Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dla miłującego prawdę ! ( od serca )

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-08-2009 15:14makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Dla miłującego prawdę ! ( od serca )
Ocena 3 na 3
hej,

Kalwin ( Forum nr. 32 )
„Człowieczy duch tak bardzo oddalił się od boskiej sprawiedliwości ( a nie zapominajmy , że boska sprawiedliwość polega na tym , że bóg jako wszechmocny może robić co mu się żywnie podoba , niczym nie jest ograniczony a już najmniej jakąś lojalnością i empatią wobec tego co stworzył - to przecież ograniczałoby jego wszechmoc !!! – a więc bóg przypomina pozbawionego wszelkich zahamowań , skrajnego egocentryka … i taka jest jego anty-sprawiedliwość – przypis mój ) , że wszelkie ludzkie chęci , pragnienia i działania są jedynie bezbożne , skażone , nieczyste i grzeszne . Ludzkie serce jest tak przesycone jadem grzechu , że może tylko roztaczać wokół siebie odór zgnilizny . A nawet jeśli niekiedy zamigocze promyk dobra , to przecież umysł nadal jest osaczony przez obłudę i oszustwo , a duch pozostaje w okowach zatracenia .”
Natura ludzka jest bez reszty zła !

Mnie się wydaje , a nawet jestem głęboko przekonany , że taka diagnoza i definicja natury ludzkiej jest źródłem przerażających frustracji , których efektem jest bezwzględna chęć i potrzeba zdominowania i okiełznanie a nawet zniszczenie tej przeklętej natury !
Konsekwencją takich poglądów jest bezgraniczna pogarda wobec siebie samego i innych ludzi !
A ta pogarda i lekceważenie prowadzą prostą drogą do akceptacji dla każdej zbrodni , przemocy i gwałtu , które miałyby służyć do poskromienia tej natury .
Wszelka zbrodnia , przemoc i gwałt służące niszczeniu tej ohydnej natury muszą być same w sobie dobre … albowiem niszczą to co charakteryzuje obrzydliwy twór nazywający się człowiekiem !
Oto jest korzeń zła zatruwający ludzką etykę , współczucie , życzliwość , empatie dla drugiego człowieka !
Nie ma sensu ani żadnej wartości robić czegokolwiek dla ludzi … wartościowe jest tylko i wyłącznie święte zniewolenie i bezwarunkowe oddanie się we władanie boga jedynego , który nawet wtedy kiedy potępi tych którzy właśnie w to wierzą zawsze pozostanie najdoskonalszym dobrem !
Oto źródło zła !
Oto jest największy możliwy do wyobrażenia relatywizm etyczny wszechczasów !
Oto jest przykład tego jak człowiek może uwierzyć w to , że przemoc , gwałt , przemoc mogą być czymś
dobrym , szlachetnym i doskonałym .

Przerażające jest to , że miłujący prawdę nie jest żadnym wyjątkiem … choćby dlatego , że „oficjalne” kościoły w żaden sposób nie odcinają się od tych poglądów !
Tolerują je … a nawet … właściwie mówią to samo … tylko troszkę innym językiem !!!

Pozdrawiam cię miłujący prawdę !
Przy czym muszę powiedzieć , że uznaję twoje poglądy za niezwykle szkodliwe i destrukcyjne !
makuś



Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Czekam na twoje stanowisko miłujący prawdę !!!
makuś

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365