hej,
Kalwin ( Forum nr. 32 ) „Człowieczy duch tak bardzo oddalił się od boskiej sprawiedliwości ( a nie zapominajmy , że boska sprawiedliwość polega na tym , że bóg jako wszechmocny może robić co mu się żywnie podoba , niczym nie jest ograniczony a już najmniej jakąś lojalnością i empatią wobec tego co stworzył - to przecież ograniczałoby jego wszechmoc !!! – a więc bóg przypomina pozbawionego wszelkich zahamowań , skrajnego egocentryka … i taka jest jego anty-sprawiedliwość – przypis mój ) , że wszelkie ludzkie chęci , pragnienia i działania są jedynie bezbożne , skażone , nieczyste i grzeszne . Ludzkie serce jest tak przesycone jadem grzechu , że może tylko roztaczać wokół siebie odór zgnilizny . A nawet jeśli niekiedy zamigocze promyk dobra , to przecież umysł nadal jest osaczony przez obłudę i oszustwo , a duch pozostaje w okowach zatracenia .” Natura ludzka jest bez reszty zła !
Mnie się wydaje , a nawet jestem głęboko przekonany , że taka diagnoza i definicja natury ludzkiej jest źródłem przerażających frustracji , których efektem jest bezwzględna chęć i potrzeba zdominowania i okiełznanie a nawet zniszczenie tej przeklętej natury ! Konsekwencją takich poglądów jest bezgraniczna pogarda wobec siebie samego i innych ludzi ! A ta pogarda i lekceważenie prowadzą prostą drogą do akceptacji dla każdej zbrodni , przemocy i gwałtu , które miałyby służyć do poskromienia tej natury . Wszelka zbrodnia , przemoc i gwałt służące niszczeniu tej ohydnej natury muszą być same w sobie dobre … albowiem niszczą to co charakteryzuje obrzydliwy twór nazywający się człowiekiem ! Oto jest korzeń zła zatruwający ludzką etykę , współczucie , życzliwość , empatie dla drugiego człowieka ! Nie ma sensu ani żadnej wartości robić czegokolwiek dla ludzi … wartościowe jest tylko i wyłącznie święte zniewolenie i bezwarunkowe oddanie się we władanie boga jedynego , który nawet wtedy kiedy potępi tych którzy właśnie w to wierzą zawsze pozostanie najdoskonalszym dobrem ! Oto źródło zła ! Oto jest największy możliwy do wyobrażenia relatywizm etyczny wszechczasów ! Oto jest przykład tego jak człowiek może uwierzyć w to , że przemoc , gwałt , przemoc mogą być czymś dobrym , szlachetnym i doskonałym .
Przerażające jest to , że miłujący prawdę nie jest żadnym wyjątkiem … choćby dlatego , że „oficjalne” kościoły w żaden sposób nie odcinają się od tych poglądów ! Tolerują je … a nawet … właściwie mówią to samo … tylko troszkę innym językiem !!!
Pozdrawiam cię miłujący prawdę ! Przy czym muszę powiedzieć , że uznaję twoje poglądy za niezwykle szkodliwe i destrukcyjne ! makuś
|