, dla was, z raju, napisałbym SPROWADZAJMY NASZE POTOMSTWO NA ŚWIAT NA WIOSNE, DZISIAJ (bądźmy zwierzętami, jak w raju)
Data urodzenia jest ważna, urodzeni w marcu otrzymują doładowanie na cale Zycie, jakie początki takie zycie (coraz wiecej słońca, ciepła, pokarmu, życia) dla porównania urodzeni w listopadzie to hamulec (ciemno, zimno i coraz ciemniej, zimniej, biedniej, śmierć, dlatego 1 listopada) To niewykorzystanie genów. Płodzenie wiosennych dzieci odbywa się późnym latem, wtedy mamy najlepszej jakości materiał genetyczny (plemniki i jajeczka) z powodu słonca, pożywienia, ruchu Chciałbym być baranem a jestem skorpionem, może dlatego taki melancholijny, listopadowy, świeczki, cmentarz itp. Życie jest zdeterminowane, w tym datą urodzenia
Gdyby w Polsce ustawowo nakaz rodzic tylko baranów, kraj bylby zdrowszy, szczęśliwszy, inteligentniejszy, pełen energii, witalności
W raju wszyscy rodziliśmy się baranami Wesele po żniwach to tragedia narodowa, pierworodny urodzony w listopadzie (na dzien zmarłych) Urodzonym w listopadzie, nie uaktywnily się geny szczęścia, energi, inteligencji, wyzwala je słońce, cieplo matki (skóra.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 18-03-2022 | Arminius | Apelujemy do Jego Śwątobliwości o... przełamanie precedensu |
W wątku "Czas na przełamanie precedensu" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,875693) podnosiłem konieczność bardziej stanowczego nazywania rzeczy i osób po imieniu przez papieża Franciszka. Problem zrobił się bardzo poważny po spotkaniu on line między papieżem a prawosławnym metropolitą Rosji - Cyrylem, zawołanym adherentem Putina. Jeżeli Franciszek nie chce doprowadzić do kompromitacji swojej osoby oraz KRK winien szybko...przełamać precedens i przyjąć inną narrację w wypowiedziach na temat inwazji Rosji na Ukrainę. Najlepiej ten problem zaprezentował katolicki konserwatywny publicysta Terlikowski - do którego opinii na temat jak wyżej odsyłam zainteresowanych: wydarzenia(*)a-franciszka-to-ze,nId,5899057"To, co powiedział papież Franciszek patriarsze Cyrylowi, jest żenujące. I jest kompletnym brakiem empatii wobec Ukraińców. Ukraińskich katolików obu obrządków, prawosławnych. To nie jest język Ewangelii, to nie jest język dyplomacji, to jest język fałszu" - ocenił publicysta. "To naprawdę niesamowite, że papież w tej sprawie zgodził się z patriarchą, który od trzech tygodni błogosławi rosyjskie wojska, który religijnie usprawiedliwia agresję, który siłom Rosgwardii wręcza ikonę, żeby Matka Boża błogosławiła im w mordowaniu ukraińskich cywili" - dodał." | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |