 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-08-2009 13:41 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Ofiara
4 na 4 | hej, Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???
Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???
Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ??? Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !
Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !
pozdrawiam makuś
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 |
3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > hej,> Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego> zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ???> Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???> Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???> Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !W sumie to wyglądało tak - skoro bóg i syn boży to jedno, to bóg sam się sobie złożył w ofierze żeby siebie przebłagać, wiedząc, że i tak zmartwychwstanie. O ile można w ogóle mówić o śmierci istoty z założenia nieśmiertelnej. Ale oczywiście jak coś się kupy nie trzyma to jest to "wielka tajemnica wiary". Taki super wytrych. 
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | >hej, >Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego >zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ??? Tym bardziej ze dla bozego syna taki numer to male piwko.
|
|
3 na 3 | mirka (403 punktów) | > hej,> Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego> zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ??? Bo gdyby umarł to nikt by o nim nie pamiętał i dzisiaj pytałbyś kto to do jasnej cholery jest Jezus? > Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???A jaka tam rekompensata, są przecież odszczepieńcy, ateiści, Żydzi i masoni....... > Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ???Stracił możliwośc osobistego poznania prawdziwych chrześcijan: Rydzyka i jego armię! > Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego !> Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście> dochodzi do jakiś tragicznych dramatów !Moze ktos go chciał ratowac a on nic...... www.youtub(*)&v=8hvYLWoZH0k&feature=related
|
|
2 na 2 | Slayerized (691 punktów) | >Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ???
Ja bym zaczął od tego, że skoro bóg i jezus to ta sama osoba to on wcale nie umarł za grzechy bo jest nieśmiertelny, zresztą to było w zasadzie samobójstwo.
Generalnie sprawa jest prosta, 2000 lat temu można było ludziom wcisnąć każdą, nawet najbardziej nie trzymającą się kupy, pierdołę. Nieco później ci którzy utrzymywali się z tej pierdoły zauważyli, że niektórzy są mądrzejsi od "motłochu" i dlatego wymyślono etykietkę heretyk. Wtedy zaczęto wzbogacać atmosferę w CO2 pochodzenia heretyckiego, bo nic tak nie odpiera argumentów przeciwnika jak jego płonące zwłoki.
Dzisiaj wiele niedorzeczności biblii jest w stanie dostrzec dziecko po podstawówce (powiedzmy nie każdej podstawówce), a jedyne co trzyma ludzi przy kościele jest "tradycja" wpojona czasem siłą przez rodziców i krewnych, takie tradycyjne wychowanie to się chyba nazywa indoktrynacja religijna. Na Hitlera wszyscy się obrazili za indoktrynację i te kilka lat rządów i teraz jego książka jest w pewnym sensie na liście ksiąg zakazanych, a biblii produkuje się tyle co papieru toaletowego.
|
|
2 na 2 | Ania... (14138 punktów) | >hej, >Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego >zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ??? >Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ??? >Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ??? >
Lepiej - bóg wysłał samego siebie, będącego jednocześnie synem, aby przebłagać samego siebie za grzech Ewy, która była postacią wyłącznie alegoryczną. Zjedzenie owocy drzewa poznania dobra i zła to największy przekręt ludzkości - ponoć płacimy za niego do dziś i po wieki, tyle że: 1) nie wiedząc co jest dobre nie mogli ponosić odpowiedzialności za uczynienie czegoś złego. Adam i Ewa dopiero po fakcie mogliby rozpoznać, co jest dobre a co złe, a w momencie popełnienia czynu nie byli w stanie zrozumieć konsekwencji swojego czynu - bowiem nie wiedzieli co jest dobre. 2) Niby owoc poznania dobra i zła, tylko dlaczego dalej tego nie wiemy? Płacimy ponoć za to, a mam wrażenie, że nas wycyckano!
To tak odnośnie paradoksów. Symmbol ofiary był nieodzowny w tamtych czasach. Nie ma przebaczenia bez krwi. Krew była niezbędna, a krew istoty wyjątkowej musiała być wyjątkowo silna w działaniu. Mit jak wiele z tamtych czasów. Co więcej - Izaak to dla mnie mocno przejrzysta opowieść o czasach, w których przestano zabijać dzieci w ofierze.
|
|
 | | Zmora (177 punktów) | A powiedź mi proszę co jest dobrem a co złem? Czy uważasz, że w dzisiejszych czasach ludzie potrafią oddzielać dobro od zła?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
|  | | Ania... (14138 punktów) | >A powiedź mi proszę co jest dobrem a co złem? Czy uważasz, że w dzisiejszych czasach ludzie potrafią oddzielać dobro od zła?
Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.
|
|
| |  | | Zmora (177 punktów) | > Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.Oddaje honor. Źle zrozumiałam Twoją wypowiedź. Przepraszam 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
| | |  | | Ania... (14138 punktów) | > >Przeczytaj proszę jeszcze raz moją wypowiedź i spróbuj sam odpowiedzieć, bo napisałam co o tym myślę.> Oddaje honor. Źle zrozumiałam Twoją wypowiedź. Przepraszam  Dziękuję za mój honor
|
|
3 na 3 | mirka (403 punktów) | >hej, >Jeżeli Jezus umarł i tym samym ofiarował swoją śmierć za nasze grzechy ( ??? ) to dlaczego >zmartwychwstał tym samym całkowicie odbierając tej ofierze jakikolwiek sens i wartość ??? >Co to za ofiara , która jest rekompensowana wiecznym zwycięstwem , uwielbieniem i chwałą ??? >Co Jezus stracił bezpowrotnie aby nazywać jego niby-śmierć ofiarą ??? >Ta śmierć to tylko przedstawienie teatralne ... nic innego ! >Wiara w coś takiego jest naiwną wiarą dziecka w to , że na scenie w teatrzyku lalek rzeczywiście >dochodzi do jakiś tragicznych dramatów ! >pozdrawiam >makuś > Spróbowałbyś podyskutowac z wielbicielami filmu "Pasja". Pamiętacie jakie poruszenie wywołał ten film. Pamietam jak pokłóciłam się z koleżanką która nic nie dała sobie powiedziec: Jezus umarł w straszliwych męczarniach za nasze grzechy i koniec dyskusji. Żadne argumenty jej nie przekonywały. Nawet nie chciała spróbowac choc troszeczkę pomyślec. Tragiczny dramat.
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
|
|
 | | Zmora (177 punktów) | > Spróbowałbyś podyskutowac z wielbicielami filmu "Pasja". Pamiętacie jakie poruszenie wywołał ten film.> Pamietam jak pokłóciłam się z koleżanką która nic nie dała sobie powiedziec: Jezus umarł w straszliwych męczarniach za nasze grzechy i koniec dyskusji. Żadne argumenty jej nie przekonywały. Nawet nie chciała spróbowac choc troszeczkę pomyślec. Tragiczny dramat.A po co myśleć? Przecież to niektórych najwyraźniej męczy 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
|  | | mirka (403 punktów) | . > A po co myśleć? Przecież to niektórych najwyraźniej męczy  Ale podobno myślenie nie boli...... 
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
|
|
| |  | 1 na 1 | Zmora (177 punktów) | > Ale podobno myślenie nie boli...... Może nie boli ale niektórzy przy myśleniu strasznie się pocą 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | > Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
hej, To bardzo dobrze charakteryzuje pewne postawy ... apoteozujące stan niewoliczego poddaństwa ! makuś
|
|
|  | | mirka (403 punktów) | > > Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia> hej,> To bardzo dobrze charakteryzuje pewne postawy ... apoteozujące stan niewoliczego poddaństwa !> makuś> Jezeli coś jest nie do przyjecia - to trudno się z tym godzic Jezeli coś jest niezbędne - to nie można się bez tego obyc Jezeli jest coś nie do zniesienia - to trdno to znosic i dlatego życie jest takie "przyjemne" (sarkazm utozsamiany z ironią ) 
Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|