Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nasza specyfika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
23-12-2005 18:26Scorp (5381 punktów)Nasza specyfika
O co ci znowu chodzi?
Ano, zapuściłem taką specjalistyczną przeglądarkę na sciaga.pl/edu, która wyszukuje aktualne kierunki studiów w Polsce. Baza szkół wyższych uczelni w Polsce - aktualny informator studencki. I co tam mamy?
- Teologia różnych wyznań i opcji - razem 47 kierunków - do wyboru do koloru
- Studia dla kandydatów do duchowieństwa - razem 26 kierunków.
- Kogniwistyka - 1 kierunek, tylko studia dzienne.
Strona Widzialna ma się, jak widać, nieźle, naród płaci to i dobrze, trzeba tylko dbać, żeby nie przestał. Kogniwistyka? Co to jest i kogo to interesuje? Nauka o umyśle? A po co? Cała prawda jest w Koranie, a równocześnie Jam jest drogą, prawdą i życiem.
I źródłem utrzymania.
Wesołych świąt.
scorp
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Itachi-san (468 punktów)
>- Teologia różnych wyznań i opcji - razem 47 kierunków - do
>wyboru do koloru
>- Studia dla kandydatów do duchowieństwa - razem 26
>kierunków.

Musimy w końcu mieć 'specjalistów od wszystkiego' (a zwłaszcza seksualności, rodziny, polityki, ekonomii). W końcu teologia to interdyscyplinarna nauka

>- Kogniwistyka - 1 kierunek, tylko studia dzienne.

No właśnie kognitywistyka jest arcyciekawa i przyszłościowa, jeśli ktoś chce w przyszłości wybrać karierę naukowo-badawczą to jest to naprawdę dobry wybór (oprócz paru specjalizacji w fizyce czy biologii itd.). Niestety nie wiem czy studiować to w Polsce można w wersji cognitive neuroscience, czyli o roższerzonym paradygmacie.

>Strona Widzialna ma się, jak widać, nieźle, naród płaci to
>i dobrze, trzeba tylko dbać, żeby nie przestał.

I żeby rodziny były liczne i ciąże chciane. Najlepiej żeby każda rodzina miała po 10-12 dzieci i była oczywiście katolicka. U nas w końcu innowierców, bezwyznaniowców nie ma, podobnie jak nie ma gejów, lesbijek, inwalidów...

>Cała prawda jest

W Biblii, encyklikach, zakonie rydzokrzyżowców (Radio MaRyja) oraz papahouse (Watykan).

>Kogniwistyka? Co to jest i kogo to interesuje? Nauka o
>umyśle? A po co?

w końcu królową nauk jest teologia

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365