List Otwarty Protestanci wszystkich denominacji łączcie się ! Przyszedł czas zjednoczenia, podejmijcie walkę o wiarę. Jest nas około 100 000 tysięcy. Niestety, nie w statystykach. Kościół Katolicki, niczym starotestamentowy Goliat, stary i bogaty, stoi i lży szeregi Boga Żywego (protestanci to sekciarze), nasze dzieci w szkołach są dyskryminowane, upokarzane. Protestanci są słabi liczebnie i młodzi, jak Dawid, ale nie bezbronni - za nas walczyć będzie Bóg. Na wszystko jest sposób. Czasami Boży sposób wydaje nam się głupi, np. mury Jerycha, Gedeon i jego 300. Dawid miał tylko kamienie na tego olbrzyma, i to wystarczyło. Jeden rzut - i Goliat padł. Teraz jest czas walki (mam na myśli walkę duchową). Rzuć swój kamień duchowy i wypisz się z Kościoła Katolickiego. Może myślicie, że to nie ważne. Zapewniam was, że tak nie jest. "Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym". (List Judy 3, Biblia Warszawska) Nie chodzi tu bynajmniej o walkę wręcz ,ale o przeciwstawienie się hegemonii Kościoła katolickiego w TV, Radiu innych mediach. Chodzi o niechlubne statystyki, w których protestanci figurują jako katolicy. I tu trochę historii. W 1999 podjąłem 40 dniowy post, po którym jeden werset zwrócił moją uwagę: "Chwała króla polega na liczebności ludu, lecz gdy ludzi braknie, księciu grozi upadek". (Ks. Przysłów 14:28,.. |