 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 23-07-2013 | Pan cogito | Stygmaty ojca Pio, całun turyński itd |
Tak się dzisiaj zastanawiałem na mszy nad tym, jak wyglądają takie 'cuda' ze strony naukowej, pare miesięcy temu mieliśmy w liceum na religie o tym całunie i katecheta twierdzi że nauka nie ma żadnego wyjaśnienia na to jak powstał, czy coś w ten deseń. Czy to prawda? Czy jednak są wyjaśnienia naukowe na te 'cuda'. Ciekawi mnie to bo nigdy nie interesowałem się tym a słyszałem zawsze opinie jednej strony. Jeśli były już takie tematy to prosiłbym o jakieś odnośniki do nich.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty) | | 20-07-2013 | Apokalipsus | Islam, niebo dla płci pięknej. |
Jak w temacie, zastanawia mnie co się wg islamu dzieje z kobietami po śmierci w wypadku, w którym nie zasługują na karę. O mężczyznach to wiem, 72 dziewice za śmierć w dżihadzie + przyjemne życie w cieniu palm i idylla(to dla wszystkich z nich). Ale jak to jest z kobietami.
Bardzo proszę o powstrzymanie się od złośliwych komentarzy i merytoryczne posty | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 17-07-2013 | monalizaturbo | Ksiązka dla dziecka |
Witam, mogę prosić o tytuły książek dla dzieci nie uczęszczających na religię posiadających rodziców ateistów ? Oczywiście w języku polskim. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 16-07-2013 | Maddy | Galopującego franciszkanizmu ciąg dalszy |
Muszę przyznać, że naprawdę bawi mnie obserwacja aktualnego pontyfikatu. Papież Franciszek właśnie stanowczo zażądał usunięcia swojego pomnika z ogrodu katedry w Buenos Aires (jakieś 4 miesiące od wyboru a oni już zdążyli postawić pomnik, to się nazywa organizacja i zarządzanie!). Papież zadzwonił w tym celu osobiście do katedry. Na początku uważałam, że ta jego demonstracyjna skromność jest obliczona pod publikę, ale z każdą decyzja wygląda na to, że sobie kardynałowie niechcący ściągnęli Herkulesa do swojej stajni Augiasza w Watykanie. Poza wywieraniem presji na skromniejsze zachowanie się watykańskich oficjeli (podobno w modzie są żelazne krzyże i taksówki za własne pieniądze zamiast watykańskich limuzyn) zabrał się za czyszczenie watykańskiego banku, przepraszam, Instytutu Dzieł Religijnych. A jest co czyścić. No zobaczymy jak mu to wyjdzie - w pamięci ciągle mam papieża Lucianiego, który też miał plany przewietrzenia zatęchłych watykańskich murów. Ale to jednak inne czasy były. Niemniej, jak się patrzy na zataczający coraz szersze kręgi popłoch wśród kleru, na gimnastykę polskiego episkopatu przy komentowaniu wypowiedzi papieża, zwłaszcza tych na temat umiłowania przez kler majątku i karier czy na temat szacunku dla wiernych, jest zabawnie. Podobno jest planowana jego wizyta w Polsce. Po tym co chciał odstawić przy podróży na Lampeduzę odwiedziny naszego kraju zapowiadają się na wesoło. Na wesoło dla takich bezbożników jak ja oczywiście.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 143 (przedawniony) | | 15-07-2013 | Jacek Przypadek | Czym jest oświecenie umysłu? |
Jak interpretujecie stan, w którym znajduje się np. Eckhart Tole czy mnisi buddyjscy, którzy wiele lat praktykują? Jedność ze światem, zero czarnych myśli, życie bez wspomnień, we wszechogarniającej teraźniejszości... Czy to normalne? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 15-07-2013 | platon | Religia w Polsce |
Dzień dobry Dlaczego większość Polaków jest tak mocno religyjnych? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 669 (przedawniony) | | 11-07-2013 | Andrzej Bogusławski | Teodycea. Bóg a zło |
. Pan "Worek kości":> Moja wypowiedź była konsekwencją tego oto komentarza:Cytat:panbuka kopałbym po doopie przez całą wieczność, za to że pozwalał na krzywdzenie tylu niewinnych osób przez swoich przedstawicieli na Ziemi. > Chodziło mi tylko o to, czy autor tej wypowiedzi przemyślał konsekwencje sytuacji, w której nadprzyrodzona istota nie pozwalałaby ludziom robić złych rzeczy.Nie wiem, czy autor tej wypowiedzi przemyślał, ale jest cała gałąź teologii zajmująca się problemem jak pogodzić istnienie dobrego, miłosiernego Boga z istnieniem zła. Tym problemem zajmowało się wielu poważnych myślicieli, jak chrześcijański filozof analityczny Alvin Plantinga Pytanie o istnienie zła zadawało sobie wielu chrześcijan jak np. pan Michał CzumaNa naszym portalu jest zapis dyskusji z panelu 'Bóg a zło', zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Krakowie. www.racjonalista.pl/kk.php/s,6530Wypowiadał się ciekawie też Dawkins: www.youtube.com/watch?v=cV_gwz37YqE Tu chodzi mi tylko o to, czy sam Pan Piotr, zamiast wdawania się w pyskówki, przemyślał sobie problem zła w kontekście "Dobrego Wszechmocnego Boga"?Czytałem wiele superpoważnych wyjaśnień tego problemu napisanych przez.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 06-07-2013 | marcin z torunia | Apel z Medjugorie |
Stoję sobie na przystanku, koło koscioła, a tu na drzewie apel Matki Boskiej do ludzi o modlitwę, pokój itd. nie raz, nie dwa widziałem takie '' ogłoszenie ''. Czy żyjemy w takim ciemnogrodzie żeby, robić takie rzeczy? No ale skoro w sredniowieczu papież korespondował ze swiętymi to dlaczego Łaskawa panienka w dzisiejszych nie może? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 26-06-2013 | Sanjuanito | Preegzystencja w teologii Kościoła Mormonów |
Cześć,
poszukuję informacji, w najlepszym wypadku artykułów naukowych, bądź mormońskich źródeł dotyczących zagadnienia preegzystencji dusz w teologii Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dni ostatnich.
Czy ktoś może mi pomóc? Chcę się na ten temat dyplomować.
Dość ogólnie mówiąc mormoni wierzą, że zanim został stworzony nasz świat (tj. Ziemia) urodził się Elohim, który wcielając się i prowadząc doskonałe życie, po śmierci został Bogiem. Łącząc się ze swoimi żonami spłodził mnogość kosmicznego potomstwa, z którego pierworodnym był Jezus, a drugim Lucyfer.
Na wielkiej niebiańskiej radzie dusze razem z ojcem Elohimem zasiadły, by obradować na temat własnego przeznaczenia. Jezus postawił wniosek, by tak jak to było z Elohim, dusze wcieliły się i mogły rozwijać w warunkach materialnych. Lucyfer przeciwstawił się projektowi.
W wyniku kosmicznego głosowania zatwierdzono projekt Jezusa. Dusze głosujące za Nim wcieliły się w znanych nam białych ludzi. Dusze opozycyjne zmieniły się w demony, a Lucyfer w Szatana. Dusze wstrzymujące się, jako obojętne, zostały wcielone w "kolorowych".
Ot, taka ciekawa historia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 26-06-2013 | Maddy | Franciszek Niepoprawny |
Oj, daje Franciszek popalić polskiemu klerowi, daje. Już prawie udało im się ukuć teoryjkę, że ubóstwo wg. Franciszka to nie jest takie materialne, i w ogóle nie chodzi o to żeby księża żyli skromnie, tylko to taka metafora. A poza tym to ateiście Franciszkiem walczą z kościołem! A to kolejna bomba, Franciszek się wypowiedział bardzo niemetaforycznie. wiadomosci(*)a.html?lokale=torun#BoxWiadTxtKsiądz ma być skromny, pokorny, nie latać za kasą, ksiądz jest dla wiernych a nie na odwrót, ma wiernym służyć, opiekować się nimi, dbać o nich a nie żyć ich kosztem. "Kiedy ksiądz, biskup podąża za pieniędzmi, lud go nie kocha i to jest znak." I teraz czekam, co nasi biskupi zrobią z tak postawioną sprawą. Naprawdę nie bardzo jest tutaj co interpretować, zwłaszcza, że Franciszek na każdym kroku swoje zalecenia wciela w życie osobiście, zgodnie z ewangelicznymi zaleceniami daje się poznać po owocach. Co na to nasi biskupi? Nie mogę się doczekać!  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |