 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-01-2006 | Szeliga | Re: Religia niezwykle przydatna? |
Nie przeczę, są ludzie na których religia ma wpływ pozytywny. Jednak stanowią oni kroplę w oceanie rzekomo mocno wierzącego społeczeństwa. Niewiara i ateizm nie zrobią z człowieka drania i bycie wierzący od tego też nie uchroni. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 04-01-2006 | Mamut | Islamizacja Europy |
Myślałem, że mamy jako Europejczycy jeszcze jakieś 50 - 70 lat "luzu" i w tym czasie uda się spokojnie zateizować większość chrześcijan, uodparniając ich na religijne idee. Jednak nic z tego, arabski hitleryzm pleni się w Europie, że aż miło. Obawiam się poważnie, że świat zawróci z patrzenia w przyszłość i skieruje się wprost na 7. wiek. Nie ma lekarstwa na islam - nawet jak się wprowadzi elementy demokracji to ci fanatycy wygrywają wybory - tak będzie wkrótce n.p. w Palestynie, gdzie Hamas przejmie władzę (ciekawe czy nasze politycznie poprawne media nadal będą twierdzić, że islamistów popiera "garstka muzułmanów"), chyba, że Abbas sfałszuje wybory. A w dodatku Saudowie i reszta szejków pompują miliardy propagując wahabityzm ... Chyba przyjdzie zawrzeć trwały sojusz z reprezentantami Krzyża.
NIE dla Turcji w U.E.
Gazeta.pl >Świat >Informacje >Ostatnie 14 dni Sobota, 17 grudnia 2005
Islamiści chcą wybudować meczet górujący nad stadionem olimpijskim w Londynie
Paweł Szczerkowski 06-12-2005, ostatnia aktualizacja 06-12-2005 19:31
W Londynie może powstać największy meczet w Europie. I siedziba jednej z największych organizacji islamskich ekstremistów To będzie coś, czego nikt jeszcze w tym kraju nie widział. Meczet przyszłości, który stanie się częścią brytyjskiego krajobrazu - mówi zachwycony Abdul Khalique, jeden z twórców projektu London Markaz (z arabskiego: Londyńskie Centrum). Świątynia ma przyćmić wszystko, co do tej pory powstało.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 04-01-2006 | Aron Motyl | Jak wypisać się z Kościoła Katolickiego? |
Wydrukuj wzór wypisu w 3 egzemplarzach Wypełnij druki Osobiście oddaj jeden z formularzy w parafii lub wyślij listem poleconym Poproś o pisemną odpowiedź (tylko pisemna odpowiedź gwarantuje wypisanie) Drugi formularz wyślij do Kurii Biskupiej (zobacz dane teleadresowe) Trzeci zostaw sobie Czekaj na odpowiedź (zobacz wzór oryginalnej odpowiedzi) Pobierz wzór wypisu: Wzór wypisu z Kościoła Katolickiego (.doc - 22 kb)
www.e-kosciol.org | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 01-01-2006 | Nichyia | Jak nazwać...? |
Witam wszystkich, zastanawiam się jak nazwać pogląd iż Bóg istnieje i ingeruje w nasze życie, a jednocześnie odrzucający wszelkie doktryny religijne, jako coś co służy manipulacji tłumem, a w rzeczywistości z Bogiem nie mającego nic wspólnego? Czy w ogóle istnieje nazwa dla takiego poglądu?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 30-12-2005 | Jacek | Jeden Bóg, skąd tak wiele Religii ? |
W Biblii w liście do Efezjan dowiadujemy się, że istnieje tylko jeden Bóg, jeden Pan, jedna wiara. Dlaczego więc jest tyle Religii, filozofii, poglądów ... ? Efezjan 4:5-6 5 jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6 jeden Bóg i ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich. Z listu do Rzymian dowiadujemy się, ze wszystko co w Biblii napisano, napisano w celu jednomyślnego wychwalania Boga. Rzymian 15:4-6 4 Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy przez naszą wytrwałość i przez pociechę z Pism mieli nadzieję. 5 Oby więc Bóg, który udziela wytrwałości i pociechy, sprawił, abyście mieli między sobą takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus - 6 tak byście jednomyślnie, jednymi ustami, wychwalali Boga i Ojca naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Swoim życiem udowodniamy, do kogo należymy. Proszę przemyślmy wersety z listu do Koryntian: 1 Koryntian 1:10-13 10 A usilnie zachęcam was, bracia, przez imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdźwięków, ale żebyście byli stosownie zjednoczeni, mając ten sam umysł i ten sam tok myśli. 11 gdyż wyjawiono mi o was, bracia moi, przez domowników Chloe, że są wśród was zatargi. 12 Mam na myśli to, że każdy z was mówi: "Ja należę do Pawła", "A ja do Apollosa", "A ja do Kefasa", "A ja do Chrystusa". 13 Chrystus jest podzielony. Czyż za was Paweł zawisł na palu?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-12-2005 | Scorp | Nasza specyfika |
O co ci znowu chodzi? Ano, zapuściłem taką specjalistyczną przeglądarkę na sciaga.pl/edu, która wyszukuje aktualne kierunki studiów w Polsce. Baza szkół wyższych uczelni w Polsce - aktualny informator studencki. I co tam mamy? - Teologia różnych wyznań i opcji - razem 47 kierunków - do wyboru do koloru - Studia dla kandydatów do duchowieństwa - razem 26 kierunków. - Kogniwistyka - 1 kierunek, tylko studia dzienne. Strona Widzialna ma się, jak widać, nieźle, naród płaci to i dobrze, trzeba tylko dbać, żeby nie przestał. Kogniwistyka? Co to jest i kogo to interesuje? Nauka o umyśle? A po co? Cała prawda jest w Koranie, a równocześnie Jam jest drogą, prawdą i życiem. I źródłem utrzymania. Wesołych świąt. scorp
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 23-12-2005 | sanko | o serwsie |
ciekawi mnie ilu juz ludzikow z opus dei siedzi wsrod grupy racjonalistow. wychylilem sie na probe.... i dziwne cuda sie dzieja... punkty znikaja.. brak niektorych moich wypowiedzi, akurat tych wazniejszych. powiem wam cos- nie jestem sam, ale moi ludzie sa sprawdzeni. wam polecam wariograf albo imme takie tamm.... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 21-12-2005 | Olejnik | Religia niezwykle przydatna? |
Nie jestem pewna czy taki wątek pojawił się już na tym forum, ale zaryzykuje. Co wy racjonaliści, osoby sceptyczne uważają na temat przydatności wiary? Preczytałam już wiele opini głoszących, iż wiara w Boga nie jest potrzebna tam gdzie istnieje kombinacja rozumu, moralności i zdrowego rozsądku. Ale przecież większość ludzkiej populacji nie jest raczej samodzielnie myśląca. W swoim życiu kierują się pewnymi utartymi schematami, bardzo często w komunikacji stosują banalne stwierdzenia. Są to osoby po prostu z natury pozbawione skomplikowanej osobowośći, inteligencjii, czy też chęci poszukiwania. Dla tych wszystkich ludzi moim zdaniem potrzebna jest religia, która w procesie wychowania w domu czy w szkole wpaja im pewne zasady postępowania. Przecież oprócz religi tak naprawdę w polskiej szkole nie ma lekcji etyki (nawet dla tych którzy z religi są zwolnieni i powinni je pobierać słynne sformuołowanie na cenzurce religia/etyka) ani filozofii(poza kilkoma lekcjami na j. polskim). W takim przypadku to kościół pozostaje najważniejszym źrodłem zasad i wartości. Dzięki religi te soby mają jasno postawione reguły jakimi powinni się w życiu kierować a także pewność, iż mimo popełnionych błędów zawsze będą mogli dostać drugą szansę. A wszyscy ludzie samotni i chorzy? Dla nich to religia jest jedynym ukojeniem i nadzieją, iż ich cierpienie nie jest tylko bezsensowną i okrutną ironią losu. Zapraszam do dyskusji może widzicie jeszcze jakieś inne pozytywne cechy koscioła i religii , a może.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 106 (przedawniony) | | 18-12-2005 | woytek6 | Bóg i zło |
Witam! Jestem tu nowy ale z problemem chyba dość starym. Czytam wiele i jakoś nie moge doszukać się ani jednej racjonalnej odpowiedzi na problem stworzenia zła przez Boga. Po bóg stworzył zło i dał nam go jako alternatywe dobra. Skoro jesteśmy zbudowani na jego obraz i podobieństwo to dlaczego na przykład swoim dzieciom nie zostawiamy na stole lektury i playboya i nie kazujemy wybierać, tylko naganiamy do lektury co wychodzi na dobre. Jak to jest waszym zdaniem? Wiem ze pojawia sie też problem wolnej li człowiek, ale skoro Bóg jest stwórcą wszystkiego to czemu nie stworzył czegoś innego niż zło, czemu pozwolił rodzić sie w konsekwencji hitleryzmowi, stalinizmowi itp...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 17-12-2005 | sukulent | Wieczność bez najbliższych ? |
Może "wiedzący" odpowiedzą - jak to ma być ? Powiedzmy, że jest sąd ostateczny i na tym sądzie ostatecznym my jesteśmy uznani za "sprawiedliwych", ale nasza matka/ojciec/dziecko/mąż/żona lub inna najbliższa i ukochana osoba - nie. Nie kochamy wszak samych "aniołków", że nie wspomnę o możliwości kochania ateisty. I co - wieczne szczęście bez ukochanej osoby, więcej - ze świadomością jej potępienia i cierpienia ? To ma być szczęście ? A jeśli nasze "ziemskie" uczucia mają nam być zabrane (także abyśmy nie żałowali grzeszników), to czy chcę, aby zabrano mi to, co było najważniejsze przez całe moje "ziemskie" życie ? Czy raczej nie pokażę pleców takiej wizji szczęścia wiecznego ? Dla ateistów to moje pytanie jest z cyklu "czy gdyby pani miała brata, to ten brat lubiłby raki", ale kiedy miałam w sobie dziecięcy katolicyzm, to ten problem od czasu do czasu opóźniał moje zaśnięcie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |