Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-04-2005Andreas RosenbergWinien jestem sprecyzowanie
Pozwoliłem sobie niedawno dać upust mojej niechęci do protestantów. Chciałbym zaznaczyć wyraźnie, ze miałem na myśli tych protestantów, którzy atakują. TYch, którzy uważają sie za tych prawdziwych, bo występują u nich modlitwy językami i drgawki podczas zbiorowych modlitw, tych którzy potępiają KK za skłonności do ekumenizmu i szukania wspólnego języka z i nnymi np muzułmanami i żydami. Mam na myśli tych ,którzy atakują naukę o ewolucji, ponieważ jest niezgodna z Biblią. ITD. Spotkałem jednak luteran, Niemców, i muszę powiedzieć, ze ci protestanci to zupełnie co innego. Wydaje mi się, że niemiecki luteranizm jest bardzo otwarty, podatny na np. nowoczesną biblistykę czy teologię.Religijność moich niemieckich przyjaciół jest kompletnie pozbawiona prozelityzmu, dogmatyzmu. Ich Chrystus jest dla mnie dość nieokreślony, raczej przypomina mi jungowski jakiś archetyp. Przy tym są nastawieni na filantropię. To zupełnie inny świat niż śwat Bennego Hinna czy innego specjalisty od wywoływania zbiorowej histerii. Poza tym czy w tych kościołach "okołozielnoświatkowych" do pomyślenia byłaby dysputa religijna i teologiczna, czy rewolta, czy zakwestionowanie nadnaturalnego pochodzenia Biblii typu E. Drewermanna, U. Heineman, i wielu innych, tak jak ma to miejsce w KK? To kompletnie nie ten poziom.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
04-04-2005Sir ValeqŚwięci
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, bo sam się nie znam, czy Biblia chrześcijan zakłada coś takiego jak "tworzenie" świętych, czy też może jest to pomysł Kościoła?
Co do pierwszego, to nieco dziwi mnie możliwość decydowania kto w ichnim Niebie jest święty a kto nie przez osobę na ziemi. (jestem ateistą, ale rozumiem ideę żywotów pośmiertnych)
Jeśli chodzi o drugie, to na pewno łatwiej było w ten sposób zastąpić całe panteony bóstw religii politeistycznych.
Jak jest naprawdę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
04-04-2005Rakowskiza i przeciw logice
Nie rozumiem tego przyjmowania całego swiata na logike,sa pewne rzeczy czy zjawiska ktore wychodza poza nasze zdolnosci naukowo-empiryczne.Lud psedu intelektualny stworzył sobie cielca złotego w postaci jakiejs logiki i w swojej ułomnosci usiłuje wyjasniac sobie i innym kwestie ktore człowiek z natury nie jest w stanie sobie udowodnic.
Człowiek jest ułomny,i obawiam sie ze zapominajac o tym tworzymy absurdalna sprzecznosci.
Skoro umysł ludzki jest ułomny to w jaki sposob ma zrozumiec istote absolutu albo nieskonczonosci.To jest absolutnie nie mozliwe.
Do przekonania sie czy Bog istnieje czy tez nie,potrzebne jest doswiadczenie mistyczno-duchowe i wtedy wszedlki bełkot logiczny bedzie tylko nie groznym kąsaniem żmijki pod jabłonką.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
02-04-2005sigardciało św Bernadetty
Witam.
Podobno ciało tej kobiety nie ulega rozkładowi?Tak przynajmniej twierdzą chrześcijańskie strony opisujące objawienie w Lourdes.
Czy wiedzą Państwo coś więcej na ten temat?
Może są wyniki badań naukowych albo inne dowody ,które potwierdzają brak rozkładu ciała?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
02-04-2005samtaPAPIESZ
Co sądzicie o papiezu czy jak papiesz umrze czego mu nie zycze to jak przyjdzie muzyn to będzie koniec świata co wy na to ???????
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
01-04-2005AlabamaDuch Święty.
Pomóżcie mi zrozumieć czym według Biblii, jest Duch Święty. Bo mam mętlik w głowie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-04-2005obserwatorWicca
Czy ludzie którzy czczą przyrodę , Matkę Naturę mogą uchodzić za racjonalistów ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-03-2005agnus deiLudolfina.
Zamiast dowodzic istnienia badz nieistnienia boga moglibyscie z rownym skutkiem dla swiata liczyc rzeczywista wartosc liczby pi z nieskonczenie duza dokladnoscia.
Toz to tez taki logiczno-ideowy twor, bez dokladnej znajomosci ktorej mimo wszystko natura daje sobie rade... i dziala! A podejrzewam, ze bez nawet bez jej idei tez by sie obeszlo...
... chociaz podobno wlasnie przez ten 'hak' w liczbie pi kola pociagu tak niemilosiernie o szyny stukaja...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
25-03-2005Pastor Arkadiusz BiczakProtestanci do boju!
List Otwarty
Protestanci wszystkich denominacji łączcie się ! Przyszedł czas zjednoczenia, podejmijcie walkę o wiarę. Jest nas około 100 000 tysięcy. Niestety, nie w statystykach.
Kościół Katolicki, niczym starotestamentowy Goliat, stary i bogaty, stoi i lży szeregi Boga Żywego (protestanci to sekciarze), nasze dzieci w szkołach są dyskryminowane, upokarzane. Protestanci są słabi liczebnie i młodzi, jak Dawid, ale nie bezbronni - za nas walczyć będzie Bóg. Na wszystko jest sposób. Czasami Boży sposób wydaje nam się głupi, np. mury Jerycha, Gedeon i jego 300. Dawid miał tylko kamienie na tego olbrzyma, i to wystarczyło. Jeden rzut - i Goliat padł. Teraz jest czas walki (mam na myśli walkę duchową). Rzuć swój kamień duchowy i wypisz się z Kościoła Katolickiego. Może myślicie, że to nie ważne. Zapewniam was, że tak nie jest.
"Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym".
(List Judy 3, Biblia Warszawska)
Nie chodzi tu bynajmniej o walkę wręcz ,ale o przeciwstawienie się hegemonii Kościoła katolickiego w TV, Radiu innych mediach. Chodzi o niechlubne statystyki, w których protestanci figurują jako katolicy.
I tu trochę historii. W 1999 podjąłem 40 dniowy post, po którym jeden werset zwrócił moją uwagę:
"Chwała króla polega na liczebności ludu, lecz gdy ludzi braknie, księciu grozi upadek".
(Ks. Przysłów 14:28,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
25-03-2005Stefan BarańczakImię Boże.
Rozmawiam z ludźmi (nie Świadkami Jehowy) którzy twierdzą że pierwsi chrześcijanie używali imienia Boga Jahwe, Jahou (Jehowa). Koścół Katolicki twierdzi inaczej. Ja nie wiem co o tym sądzić. Pomóżcie mi znaleźć odpowidź na to pytanie. Proszę o komentarze albo odsyłacze do odpowiednich stron.
Zadałem to pytanie tutaj bo jest to dział "Religie".
Bardzo dziękuję za pomoc.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)