Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Religie

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 134 (przedawniony)
25-08-2009mirkaIslam - Tortury i śmierć kochających inaczej.

Okazuje sie że, w krajach islamskich homoseksualisci mają dużo gorzej niz u nas w kraju. Nigdy sie specjalnie nie interesowałam ta kwestią, ale czy to nie jest dziwne że, choc od początku cywilizacji istnieją ludzie innych orientacji to do tej pory ciagle jeszcze nie uporaliśmy się z nienawiscią.

wiadomosci.onet.pl/2026926,441,item.html

Przecież tyle sławnych i mądrych ludzi kochało inaczej i jakoś wcale nie byli zwyrodnialcami ( nikogo nie krzywdzili).
Religijna walka z homosekualistami jest dla mnie dziwna bo nie od dzisiaj wiadomo że mnóstwo gejów jest w klasztorach. Tymczasem dla każdej z religi to ciągle zboczeńcy !
Oprócz chrześcijan, wyznawców islamu czy judaizmu www.rp.pl/artykul/2,349902.html także ludzie niewierzący często są wrogo nastawieni. Własciwie z czego to wynika? Czy miłośc dwóch osób tej samej płci jest gorsza od miłości hetero? Przecież w zaciszu sypialni ludzi heteroseksualnych dochodzi często do różnych okropnosci.
To czy człowiek jest dobry czy zły nie zależy przecież od preferencji seksualnych. Dlaczego trzy wielkie religie uwazają że " są gorsi niż zwierzeta ". Czy w Bibli, Koranie lub świętych ksiegach judaizmu ( Tora, Talmud) są jasne przekazy na ten temat. Dlaczego w kwstiach religijnych homoseksualizm jest złem, a mąż bestialsko gnębiący swoją żonę -zaślubioną przed obliczem Boga jest akceptowany?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
24-08-2009rexusIstota hipnozy
Ku czemu, jak, po co, dlaczego, i w jakim konkretnie celu, jedna z form stanu umysłowego, poza świadomym, i snem jest ci panie dziejku Trans Hipnotyczny? Każdego dnia miliardy ludzi jest wprowadzanych w trans hipnotyczny za własną inicjatywą, jak też cudzą. (fakt niepotwierdzony empirycznie, wydumany kosmicznie)
Ten most pomiędzy kruchą świadomością a chłodną i wykalkulowaną podświadomością, która wszystko pamięta, ma w katalogach i jest dostępna w każdej chwili. Czemu ma służyć, ten stan umysłu?
Wobec którego stajemy się bezbronni, i sami siebie , możemy zasugerować w najbardziej zidiociałą historię.
A może właśnie po to ten stan jest, by ci którzy opanowali sztukę zbiorowej hipnozy,- programowali podatnych do tworzenia czegoś tam, co jest im akurat potrzebne.
Po co to jest? Jak taki Napoleon przemawiał do swoich żołnierzy, czy przypadkiem nie wykonywał dziwnych gestów?
A Bóg? I jego przedtawiciele na Polskę Kler. Po co im te dziwne ubrania, ten nonszlancki ton, spojrzenia z góry...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-08-2009mirkaMuzeum świętej wojny
Witam!
Przeglądając wiadomości na znanym portalu znalazłam coś bardzo ciekawego wiadomosci.onet.pl/130470,21,0,0,1,pokaz.html To straszne i okropne.
Mimo wszystko potraktuję to z humorem. A gdyby u nas zalożyc podobne muzeum?
Oczywiscie walki koscioła z niewiernymi (ateistami, czarownicami,masonami, Żydami itd.)
Jakie ekspozycje byście widzieli. Jak zareagowaliby na ten pomysł słuchacze RM?

Pranie mózgu i propaganda religijna nie tyczy sie przecież tylko islamu.
Walka "prawdziwych Polaków" ograniczyłaby się jedynie do modłów o zbawienie naszych dusz?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
19-08-2009wieczorekEfekt Lucyfera
hej,
Czytaliście tą książkę ?
Ja jestem w trakcie ...

Ale już teraz chciałbym zapytać o to czy boskie przyzwolenie na istnienie zła może być nazwane aktem dobroci wobec człowieka ?
Czy boski plan wobec człowieka zakładający wprzągnięcie zła w formowanie jakiegoś finalnego , abstrakcyjnego , mistycznego dobra może być interpretowany jako coś ... dobrego ?
Czy ten święty cel może rzeczywiście uświęcać środki ?

Przyznam , że dla mnie jest to wizja przerażająca ...
Właściwie nie potrafię rozumieć tego inaczej niż jako sado-masochistycznych ekstaz i euforii .

Zło : To świadome zadawanie bólu i cierpienia komuś o kim wiemy , że jest zdolny do odczuwania bólu i cierpienia .

pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
19-08-2009makuśUczucia ateistyczne !
hej,
Strasznie denerwują mnie ludzie którzy permanentnie ględzą o tym , że ich uczucia są ranione przez wszystkich którzy nie podzielają ich poglądów !
Wierzący obywatele stworzyli nowe TABU !!!
Tym TABU jest obraza ich uczuć !
Ja jestem ateistą ... i moje uczucia są od tysięcy lat obrażane przez wszystkich tych którzy wierzą w jakieś byty nadrealne , duchy , święte tajemnice i święte sekrety !
Doskonałe plany i zamierzenia ... zawsze bezwarunkowe i bezalternatywne !
Ja - makuś czuję się obrażany przez tych , którzy wierzą w to , że ich wiara jest czymś lepszym od mojego sceptycyzmu i ostrożności !
Jestem obrażany permanetnie i notorycznie !
Wierzący twierdzą , że ci którzy nie wierzą w to w co oni akurat wierzą są jacyś tacy ... mniejsi , mniej doskonali , wybrakowani , niedojrzali , mniej mądrzy a dlatego właśnie skazani na sprawiedliwie potępieni na wieki wieków ... amen !!!

To mnie obraża !!!!
Moje ateistyczne uczucia są dewastowane !

pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 162 (przedawniony)
18-08-2009DanielDawkinowskie pomyłki w Bogu urojonym
Autor Boga urojonego popełnia w książce o tym samym tytule wiele błędów

BŁĄD 1

Pisze on: "Łukasz popełnił jeszcze jeden błąd...Otóż rzeczywiście za czasów Kwiryniusza przeprowadzono dla celów podatkowych spis powszechny...w roku 6 Anno Domini" (Bóg urojony, W-wa2008, s.139). Oto prosta odpowiedź z naszej strony (strona w trakcie poprawek i chwilowo nieaktywna): "Czy ewangelia Łukasza podaje, że spis ludności był za czasów gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz czy nie?. Sugeruje się, że jeśli był to spis za Kwiryniusza to był to spis o którym pisze Józef Flawiusz , a który to był datowany na ok.7 r n.e. Tak więc sugeruje się błąd ponieważ Jezus wtedy musiałby się narodzić ok. 7 r n.e. Fragment Ew. Łukasza 2:2 podaje jednak w grece: "Aute he apographe prote egeneto hegemoneuontos tes Syrias Kyreniu". Greckie "prote" nie odnosi się do "apographe" ("pierwszy spis") lecz oznacza "proton" (odpowiednik łac. prius): "wpierw". Zdanie znaczyłoby: "Spis ten odbył się zanim (wpierw nim) namiestnikiem Syrii był Kwiryniusz.". Taka interpretacja czyni zbędnymi poszukiwania okresu namiestnictwa Kwiryniusza w Syrii w momencie nadchodzących narodzin Jezusa" (materiał nasz). Co do spisu za czasów Jezusa ok. 3 p.n.e warto zapoznać się z inskrypcją z Paphlagonii (ale to na kiedy indziej i w innym wątku).

BŁĄD 2

Dawkins pisze w książce Bóg urojony na str. 330, że Jefte spalił swoją córkę (Sędziów 11:31-40) a w związku z tym, że w tekście czytamy, że był z nim Duch Jahwe, to było to straszne, biorąc..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
18-08-2009makuśOfiara
hej,
Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???

Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???

Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???
Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !

Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !

pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
18-08-2009(Alicja)DudaUczucia katolickie
Mamy następne urażone uczucia katolickie. Jak tak dalej pójdzie to nas wszystkich do paki wsadzą gdyż samo istnienie ateistów jest obrazą uczuć katolickich.
Tym razem sekciarzowi od zwalczania konkurencji naraziła się Doda.

wiadomosci(*)_Zawiadomilem_prokurature.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-08-2009makuśDla miłującego prawdę ! ( od serca )
hej,

Kalwin ( Forum nr. 32 )
„Człowieczy duch tak bardzo oddalił się od boskiej sprawiedliwości ( a nie zapominajmy , że boska sprawiedliwość polega na tym , że bóg jako wszechmocny może robić co mu się żywnie podoba , niczym nie jest ograniczony a już najmniej jakąś lojalnością i empatią wobec tego co stworzył - to przecież ograniczałoby jego wszechmoc !!! – a więc bóg przypomina pozbawionego wszelkich zahamowań , skrajnego egocentryka … i taka jest jego anty-sprawiedliwość – przypis mój ) , że wszelkie ludzkie chęci , pragnienia i działania są jedynie bezbożne , skażone , nieczyste i grzeszne . Ludzkie serce jest tak przesycone jadem grzechu , że może tylko roztaczać wokół siebie odór zgnilizny . A nawet jeśli niekiedy zamigocze promyk dobra , to przecież umysł nadal jest osaczony przez obłudę i oszustwo , a duch pozostaje w okowach zatracenia .”
Natura ludzka jest bez reszty zła !

Mnie się wydaje , a nawet jestem głęboko przekonany , że taka diagnoza i definicja natury ludzkiej jest źródłem przerażających frustracji , których efektem jest bezwzględna chęć i potrzeba zdominowania i okiełznanie a nawet zniszczenie tej przeklętej natury !
Konsekwencją takich poglądów jest bezgraniczna pogarda wobec siebie samego i innych ludzi !
A ta pogarda i lekceważenie prowadzą prostą drogą do akceptacji dla każdej zbrodni , przemocy i gwałtu , które miałyby służyć do poskromienia tej natury .
Wszelka zbrodnia , przemoc i gwałt służące niszczeniu tej ohydnej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
17-08-2009makuśJeżeli wszystko jest w rękach Boga to ...
hej,
To jednoznacznie oznacza , że dziewczynka czy chłopiec gwałcony przez lata przez swego ojca czy wujka czy sąsiada ... jest właśnie w rękach Boga ...
Czujecie ten dyskomfort wierzących , którzy muszą się zmierzyć z tym logicznym wnioskiem ???
Albo wszystko jest w rękach Boga , albo nie wszystko !!!!
W moim prymitywnym ateistycznym myśleniu są to bardzo ważne kwestie ...
Na ich podstawie uprawnione jest nawet wyciąganie wniosków ...
pozdrawiam
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)