Racjonalista - Strona głównaDo treści
baran

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-03-2022 17:07okragly (21676 punktów)baran
nasz bóg jest głupi, zesłał nam tablice z przykazaniami Bożymi
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

jeśli mialbym jedno przykazanie, dla was, z raju, napisałbym
SPROWADZAJMY NASZE POTOMSTWO NA ŚWIAT NA WIOSNE, DZISIAJ (bądźmy zwierzętami, jak w raju)

Data urodzenia jest ważna, urodzeni w marcu otrzymują doładowanie na cale Zycie, jakie początki takie zycie (coraz wiecej słońca, ciepła, pokarmu, życia) dla porównania urodzeni w listopadzie to hamulec (ciemno, zimno i coraz ciemniej, zimniej, biedniej, śmierć, dlatego 1 listopada) To niewykorzystanie genów. Płodzenie wiosennych dzieci odbywa się późnym latem, wtedy mamy najlepszej jakości materiał genetyczny (plemniki i jajeczka) z powodu słonca, pożywienia, ruchu

Chciałbym być baranem a jestem skorpionem, może dlatego taki melancholijny, listopadowy, świeczki, cmentarz itp. Życie jest zdeterminowane, w tym datą urodzenia

Gdyby w Polsce ustawowo nakaz rodzic tylko baranów, kraj bylby zdrowszy, szczęśliwszy, inteligentniejszy, pełen energii, witalności

W raju wszyscy rodziliśmy się baranami

Wesele po żniwach to tragedia narodowa, pierworodny urodzony w listopadzie (na dzien zmarłych)
Urodzonym w listopadzie, nie uaktywnily się geny szczęścia, energi, inteligencji, wyzwala je słońce, cieplo matki (skóra do skóry)

Dziwne że nasza religia nie wyłapała oczywistej zalezności (wystarczy popatrzeć na zwierzęta, dzik urodzony w listopadzie to jego smierć)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>nasz bóg jest głupi, zesłał nam tablice z przykazaniami

są w kontekście raju bezużyteczne
1 Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. - nie było bogów
2 Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno -wzywali
3 Pamiętaj, abyś dzień święty święcił - w raju każdy dzień to święto
4 Czcij ojca swego i matkę swoją. - nie było ojca, matka była "swięta", matriarchat
5 Nie zabijaj - z natury (raju) mamy wstręt do zabijania człowieka
6 Nie cudzołóż - w raju nie było potępiane
7 Nie kradnij - nie było własności
8 Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. - wszystko bylo jawne, każdy każdego znał na wylot, plotkowanie bylo "chlebem powszechnym"

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365