Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ofiara

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
17-08-2009 13:41makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Ofiara
Ocena 4 na 4
hej,
Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???

Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???

Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???
Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !

Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !

pozdrawiam
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

checkmate (1197 punktów)
Tu jest odpowiedź


Elemele dutki...
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>hej,
>Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego
>zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???
>Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???
>Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???
>Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !

W sumie to wyglądało tak - skoro bóg i syn boży to jedno, to bóg sam się sobie złożył w ofierze żeby siebie przebłagać, wiedząc, że i tak zmartwychwstanie. O ile można w ogóle mówić o śmierci istoty z założenia nieśmiertelnej.

Ale oczywiście jak coś się kupy nie trzyma to jest to "wielka tajemnica wiary". Taki super wytrych.


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>hej,
>Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego
>zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???
Tym bardziej ze dla bozego syna taki numer to male piwko.
mirka (403 punktów)
>hej,
>Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego
>zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???

Bo gdyby umarł to nikt by o nim nie pamiętał i dzisiaj pytałbyś kto to do jasnej cholery jest Jezus?

>Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???

A jaka tam rekompensata, są przecież odszczepieńcy, ateiści, Żydzi i masoni.......

>Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???

Stracił możliwośc osobistego poznania prawdziwych chrześcijan: Rydzyka i jego armię!

>Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !
>Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście
>dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !

Moze ktos go chciał ratowac a on nic......
www.youtub(*)&v=8hvYLWoZH0k&feature=related
Slayerized (691 punktów)
>Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???

Ja bym zaczął od tego, że skoro bóg i jezus to ta sama osoba to on wcale nie umarł za grzechy bo jest nieśmiertelny, zresztą to było w zasadzie samobójstwo.

Generalnie sprawa jest prosta, 2000 lat temu można było ludziom wcisnąć każdą, nawet najbardziej nie trzymającą się kupy, pierdołę. Nieco później ci którzy utrzymywali się z tej pierdoły zauważyli, że niektórzy są mądrzejsi od "motłochu" i dlatego wymyślono etykietkę heretyk. Wtedy zaczęto wzbogacać atmosferę w CO2 pochodzenia heretyckiego, bo nic tak nie odpiera argumentów przeciwnika jak jego płonące zwłoki.

Dzisiaj wiele niedorzeczności biblii jest w stanie dostrzec dziecko po podstawówce (powiedzmy nie każdej podstawówce), a jedyne co trzyma ludzi przy kościele jest "tradycja" wpojona czasem siłą przez rodziców i krewnych, takie tradycyjne wychowanie to się chyba nazywa indoktrynacja religijna. Na Hitlera wszyscy się obrazili za indoktrynację i te kilka lat rządów i teraz jego książka jest w pewnym sensie na liście ksiąg zakazanych, a biblii produkuje się tyle co papieru toaletowego.
Ania... (14138 punktów)
>hej,
>Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego
>zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???
>Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???
>Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???
>

Lepiej - bóg wysłał samego siebie, będącego jednocześnie synem, aby przebłagać samego siebie za grzech Ewy, która była postacią wyłącznie alegoryczną. Zjedzenie owocy drzewa poznania dobra i zła to największy przekręt ludzkości - ponoć płacimy za niego do dziś i po wieki, tyle że:
1) nie wiedząc co jest dobre nie mogli ponosić odpowiedzialności za uczynienie czegoś złego. Adam i Ewa dopiero po fakcie mogliby rozpoznać, co jest dobre a co złe, a w momencie popełnienia czynu nie byli w stanie zrozumieć konsekwencji swojego czynu - bowiem nie wiedzieli co jest dobre.
2) Niby owoc poznania dobra i zła, tylko dlaczego dalej tego nie wiemy? Płacimy ponoć za to, a mam wrażenie, że nas wycyckano!

To tak odnośnie paradoksów.
Symmbol ofiary był nieodzowny w tamtych czasach. Nie ma przebaczenia bez krwi. Krew była niezbędna, a krew istoty wyjątkowej musiała być wyjątkowo silna w działaniu. Mit jak wiele z tamtych czasów.
Co więcej - Izaak to dla mnie mocno przejrzysta opowieść o czasach, w których przestano zabijać dzieci w ofierze.
Zmora (177 punktów)
A powiedź mi proszę co jest dobrem a co złem? Czy uważasz, że w dzisiejszych czasach ludzie potrafią oddzielać dobro od zła?


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
Ania... (14138 punktów)
>A powiedź mi proszę co jest dobrem a co złem? Czy uważasz, że w dzisiejszych czasach ludzie potrafią oddzielać dobro od zła?

Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.
Zmora (177 punktów)
>Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.

Oddaje honor. Źle zrozumiałam Twoją wypowiedź. Przepraszam

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
Ania... (14138 punktów)
>>Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.
>Oddaje honor. Źle zrozumiałam Twoją wypowiedź. Przepraszam

Dziękuję za mój honor
mirka (403 punktów)
>hej,
>Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego
>zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???
>Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???
>Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???
>Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !
>Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście
>dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !
>pozdrawiam
>makuś
>
Spróbowałbyś podyskutowac z wielbicielami filmu "Pasja". Pamiętacie jakie poruszenie wywołał ten film.
Pamietam jak pokłóciłam się z koleżanką która nic nie dała sobie powiedziec: Jezus umarł w straszliwych męczarniach za nasze grzechy i koniec dyskusji. Żadne argumenty jej nie przekonywały. Nawet nie chciała spróbowac choc troszeczkę pomyślec. Tragiczny dramat.


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
Zmora (177 punktów)
>Spróbowałbyś podyskutowac z wielbicielami filmu "Pasja". Pamiętacie jakie poruszenie wywołał ten film.
>Pamietam jak pokłóciłam się z koleżanką która nic nie dała sobie powiedziec: Jezus umarł w straszliwych męczarniach za nasze grzechy i koniec dyskusji. Żadne argumenty jej nie przekonywały. Nawet nie chciała spróbowac choc troszeczkę pomyślec. Tragiczny dramat.

A po co myśleć? Przecież to niektórych najwyraźniej męczy


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
mirka (403 punktów)
.
>A po co myśleć? Przecież to niektórych najwyraźniej męczy

Ale podobno myślenie nie boli......

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
18-08-2009 00:38 
 Ocena 1 na 1
Zmora (177 punktów)
>Ale podobno myślenie nie boli......

Może nie boli ale niektórzy przy myśleniu strasznie się pocą


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia


hej,
To bardzo dobrze charakteryzuje pewne postawy ... apoteozujące stan niewoliczego poddaństwa !
makuś
mirka (403 punktów)
>>
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia

>hej,
>To bardzo dobrze charakteryzuje pewne postawy ... apoteozujące stan niewoliczego poddaństwa !
>makuś
>
Jezeli coś jest nie do przyjecia - to trudno się z tym godzic
Jezeli coś jest niezbędne - to nie można się bez tego obyc
Jezeli jest coś nie do zniesienia - to trdno to znosic
i dlatego życie jest takie "przyjemne"
(sarkazm utozsamiany z ironią )

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365