 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 08-03-2009 | wieczorek | Chrześcijaństwo czyli katolickie wyklęcie |
hej, Czy możliwe jest poważne traktowanie ideologii , która aby potępić ludzi , którzy byli na tyle silni aby weryfikować swoją wiarę , którzy postulowali osobową suwerenność , którzy walczyli o intelektualną niezależność , posługiwała i posługuje się takimi tekstami i formułami ( poważnie tak ale chyba tylko jako niebezpieczeństwo i zagrożenie ) :
Katolickie wyklęcie - excommunicatio maior , celebrowane przez biskupa w asyście 12 księży z zapalonymi świecami : Przeklęty niechaj będzie w domu i na dworze , przeklęty w mieście i na roli , przeklęty niechaj będzie siedząc , stojąc , jedząc , pijąc , robiąc i śpiąc , przeklęty niech będzie tak , iż w nim zdrowego członka nie będzie , od wierzchu głowy aż do stopy nożnej . Niechaj wypłyną wnętrzności jego a ciało jego niech robactwo roztoczy . Niechaj będzie przeklęty z Ananiaszem i Zafirą , niechaj będzie przeklęty z Judaszem zdrajcą , niechaj będzie przeklęty z Abironem i Dathanem , których ziemia żywcem pożarła , niechaj będzie przeklęty z Kainem mężobójcą , niechaj mieszkanie jego będzie spustoszone , niechaj będzie wymazany z ksiąg żyjących i ze sprawiedliwymi niechaj nie będzie pisany i pamiątka jego na wieki niechaj zaginie . Niechaj na ostatnim sądzie przeklęty będzie z diabłem i z anioły jego i na wieki niechaj zginie , jeśli się nie upamięta . Fiat ! Fiat !
Co o tym myślicie ? Pozdrawiam makuś | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 08-03-2009 | wieczorek | Tolkien |
hej, Lubicie Tolkiena ??? Ja też ! Ale czy nie wydaje wam się , że coś jest nie tak ? Posłuchajcie : jednym z fundamentów bibli jest szatan , diabeł , demon , wróg , przeciwnik ... bez nich bóg nie miałby właściwie nic do roboty na tym świecie ... ( pewnie dlatego dopuszcza a może nawet prowokuje ich istnienie ) A u Tolkiena ... ? Przerażające we "Władcy Pierścieni" jest istnienie goblinów , orków ... które istnieją tylko po to aby świetlani bohaterowie mieli kogo zabijać ... One występują tam tylko jako kontrapunkt , przeciwieństwo , są totalnie instrumentalizowane , ich istnienie nie ma autonomicznego znaczenia i samoistnej wartości ... to ... przerażające ... ! Istnieją po to aby na ich tle mogli pojawić się nasi świetlani ...
Wniosek nasuwa mi się taki : aby poczuć się lepiej a nawet dobrze należy KONIECZNIE odkryć swego wroga i nieprzyjaciela ... tego to wroga koniecznie pokonać i pognębić a dopiero wtedy odkryć swoją własną wartość , szlachetność ...
Pytanie stawiam takie : czy to co uznajemy za wroga jest rzeczywiście wrogiem i czy to coś realnie istnieje czy też jest to tylko naszą projekcja , która ułatwia nam naszą samoświadomościową orientacje w krainie mrówek w której przyszło nam żyć ... ???
pozdrawiam makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 07-03-2009 | wieczorek | Cierpienie 2 |
hej ,
Encyklopedia katolicka , Lublin 1979 , tom 3 . Cierpienie : cierpienie towarzyszące życiu każdego chrześcijanina nie jest pozbawione sensu . Cierpienie jest błogosławieństwem , ponieważ zapewnia wejście do Królestwa Bożego , lepiej pozwala dostrzec dzieła Boże i zapewnia udział w przyszłej chwale . W aspekcie transcendentnym cierpienie złączone jest z działaniem Opatrzności Bożej w świecie i dlatego nie można uważać za bezsensowne ; trzeba by bowiem wtedy wykluczyć działanie Boga Stwórcy i Zbawcy , będącego nieskończoną miłością i mądrością .
Życiński Józef (Teizm i filozofia ) pisze tak : I tak np. kiedy ( ... ) podnoszą kwestię , czy istnienie cierpienia jest falsyfikatorem tezy o kochającym , miłosiernym Bogu , to odpowiedź negatywna nie musi być wyrazem apologetycznej interpretacji ad hoc , jeśli tylko wykaże się , że cierpienie to jest sensowne , np. prowadząc do pozytywnych przemian w osobowości cierpiącego , przekształcając jego skalą wartości ...
Kochani , pozostawiając na marginesie kwestię tego , że taki pogląd może być wyrazem masochistycznego stosunku do siebie samego a sadystycznego do otaczającego świata , trzeba zauważyć , że takie poglądy idealnie pasują do usprawiedliwiania płonących stosów , które przecież płonęły po to aby ... prowadzić do "pozytywnych" przemian w osobowości cierpiącego ...
Istniejący i świadomy swego istnienia byt cierpienia uniknąć nie może , może próbować je redukować , obłaskawiać a nawet zamieniać w coś dla siebie wartościowego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 07-03-2009 | Marinh0 | Wywiad z żoną Philipa K. Dicka na temat jego wizji |
Zachęcam was do przeczytania wywiadu na temat wizji 2-3-74 i nie tylko, który przeprowadziłem niedawno z Tessą Dick, ostatnią żoną Philipa K. Dicka, która była razem z nim podczas jego doświadczeń. Gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższym materiałem i do wyciągnięcia własnych wniosków. www.dickiangnosticism.prv.pl/swiadectwo.htmlWypowiedzi Tessy są krótkie, acz treściwe. Zawierają suche fakty bez silenia się na sztuczne interpretacje. Dzięki wywiadowi poznamy nowe tajemnice wydarzeń roku 1974, dowiemy się szczegółów na temat powieści Tessy "The Owl in Daylight", a także zostanie raz na zawsze wyjaśniona tajemnica kontrowersyjnego w Polsce listu Dicka do FBI, w którym donosił na Stanisława Lema! Głównym bohaterem tego materiału jest nie Philip, ale Tessa Dick, ostatnia żona autora. Tessa była razem z Philipem podczas jego wizji. Ona jest jedynym, naocznym i wiarygodnym świadkiem tych wydarzeń. Podczas gdy wokół życia Phila i faktów związanych z 2-3-74 narosło wiele mitów i plotek, wreszcie mamy informacje z samego źródła, wiedzę najbliższą prawdzie i najmniej zdeformowaną, dlatego też tytuł tego wywiadu to "Świadectwo". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 05-03-2009 | kulka_na_mole | Katecheci - donosiciele |
Katecheci donoszą parafiom, kto nie chodzi na religię.Grzegorz Żurawski, rzecznik MEN, publicznie ogłaszając podejrzenie o łamaniu prawa nie ma jednak zamiaru powiadomić prokuratury.
Ja mu się nie dziwię - wszak Kościół Katolicki nie podlega polskiemu prawu. Jest dokładnie odwrotnie - to polskie prawo podlega KK. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 03-03-2009 | wieczorek | Istota wiary 2 |
hej , każdy aktywny , zaangażowany wierzący tworzy sobie swój własny , odpowiadający jego potrzebom obraz ... rozkłada akcenty tak aby uwypuklić to co jest według niego istotne i ważne ... tak postępowali wszyscy tak zwani ojcowie kościoła ( wszystkich kościołów) ... każda teoria , ideologia wykuwana jest przez tysiące przeróżnych ludzi a każdy z nich układa inaczej akcenty , inaczej interpretuje , inaczej rozumie ... to o czym mówi ... ! ludzie głęboko religijni mają jednak pewien problem ... a problemem tym jest ich stosunek do swych własnych poglądów ... otóż ludzie ci są głęboko religijni ponieważ są niezdolni do krytycznego dystansu wobec przekonań które głoszą ... oni swe poglądy uznają za ostateczne i definitywne prawdy o wszystkim ... są niezwykle chętni do określania innych ludzi jako niedojrzałych , kłamców , cyników , głupich ... których tylko oni sami mogą uwrażliwić na to co sami uważają za nienaruszalne , niepodważalne i przede wszystkim bezalternatywne prawdy ... tacy ludzie tworzą systemy zamknięte czyli totalitarne w których każda ideologiczna teza wyjaśnia się sama przez się , gdzie założenie staje się niepodważalnym dowodem ... a teraz przykład : dlaczego Jezus jest bogiem ? Jezus jest bogiem dlatego , że tylko jako bóg może nas ludzi zbawić ... I to jest rzeczywiście rozsądne i logiczne ... ale tylko wtedy kiedy przyjmiemy , że istnieje bóg , że istnieje taki świat stworzony przez tego boga , który wymaga zbawienia i że tylko taki bóg jest jedynym , który.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 03-03-2009 | wieczorek | Istota wiary |
hej, chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami na temat tego co przekazywane jest wiernym przez tysiące teologów i księży . a przekazywana jest sama istota ... że tak powiem najistotniejsza z istotnych - przekazywane jest to co jest najważniejsze ... bez kontrowersyjnych szczegółów ... i błahych detali ... bóg jest więc panem i władcą - jedynym prawomocnym właścicielem i posiadaczem wszystkiego co stworzył swą własną i absolutną wolą ... istota tej religii polega na bezwarunkowym przyjęciu uznania jego wielkości i wyższości ... nad wszystkim innym ... polega na wyrzeknięciu się siebie samego i wypełnianiu jego woli a jego wolą jest ponad wszystko uznanie jego absolutnego wszechwładztwa ... to jest podstawą i fundamentem tej religii ... to jest najważniejszą treścią ... wszystko inne jeżeli nie jest podmurowane owym całkowitym oddaniem i poddaniem się jego woli jest ... jeżeli nie grzechem śmiertelnym to na pewno czymś bezwartościowym , nieważnym i nieistotnym ... im większe będzie nasze posłuszeństwo wobec jego totalnych i absolutnych wyroków , tym większą radością napełniać się będzie jego doskonałe serce ... wszechwładny , wszechmocny i wszechwiedzący bóg żąda od nas tego abyśmy kochali go tak bezgranicznie jak on pokochał nas ... pozostawiając na marginesie fakt że absurdem jest żądanie aby ktoś nas kochał ... ( tego sobie można co najwyżej życzyć , mieć nadzieje ) to przecież człowiek , który jest na wszystkich poziomach egzystencji tak bardzo ograniczony , uwikłany.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 01-03-2009 | siarkofrut | Kunegunda, święta jakiej nie znacie - ciekawostki z frondy |
Poniższy artykuł ukazał się wczoraj na ulubionym serwisie wszystkich niewierzących - Fronda.pl. O dziwo, dzisiejsza próba otworzenia strony z artykułem skończyła się wyświetleniem jakże ponurych słów "Wybrany news nie istnieje." - tylko dzięki pomocy niezastąpionych Googli udało mi się odzyskać tę perełkę dla potomnych.
Kunegunda, święta jakiej nie znacie Autor: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Kościół czwartek, 26. lutego 2009 12:56
„Rzeczpospolita" zapytała Polaków o to, czy znają świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II i Benedykta XVI. Okazało się, że mamy z tym problem. Postanowiliśmy to zmienić. Czy słyszeliście o św. Kunegundzie?
Kinga zwana również Kunegundą, została kanonizowana w 1999 roku. Przyjechała do Polski z Węgier. Podobno nigdy się nie myła. Już w dniu swych narodzin przemówiła, choć nie wiemy co takiego ciekawego miała do powiedzenia. Umartwianie się zaczęła bardzo wcześnie, jako niemowlę pościła odmawiając ssania mleka.
Do Polski przyjechała jako pięcioletnia dziewczynka po to by poślubić dwunastoletniego Bolesława zwanego później Wstydliwym. W noc poślubną uprosiła męża by rok pozostali w dziewictwie. Mimo, że Bolesław groził wzięciem sobie nałożnicy, w czystości przeżyli 40 lat. Do dziś nieroztrzygniętą kwestia pozostaje, czy to dlatego, że Kunegunda miała kłopot z higieną, Bolesław ostatecznie został wstydliwym, czy może odwrotnie - on nie wykazywał zbytnio zainteresowania żoną i ta przestała zażywać kąpieli.
Kunegunda nie tylko żyła w.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 01-03-2009 | metsys | Radio Maryja - ksiądz doktor nie wierzy w potop. |
Wczoraj wieczorem, leniwie i błogo zażywając kąpieli, słuchałem Radia Maryja za pomocą odbiornika, który tylko najsilniejszy sygnał jest w stanie odebrać więc odebrał ten najsłuszniej silny  , prezentując mym uszom audycję, w której uczony ksiądz odpowiada na różne pytania zadawane przez swoje owieczki beczące. Akurat tym razem odpowiedzi udzielał ksiądz dr Marek Raszewski. Wykładowca Pisma Świętego na wydziale teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie oddz. w Koninie, moderator dzieła biblijnego im. Jana Pawła II., wikariusz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim. Ufff... Poniżej przedstawiam zapis rozmowy spisany przeze mnie ze słuchu. Wydał się dość szczególny, gdyż nadaje nowe znaczenie i wymowę faktom związanym z potopem. Jest ponadto świetnym przykładem retoryki retorycznej stosowanej przez księży oraz wielu nawiedzonych dyskutantów działających także na tym portalu z ramienia świętych nieomylnych: "- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica. - Teraz i zawsze. - Mówi Grażyna z pomorskiego. Mam pytanie. Jak się ma obietnica dana Noemu, że już żadna istota żywa nie bedzie zgładzona wodami potopu, do licznych powodzi, tsunami, które dokonują się w naszych czasach? I jeszcze jedno pytanie. Skoro ofiary krwawe w starym testamencie były spełniane poza świątynią, to czyżby otłarz znajdował się poza świątynią? Bo wiem, że na podstawę ołtarza była wylewana krew. Szczęść.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 01-03-2009 | Jarek Augustynowicz | Chcącym poznać prawdziwy, czyli legendarny wymiar wiary,trzeba pomagać |
Droga odejścia Polaka poza Kościół Katolicki ma trzy wymiary. Zazwyczaj są one naturalną kontynuacją. Pierwszy to zauważanie nieprzystawalności praktyk Kościoła Katolickiego do Pisma Świętego, drugi to jeszcze większy fanatyzm religijny wśród innych Kościołów Chrześcijańskich, trzecim jest rozpoznanie fundamentalnych sprzeczności w przekazach biblijnych, czego konsekwencją jest poznanie historycznych okoliczności powstania chrześcijaństwa. Od tej chwili można szukać innych religii, albo spoglądać na świat racjonalnie. Wybór należy do Ciebie Czym dalej dochodzi się w dociekaniach, tym więcej potrzeba odwagi. Strach przed stawianiem pytań, które mogą zburzyć wyznawany dotąd sens istnienia jest jak najbardziej naturalnym objawem. Świat budowany w głowach od maleńkości jest bardzo trwały. Patrzenie co niedzielę na ukrzyżowanego Jezusa "dla odkupienia Twoich grzechów, przeszłych i przyszłych" mocno zapisuje się w świadomości. Tylko niewielki odsetek Polaków nie został ochrzczony, nie przyjął Komunii i Bierzmowania. Bez nich nie można zawrzeć małżeństwa w kościele (mam na myśli miejsce). Czym dalsze sakramenty tym więcej w nich koniunkturalizmu. Bo co powiedzą znajomi? Bo po co denerwować rodziców? Fredy Merkury też został pochowany w obrządku wiary swoich rodziców, zgodnie z jego ostatnią wolą. Przykład przychodzi zewsząd. Aktor Tomasz Karolak, który nie chrzci swojego dziecka "na malucha", jest absolutnym ewenementem.
Najczęściej zaczyna się od niezrozumienia rozdźwięku między.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |