 |
Przegląd wątków w dziale Religie
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 27-08-2013 | Syn Lecha | Postęp przedstawiany jako problem |
Niedawno media podały, że KK w Polsce ma problem związany tzw. powołaniami. Brzmiało to m.in. tak: W 2012 r. do seminariów duchownych wstąpiły 664 osoby - o 40 proc. mniej niż w 2006 roku. Liczba nowych powołań spada sukcesywnie z roku na rok. Z takim samym problemem borykają się zakony - zwłaszcza żeńskie. W 2012 roku wstąpiło do nich 226 kobiet - to aż o połowę mniej w 2009 roku. A jeszcze w 2002 roku do zakonów zgłosiło się ok. 600 kobiet. Aż dziw bierze, że w XXI wieku ta dobra nowina jest również w tzw. niezależnych mediach przedstawiana z zabarwieniem emocjonalnym jako problem z którym KK musi się "borykać". Na zdrowy rozum należałoby to opisać np. w sposób następujący: W 2012 r. 664 osoby postanowiły zmarnować sobie życie wstępując do seminariów duchownych. Liczba takich desperatów spada co prawda sukcesywnie, ale jest ich wciąż zatrważająco dużo. Liczba ta spada również w zakonach zwłaszcza żeńskich, co jednak powoduje, że w 2012 r. 226 kobiet skazało się na samotność i nie będzie mogło realizować się w normalnym społeczeństwie. Co prawda w 2002 r. takich kobiet było ok. 600, ale i tak te liczby idące w co roku w setki osób, są porażające. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 23-08-2013 | Marek Matejewski | Niebezpieczna sekta OKOpS (Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami) |
Ktoś mi właśnie podrzucił link do interesującej strony. Niniejszy blog prowadzony przez Pana Profesora Akatola Antysektowicza, to warty odnotowania głos przestrzegający przed zarazą, jaką są (in)sekty religijne. Niestety w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu. Wystarczy wskazać choćby zdanie: "Najlepszą ochroną przed sektą katolicką jest osobista przyjaźń z Bogiem, codzienna modlitwa oraz włączenie się w życie lokalnej wspólnoty czy grupy duchowej autentycznie religijnej."Niech tam już sobie zawodzi o Bogu czy to Spinozy czy jakimś innym stworze, o ile ten stwór nie będzie doić ludzi i prać im mózgów. W Polsce szczególnym zagrożeniem są sekty katolickie (na czele z Kościołem Katolickim) do których autor poza KK zalicza również na niniejszej podstronie takie dziwactwa jak: - Opus Dei - Effatha - KANA - dominikanie - Tolle - FRONDA - salezjanie - neokatechumenat - Tygodnik Niedziela - Radio Maryja - sedewakantyści Co ciekawe pan Akatol nie zapomniał pominąć niebezpiecznej sekty wymienionej w tytule mojego wątku, której naczelnym guru jest niejaki Ryszard Nowak. Dlatego też stronę uważam za dosyć ciekawą i na czasie.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-08-2013 | yasiu | Mazdaizm |
Cześć wszystkim,
Ahura Mazda to bardzo rzadko poruszany temat. Może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia o tym?
Przeminęło z wiatrem? Za daleko od Polski? Temat wyłącznie dla historyków?
Podeślijcie chociaż jakieś tytuły/źródła z których można wyczytać jakieś nieonetowe informacje... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-08-2013 | PPawel | potrzebuję pomocy-informacji |
Witam serdecznie. Może to drobna sprawa ale dla mnie skomplikowała się lekko. Czy ktoś z Państwa orientuje się gdzie konkretnie w biblii można znaleźć wątek o zapisku że szata człowieka powinna być wykonana z jednej tkaniny. Byłbym ogromnie wdzięczny za wskazówkę. Dzięki i pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 08-08-2013 | impactor | Zasadność twierdzeń o istnieniu bogów - dyskusja |
Chciałbym zaprosić zainteresowanych dyskusją na temat podstawności twierdzeń teistycznych do największego i najbardziej merytorycznego wątku na ten temat na forum Filmwebu. Znajduje się on na filmweb, w na podforum filmu "Pasja", i jest zatytuowany "Dobra ekranizacja słabej fikcji - cz.2"
(Uprzedzając pytanie "dlaczego na forum film web?" Ponieważ trudno o uświadczenie wierzących na forach pokroju racjonalista)
Temat ma już dwie części, licząc w sumie ponad 1600 postów. Oczywiście nie wszystkie warte są czytania, ale poprzez cały wątek przewijają się najróżniejsze twierdzenia teistyczne oraz argumenty próbujące bronić ich zasadności, zderzone z wypunktowaniem błędów logicznych i/lub ignorancji, na których bazują.
Jest to analiza twierdzeń teistycznych z punktu widzenia historii, logiki, socjologii i nauk przyrodniczych. Zapraszam więc do zapoznania się z nim, jeżeli taka tematyka Cię interesuje.
Jeżeli jesteś w stanie udzielić się merytorycznie w dyskusji, to spotka się to z wdzięcznością z mojej strony, ponieważ temat jest zdominowany przez teistów, a ja nie wyrabiam czasowo z odnoszeniem się do każdego absurdu z osobna, a zgodnie z jednym z pokutujących tam błędów logicznych 'absurd nieodpowiedziany, to absurd uwiarygodniony'.
Jeżeli jesteś teistą, i uważasz, że na zasadność swoich wierzeń posiadasz argument, który nie jest zbudowany na błędach logicznych i/lub ignorancji, to również bardzo chętnie się z nim tam zapoznam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 08-08-2013 | kiryl | Jesus gay |
Czy nie sądzicie że teksty współcześnie głoszone w kościołach o odkupieniu, powierzeniu, schronieniu, miłości w Jezusie, do Jezusa, itp. słodkości, są po prostu gejowskie, i ten przekaz zostal zatracony w przekladach i interpretacjach biblii? Poza tym mam wiedzieć ze Jezus mnie kocha, zawsze. Jeżeli tak jest, to daje ogromny plus tej religii za zbliżenie. I plusik dla Jezuska, na pewno to czyta teraz  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 123 (przedawniony) | | 05-08-2013 | MajkelSS | Szatańskie Żółwie Ninja |
natemat.pl(*)inja-moga-byc-zrodlem-opetaniaCytat: Jesz, korzystając z zastawy chińskiej porcelany? A może na imprezie lubisz śpiewać piosenkę "Makumba"? Jeżeli tak to uważaj, by nie stać się opętanym. Według dokumentu księdza Przemysława Sawy opublikowanym na stronie diecezji warszawsko-praskiej złe duchy czają się wszędzie. Jednak, czy należy jego ostrzeżenia traktować poważnie, skoro sam zawarł w nim mnóstwo błędów i nieścisłości?
Diecezja Warszawsko-Praska udostępniła na swojej stronie mały test, który ma uzmysłowić ludziom, że mogą być opętani przez złe duchy. Do opętania mogą się przyczynić np. : -Wojownicze Żółwie Ninja (TMNT) -Pokemony -muzyka rockowa -Chińska Porcelana Normalnie nie robiłbym z tego żadnej sprawy, wszyscy wszak pamiętamy występy ks. Natanka, ale o ile mnie pamięć nie myli to kościół go uznał za heretyka. Tutaj widać dokładnie taką samą formę, podobne obawy i strach przed praktycznie tym samym. Różnica jest taka, że opublikowano to na stronie diecezji. Oryginał listy (polecam przeczytać dla rozbawienia w południe): www.diecez(*)icina/dokumenty/Zagrozenia.pdf | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 24-07-2013 | szukajacy | Schyłek chrześcijaństwa początek nowego hokus pokus |
Nauka zagoniła chrześcijaństwo w ślepy zaułek, grupy fanatyków, choć nadal spore to nieustannie mniejsze, bronią się przed nieuniknionym. Na gruzach religii chrześcijańskiej powstają coraz to nowe, "lepsze" religie. Wystarczy spojrzeć na fora internetowe by dostrzec co zastąpi obecne wierzenia. Będą to kosmici, pozytywne i negatywne wibracje, aury, wędrówki dusz, homeopatia, leczenie siłą umysłu itp. Zapożyczenia z hinduizmu połączone z baśniową magią i odrobiną SF. Jednak na obecną chwilę brak ich propagatorom wspólnej wizji, każdy z mędrców ma własne teorie, czasem wykluczające się z innymi, jednak gdy spotykają się zwolennicy różnych tez łatwo znajdują porozumienie. Czy zatem czeka nas w najbliższym czasie jakieś zjednoczenie wyznawców nowej magii ? Jakie zmiany w naszym życiu wywoła ta zmiana ? Czy jest to mniejsze zło, czy też jeszcze nie zdołało pokazać swoich pazurków ? Co o tym myślicie ? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |