Hinduizm wraz z judaizmem i islamem ma 7 niebios i 7 piekieł. Rozważ to nie tylko z punktu widzenia religii, ale także w odniesieniu do teorii heliocentrycznej: dlaczego Ziemia znajduje się w centrum? Dokładnie w słodkim miejscu wyższych i niższych królestw? Czy dla nas, ludzi, nie jest to narcystyczne? Mam na myśli, że z pewnością niektóre wyższe niebiosa z bardziej oświeconymi istotami zasługują na to, aby być w centrum uwagi niż my, zwykli ludzie. Ale pomysł, że Ziemia znajduje się w centrum królestw, nie do końca mi odpowiada. Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat. |